Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 3 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tekma kratkocevno 25m
#1
Pozdravljeni,

v prilogi je vabilo na precizno tekmo s kratkocevni orožjem, ki bo 26.10.2019 ob 9:00 v Drgančevju v Novem mestu. 

Več informacij je v vabilu (klik) ali na sd@rojal.si.

Udeležba bo mogoča samo s povabilom organizatorja.
Odgovori
#2
pridem.
Odgovori
#3
Brez spektiva ;) Kul.
Odgovori
#4
(04-10-2019, 22:10)sdrojal Napisal: Pozdravljeni,

v prilogi je vabilo na precizno tekmo s kratkocevni orožjem, ki bo 26.10.2019 ob 9:00 v Drgančevju v Novem mestu. 

Več informacij je v vabilu (klik) ali na sd@rojal.si.

Udeležba bo mogoča samo s povabilom organizatorja.
Tekma bo ali ne bo? Nič se ne dogaja, nobene informacije.
Odgovori
#5
Tekma BO! Naš Rok ki je v sklopu ŠD Rojal organizator, je bil preteklih nekaj dni odsoten v tujini in zato ni nič obveščal. :)
Odgovori
#6
Pozdravljeni,

Vabila bomo poslali pred koncem sprejemanja prijav.
Odgovori
#7
(08-10-2019, 07:36)MarkB Napisal: Brez spektiva ;) Kul.

Baje bo naslednjič tudi dosciplina s prevezo čez oči. Pravijo, da se edino tako pokaže kdo je pravi strelec
Odgovori
#8
Brez spektiva!?
Mogoče pa bo organizator presenetil z elektronskimi tarčami.. Wink
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#9
to da je brez pripomočkov je zelo ok. jaz jih nimam...  dejansko..če bi kdaj res rabil..verjetno neboš mel spektiva in časa da dobro naciljaš.. take tekme se mi zdi da so bol verodostojne kdo je bolši.
Odgovori
#10
(22-10-2019, 19:47)bugimajstr Napisal: to da je brez pripomočkov je zelo ok. jaz jih nimam...  dejansko..če bi kdaj res rabil..verjetno neboš mel spektiva in časa da dobro naciljaš.. take tekme se mi zdi da so bol verodostojne kdo je bolši.


Pa si prebral kaj si napisal preden si pritisnil objava? Lol, svasta... Gre za precizno streljanje, ce isces disciplino brez spektiva se obrni proti ipsc/idpa... neuporaba spektiva je samo otezevalna okoliscina za tiste ki so bolj natancni in imajo manjse grupe (pa pac ne vidijo na 25m kateri je bil zadni strel).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori
#11
Tokrat smo se odlocili za taksna pravila. Naslednjic bi drugace. Nekje je treba zaceti.
Odgovori
#12
naslednjič pa prosim brez merkov na pištolah. Tako se bo najbolj verodostojno pokazalo kdo je najtaboljši strelec. Ziher.
Odgovori
#13
(22-10-2019, 20:55)CargoX.io Napisal:
(22-10-2019, 19:47)bugimajstr Napisal: to da je brez pripomočkov je zelo ok. jaz jih nimam...  dejansko..če bi kdaj res rabil..verjetno neboš mel spektiva in časa da dobro naciljaš.. take tekme se mi zdi da so bol verodostojne kdo je bolši.


Pa si prebral kaj si napisal preden si pritisnil objava? Lol, svasta... Gre za precizno streljanje, ce isces disciplino brez spektiva se obrni proti ipsc/idpa... neuporaba spektiva je samo otezevalna okoliscina za tiste ki so bolj natancni in imajo manjse grupe (pa pac ne vidijo na 25m kateri je bil zadni strel).


Sent from my iPhone using Tapatalk
ja imaš prav. sem prehitro pisal.so še druge discipline kjer ni pripomočkov. ajd..bugi je spet brcnil u temo.priznam.. pa na 25 metrov tudi jaz ne vidim točno kam je papir luknjo dobil.
Odgovori
#14
Do tekme še tri dni,
vabil pa še ni.

