Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nabavno dovoljenje
#1
Pozdravljeni!

Glede nabavne ga dovoljenja in prenosa orožja me zanima naslednje:

Po pridobitvi nabavnega dovoljenja in posledično orožja, ali lahko z tem orožjem grem na tekmo in tekmujem še preden ga prijavm na UE in dobim orožno listino?

Hvala za odgovor
Odgovori
#2
Prvo vpis v DP ali OL pol pa pokat :)
Odgovori
#3
(01-04-2019, 20:13)DinM Napisal: Prvo vpis v DP ali OL pol pa pokat :)

OK potem pa naslednje vprašanje:

Po zakonu najprej pridobiš nabavno dovoljenje, s katerim greš do prodajalca in kupiš željeni kos orožja. Po nakupu je potrebno pridobit potrdilo, da znaš z tvojim orožjem rokovat, se pravi , da moraš it pred pridobitvijo orožne listine do Boškota ( za njega vem ) ali koga drugega, kateri ti lahko izda to potrdilo in šele nato greš registrirat orožje na UE ter po orožno listino.
Glede na tvoj odgovor DinM se sprašujem, kako naj potem hudiča odnesem kos orožja do Boškota, če pa bi moral najprej imeti orožno listino? Če pa je med mojim naslovom in Boškotom še kakšna tekma, zakaj se ne bi smel ustavit, kupit municijo in odstreljat?
Odgovori
#4
zato ker ti izpolnjeno nabavno dovoljenje daje dovoljenje da kos prenašaš do UE ali do mesta kjer opraviš posebni del izpita za varno rokovanje 

hkrati pa ZOro govori "Na strelišču lahko izvaja streljanje posameznik, ki ima orožni list ali dovoljenje za posest orožja", kar pa ni izpolnjeno nabavno dovoljenje
Odgovori
#5
(01-04-2019, 20:36)Oljnifilter Napisal:
(01-04-2019, 20:13)DinM Napisal: Prvo vpis v DP ali OL pol pa pokat :)

OK potem pa naslednje vprašanje:

Po zakonu najprej pridobiš nabavno dovoljenje, s katerim greš do prodajalca in kupiš željeni kos orožja. Po nakupu je potrebno pridobit potrdilo, da znaš z tvojim orožjem rokovat, se pravi , da moraš it pred pridobitvijo orožne listine do Boškota ( za njega vem ) ali koga drugega, kateri ti lahko izda to potrdilo in šele nato greš registrirat orožje na UE ter po orožno listino.
Glede na tvoj odgovor DinM se sprašujem, kako naj potem hudiča odnesem kos orožja do Boškota, če pa bi moral najprej imeti orožno listino? Če pa je med mojim naslovom in Boškotom še kakšna tekma, zakaj se ne bi smel ustavit, kupit municijo in odstreljat?

ti bo vse jasno ko narediš izpit glede : Usposabljanje in preizkus znanja o ravnanju z orožjem

[url=https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiX0b_2xq_hAhUDuRoKHUZoCh4QFjAAegQIAxAB&url=https%3A%2F%2Fwww.sport-ljubljana.si%2FUsposabljanje_in_preizkus_znanja_o_ravnanju_z_orozjem%2F&usg=AOvVaw2-TtGvzQeMC3bm0if2NSyH][/url]
Odgovori
#6
(01-04-2019, 20:44)thesilos Napisal: zato ker ti izpolnjeno nabavno dovoljenje daje dovoljenje da kos prenašaš do UE ali do mesta kjer opraviš posebni del izpita za varno rokovanje 

hkrati pa ZOro govori "Na strelišču lahko izvaja streljanje posameznik, ki ima orožni list ali dovoljenje za posest orožja", kar pa ni izpolnjeno nabavno dovoljenje

oziroma "Posameznik, ki ne izpolnjuje pogoja iz prejšnjega odstavka, lahko izvaja streljanje le pod nadzorom upravljalca strelišča ali pooblaščenega delavca strelišča" pomeni, da bi celo lahko kos preizkusil na strelišču, morda celo odstreljal tekmo pod temi pogoji...

samo zakaj bi se metal na zobe, če se da lepo vse po reglcih uštimat
Odgovori
#7
Pomoje si ti mal pomesu tole.
Izpit varnega rokovanja z orozjem se opravi pred pridobitvijo prvega nabavnega dovoljenja.
Organizator tecaja ti bo predlozil vse potrebno da ga opravis, tudi pistolo :D
Odgovori
#8
(01-04-2019, 20:47)DinM Napisal: Pomoje si ti mal pomesu tole.
Izpit varnega rokovanja z orozjem se opravi pred pridobitvijo prvega nabavnega dovoljenja.
Organizator tecaja ti bo predlozil vse potrebno da ga opravis, tudi pistolo :D

Hvala za odgovore.

