Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AR .223 in .22LR
#1
Pozdravljeni strelci!

Kot nov strelec iščem AR .223 z možnostjo konverzije na .22LR. Kakšne so kaj cene? Je smiselno to kupiti? Prosim za kakšne linke.
Odgovori
#2
Daniel Defense AR15tke... cene 2000-3000eur majo jih v rojal.si te vem, da je mozna predelava v .22LR. Za ostale ti bi pa kdo drug povedal.
Moons out, goons out!
Odgovori
#3
Vsako se da predelati v 22lr, samo vstaviš cmmg adapter namesto nosilca z zaklepom.
administrator / Strelec.si
Odgovori
#4
Drži. S kolegom sva pred kratkim kupila CMMG in dela odlično v Troyu in Herri.
Odgovori
#5
Zdravo,
Sem v isti dilemi, zato bi tule vskočil.

Super da lahko direktno vprašam koga s CMMG kitom.
Najprej za CMMG kit svetujejo da po zaključku streljanja z 22lr ustreliš še par nabojev 223, da se sčisti plinski sistem.

Zanima pa me predvsem natančnost s CMMG konverzijo.
AR-15 cevi so standardno s spiralo 1:7'' - 1:9''. Za 22 lr naboj je to prehitro in je idealno 1:15''. Baje naj bi zato trpela natančnost.
Koliko je recimo natančnost CMMG konverzije na 50, 75 ali 100 metrov, če je kdo testiral?

Jaz sem spraševal tudi pri Vrečku v Kranju. Tam puška v 22lr pride 890EUR (kar je cenovno zelo blizu plastični S&W M&P 15-22), upper v 223 kalibru pa dodatno cca 1200 EUR. Moj pomislek je, da ta denar dobiš že dve ločeni puški... (recimo Vreček v 22lr in Diamondback DB15 pri Rebcu - vsaka cca 890 EUR).
Torej CMMG je nekaj cenejša varianta, vendar mogoče zaradi slabše natančnosti ne odtehta tiste cenovne razlike med dvema namenskima kosoma...

Hvala in LP, L.
Odgovori
#6
To kar sem/smo videli je po natancnosti se kar katastrofa. Ze na 25/50m je grupa res slaba.
Ok za trening tranzicij z AR ampak se tle manjka glavna motnja-odsun.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Odgovori
#7
Sicer nisem ekspert, ampak po mojih info, konverzijo cmmg uporabljajo v glavnem za treninge tranzicij ter kako mini rifle tekmovanje, tukaj pa se nekako neha. Nekako sem bolj pristaš 2 ločenih platform.
Sam si lastim S&W M&P 15-22 in je po menjavi handguarda za daljšega kovinskega, kar precej pridobila na teži in se močno približala teži .223. Posledično je tudi malo uplahnel občutek plastike :)

Natančnost je seveda neprimerno boljša kot pri konverziji (še vedno sicer ne bi šel z njo na preciznjaka) :)
Pew pew!
Odgovori
#8
OK, to mi je jasno da tak stil puške ne bo dosegal natančnosti recimo Tikke T1X, kjer sem jaz kot začetnik ob brezveterju na 75m klatil tulce od nabojev 9mm.
Vseeno pa bi želel recimo na 75 ali 100 m plinkat na kovinske plošče premera 25cm. Verjetno za M&P 15-22 to ni težava?

Kakorkoli tale CMMG konverzija verjetno ne bo zame. Torej bolje da razmislim o namenski puški v 22lr. Vrečko, M&P 15-22,...
Pri JBI sem zasledil tudi eno všečno Hammerli Tac R1 vendar je precej nova zadeva in kot taka še ni nekih relevantnih mnenj. Cena je precej ugodna z 590 EUR.
Moti me le to da Walther (ki izdeluje Hammerli) baje uporablja neko shit cinkovo zlitino, ki verjetno na dolgi rok ni pojem kvalitete kot M&P 15-22.
Odgovori
#9
(31-07-2019, 22:31)lovro14 Napisal: OK, to mi je jasno da tak stil puške ne bo dosegal natančnosti recimo Tikke T1X, kjer sem jaz kot začetnik ob brezveterju na 75m klatil tulce od nabojev 9mm.
Vseeno pa bi želel recimo na 75 ali 100 m plinkat na kovinske plošče premera 25cm. Verjetno za M&P 15-22 to ni težava?