Vse se rima,
spet bo zima.
Odgovori
#15
Mi smo naredili klubsko tekmo brez spektiva na 2 ali 3 min po 10 strelov. Bilo je zelo, zelo zanimivo.
Priporocam, da streljate tudi izven ustaljenih okvirjev. Skodit vam ne more.

Brez spektiva = zanesi se na svojo samozavest, svoje znanje in podzavest.
Verjetno ne bo klikanja sem in tja (ena stvar manj, ki jo lahko zajebes) ;)

Je pa v soboto, 26. 10. tudi tekma kjer lahko uporabis spektiv...

PS: Se vedno je vec kot 90 % v glavi.
Odgovori
#16
(23-10-2019, 07:44)MarkB Napisal: Mi smo naredili klubsko tekmo brez spektiva na 2 ali 3 min po 10 strelov. Bilo je zelo, zelo zanimivo.
Priporocam, da streljate tudi izven ustaljenih okvirjev. Skodit vam ne more.

Brez spektiva = zanesi se na svojo samozavest, svoje znanje in podzavest.
Verjetno ne bo klikanja sem in tja (ena stvar manj, ki jo lahko zajebes) ;)

Je pa v soboto, 26. 10. tudi tekma kjer lahko uporabis spektiv...

PS: Se vedno je vec kot 90 % v glavi.
Pa avto brez volana in babnca brez jezika!
Bodmo samozavestni! Bow
Odgovori
#17
(23-10-2019, 07:44)MarkB Napisal: Brez spektiva = zanesi se na svojo samozavest, svoje znanje in podzavest.
Verjetno ne bo klikanja sem in tja (ena stvar manj, ki jo lahko zajebes) ;)
Z vsem spoštovanjem, ampak pojma nimaš o preciznem streljanju s kratkocevnim orožjem. Ne ti in ne organizator. In ne samo to: v svojem ignorantskem početju zavajate še druge. Not

Argumentacija zelo na kratko:
1. Validacija zadetkov v tarči je zaradi različnih svetlobnih pogojev praktično nujna, ker velika večina preciznjakarjev meri pod črn krog. In ta krog se z različno svetlobo (jakost, kot) za našo oko spreminja, posledično se spremeni tudi mesto zadetkov. Zato obstaja na normalnih tekmah pred serijam za oceno še serija 5 min za preiskusne strele.
2. Velika večina strelcev ne trenira dovolj metodično s ciljem uniformiranega gripa. Kar pomeni, da se pod stresom (kar vsaka tekma je) lahko spremeni položaj, pritisk rok na orožje. Rezultat so skupine zadetkov izven želenega območja. V tem slučaju je spet nujna sprotna vizualna validacija, da lahko strelec pravi čas ukrepa (klikanje seveda ni pravi ukrep...).
Odgovori
#18
(22-10-2019, 21:58)sdrojal Napisal: Tokrat smo se odlocili za taksna pravila. Naslednjic bi drugace. Nekje je treba zaceti.
V naprej se opravičujem za poduk..

Če gre za tekmo preciznega streljanja, je treba biti precizen že pri objavi razpisa, ker se iz njega da izluščiti, za kakšen nivo tekmovanja gre. Brez spektiva, če ni druge možnosti ogleda vsakega strela, lahko govorimo le o strelskih vajah. (Prepovedani ) nasloni, strelske rokavice in jopič, so oprema pri dolgocevnem orožju. Stoje - eno ali/in dvoročno? Omenjene so kategorije, a gre za discipline. 200 možnih točk? Tarča ima kroge in rezultat je število seštetih zadetih krogov. Oceniti dvajset zadetkov v eni tarči, bo precej naporen zalogaj za sodnike. Predvidevam, da bo precej dvojnih in tudi "dvojnih" zadetkov. Za shootout je treba že v razpisu opisati postopek. Magnum strelivo največkrat spada med nedovoljeno oziroma nezaželjeno...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#19
Najlazje je za svoj neuspeh krivit vse ostalo kot sebe.
Odgovori
#20
(23-10-2019, 08:55)MarkB Napisal: Najlazje je za svoj neuspeh krivit vse ostalo kot sebe.
Si boš moral nabrat še kar nekaj kilometrine, do takrat ti pa predlagam, da se malo umiriš in ne pišeš traparij! Shifty
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)