Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mk puška ne grupira
#1
Pozdravljeni, spet bi imel vprašanje za stare mačke. V zadnjem času mi moja Anschutzka  54 ne dela več tako, kot bi se od nje pričakovalo. Nikakor namreč ne morem skupaj spraviti vsaj za silo spodobne grupe, oziroma zadane 5 desetk zaporedoma, nato pa 7 in to brez kakšne moje hude napake .Poskusil sem že zamenjati daljnogled, pa obročke, pa različne vrste streliva , pa različne lote, vendar brez uspeha. Pazim tudi na veter, da piha čim manj, kadar streljam, lahko jo čistim ali pa ne, nič ne pomaga. Cev se nikjer ne dotika kopita, beding imam narejen in še lani se je dalo narediti spodoben rezultat, letos pa od 195/200 pa do 183/200, kar mi nikakor ne gre v glavo. Res tudi jaz nisem neki vrhunski strelec, samo taka nihanja pa ne razumem, prej je bilo mogoče 3 do 4 kroge razlike od tarče do tarče, sedaj pa vedno več.  Streljam s kvalitetnim strelivom, lapua center x ali RWS R-50.
Prosim za kakšen pameten nasvet, zaradi česa bi lahko prihajalo do takih nihanj, ne bi rad kupoval še ene nove puške, ker se še za Sabattija nisem odkupil pri ženi in mi jo vedno vrže naprej, kadar si ne more privoščiti nove manikure nohtov.
Lp božo
Odgovori
#2
Spuci jo. Meni walther KKM začne trosit ko je umazan. Cunca pa nekaj potegov skozi cev in je dobra do naslednjega trosenja.
Odgovori
#3
Odvisno je tudi temp., pod 10-timi stopinjami strelivo naj nebi bilo vec tako konstantno, vsaj to standarndno strelivo.
Odgovori
#4
Nekaj podobnega se dogaja pri meni z zračno puško Anschutz 335. Pred leti ni bil problem narediti 180+/200, v lanski sezoni se mi je nasmeh na licu prikazal že pri 170/200, zadnji uradni rezultat 160/200, pred dobrim tednom, pa me je dokončno prepričal, da je za vse kriv moj EMŠO.  ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#5
s kolegom sva stestirala veliko municije v srednji cenovni kategoriji
SK rifle, magazin, standard
ELEY sport, club
trenutno meni najbolj ustreza CLUB, s katerim dosegam 190+
kolega je imel velike težave z RWS R-50 (flajerji)
"Marko" pravi dokler nese točno, ne čisti puške,
toda po čiščenju je potrebna kakšna pred-serija

ZATE Božo, nimam recepta, žal imam premalo izkušenj
lpHrib48
Odgovori
#6
najprej verjetno pravo čiščenje s pastami, amoniakom... potem morda še krono preveriti če to kaj vpliva? nadalje pa že kje zmanjka cenenih predlogov...?
Odgovori
#7
Za tako vprašanje so pravi naslov mojstri BR50 ala mr.T&Co. Ker zasledujejo tehnični limit streliva in orožja, ti bodo podali najbolj kvalitetno informacijo kaj vpliva na raztros.
Če omejiš čiščenje na to da potegneš skozi par cunj je to bolj ometanje dimnika kot čiščenje.
Odgovori
#8
(27-11-2018, 03:11)bozosemrov Napisal: Pozdravljeni, spet bi imel vprašanje za stare mačke. V zadnjem času mi moja Anschutzka  54 ne dela več tako, kot bi se od nje pričakovalo. Nikakor namreč ne morem skupaj spraviti vsaj za silo spodobne grupe, oziroma zadane 5 desetk zaporedoma, nato pa 7 in to brez kakšne moje hude napake .Poskusil sem že zamenjati daljnogled, pa obročke, pa različne vrste streliva , pa različne lote, vendar brez uspeha. Pazim tudi na veter, da piha čim manj, kadar streljam, lahko jo čistim ali pa ne, nič ne pomaga. Cev se nikjer ne dotika kopita, beding imam narejen in še lani se je dalo narediti spodoben rezultat, letos pa od 195/200 pa do 183/200, kar mi nikakor ne gre v glavo. Res tudi jaz nisem neki vrhunski strelec, samo taka nihanja pa ne razumem, prej je bilo mogoče 3 do 4 kroge razlike od tarče do tarče, sedaj pa vedno več.  Streljam s kvalitetnim strelivom, lapua center x ali RWS R-50.
Prosim za kakšen pameten nasvet, zaradi česa bi lahko prihajalo do takih nihanj, ne bi rad kupoval še ene nove puške, ker se še za Sabattija nisem odkupil pri ženi in mi jo vedno vrže naprej, kadar si ne more privoščiti nove manikure nohtov.
Lp božo

