Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Novo pri nas!! Odkup rabljenega orožja, menjava staro za novo,..
#21
Najprej hvala vsem za razumevanje! 

Žal je seznam potencialno zanimivih stvari zelo dolg, zato ga ne moremo napisati oz. točno definirati. 

Dejstvo je da je vsak kos po svoje zanimiv, ni pa nujno da se bo hitro prodal, zato včasih nam ni. 

Naš primarni cilj ni kopičiti neskončne zaloge za nedoločen čas, ampak je plan da zadeve krožijo. 
Če želimo da se kos hitro proda, ga moramo včasih ponuditi konkretno pod fer prodajno ceno, posledično to za vas pomeni da bo tudi naša odkupna ponudba zelo nizka.

Prav tako tudi ne smemo pozabiti da je pri določenih kosih starejšega letnika (1940,...) oz. manj pogostih tudi potencialna dobava rezervnih delov izjemno otežena oz. nična. Vse to za nas pomeni velik riziko. 

V določenih primerih se zato izjemno nizkim ponudbam raje izognemo, saj lahko tudi to marsikdo smatra kot žaljivo. 

Kar se tiče vožnje: 

Piše da nas pokličite in se bomo dogovorili. Ponavadi po telefonu svetujemo da nam pošljete slike ter opis, pa bomo poizkusili oceniti zadevo. Šele kasneje, ko/če "smo na isti strani" , se dogovorimo za obisk. 
Glede na to da se pogovarjamo o prodaji orožja, menim da si je vredno vzeti tistih 5 minut in poslikati zadevo z mobitelom. 

Še enkrat hvala za razumevanje. Žal je to izjemno težko delo in vemo da ne bomo mogli vsem ugajati, se pa trudimo!
Odgovori
#22
itq da ni mišljeno da bodo odkupili celotno bolho vaše stare rje... Doh
Odgovori
#23
sj tut ne vzamejo vsak avto, čeprav bi tam novega kupil .. niti motor ... vem, k poznam zadeve  :))

ne moreš pričakovati, da kos, ki ga nekdo prodaja že nekaj let in ni zanimiv, da bodo pa kr oni odkupili, ker ga nihče noče ...

verjetno je ta prodaja bolj tko mišljena, da se vsak ne ukvarja s tem, ker tudi nima časa s temi papirji...

tako tudi sam prodajam motorje .. preko mojega servisa in tam si lahko ogledajo, ne pa da vsak k men domov hod in se ga dotika .. če je tam, vsaj tega ne vidim  Drool
Odgovori
#24
ja lahk se pa da oglas za prodajo - pol pa lahk v luft gledaš ker nobenega ne zanima tak kos ...... Whistle
Odgovori
#25
(04-06-2019, 07:19)zork Napisal: Hmm, nikjer ne omenjajo, da bodo ponujeni kos zagotovo odkupili. V kolikor je trgovec mnenja, da zadeve v doglednem času ne bo uspel prodati, je zagotovo ne bo odkupil oz. vzel v ceno, logična zadeva. 


Sicer ti trgovec da okvirno oceno na podlagi opisa in fotografije. To ti vzame pet minut časa, če mu zadeva ni interesantna ti to sporoči in konec zgodbe. V primeru interesa za odkup te pač povabi, da orožje prineseš v prodajalno, da se poda dokončna ocena.
 
Preprosto  Dohnobenih odvečnih kilometrov, nobene izgube časa

Meni se to zdi bolj ponesrečena zgodba, pa ne mi zamerit. Kot neke vrste zastavljalnica. Sigurno, kar se kupi, se bo dalo prodati. Prodajalec sigurno ve, po čem je povpraševanje.
Samo, potem je bolje nekaj dati na egun.de za prodat, tam lahko čepi 3 mesece ali več. Morda kdo vzame kje kako maržo, ampak načeloma to be bi smelo stati konja.

Internet dela čuda.
Odgovori
#26
Na dolgi rok se skoraj vse proda. Važno, da imaš oglas ves čas  gor na Strelcu, na Bolhi, na Lovskem forumu, pa tudi na eGun.  Ko začne nekdo iskat določen kos, mora biti oglas aktualen oz. viden.  Košta nič, če oglas obnavljaš, samo redno moraš to počet.   Pa za resnega kupca (ki pride osebno do tebe z € v žepu) nekaj spustiš in kos je prodan.  
Seveda je dobrodošla tudi ta ponudba v Rojalu, da se oni s tem ukvarjajo, če se tebi ne da oz. nimaš časa, ti je zoprno... itd.  Ampak ker imajo s tem delo in še plac jim jemlje, je normalno, da tudi oni nekaj zaslužijo.  
Ampak: Če je v oglasih poplava čeških bokaric 7x57R/16 in se nobena ne proda niti za 300€, potem ne moreš pričakovat, da ti jo bo trgovec odkupil za 250€ in jo vknjižil med svoje "nepremičnine".
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#27
(04-06-2019, 09:38)www.rojal.si Napisal: Najprej hvala vsem za razumevanje! 

Žal je seznam potencialno zanimivih stvari zelo dolg, zato ga ne moremo napisati oz. točno definirati. 

Dejstvo je da je vsak kos po svoje zanimiv, ni pa nujno da se bo hitro prodal, zato včasih nam ni. 

Naš primarni cilj ni kopičiti neskončne zaloge za nedoločen čas, ampak je plan da zadeve krožijo. 
Če želimo da se kos hitro proda, ga moramo včasih ponuditi konkretno pod fer prodajno ceno, posledično to za vas pomeni da bo tudi naša odkupna ponudba zelo nizka.

Prav tako tudi ne smemo pozabiti da je pri določenih kosih starejšega letnika (1940,...) oz. manj pogostih tudi potencialna dobava rezervnih delov izjemno otežena oz. nična. Vse to za nas pomeni velik riziko. 

