Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strokovna literatura - usposabljanja
#1
Zdravo! Nov! 

Da si razširim praktično znanje iz ostrostrelstva,... ima kdo kak nasvet za kako dobro knjigo o tej veščini, ki se je uspešno zakoreninila na .22? 

Začel sem s CZ455 evo + Nikko Targetmaster 6-24x 56, več ali manj v Črnotičah, bi pa prišel na kak dogodek.
Odgovori
#2
Knjiga Janeza Bohinca. Strokovna bukla za trening in učenje inštruktorjev in trenerjev. Lp
Odgovori
#3
(10-01-2020, 09:24)Phoinix Napisal: Zdravo! Nov! 

Da si razširim praktično znanje iz ostrostrelstva,... ima kdo kak nasvet za kako dobro knjigo o tej veščini, ki se je uspešno zakoreninila na .22? 

Začel sem s CZ455 evo + Nikko Targetmaster 6-24x 56, več ali manj v Črnotičah, bi pa prišel na kak dogodek.
Jaz bi najprej povprašal v svojem strelskem društvu. Sicer je o tem na forumu res že ogromno napisanega. Dogodkov je precej, za vse okuse se najde kaj. Meni osebno so na to temo najbolj všeč objave Mr.T in komentarji Jabolka. Če boš aktiven na dogodkih, boš hitro ločil zrnje od plevela. Dobrodošel med strelce.
Odgovori
#4
V strelskem društvu ne boš prav dosti izvedel, ker se večini konča svet pri 50m in preciznem streljanju na tarčo. Ideja da bi z 22LR streljal dlje pa je v najboljšem primeru "brezveze" ali pa "ne da se".
Kakorkoli... če res želiš nadgraditi osnove, potem si nabavi tole knjigo:
Practical Shooter's Guide: A How-To Approach For Unconventional Firing Positions and Training, autor Marcus Blanchard.
Na Amazonu te bo koštala s poštnino ene 25-28€, v njej pa je razloženo vse kar moraš vedeti o streljanju iz improviziranih pozicij. Pred tem pa se pripravi da izmeriš povprečne hitrosti MK streliva, ki ga uporabljaš in izdelaj balistične tablice za razdalje do 300m.
Kot pri vseh dinamičnih pozicijah tudi pri PP22 suhi trening prinese veliko, saj se hitro zložiš v pravo in stabilno pozicijo če streljaš iz barikade, kleče, stoje, itd... Knjiga je tle vir dragocenih informacij katera noga gre akm, kako se opreš da si stabilen in podobno. Predvsem pa idi na tekmo. Mogoče pride še Jabolko ;)
Odgovori
#5
Hvala lepa za info. Z .22 pusko v Črnotičah ne strelja prav veliko ljudi, zato tudi sprašujem.
Bom pregledal napisano, pa se tupkamo dalje.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)