SVetujem še, da daš puško na test eneemu, ki s svojo dosega 195+ rezultate in vidiš, kaj bo njemu uspelo. Ali je puška ali "držalo".  ;)
Odgovori
#9
Hvala vsem za nasvete. Puško čistim (kadar jo sploh) z rimfire blend raztopino in čistilnimi čepki, drugače pa samo krpica in malo olja, da ne zarjavi. Verjamem tudi, da sem za marsikatero 9-ko kriv sam, motijo me pa res izraziti flajerji po celi tarči brez kakega posebnega vzorca.Saj če bi bili rezultati konstantno slabi bi verjel, da sem zanič jaz ali pa puška, tako pa na eni tarči naredim 193 krogov, 10 minut kasneje  na drugi pa 183 pod istimi pogoji. Z njo strelja tudi sin in mu dela isto, dočim sva s Sabattijem ponavadi narazen največ 2 do 3 pike z istim orožjem in isto municijo. Najbrž bo res treba mr. T-ja pocukati za rokav, ker vem, da je mojster za take vrste orožja, da jo malo pogleda, kaj jo moti.

Lp božo
Odgovori
#10
Prvo , ko temperature padajo pod 5°C  je dokaj pogost velik padec natančnosti to je čisto seszonska zadeva.

Drugače pa je treba tudi MK pucat ,pri teh padcih nnatančnost zelo pomagajo abrazivne paste IOSSO ,JB saj je tipčno malo pred ležiščem obloga svinca, ki je brez teh ne boš očistil in preprecuje vrhunsko natančnost. Na  svoji puški to počem na kakih 1000 strelov

Pri zračkah je pucanja še več kot pri MK a a druga štorija , pri mk se nabira pri ustju cevi ker imajo mehansko stisnjen čok in ker pelleti niso namazani z voskom kot v MK je oblog precej več

Tu je ilustrirano kako se to počne.
https://docplayer.net/44176607-Benchrest...zalez.html

[Image: images?q=tbn:ANd9GcQZNcWxqB92Xq0rDWiW-ba...hDFYlu5XVQ]
Odgovori
#11
Mislil sem, da je kriv moj EMŠO, zdaj pa zvem, da je zračko treba tudi očistit. Po dobrih treh desetletjih se bom lotil tudi tega. Mogoče pridobim krog na serijo desetih strelov. Kar je dobro, ni slabo.  ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#12
Bom vprašal v Rajmondovi trgovini za to pasto, pa poskusim. Od vseh ostalih stvari pa sem pomislil edino še na vzmet udarne igle, ki je najbrž stara toliko kot puška, to je najbrž čez 40 let. Jaz jo imam približno 4 leta, pa jo še nisem menjal, prej pa bogve kaj se je dogajalo z njo.
Odgovori
#13
Prvo ustje krona cevi, da nisi kaj poškodoval...ali pa jo je potrebno na novo naredit, če je to kot mora bit pol Misteraševi nasveti ali nesi njemu. Hand
Odgovori
#14
Svetujem da preveriš vijake kjer je sistem privit na kopito, tudi tu je lahko problem.
Odgovori
#15
ja sem tudi sam v to lukno padu .... losani vijaki ..... od vrhunskih grup do kar nekaj ...podobno kot ti 5 šusov v isto lukno pol pa gor pa spet par komadov v piko..pa potem mal levo in tako naprej... in 2 mesca nisem pogruntov zakaj ... pa sem probal vse možno pa je vmes padlo par polnih tarč pa sem mislu ok rešeno pa naslednič spet isto ... potem sem pa dobil občutek da se ror nekam čudno maje ...preverm vijake ... jebe.. 
zategnem ... zdaj SPET DELA ... spodaj je slika glej kako mi je lukno elipsasto naredl se je fural kot na sankah ... ja vem bi tukaj lahko beding preprečil ta jajca ... ampak človek more skoz napake delat




[Image: kopito.jpg]
Odgovori
#16
Lesena kopita full dihajo zato se losajo vijaki , to reši samo bedding z pillarji. Pa še to ne za vedno. Kar nekaj top strelcev v leseih kopitib bedding ponovijo vsako sezono ,ker se les toliko zvija , teh težav ni z alu in kompozitnimi kopiti
Odgovori
#17
(27-11-2018, 12:00)mr.T Napisal: Prvo , ko temperature padajo pod 5°C  je dokaj pogost velik padec natančnosti to je čisto seszonska zadeva.