DinM nisem nič pomešal, mogoče sem se nepravilno izrazil. Tečaj in izpit iz varnega rokovanja z orožjem imam narejen. Po nakupu kosa orožja pa moraš z tem orožjem do Boškota  ( kot sem že prej napisal za njega vem ) ali koga drugega, kateri ti izda potrdilo, da si usposobljen za rokovanje z točno določenim orožjem - se pravi tistim katerega si nabavil. Šele s tem potrdilom lahko zaprosiš za izdajo OL.

BTW leta 2012 sem že šel skozi ves ta postopek in potem sem prenehal tekmovati in sem dal pištolo očetu v posest. Ker nisem obdržal nobene orožne listine so me spet čakali vsi "strelski zakramenti" glede pridobitve nabavnega dovoljenja, edino sedaj bom pištolo spet prevzel od očeta in mi ne bo potrebno ponovno obiskati Boškota ( za ta kos orožja ), kot pravijo izkušeni fantje na forumu, saj za to pištolo sem že dokazal, da znam ravnati z njo.
Odgovori
#9
Pol tko ves za kaj se gre :)
Odgovori
#10
(01-04-2019, 21:02)DinM Napisal: Pol tko ves za kaj se gre :)

Več ali manj ja, hotel sem se samo prepričati glede nabavnega dovoljenja in tekme, ker za OL mi manjka še ena tekma ( te se bom udeležil 13.4 ) in sem špekuliral, ali bi se je lahko udeležil že z mojo pištolo in nabavnim dovoljenjem, ali bom to tekmo še odstreljal z klubsko.

To je bil ves point.
Odgovori
#11
lahko bi očetu dal pištolo na souporabo in ne za posest pa bi se ognu vseh cvetk birokracije.
OL bi ti pa še zmeri ostal z vpisanim enim kosom.
Odgovori
#12
(01-04-2019, 21:25)goran hunter Napisal: lahko bi očetu dal pištolo na souporabo in ne za posest pa bi se ognu vseh cvetk birokracije.
OL bi ti pa še zmeri ostal z vpisanim enim kosom.

To so mi že rekli, ampak j.. ga. Ko sem nehal nisem o tem razmišljal, in tudi verjetno ne bi šel nazaj v to, če se ne bi prijatelja lotila strelstva in sta me začela gnjavit, naj ponovno začnem
Odgovori
#13
To je tak kot v soli...
Trsica... 2+2=4... 
Janezek dvigne roko in vprasa a 2+2=4?
;)

PS: Kaj ima veze s katero pokalico odpokas, ce ti je vseeno oz. ti gre samo za OL?
PPS: Tudi z DP se da brez tezav tekmovat.
Odgovori
#14
Ne moreš na tekmo, ker ne moreš streliva kupit dokler nimaš OL  :flak:
Odgovori
#15
Po nakupu imaš 8 dni časa da urediš vpis. Nikjer ne piše, da lahko v tem času kos samo gledaš... ali se mogoče motim?
Odgovori
#16
(01-04-2019, 23:58)Lakyluk Napisal: Ne moreš na tekmo, ker ne moreš streliva kupit dokler nimaš OL  :flak:

No to je pa težka nebuloza. Strelivo brez težav kupiš tudi z DP, samo nabavno moraš imeti.
Odgovori
#17
(01-04-2019, 23:58)Lakyluk Napisal: Ne moreš na tekmo, ker ne moreš streliva kupit dokler nimaš OL  :flak:

Ze res, da je bil 1. april.
Odgovori
#18
(02-04-2019, 07:09)Kristian Napisal: Po nakupu imaš 8 dni časa da urediš vpis. Nikjer ne piše, da lahko v tem času kos samo gledaš... ali se mogoče motim?

