Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cz shadow 2 vs walther q5 match sf
#1
Kaj pa vi pravite o teh dveh ? prednosti ? Slabosti ?
Odgovori
#2
Walther vsekakor je dobra pištola. Primerjavo si boš moral narediti sam, prijeti obe v roko in po možnosti narediti kak strel z PPQ Q5 SF (če je že kje na voljo). Cenovna razlika verjetno ne bo hudo velika, če boš pogledal še ceno Shadow2 Optic Ready.

Razliko boš najbolj opazil pri varovalki - Q5 SF ima striker, posledično so vsi streli enaki (sprožilec eden najboljših), pri Shadow2 pa je prvi strel v DA, vsi naslednji v SA (tudi shadow ima odlično proženje).

Walther PPM SF


Imam PPQ M2 in Shadow1, z obema sem zelo zadovoljen, a vseeno imam za tekme raje Shadow1.
Če bi osebno izbiral med Shadow 2 in Q5 SF, bi se odločil za Waltherja.
Odgovori
#3
https://youtu.be/GLS8ESbXfHo
Odgovori
#4
en razlog v prid Shadow2 (razen tega da je namenski ipsc kos, ki je v enem zamahu preplavil trg): ker jo ima večina strelcev, je pri nas enostavno dobiti nadgradnje in rezervne dele
Odgovori
#5
Probas eno, probas drugo. Kupis tisto, ki ti bolj sede.
Shadow 2 je presenetljivo natancna za niti ne 5” cev.
Odgovori
#6
Zakaj pa prvi strel pri S2 ni možen v SA?

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk
Odgovori
#7
(31-03-2019, 15:42)turist Napisal: Zakaj pa prvi strel pri S2 ni možen v SA?

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk

Mozen je ze ;)
Odgovori
#8
(31-03-2019, 15:42)turist Napisal: Zakaj pa prvi strel pri S2 ni možen v SA?

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk

Kratek odgovor bi bil, ker je tako narejena.
Seveda pa je prvi strel lahko v SA, če ne spustiš kladivca pred prvim strelom, kot je to zahteva na tekmah dinamike (IPSC, IASC ...).

To bi ti znalo biti zanimivo za prebrati: vrste proženja

Tudi S2 se da predelat v SA, dobiš ustrezne dele v kakšni bolje založeni spletni trgovini (namig: poglej logotipe na vrhu strani) tudi pri nas.
Odgovori
#9
"Predelat" proženje pri CZ iz DA/SA na SA ni lih znanstvena fantastika in stane 30€ kolikor stane SA petelin, da omejiš hod petelina, pri kladivcu pa odstraniš diskonektor...
Odgovori
#10
(31-03-2019, 19:46)kunstler Napisal:
(31-03-2019, 15:42)turist Napisal: Zakaj pa prvi strel pri S2 ni možen v SA?

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk

Kratek odgovor bi bil, ker je tako narejena.
Seveda pa je prvi strel lahko v SA, če ne spustiš kladivca pred prvim strelom, kot je to zahteva na tekmah dinamike (IPSC, IASC ...).

To bi ti znalo biti zanimivo za prebrati: vrste proženja

Tudi S2 se da predelat v SA, dobiš ustrezne dele v kakšni bolje založeni spletni trgovini (namig: poglej logotipe na vrhu strani) tudi pri nas.

Vprašal sem zato, ker pišeš bedarije. Zdaj pa s pištolo mešaš še IPSC, pa IDPA,...! Skratka ne učit krive vere! Mrgreen
Odgovori
#11
(31-03-2019, 21:23)turist Napisal:
(31-03-2019, 19:46)kunstler Napisal:
(31-03-2019, 15:42)turist Napisal: Zakaj pa prvi strel pri S2 ni možen v SA?

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk

Kratek odgovor bi bil, ker je tako narejena.
Seveda pa je prvi strel lahko v SA, če ne spustiš kladivca pred prvim strelom, kot je to zahteva na tekmah dinamike (IPSC, IASC ...).

To bi ti znalo biti zanimivo za prebrati: vrste proženja

Tudi S2 se da predelat v SA, dobiš ustrezne dele v kakšni bolje založeni spletni trgovini (namig: poglej logotipe na vrhu strani) tudi pri nas.

Vprašal sem zato, ker pišeš bedarije. Zdaj pa s pištolo mešaš še IPSC, pa IDPA,...! Skratka ne učit krive vere! Mrgreen
Tako kunstler, kot MarkB in ales1a so vsi Rexu na enostaven način hoteli pojasniti razliko, tvoje turistično nakladanje ni na mestu. Obe pištoli sta za dinamiko, razlaga je čisto korektna, pač izhaja iz konkretne praktične uporabe.
Odgovori
#12
Z enimi je pa res težko! Vstaviš nabojnik, repetiraš, spustiš petelina in potem je DA. Kaj pa če ga ne spustiš, a je še vedno DA?
Pa nima veze, a je pištola za dinamiko, ali precizno!

Poslano z mojega SM-T585 z uporabo Tapatalk

(31-03-2019, 23:10)turist Napisal: Z enimi je pa res težko! Vstaviš nabojnik, repetiraš, spustiš petelina in potem je DA. Kaj pa če ga ne spustiš, a je še vedno DA?
Pa nima veze, a je pištola za dinamiko, ali precizno!

A pol se s Shadow 2 ne sme streljat precizno?

Poslano z mojega SM-T585 z uporabo Tapatalk



Poslano z mojega SM-T585 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#13
(31-03-2019, 19:46)kunstler Napisal:
(31-03-2019, 15:42)turist Napisal: Zakaj pa prvi strel pri S2 ni možen v SA?

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk

Kratek odgovor bi bil, ker je tako narejena.
Seveda pa je prvi strel lahko v SA, če ne spustiš kladivca pred prvim strelom, kot je to zahteva na tekmah dinamike (IPSC, IASC ...).

To bi ti znalo biti zanimivo za prebrati: vrste proženja

Tudi S2 se da predelat v SA, dobiš ustrezne dele v kakšni bolje založeni spletni trgovini (namig: poglej logotipe na vrhu strani) tudi pri nas.

Zahteva je samo v primeru da si izbral skupino, kjer mora prvi strel biti sprožen z dvojnim delovanjem...lahko pa izbereš skupino kjer se zahteva napeto kladivce in varovalka vklopljena. V tej drugi skupini lahko vajo začneš tudi z dvojnim delovanjem v prvi pa nikakor, izgleda zapleteno pa niti ni. Hand
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)