Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Povratna vzmet ČZ vz.22
#1
Pozdravljeni!

TL;DR: Kje pri nas ali kje drugje dobim ustrezno vzmet? Premer cca 7 mm, ne premočna.

Dolga štorija gre pa takole. Sem še zelo zelen strelec. Med drugim sem od tasta dobil pištolo ČZ vz.22 v kalibru 9 mm N. oziroma po nekih virih je to naboj vz.22. Kakor koli, originalni tulec je bil zelo podoben 9x17 (kratka devetka, 9mm K, Browning short, .380 ACP...), ampak je imel glede na sedanje tulce malo manjši premer roba.
   
Posledica je, da se sodobna municija malo zatakne pri polnjenju v ležišče. Tast in puškar pred dobo interneta tega nista vedela in sta menila, da je težava v prešibki povratni vzmeti, zato jo je puškar zamenjal z močnejšo. S pištolo sem ustrelil le nekaj nabojev, ampak mi zaradi premočne vzmeti ni izmetavalo praznih tulcev oziroma se je naredil "raufnk". Sedaj razmišljam, da bi ponovno poskusil s šibkejšo vzmetjo. Kako bi sploh ugotovil kaj rabim? Verjetno za pištolo v istem kalibru in podobno težo zaklepišča ter še prave dimenzije? Premer sedanje vzmeti je 7 mm in dolžina 92 mm. Premer vodila je 5 mm, premer odprtine, v kateri mora to biti vtaknjeno, pa nekje 7,5 do 8 mm. 
   
Sedanje vzmeti ne bi šel krajšat, da ne ostanem na koncu brez. Nasveti? Hvala!
Odgovori
#2
Vzmet se navije iz vzmetne žice poljubne debeline na določen fi trna... na stružnici ti to lahko naredi tisti ki zna nato se da v peč na določeno temperaturo za določen čas...da obstane in služi namenu. 
Ker pa tega ne obvlada dosti ljudi pokliči  vzmetni razvojni center VRC SPRINGS  kjer ti jo v zameno za ne prov malo e naredijo...

PS. niso pa edini Hand
Odgovori
#3
Si pogledal, ce je podobna vz.24 al pa vz.27?
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#4
(02-02-2019, 19:34)markojelen Napisal: Si pogledal, ce je podobna vz.24 al pa vz.27?
Kolikor vem, se 24 le malenkostno razlikuje. 27 je kaliber 7,65 in je verjetno drugačna. Ali hočeš reči, da se za te stvari dobi kolikor tolilko rezervne dele?

* kolikor toliko originalne rezevne dele.
Odgovori
#5
Odvisno s kje, v Dragomlju pri Lj je možak, ki je delal vzmeti, ti naredi po želji, pa za ne velik €.
No, vsaj delal je, upam da ni v penziji.
Odgovori
#6
Vz24 in vz27 imata veliko izmenljivih delov, ki jih imajo nemci obicajno na zalogi
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#7
https://www.waffen-teile-shop.eu/Ersatzt...Z-P27.html

waffen teile cz27 Vorholfeder -> tole googlaj, mogoce se kaj najdes. Bom pa se zmeril dimenzije te fedre ...
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#8
Dolzina 87mm, premer slabih 7mm, premer vodila je slabih 5mm.

Sliko ti lahko posljem na mail, ce jo hoces
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#9
Vzmetarna Žalec.
Odgovori
#10
Marko, hvala. Uf, skoraj sem tole naročil za 22. https://www.waffen-teile-shop.eu/Ersatzt...ma35lfln51 To je verjetno vzmet za sprožilec?

Jabolko, frumn, sandi, izdelava se mi zdi problematična, ker se dimenzije že določi, ampak trdota... Bi moral verjetno probati nekaj različnih variant.
Odgovori
#11
(03-02-2019, 19:58)Prfarc Napisal: Marko, hvala. Uf, skoraj sem tole naročil za 22. https://www.waffen-teile-shop.eu/Ersatzt...ma35lfln51 To je verjetno vzmet za sprožilec?

Jabolko, frumn, sandi, izdelava se mi zdi problematična, ker se dimenzije že določi, ampak trdota... Bi moral verjetno probati nekaj različnih variant.

Še to glede 27 vzmeti. Energija 7,65 izstrelka je precej manjša. Seveda odvisno od municije razpon od cca 160-240 J proti cca 260-300 J iz 9x17. Koliko je prešibka vzmet problematična?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)