Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kdaj največkrat kupujete opremo/oblačila
#1
Morda mi bo kdo očital, da je tema tržno naravnana, pa vendar. :)

Vse prepogosto se dogaja, da ko si človek ravno zamisli kupiti nov tok, ga kar naenkrat nikjer (več) ne dobi. Prav tako je težko govoriti o pravi "strelski sezoni" (pustimo tekme), glede nato da se ponekod poka sredi zime, nekateri imajo raje poletje itd. Prav zato me zanima, v katerem obdobju strelci najbolj pogosto kupujejo novo opremo, kak kos strelskega oblačila, nenazadnje tudi orožje ...

Anketa bi bila prekomplicirana, zato je raje dobrodošel vsak komentar - kaka oprema/kos obleke v kakšnem letnem času ali mesecu. Prepričan sem, da lahko s pametnimi povratnimi informacijami izboljšamo ponudbo in zalogo trgovcev na sploh. :flak:

Pa bom sam začel: priznam, da rad počakam akcijo na karkoli (kot verjetno vsak), vendar še *nikoli* nisem kupil izvensezonskega kosa.  Eek Lahko je najboljša taktična 5.11 jakna znižana 90% ... če je znižana julija zimska roba, se ne morem prisiliti k nakupu. Torej: kaka nova zimska/jesenska jakna pri meni najde mesto v omari septembra, hlače (kratke/dolge) za na strelišče spomladi. Tok (in torbice za okvirje) sem nazadnje zamenjal impulzivno, očala in strelski pas prav tako.
PERUNIKA
Tel.: 01 320 72 07
E-mail: info@perunika.org
https://perunika.org
Odgovori
#2
meni, če se slučajno po trgovini sprehajam in mi kaj pade v oči ... kupm ...
če ne kupm, se ohladim in pol tega ne rabim več ...
če grem pa namensko v trgovino ali kupujem preko spleta, pa kr naročim, ker to rabim .... ker če ne rabim, glej prejšnji stavek
Odgovori
#3
jst pol leta načrtujem nakup tako da poprej brskam za vsemogočimi variantami, potem pol leta gledam kje se bo to dalo dobiti in načrtujem proračun, nato pol leta počakam ker me mine, in če sem potem po pol leta še zagret grem v akcijo. takrat pa če me trgovec natrofi mu zaupam svoj denar...
Odgovori
#4
Kak mesec nazaj, ko je bilo ful vroce, sem nabavil rokavice ;) Pac bil sem tam in so mi padle v oko.
Ni nekega specificnega termina, da bo se kdaj kaj posebej kupovalo. Ko se rabi, se pac kupi, recimo.
Odgovori
#5
Hvala vsem za odgovore. :) Sem nekako predvideval, da ni pravega algoritma pri nakupih hehe.
PERUNIKA
Tel.: 01 320 72 07
E-mail: info@perunika.org
https://perunika.org
Odgovori
#6
(31-07-2019, 13:34)Svantevit Napisal: Hvala vsem za odgovore. :) Sem nekako predvideval, da ni pravega algoritma pri nakupih hehe.

Velika večina čaka na razprodaje pri splošnem potrošniškem blagu .. pri specializiranih prodajah pa mislim, da temu ni tako.
Odgovori
#7
(31-07-2019, 13:39)maus Napisal:
(31-07-2019, 13:34)Svantevit Napisal: Hvala vsem za odgovore. :) Sem nekako predvideval, da ni pravega algoritma pri nakupih hehe.

Velika večina čaka na razprodaje pri splošnem potrošniškem blagu .. pri specializiranih prodajah pa mislim, da temu ni tako.

Se strinjam! Je pa verjetno tudi odvisno, ali nekaj "potrebuješ" (navednice, ker se o realni potrebi da razpravljati) ali bi samo imel. Dostikrat je tako, ko se pojavi nek nov kos opreme, nov model nečesa itd., da večina vseeno čaka prvo znižanje in potem zaloga stoji dva meseca nedotaknjena. Če imaš pa jutri tekmo in ti manjka en okvir ... ;)
PERUNIKA
Tel.: 01 320 72 07
E-mail: info@perunika.org
https://perunika.org
Odgovori
#8
(31-07-2019, 13:39)maus Napisal:
(31-07-2019, 13:34)Svantevit Napisal: Hvala vsem za odgovore. :) Sem nekako predvideval, da ni pravega algoritma pri nakupih hehe.

Velika večina čaka na razprodaje pri splošnem potrošniškem blagu .. pri specializiranih prodajah pa mislim, da temu ni tako.

No, zame to ne velja.. Jaz sem precej potrpežlive sorte pri večini blaga, ki ga kupujem, naj bo to vsakodnevno potrošniško blago (ki se ga pri nas npr. kupi na zalogo v večji količini ko je kakšna akcija - npr. 50 konzerv tune, ko jih Hofer zniža) ali pa specializirano blago..

Seveda je izjema, če nekaj res nujno potrebuješ (ker se ti je recimo to kar imaš nepričakovano pokvarilo, raztrgalo..) Ampak to je res izjemoma. Načeloma vem kaj želim imet, opazim, kadar se artiklom, ki jim imam končuje življenjska doba in kupim novo ustrezno prej.. Praviloma takrat ko je v akciji..

