Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Montaža AK underfolderja
#1
Pozdravljeni. 

Zanima me (ce ima kdo izkusnje s tem) katera je, ce sploh katera, najboljsa opcija za vgradnjo montaze za optiko na underfolderjih. Naceloma nebi rad tirnic na sprednjem kopiscku ker mi je predalec pa tudi odprte merke bi obdrzal.

Sem si nekaj pregledal glede tirnic na dust coverjih, mnenja so si zelo razlicna: drzi nulo, ne drzi...

Mount za hitro vpenjanje/izpenjanje kot smo ga vajeni na AK-jih s fiksnim kopitom pa tudi ne pride v upostev ker potem je tudi samo kopito nezlozljivo...

Torej dust cover mount da, ne? Zanima me vase mnenje predvsem pa izkusnje s tem oziroma ali vseeno obstaja kaksen "bypass" za hitro vpenjanje/izpenjanje ter istocasno ohranitev funkcije zlozljivega kopita.

Pricakovanje/zelja: ohranitev nule na 100m v razponu tocnosti +/- 5cm.
Odgovori
#2
(26-09-2019, 09:33)JAPI Napisal: Pozdravljeni. 

Zanima me (ce ima kdo izkusnje s tem) katera je, ce sploh katera, najboljsa opcija za vgradnjo montaze za optiko na underfolderjih. Naceloma nebi rad tirnic na sprednjem kopiscku ker mi je predalec pa tudi odprte merke bi obdrzal.

Sem si nekaj pregledal glede tirnic na dust coverjih, mnenja so si zelo razlicna: drzi nulo, ne drzi...

Mount za hitro vpenjanje/izpenjanje kot smo ga vajeni na AK-jih s fiksnim kopitom pa tudi ne pride v upostev ker potem je tudi samo kopito nezlozljivo...

Torej dust cover mount da, ne? Zanima me vase mnenje predvsem pa izkusnje s tem oziroma ali vseeno obstaja kaksen "bypass" za hitro vpenjanje/izpenjanje ter istocasno ohranitev funkcije zlozljivega kopita.

Pricakovanje/zelja: ohranitev nule na 100m v razponu tocnosti +/- 5cm.

Imam kitajsko kopijo ultimaka m1b z kitajsko red dot piko. Za moje streljanje (300 strelov na leto) je super.

https://www.primaryarms.com/ultimak-m1b-...timak-m1-b

Ta komplet ti nastavi visino pike direktno na sprednji merek tako da imas v bistvo co-witness ker itak nikoli ne ves kdaj bo kitajska pika sredi staga duso spustila :D
Odgovori
#3
Zadeva vredu, ampak ravno tega se zelim izognit: mount na sprednji polovici puske ker mi je predalec. Rad bi zadevo spravil cim bolj proti sebi/strelcu ( nekje na sredini dust coverja) :)
Odgovori
#4
Ko sem tak ultimak montiral na AK je ta zacel precej bolj raztresat da ne omenjam toplote ki se prenaša na optiko.Tiste nekaj napetorsti ,ki jo je gas ruba prenašala na cev je bial zgleda čisto kristna.
Odgovori
#5
Do sedaj raztresanja nisem opazil, res pa ne pokam 200 šusov v 15 minutah, da bi se zadeva toliko segrela.
Lahko pa da kitajci delajo tako dobre pike, da teh problemov tukaj ni :D
Odgovori
#6
Imam stransko montažo. Če hočem kopito zložiti jo pač snamem in zložim kopito. Nulo drži dobro. Thumbup
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
#7
Evo kitajska pika Bushnell trs-25 za €20 na kitajski montaži ultimak za nekje podoben denar preživela še eno tekmo.
Pika ni zbežala, ni zgorela, se ni stopila ali ekplodirala... kdo bi si mislil
Odgovori
#8
(28-09-2019, 20:54)ales1a Napisal: Evo kitajska pika Bushnell trs-25 za €20 na kitajski montaži ultimak za nekje podoben denar preživela še eno tekmo.
Pika ni zbežala, ni zgorela, se ni stopila ali ekplodirala... kdo bi si mislil
Hahah zakon! Jaz pacakam kitajskega eotecha, sem ga nabavil iz radovednosti da vidim kolko bo zdrzal pa ceprav se ne nadejam prav veliko xD weekend project... 

Supplier pravi da je za 25€ kompatibilen za AK, a da vidim koliko zraka je v vrecki :)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)