Drugače pa je treba tudi MK pucat ,pri teh padcih nnatančnost zelo pomagajo abrazivne paste IOSSO ,JB saj je tipčno malo pred ležiščem obloga svinca, ki je brez teh ne boš očistil in preprecuje vrhunsko natančnost. Na  svoji puški to počem na kakih 1000 strelov

Pri zračkah je pucanja še več kot pri MK a a druga štorija , pri mk se nabira pri ustju cevi ker imajo mehansko stisnjen čok in ker pelleti niso namazani z voskom kot v MK je oblog precej več

Tu je ilustrirano kako se to počne.
https://docplayer.net/44176607-Benchrest...zalez.html

[Image: images?q=tbn:ANd9GcQZNcWxqB92Xq0rDWiW-ba...hDFYlu5XVQ]

...fantje zdaj ko ste rešili Božota, malo več info o zračni, kaj očistiti in kako lpHrib48
...
proženje dobro,
prijem konstanten,
toda po strelu malo potrese
(lahko je vzmet - zmatrana, lahko rahlo zvita?)

KAJ ŠE?, kje iskati rešitev?
aja 335 (zelo dobro ohranjena)
lani do 180krogov, letos do 178 krogov

sicer ljubiteljski strelec - popolen "amater"
Odgovori
#18
Prej je problem v tesnilu bata ,ki se z leti obrabi , osuši (je treba včasih mal balistola not špricnit)in napaca z ostanki svinca. Tesnilo se da še mal osvežit in spucat z oljem ,če le ni preveč stolčena. Lahko je tudi počena vzmet ,ampak se to opazi že pri napenjanju.
Odgovori
#19
@ hrib48
Par kapljic olja v cilinder na vsakih 500 strelov, da bo batno tesnilo lažje stekalo in opravljalo svoje delo. Vsake toliko časa preveriti, če so vsi vijaki do kraja stisnjeni. Notranjost cevi lahko nekaj let popolnoma zanemariš...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#20
Naše zračke uporabljajo LW cevi z mehanskim čokom (po domače rečeno na silo stisnjena cev pri ustju) , pri PCP je to čisčenj v glavnem na suho z filc peleti če hočeš malce več efekta daš notri najprej filc pelet potem pa še en špičast pellet.

Redno vsaj dva ta filc peleta na 100 streleov , večina nas pošlje ena dva skozi po vsakem streljanju .Če jih pobereš vidiš ,da so precej umazani. Na kakih 1500 pelletov prvič čistim mokro , to je pri PCP malce svoj postopek .
Uporabljam Boretech Rimfireblend , PCP se nikjer ne olji in kadar se cevi z kemijo in olje puca  puško obrneš na glavo ,da ta čistila ne gredo v komoro in port ,ki je na spodnji strani cevi pred ležiščem. To je zelo pomembno olja v komori lahko pod pritiskom samovžgejo 

Za nanos kemije uporabljam Swabits pull trough pene ,ki zdržijo kup čiščenj pa omogočajo kontrolilan nanos kemije , potem to kemijo pustiš par minut da naredi svoje ,vstaviš en VFG filc pelet in spožiš , to ponoviš še ene dvakrat dokler cev ni praktično suha.
svinčen pellet vstavljen isto časno z VFG poveča pritisk filca na stene cevi. Opravljeno 

Zračke so v primerjavi z MK precej bolj občutljive na svinjarijo in se čiščenje pogosto pozna kot noč in dan na grupah. Ne bi vrjel ,če nebi to v praksi izkusil. Poleg teg so smo te flinte dali naredit pri enem Ruskem tjunerju ,ki je zelo uspešen pri piljenju zračk in fant je po dolgem in počez natančno razložil kako se tem zračkam streže. Zračke dresirat je Voodoo

Smo pa imeli tudi primer po domače ,ko je fant enkrat malce podmazal giblive dele zračke , pa je šlo vse v maloro je bilo treba vse prepihat in osušit in je trajalo kar nekaj časa predno se je puška vnesla (osušila).

Seveda je za zračke treba najdt pravi pellet , glede tega so precej bolj občutljive kot MK in VK . Pri Rajmondu se da ugodno organizirat testiranje lotov v fabriki JSB



To se dobi pri Rajmondu 
[Image: vfg-felt-pellet-66793.jpg][Image: WEB600_BW_17cal_Package_SCANNED_COMBINAT...1530818332]


Tako pa zgleda nabor velikosti peletov v eni piksni JSB 4.52mm , v vsaki piksni je kakih 10-20 precj majhnih peletov ki bodo občutno drugje pristali , če se z ostalimi matraš med X in -9 je 4.48 za dva ali tri kroge slabše. Za to sem naredi merilni blok ki omogoča hitro merjenje velikost glav peletov. 

[Image: 18402283_1912941135584865_88099699174737...e=5C6B2839]
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)