Lahko ga v roko primes. ;)
Naceloma ti tisti papir dovoljuje prenos na UE. Nekaj tam na papirju celo pise. Ne spomnim pa se izrecno kaj. 
Nabavno dovoljenje za orozje ti ne da pravice, da neses orozje do mesta kjer bos opravil posebni del. 
Kos se najprej vpise na UE in sele nato opravi z njim posebni del v kolikor je potreben. Posebni del je potreben za nabavno za strelivo v kolikor bo vpis v DP in gre za prvi kos oz. prvi kos dolocenega kalibra.
Ko je zadeva vpisana v DP se gre nazaj naredit posebni del. Tako je pac po reglcih, z malo iznajdljivosti se pa da seveda tudi kako drugace.
Ob opravljenem posebnem delu in potrdilu o opravljenem posebnem delu se na UE izda nabavno za strelivo ali opravi vpis v OL - v kolikor gre za prvi kos ali prvi kos kalibra za katerega se nimas nic vpisano.

Ni neka znanost pac letanje sem in tja.

1. UE (nabavno za orozje)
2. trgovina
3. nazaj na UE (vmes se lahko ustavis tam kjer bos naredil posebni del, ce ga nisi v trgovini)
4. nazaj v trgovino po strelivo (lahko izpustis in strelivo kupis na streliscu)
5. strelisce (postrelit prvih par 100 kosov,) ;)
Odgovori
#19
(02-04-2019, 07:59)MarkB Napisal:
(02-04-2019, 07:09)Kristian Napisal: Po nakupu imaš 8 dni časa da urediš vpis. Nikjer ne piše, da lahko v tem času kos samo gledaš... ali se mogoče motim?

Lahko ga v roko primes. ;)
Naceloma ti tisti papir dovoljuje prenos na UE. Nekaj tam na papirju celo pise. Ne spomnim pa se izrecno kaj. 
Nabavno dovoljenje za orozje ti ne da pravice, da neses orozje do mesta kjer bos opravil posebni del. 
Kos se najprej vpise na UE in sele nato opravi z njim posebni del v kolikor je potreben. Posebni del je potreben za nabavno za strelivo v kolikor bo vpis v DP in gre za prvi kos oz. prvi kos dolocenega kalibra.
Ko je zadeva vpisana v DP se gre nazaj naredit posebni del. Tako je pac po reglcih, z malo iznajdljivosti se pa da seveda tudi kako drugace.
Ob opravljenem posebnem delu in potrdilu o opravljenem posebnem delu se na UE izda nabavno za strelivo ali opravi vpis v OL - v kolikor gre za prvi kos ali prvi kos kalibra za katerega se nimas nic vpisano.

Ni neka znanost pac letanje sem in tja.

1. UE (nabavno za orozje)
2. trgovina
3. nazaj na UE (vmes se lahko ustavis tam kjer bos naredil posebni del, ce ga nisi v trgovini)
4. nazaj v trgovino po strelivo (lahko izpustis in strelivo kupis na streliscu)
5. strelisce (postrelit prvih par 100 kosov,) ;)

Se strinjam. Lahko ga primeš v roko, verjetno ga lahko doma tudi razstavis in ocistis:) vse kar je vec od tega, pa do pridobitve DP ali OL, ni dovoljeno. Predpisi so jasni.
Odgovori
#20
Pravilnik za izvajanje Zakona o orožju, 9. člen:

Citat:Priloga k izdanemu dovoljenju za nabavo orožja iz prve alinee prvega odstavka 6. člena in 8. člena tega pravilnika vsebuje obrazec potrdila o prodaji oziroma odsvojitvi orožja in obrazec vloge za registracijo orožja ter izdajo orožne listine oziroma vpis orožja v orožno listino. Potrdilo o prodaji oziroma odsvojitvi orožja izpolni prodajalec oziroma odsvojitelj (šesti odstavek 40. in prvi odstavek 42. člena zakona) in izpolnjenega vrne kupcu ob predaji orožja. Potrdilo služi kupcu kot dokazilo o pravici do posesti in prenosu orožja do registracije orožja ter je sestavni del vloge za registracijo orožja in izdajo orožne listine oziroma vpisa orožja v orožno listino.

Tole ko ljudje hodijo s sveže kupljenim orožjem k Boškotu delat posebni del, da lahko na registracijo prinesejo potrdilo za pridobitev OL, prihrani čas in denar, ni pa ravno po črki zakona. Osebno se mi zdi debilno, da moramo uradno najprej pridobiti DP, nato opraviti posebni del in potem iti prepisat kos na OL (kar je še posebej zabavno, če sicer nimaš DP in ga tako teoretično vsakič s prepisom novega kosa na OL izgubiš), ampak javna uprava se mora nekako prefutrat.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)