Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Posledice kršitve prvega in drugega pravila rokovanja z orožjem
#1
Večini bo krvav konec jasen po polovici posnetka...

https://ufile.io/92rye
Odgovori
#2
Ah to je običajno pri jagrih ko je preizkus kratkocevnega orožja tam kjer ga sploh izvajajo...eden od razlogov da 
me tam zraven več ni, ker če si kakšno reku so te pa grdo gledal v najboljšem primiru. Doh
Odgovori
#3
(13-02-2019, 22:04)jabolko Napisal: Ah to je običajno pri jagrih ko je preizkus kratkocevnega orožja tam kjer ga sploh izvajajo...eden od razlogov da 
me tam zraven več ni, ker če si kakšno reku so te pa grdo gledal v najboljšem primiru. Doh

Se bojiš, da te ponesreči kdo od njih ne 'upleni'?
Odgovori
#4
Sem prepričan, da bi ga marsikateri "ljubitelj narave in živali" z veseljem okusil, tako ali drugače...

Odgovori
#5
Nod
Odgovori
#6
(13-02-2019, 20:48)Strah Napisal: Večini bo krvav konec jasen po polovici posnetka...

https://ufile.io/92rye

Ze na zacetku ti je jasno, da se ne bo najbolje koncalo. :(

PS: Hvala za opozorilo.
Odgovori
#7
Isti dogodek z drugega zornega kota:

https://www.liveleak.com/view?t=9dHxP_1549386693
Odgovori
#8
Bom pazil, da se bom na naslednjem pristrelu lovskih pušk pravočasno umaknil, če bo kakšen lovec prinesel PPSH-41.
Nisem pa vedel, da imajo v Pakistanu lovci bele kapice.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#9
v sneg in planine najboljše bela kamuflira :)
Odgovori
#10
(13-02-2019, 20:48)Strah Napisal: Večini bo krvav konec jasen po polovici posnetka...

https://ufile.io/92rye

Vsi so mi zgledali nekam bogi. Večkrat se je slišalo šljocanje. Stari pa je poskušal ustreliti, pa je škljocnilo. Potem je skušal špagina repertirati, pa ni šlo. Potem je to probal malo na silo in je usmeril cev k sebi. Verjetno je bil razlog št. 2:
http://www.ppsh41.com/ppsh3.html

Glede na to, da se je mučil z repertiranjem, je bil špagin malo zvit, po moje.
Odgovori
#11
V glavnem, krut pokazatelj da NIKOLI ne obračaj orožja tja kamor ne želiš ustreliti.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#12
(14-02-2019, 12:10)bob78 Napisal: Isti dogodek z drugega zornega kota:

https://www.liveleak.com/view?t=9dHxP_1549386693

Lej kako mu je kapo odneslo !
Odgovori
#13
(13-02-2019, 22:04)jabolko Napisal: Ah to je običajno pri jagrih ko je preizkus kratkocevnega orožja tam kjer ga sploh izvajajo...eden od razlogov da 
me tam zraven več ni, ker če si kakšno reku so te pa grdo gledal v najboljšem primiru. Doh
Tule sem bral o dveh obstreljenih strelcih. Za lovsko nesrečo z pištolo pa ne vem. Sem prepričan, da me boste razsvetlili, če je obratno.
Drugače pa tudi mene moti nepravilno rokovanje z orožjem. Nisem imun.
Odgovori
#14
če ne bi najneumnejši del prebivalstva imel toliko sreče pri rokovanju z orožjem kot jo ima, bi o nesrečah jagrov brali vsakodnevno v novicah... vedno se prašujem kako je to možno...
Odgovori
#15
(18-02-2019, 20:53)alojz1 Napisal:
(13-02-2019, 22:04)jabolko Napisal: Ah to je običajno pri jagrih ko je preizkus kratkocevnega orožja tam kjer ga sploh izvajajo...eden od razlogov da 
me tam zraven več ni, ker če si kakšno reku so te pa grdo gledal v najboljšem primiru. Doh
Tule sem bral o dveh obstreljenih strelcih. Za lovsko nesrečo z pištolo pa ne vem. Sem prepričan, da me boste razsvetlili, če je obratno.
Drugače pa tudi mene moti nepravilno rokovanje z orožjem. Nisem imun.