V določenih primerih se zato izjemno nizkim ponudbam raje izognemo, saj lahko tudi to marsikdo smatra kot žaljivo. 

Kar se tiče vožnje: 

Piše da nas pokličite in se bomo dogovorili. Ponavadi po telefonu svetujemo da nam pošljete slike ter opis, pa bomo poizkusili oceniti zadevo. Šele kasneje, ko/če "smo na isti strani" , se dogovorimo za obisk. 
Glede na to da se pogovarjamo o prodaji orožja, menim da si je vredno vzeti tistih 5 minut in poslikati zadevo z mobitelom. 

Še enkrat hvala za razumevanje. Žal je to izjemno delo in vemo da ne bomo mogli vsem ugajati, se pa trudimo!

Ma super ste tako kot je, če se najdemo je o.k., ter vsi veseli, če ne gre pa spet vse po starem.
Ne vidim težav zato pozdravljam to možnost.

LP
Odgovori
#28
(03-06-2019, 20:54)volodja Napisal: Pozdrav

   Glede ponudbe v firmi Rojal. Po predhodnemu dogovoru, poslal sliko puške in opis ter podatke, za cenitev le te. Odgovor ki sem ga dobil se glasi:

   # Žal glede na trenutne trende pri nas to ni aktualen kos, tako da nas odkup ne zanima#

   Tako da bi bilo dobro zvedeti kaj so aktualni kosi , pri trenutnih trendih za firmo Rojal, da nebi prihajalo do nepotrebnih pošiljanja in spraševanja ali pa zastonj vožnje v Novo Mesto.  Toliko v razmislek in informacijo.

lp

Zdaj si tako narajcal cel forum da boš moral še povedat kak kos potem sploh prodajaš? :)
Odgovori
#29
Pozdrav

 Zgleda da samo jaz narobe razumem objavo firme Rojal. Tukaj ni bilo govora - napisanega da niso hoteli ODKUPIT! Ampak stvar v ocenitvi tega kosa! Preden sem poslal fotografije in opis, sem jih po telefonu seznanil za kakšen kos gre, tako da bi lahko takoj povedali da jih ali ne morejo ali nočejo OCENITI! Ne odkupiti, ,upam da sem jasno napisal, tako da ne preveč bluziti o odkupu, preberite še enkrat njihov post in kaj sem jaz napisal. Kontaktiral sem predvsem ker sem hotel Cenitev, tako so tudi objavili in potem seveda odkup z njihove strani, če bi prišlo do dogovora. Tako da če bi rekli ta kos je po naši cenitvi vreden 1€, nebi tega pisal, ima vsak pravico do svojega pogleda na ceno, zmotilo me je # ta odkup nas ne zanima#, kar tudi nisem ne Zahteval ne Pričakoval, jasno!  Kos je  Vojaška Mauzer puška VZ24( licenca k 98) prirejena za Izrael v kal.308 win z nemškim naprožilom v mint stanju, prvi civilni lastnik. Toliko v vednost  in tudi konec razlaganja z moje strani. Ronzel upam da ne boš preveč jokcal , ampak razumel v čem je stvar tega foruma.

lp
Odgovori
#30
(04-06-2019, 20:24)volodja Napisal: Pozdrav

 Zgleda da samo jaz narobe razumem objavo firme Rojal. Tukaj ni bilo govora - napisanega da niso hoteli ODKUPIT! Ampak stvar v ocenitvi tega kosa! Preden sem poslal fotografije in opis, sem jih po telefonu seznanil za kakšen kos gre, tako da bi lahko takoj povedali da jih ali ne morejo ali nočejo OCENITI! Ne odkupiti, ,upam da sem jasno napisal, tako da ne preveč bluziti o odkupu, preberite še enkrat njihov post in kaj sem jaz napisal. Kontaktiral sem predvsem ker sem hotel Cenitev, tako so tudi objavili in potem seveda odkup z njihove strani, če bi prišlo do dogovora. Tako da če bi rekli ta kos je po naši cenitvi vreden 1€, nebi tega pisal, ima vsak pravico do svojega pogleda na ceno, zmotilo me je # ta odkup nas ne zanima#, kar tudi nisem ne Zahteval ne Pričakoval, jasno!  Kos je  Vojaška Mauzer puška VZ24( licenca k 98) prirejena za Izrael v kal.308 win z nemškim naprožilom v mint stanju, prvi civilni lastnik. Toliko v vednost  in tudi konec razlaganja z moje strani. Ronzel upam da ne boš preveč jokcal , ampak razumel v čem je stvar tega foruma.

lp

Volodja,
Kot je napisano v njihovem sporočilu:
- Odkup orožja po konkurenčnih cenah
- Menjavo STARO za NOVO
- Menjavo STARO za STARO
- Komisijsko prodajo orožja

Razumem pa tako: če bi bili zainteresirani za odkup bi naredili cenitev, ker pa žal niso posledično pa tudi cenitve ni potrebno naredit.
Pa glej ne zagovarjam nikogar a mislim, da si le malo užaljen, ker so te odklonili. Pa ne bit, imaš vseeno zanimiv kos orožja.
LP
Odgovori
#31
hahahaha se pravi užaljenost ker so rekli ne, namesto mi bi ocenli na 200 eur ampak ne bomo odkupli hahahahah
Odgovori
#32
cenitev je še najbolj nehvaležna od vseh zadev. ko puškarji opravijo 'cenitev' starih jagrskih boroveljskih rj in se s takšnimi cenami pojavijo na bolhi, potem veš da je folk polno na tripu...
sj cenitev je verjetno korektna, prodala pa se bo za 5× nižjo ceno, če se bo našel kdo dovolj nor...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)