Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polnjenje 8x57 za M48
#1
Pozdravljeni dobri možje.

Odločil sem se narediti en ugoden load za Zastavo M48.

Ne glede na to kaj je dobro in kaj ne sem vzel Lovex S 062, Sierra 200gr krogle in Magtech netilke.

Pa me zanima čimveč podatkov da zadeva špila, oziroma čimbolj natančno preluknja papir.

Beer
Odgovori
#2
Začetno polnitev bi jaz dal 45gr, potem pa po 0,5gr navzgor, dokler ni prvih znamenj prevelikega pritiska oz. dokler ni grupa zadovoljiva.
Tapravo dolžino naboja boš moral pa sam ugotovit, odvisno od puške. Za začetek poskusi 79mm. 

Univerzalnega recepta, ki bi takoj deloval pa ni, preberi si kaj več v okviru tega dela foruma - Reloading in balistika
npr.: https://www.strelec.si/forum/thread-1335...light=8x57

Pa tole je obvezno čtivo:  https://explosia.cz/app/uploads/2016/11/...vex_EN.pdf
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#3
Za orientacijo: jaz uporabljam 196 grainske FMJ krogle S&B (tip 2910) in polnim z Lovex S062. Netilke so Murom KVB-7. Vojaško strelivo iz osemdesetih let ima iz moje M48 začetno hitrost 710 m/s. Tej hitrosti se močno približam šele s 47 graini S062 (705 m/s). Moje izkušnje z Lovexom so, da so podatki o doseženih hitrostih za dano polnjenje smodnika pri 8x57 pretirane. Vsekakor pa se ne zanašaj na to, začni z nizko polnitvijo, opazuj kako puška grupira in pazi na znake previsokih pritiskov. Moji M48 in kolikor vem večini Mauzeric kalibra 8 mm paše dolžina naboja 80,6 mm (to je dolžina vojaškega naboja).

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#4
Ima kdo izkušnje glede polnjenja za lovsko puško zastavo m 70 istega kalibra? 
Krogla sierra 200gr.
Polnim s smodnikom v 140 - 44 gr. do 46 gr, 
Dolžina 77,7mm

Kakšno grupo lahko pričakujem s takšno puško?

LP
Odgovori
#5
Zanima me, če ima M48 isti korak navoja in ležišče, kot lovska puška M70. Eni tudi pravijo, da lovski puški bolj ustrezajo, oz. so bolj točne krogle, ki so namenjene za lov. Pri M48 pa so bolj točne krogle namenjene za tarčo. A je že kdo mogoče kdaj meril korak navoja oz žlebov na teh dveh različnih puškah?
LP
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)