Kakorkoli tale CMMG konverzija verjetno ne bo zame. Torej bolje da razmislim o namenski puški v 22lr. Vrečko, M&P 15-22,...
Pri JBI sem zasledil tudi eno všečno Hammerli Tac R1 vendar je precej nova zadeva in kot taka še ni nekih relevantnih mnenj. Cena je precej ugodna z 590 EUR.
Moti me le to da Walther (ki izdeluje Hammerli) baje uporablja neko shit cinkovo zlitino, ki verjetno na dolgi rok ni pojem kvalitete kot M&P 15-22.
Tako velike tarče se bo dalo zadet brez najmanjšega problema. V bistvu mi je celo uspelo z 1-6 optiko ter naslonom (federal 525 bulk) naredit cca 3-4 cm grupo na 50m. Vprašanje kaj bi bilo še s kakim boljšim strelivom, večjo povečavo, paralakso,... Ampak se nikoli nisem in se ne bom spuščal v to ker puška pač ni za to narejena :)  

Preden sem zadevo kupil, sem seveda naredil mini diplomo na internetu in odgovori na vprašanja : kateri .22 lr ar 15 naj kupim so se bolj kot ne vedno končali z M&P 15-22. Zadeva ni zbirčna za strelivo, deluje brez zastojev, razstavljanje je super easy, enako kot pri .223, torej 2 pina in je vse skupaj zunaj da lahko hitro očistiš v primeru zapacanosti.

Največji minus meni osebno je bila ravno ta plastika in nek poseben handguard. Ok, to pomeni še ekstra 70 eur za nov barrel nut ter orodje(s poštnino) s katerim ga zamenjaš, potem pa lahko namestiš kateri koli handguard. Potem zadeva postane "resna".

Glede Vrečka nimam konkretnih izkušenj z uporabo. Videl sem jo v živo, končna obdelava na lower / upper mi izgleda "kitajska"
Pew pew!
Odgovori
#10
(01-08-2019, 08:40)BulletGT Napisal: Preden sem zadevo kupil, sem seveda naredil mini diplomo na internetu in odgovori na vprašanja : kateri .22 lr ar 15 naj kupim so se bolj kot ne vedno končali z M&P 15-22. Zadeva ni zbirčna za strelivo, deluje brez zastojev, razstavljanje je super easy, enako kot pri .223, torej 2 pina in je vse skupaj zunaj da lahko hitro očistiš v primeru zapacanosti.

Največji minus meni osebno je bila ravno ta plastika in nek poseben handguard. Ok, to pomeni še ekstra 70 eur za nov barrel nut ter orodje(s poštnino) s katerim ga zamenjaš, potem pa lahko namestiš kateri koli handguard. Potem zadeva postane "resna".

Glede Vrečka nimam konkretnih izkušenj z uporabo. Videl sem jo v živo, končna obdelava na lower / upper mi izgleda "kitajska"

No, prav tako kot ti, tudi sam nekako ugotavljam, da je M&P 15-22 edina konkretna zadeva, ki dejansko dobro deluje.
Kot tudi tebi mi pač ni všeč plastika in bi raje kovinsko. Zato bom tudi počakal in šel pogledat Vrečkovo, čeprav če ne deluje zanesljivo jo bom hitro odpisal. Recimo tudi jambrajo čez LUVO LA-22, ki je prav tako kovinska.
Poleg M&P 15-22 še najbolj hvalijo Ruger 10/22, vendar če dokupiš še nek tactical kopito ar-15 stila, je cena tam-tam z M&P.

Hvala za izkušnje, vsekakor zelo pomaga pri odločitvi. LP
Odgovori
#11
Res je! Tudi cena pri 15-22 ni ravno nizka za moje pojme, deluje pa. Ruger 10/22 je popolnoma drugačna zadeva v osnovi. Tudi s kopitom, estetsko že postane zelo podobna Ar 15, magazin je pa še vedno enak, torej zavit. Najbrž tudi ne preveč simpatičen za hitro menjavo. :)

https://www.sportsmansoutdoorsuperstore....AULT-l.jpg

Če kaj pomaga - Imel sem priliko tudi sprobat Sig 522. Ostal brez besed! Za moje pojme najbolj zanesljiva "taktična" .22lr puška. Ni sicer ar 15, je pa podobna, najboljši del - deluje celo na podzvočni CCI quiet. Je pa cena 1000eur+ :(
Pew pew!
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)