Če imam torej že počasi zjahan zimski plašč in vem, da ima v sebi mogoče samo še sezono ali dve, potem bi ga vsekakor kupil tudi junija, če bi naletel na dobro ponudbo :) Pa čeprav bom tiste naslednje leto vseeno še nosil tudi tastarega, ker še ni dotrajan.

Generalno gledano torej zelo zelo redko kupim karkoli po polni ceni, ampak praviloma izdelek spremljam, se informiram in kupim takrat ko najdem ugodno priložnost. Mogoče to marsikomu deluje nerazumno ali stiskaško, vendar sam tega ne vidim tako.

Načeloma ne maram kupovati šare, raje plačam več (tudi bistveno več če je treba) in kupim kakovostno in preizkušeno stvar. Znamke ni načeloma niso pomembne oziroma so mi pomembne le v kolikor z znamko pride tudi kvaliteta in podpora po nakupu - npr. dobri garancijski pogoji. Ne bi pa nikoli dal več za majico, ki je enako kakovostna samo zato, da na njej priše nekaj prestižnega.

Bistvo mojega pristopa je v tem, da če imam recimo za svoje hobije v petletnem obdobju na voljo XX sredstev, bom za teh XX sredstev z mojim pristopom (torej da se počaka na akcijo, kupi izven sezone, kupi preko spleta ko je priložnost..) dobil več stvari oziroma enako količino stvari boljše kvalitete in višjega razreda, kakor če bi s temi XX sredstvi razpolagal tako, da bi enostavno kupil kadar bi nekaj potreboval, brez nekega predhodnega načrtovanja oziroma čakanja na boljšo ponudbo :)

Tako da @Svantevit, če imate kakšne zelo dobre akcije za kvalitetne izvensezonske kose, ker morate spraznit skladišča, sem jaz vsekakor tip kupca, ki ga iščete :D Za zaslužit z njim z redno prodajo pa malo manj :D
Odgovori
#9
nova oblika potrosnika-tactical jews Clap
Odgovori
#10
@dex ti si ziher gorenjc ali pa žid ;)
Cisto pravilno kupovanje.
Odgovori
#11
Vsaj kak mesec načrtujem nakup ,najprej raziščem sceno z ''googlefoo'' , obvezno pogledam kaj je zadnja Aliexpress moda v Donbasu
Potem počakam da me mine.
Odgovori
#12
Impulzivni nakupi se zaenkrat niso končali ponavadi z neprostovoljno donacijo stricu samu in dopis DOJ da se naj neham zajebavat or else , treutno stanje slabega tisočaka $$ v minusu
Odgovori
#13
Trenutno (zadnje leto) gledam za kakšno nepremočljivo jakno. Morda pa se bo nakup realiziral, ali po koncu letne sezone ali po koncu zimske...
Odgovori
#14
(02-08-2019, 15:34)dex Napisal:
(31-07-2019, 13:39)maus Napisal:
(31-07-2019, 13:34)Svantevit Napisal: Hvala vsem za odgovore. :) Sem nekako predvideval, da ni pravega algoritma pri nakupih hehe.

Velika večina čaka na razprodaje pri splošnem potrošniškem blagu .. pri specializiranih prodajah pa mislim, da temu ni tako.

No, zame to ne velja.. Jaz sem precej potrpežlive sorte pri večini blaga, ki ga kupujem, naj bo to vsakodnevno potrošniško blago (ki se ga pri nas npr. kupi na zalogo v večji količini ko je kakšna akcija - npr. 50 konzerv tune, ko jih Hofer zniža) ali pa specializirano blago..
@dex ... malo si zakompliciral  :)) za kufe boš pa vseeno dal, ko se spet srečava ... neplanirano  Whistle
Odgovori
#15
(02-08-2019, 19:21)MarkB Napisal: @dex ti si ziher gorenjc ali pa žid ;)
Cisto pravilno kupovanje.

Hehe, mogoce pa res po dusi :)

(02-08-2019, 22:57)maus Napisal:
(02-08-2019, 15:34)dex Napisal:
(31-07-2019, 13:39)maus Napisal:
(31-07-2019, 13:34)Svantevit Napisal: Hvala vsem za odgovore. :) Sem nekako predvideval, da ni pravega algoritma pri nakupih hehe.

Velika večina čaka na razprodaje pri splošnem potrošniškem blagu .. pri specializiranih prodajah pa mislim, da temu ni tako.

No, zame to ne velja.. Jaz sem precej potrpežlive sorte pri večini blaga, ki ga kupujem, naj bo to vsakodnevno potrošniško blago (ki se ga pri nas npr. kupi na zalogo v večji količini ko je kakšna akcija - npr. 50 konzerv tune, ko jih Hofer zniža) ali pa specializirano blago..
@dex ... malo si zakompliciral  :)) za kufe boš pa vseeno dal, ko se spet srečava ... neplanirano  Whistle

Brez skrbi, rezervni sklad za to je vedno na voljo :)
Odgovori
#16
Največkrat ko je sconto,pri Lab Commerce ,je kvaliteta
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)