Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nakup REX Zero 1
#1
Big Grin 
Pozdravljeni :)

Še en "bodoči" strelec med vami :: Ravnokar opravil izpit iz rokovanja z orožjem, sedaj pa vse skupaj na UE, da dobim dovoljenje za nabavo orožja :)

Pri izpitu smo rokovali z pol.avt. pištolo REX Zero 1., in se posledično zanimam za nakup. Ima mogoče kdo kakšne izkušnje ali informacije, ali je dobro razmerje med ceno in kvaliteto? Vizualno mi je všeč. Namen: Amatersko streljanje na strelišču.

Hvala za nasvete
Odgovori
#2
(12-01-2019, 12:37)denis099 Napisal: Pozdravljeni :)

Še en "bodoči" strelec med vami :: Ravnokar opravil izpit iz rokovanja z orožjem, sedaj pa vse skupaj na UE, da dobim dovoljenje za nabavo orožja :)

Pri izpitu smo rokovali z pol.avt. pištolo REX Zero 1., in se posledično zanimam za nakup. Ima mogoče kdo kakšne izkušnje ali informacije, ali je dobro razmerje med ceno in kvaliteto? Vizualno mi je všeč. Namen: Amatersko streljanje na strelišču.

Hvala za nasvete

Pozdravljen

Če imaš željo preizkusiti, me pokliči.
Imamo kar nekaj različnih kosov .(tudi rex zero).
Lep pozdrav
Marko 051 30 91 76
Odgovori
#3
... razmerje med ceno in kvaliteto pri REX-u je dobro ... in ta kos ti bo ob normalni uporabi in rednem vzdrževanju lahko služil zelo dolgo ...

... pa še v razmislek: glede na to, da si omenil, da boš amatersko streljal na strelišču morda ni slab razmislek v smeri kalibra 22LR ...

... dober kos dobiš za ca 50% ceneje, strelivo je nekajkrat cenejše, papirnate tarče prav tako preluknjaš, zadovoljstvo tudi garantirano ... 

lp upor500
Odgovori
#4
(12-01-2019, 13:50)upor500 Napisal: ... razmerje med ceno in kvaliteto pri REX-u je dobro ... in ta kos ti bo ob normalni uporabi in rednem vzdrževanju lahko služil zelo dolgo ...

... pa še v razmislek: glede na to, da si omenil, da boš amatersko streljal na strelišču morda ni slab razmislek v smeri kalibra 22LR ...

... dober kos dobiš za ca 50% ceneje, strelivo je nekajkrat cenejše, papirnate tarče prav tako preluknjaš, zadovoljstvo tudi garantirano ... 

lp upor500

hvala za nasvet, vendar potem ne bi šel skozi tako dolgo proceduro in bi raje streljal z zračno pištolo...
Odgovori
#5
Denis odvisno od kje si.
Malo se pozanimaj v svojem SD. Dolocene trgovine nudijo pupust v kolikor si clan dolocenega SD.
V osnovi so pa cene podobne, vsaj za Alpho je bilo tako.
Odgovori
#6
(12-01-2019, 12:37)denis099 Napisal: Pozdravljeni :)

Še en "bodoči" strelec med vami :: Ravnokar opravil izpit iz rokovanja z orožjem, sedaj pa vse skupaj na UE, da dobim dovoljenje za nabavo orožja :)

Pri izpitu smo rokovali z pol.avt. pištolo REX Zero 1., in se posledično zanimam za nakup. Ima mogoče kdo kakšne izkušnje ali informacije, ali je dobro razmerje med ceno in kvaliteto? Vizualno mi je všeč. Namen: Amatersko streljanje na strelišču.

Hvala za nasvete

Pozdravljen,

saj podobno smo na začetku vsi razmišljali, bili navdušeni, vizualno kupili  posebej prvi kos orožja. Sam sem ga imel Rex Zero 1 standard in je dober kos orožja, kasneje ga prodal saj za precizno streljanje pač ni namenjen, za dinamiko pa pobje pravijo, da je čist spodoben.
Ampak vseeno mogoče razmisli pred navdušenim nakupom o ogledu in morebitnem testu kakšne iz CZ "flote" recimo CZ 75 SP01 Shadow, P-09 ali 75B Omega. 
Ne odvračam od nakupa Rex-a a vseeno je kak kos še potrebno preizkusit.
Samo moj predlog v razmislek - mogoče tebi v pomoč.

LP
Odgovori
#7
(12-01-2019, 16:46)MarkB Napisal: Denis odvisno od kje si.
Malo se pozanimaj v svojem SD. Dolocene trgovine nudijo pupust v kolikor si clan dolocenega SD.
V osnovi so pa cene podobne, vsaj za Alpho je bilo tako.


Priponke Male slike
               
Odgovori
#8
Hvala za alternative. Use so mi tudi vizualno ok... so te češke boljše od našega rexa?
Odgovori
#9
tale mi je padla v oči... https://www.proarmis.si/orozje/kratkocev...-01-shadow    v primerjavi z REXom?
Odgovori
#10
(12-01-2019, 18:47)denis099 Napisal: tale mi je padla v oči... https://www.proarmis.si/orozje/kratkocev...-01-shadow    v primerjavi z REXom?