Alojz ne govorim o nesreči... samo o rokovanju z kratkocevnim orožjem ki je med jagri porazno. Hand
Odgovori
#16
(18-02-2019, 21:31)Marks Napisal: če ne bi najneumnejši del prebivalstva imel toliko sreče pri rokovanju z orožjem kot jo ima, bi o nesrečah jagrov brali vsakodnevno v novicah... vedno se prašujem kako je to možno...

Mogoče pa le ni tok hudo, ker teh jagerskih nesreč kljub temu, da okoli njih ne skačejo razni sodniki, ki bi jih opazoval pri hendlanju z orožjem in talal DQ-je, ni prav veliko.
Odgovori
#17
(19-02-2019, 10:19)matjaz43 Napisal:
(18-02-2019, 21:31)Marks Napisal: če ne bi najneumnejši del prebivalstva imel toliko sreče pri rokovanju z orožjem kot jo ima, bi o nesrečah jagrov brali vsakodnevno v novicah... vedno se prašujem kako je to možno...

Mogoče pa le ni tok hudo, ker teh jagerskih nesreč kljub temu, da okoli njih ne skačejo razni sodniki, ki bi jih opazoval pri hendlanju z orožjem in talal DQ-je, ni prav veliko.

marsikdo (mislim da celo dva naša člana) bi lahko bil ob življenje če bi se stvari malce drugače razpletle. samo sreča jih je rešila najslabšega...
Odgovori
#18
(19-02-2019, 10:54)Marks Napisal:
(19-02-2019, 10:19)matjaz43 Napisal:
(18-02-2019, 21:31)Marks Napisal: če ne bi najneumnejši del prebivalstva imel toliko sreče pri rokovanju z orožjem kot jo ima, bi o nesrečah jagrov brali vsakodnevno v novicah... vedno se prašujem kako je to možno...

Mogoče pa le ni tok hudo, ker teh jagerskih nesreč kljub temu, da okoli njih ne skačejo razni sodniki, ki bi jih opazoval pri hendlanju z orožjem in talal DQ-je, ni prav veliko.

marsikdo (mislim da celo dva naša člana) bi lahko bil ob življenje če bi se stvari malce drugače razpletle. samo sreča jih je rešila najslabšega...

pa niti ni potrebno biti del po tvoje najneumnejšega prebivalstva, dovolje je pomanjkanje sreče
Odgovori
#19
(19-02-2019, 11:44)matjaz43 Napisal:
(19-02-2019, 10:54)Marks Napisal:
(19-02-2019, 10:19)matjaz43 Napisal:
(18-02-2019, 21:31)Marks Napisal: če ne bi najneumnejši del prebivalstva imel toliko sreče pri rokovanju z orožjem kot jo ima, bi o nesrečah jagrov brali vsakodnevno v novicah... vedno se prašujem kako je to možno...

Mogoče pa le ni tok hudo, ker teh jagerskih nesreč kljub temu, da okoli njih ne skačejo razni sodniki, ki bi jih opazoval pri hendlanju z orožjem in talal DQ-je, ni prav veliko.

marsikdo (mislim da celo dva naša člana) bi lahko bil ob življenje če bi se stvari malce drugače razpletle. samo sreča jih je rešila najslabšega...

pa niti ni potrebno biti del po tvoje najneumnejšega prebivalstva, dovolje je pomanjkanje sreče

Po spremembi zakonodaje pred leti so bili prav jagri tisti ki so kratkocevno orožje legalno dobili, kupili brez kakršnega koli znanja uporabe le tega...za izkušenega tekmovalca ipsc ja z kilometrino je njihovo obnašanje z tem orožjem dobesedno stres, neki najhujšega kar lahko doživiš.  Doh
Odgovori
#20
Zakonodaja je bila potem spet spremenjena pred cca 2 letoma, tako da je rokovanje s kratkocevnim orožjem in potem streljanje na tarčo na 10m sedaj sestavni del praktičnega dela lovskega izpita.  
Seveda ta izpit še daleč ni tako zahteven kot npr. IPSC izpit, ampak bolje to kot nič po prejšnji varianti zakona.  

Se pa strinjam z jabčkom, da je ravnanje s kratkocevnim orožjem pri nekaterih starejših jagrih res grozljivo. Videl in doživel omenjeni stres na lastne oči, ko sem kot lovski pripravnik bil prvič na pristrelu lovskega orožja, takrat sem imel za seboj že 5 ali 6 IPSC sezon.  Na srečo je kratkocevni del vedno po končanem dolgocevnem, tako da se lahko taktično umaknem   ;)
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)