Sem lastnik.....priporočam!
Odgovori
#11
(12-01-2019, 18:27)Zlatgol Napisal:
(12-01-2019, 12:37)denis099 Napisal: Pozdravljeni :)

Še en "bodoči" strelec med vami :: Ravnokar opravil izpit iz rokovanja z orožjem, sedaj pa vse skupaj na UE, da dobim dovoljenje za nabavo orožja :)

Pri izpitu smo rokovali z pol.avt. pištolo REX Zero 1., in se posledično zanimam za nakup. Ima mogoče kdo kakšne izkušnje ali informacije, ali je dobro razmerje med ceno in kvaliteto? Vizualno mi je všeč. Namen: Amatersko streljanje na strelišču.

Hvala za nasvete

Pozdravljen,

saj podobno smo na začetku vsi razmišljali, bili navdušeni, vizualno kupili  posebej prvi kos orožja. Sam sem ga imel Rex Zero 1 standard in je dober kos orožja, kasneje ga prodal saj za precizno streljanje pač ni namenjen, za dinamiko pa pobje pravijo, da je čist spodoben.
Ampak vseeno mogoče razmisli pred navdušenim nakupom o ogledu in morebitnem testu kakšne iz CZ "flote" recimo CZ 75 SP01 Shadow, P-09 ali 75B Omega. 
Ne odvračam od nakupa Rex-a a vseeno je kak kos še potrebno preizkusit.
Samo moj predlog v razmislek - mogoče tebi v pomoč.

LP

(12-01-2019, 18:52)Ivan 22Lr Napisal:
(12-01-2019, 18:47)denis099 Napisal: tale mi je padla v oči... https://www.proarmis.si/orozje/kratkocev...-01-shadow    v primerjavi z REXom?

Sem lastnik.....priporočam!
pa ima 
  • Decocker in gumb za sprostitev zaklepa?
Odgovori
#12
(12-01-2019, 19:06)denis099 Napisal:
(12-01-2019, 18:52)Ivan 22Lr Napisal:
(12-01-2019, 18:47)denis099 Napisal: tale mi je padla v oči... https://www.proarmis.si/orozje/kratkocev...-01-shadow    v primerjavi z REXom?

Sem lastnik.....priporočam!
pa ima 
  • Decocker in gumb za sprostitev zaklepa?
Decockerja ta pištola nima, gumb za sprostitev pa ja  Hand

(12-01-2019, 19:10)Ivan 22Lr Napisal:
(12-01-2019, 19:06)denis099 Napisal:
(12-01-2019, 18:52)Ivan 22Lr Napisal:
(12-01-2019, 18:47)denis099 Napisal: tale mi je padla v oči... https://www.proarmis.si/orozje/kratkocev...-01-shadow    v primerjavi z REXom?

Sem lastnik.....priporočam!
pa ima 
  • Decocker in gumb za sprostitev zaklepa?
Decockerja ta pištola nima, gumb za sprostitev pa ja  Hand
https://www.youtube.com/watch?v=SHV4lA5d3ZU
Odgovori
#13
kakšen je pa kaj renome CZ?
Odgovori
#14
(12-01-2019, 20:29)denis099 Napisal: kakšen je pa kaj renome CZ?

https://www.youtube.com/watch?v=KWijNNYW-nw
Odgovori
#15
CZ so top pištole. Tudi Rex se je na testih dobro odrezal in lastniki ga hvalijo. Definitivno pa pred nakupom čim več kosov primi v roke in po možnosti preizkusi. Shadow, PPQ in cz75 meni recimo super ležijo v roki, Rex in Beretta sta mi nekako predebeli, Glock pa mi je sploh čisto mimo, pa so to vse dobre pištole. Pri nakupu na pamet lahko trofiš, lahko pa tudi čisto zgrešiš in sploh ne boš vedel, da imaš pištolo, ki ti dejansko sploh ne “leže” v roko.
Odgovori
#16
Rex je bolj službena pištola(oblike kot opeka...) ,Cz sploh Shadowke pa so dobri ,ter zanesljivi športniki...je pa res ,da ti mora v roko sesti ...
Odgovori
#17
Ah še to ,ko te bo,če te bo potegnilo v orožje ,boš itak imel več kosov.
   Pojdi kam ,kjer se strelja na način ,kot si želiš tudi ti ,pa ti bodo hitro svetovali..
Odgovori
#18
Pa nikar ne pozabi na 1911 in verzije z dvorednim nabojnikom.
lp Melly
Odgovori
#19
Mogoče je držalo res nekoliko bolj primerno za nekoga z "večjo" roko... ampak vizualno mi je pa všeč, ker ne deluje kot neka igrača..
Odgovori
#20
Denis, najprej moraš vedeti kaj boš počel. Ali precizno ali taktično streljanje. Vse kar gledaš in kar ti predlagajo za precizno ni najbolje. Za precizno velika večina uporablja 6 col, ti pa gledaš razpon od 4 do 5 col kar je velika razlika. Dve pištoli ki sta primerni za eno ali drugo sta CZ 75 TS 5,25 col cev , zamenjati je treba zadnji merek in popraviti proženje, odlična pištola cena 1.250 eur. Druga je SIG 1911 Match 5 col popravit je treba samo proženje odlična pištola cena 1.400 eur Labcommerce- Ljubljana. Kontaktiraj strelišče Tobačna-Ljubljana Marko in probal boš lahko večino pištol. Lp
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)