Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strelisce Rudnik
#21
Martin1 Napisal:Sem mnenja, da je oseba, katera ima dovoljenje za orožje... Dovolj usposobljena, da nadzira tistega, kateri nima tega dovoljenja, za tistih par strelov... Kaj več vedo te inštruktorji?... Nič.

V zakon se pa ne bi spuščal.
Vse se konča pri odgovornosti, sodiščih in zavarovalnicah... če do česa pride.
Malomarnost, če ti jo dokažejo, se drago plačuje.
Včasih dokler ni posledica stara 18 let, oz ne zna poskrbet zase,
včasih pa plačuješ vse življenje.
Odgovori
#22
Razumem osebo »inštruktor« v kontekstu IPCS tekmovanja in CQB… Predvsem zaradi pravil in izkušenj…

Ne razumem pa prisotnost »inštruktorja«, da oseba izstreli 5 nabojev v tarčo oddaljeno 25m.

Vse znanje, kateri ti lahko nudi »inštruktor« je enako znanju osebe z dovoljenjem za orožje(v zgornjem primeru; …25m)…. Če pa tega ne zmore, je vprašljiva njegova »zanesljivost«.

Isti primer; Oseba potrebuje prisotnost zdravnika, ker sama ni izučena, vzeti lekadol in ga pogoltniti(edino če ima opravljen tečaj ali zdravstveno fakulteto)… #$$$
Odgovori
#23
(23-02-2020, 16:15)Martin1 Napisal: Sem mnenja, da je oseba, katera ima dovoljenje za orožje... Dovolj usposobljena, da nadzira tistega, kateri nima tega dovoljenja, za tistih par strelov... Kaj več vedo te inštruktorji?... Nič.

V zakon se pa ne bi spuščal.

Glede na pisanje folka ,ki je zadnje leto ali dve prevladuje na forumu , provprečen novopečeni lastnik orožja in listin nima pojma , niti minimalno ne pozna zakonodaje je skratka totalno neusposobljen , po malo preseneča ,da je sploh prišel do OL , pač proizvod bizniserjev ,ki zadnje leta pospešeno štancajo razna potrdila za eure . 
Zadevo še potencirajo bizniserska društva ,ki so špecializirana za ta folk lupit. Ti strelci se tudi po parih letih ne naučijo popoloma nič saj se gibljejo v okolju kjer se od njih nič ne zahteva, samo evriče.
Odgovori
#24
Saj si napisal da se v zakon ne boš spuščal...tako je zakonsko tako velja tako so sprejeli, kaj zdaj uradno se zadevo spoštuje...
ne vem kaj bi rad, da o tem razpravljamo.
 
Neuradno daš osebku  na nekem  kljubskem strelišču, da petkrat pokne, stvar rešena itak je to že večina tako naredila
ni se treba nobenmu finga delat zdej no in okoli govorit... mati moja dejte mal kmečke pameti uporabit  a ne
 to so vendar dovoljeni strelski prekrški...dokler te nihče ne prijavi je vse ok. Dumb 

PS. Lahko pa začneš z aktivnostmi glede spremembe zakona Idea
Odgovori
#25
Seveda, to se nanaša na odgovorno osebo, katera trenira in si je zapomnila pravila rokovanja z orožjem.

Se pa strinjam, da so nekateri »inštruktorji« in osebe z dovoljenjem za orožje… Brez osnovnega znanja, kar se tiče te tematike.

JABOLKO --- Jaz sem napisal SVOJE MNENJE… Ti si pa to mnenje repliciral… Joj, joj,.. Dumb
Odgovori
#26
(23-02-2020, 20:09)Martin1 Napisal: Seveda, to se nanaša na odgovorno osebo, katera trenira in si je zapomnila pravila rokovanja z orožjem.

Se pa strinjam, da so nekateri »inštruktorji« in osebe z dovoljenjem za orožje… Brez osnovnega znanja, kar se tiče te tematike.

JABOLKO --- Jaz sem napisal SVOJE MNENJE… Ti si pa to mnenje repliciral… Joj, joj,.. Dumb

Ja res joj...oprosti ni bil odgovor  tebi namenjen... zajebal  Wall
Odgovori
#27
OP, ki bojda dobro pozna zakon, skuša kršiti zakon. Na strelišču mu povedo, da to ne gre, zato nas gre opozorit, da je kršitev zakona v nasprotju z zakonom. Ko mu odvrnejo, da to vemo, je jezen. Rezultat - dve strani brezpredmetnega pisanja.

Strelec.si, ne spremeni se.
Odgovori
#28
Res da pred leti, sem v nekem obdobju pripeljal najmanj 10 ljudi na to isto strelišče, streljali dve uri in več z mojim orožjem, brez problema. In da priznam, nisem vedel, da se to ne sme (na strelišču) in tudi opozoril me ni nihče, recimo zaposleni. Meni so večji problem predstavljali ravno taki, ki so si isto brez orožnih listin sposojali orožje v tem 'strelišče paketu' in streljali brez prisotnosti inštruktorja...in to se je zgodilo večkrat. Parkrat sem celo koga od njih opozoril, naj pazi na varno smer, ker je bilo že res kritično. In ko sem vprašal zaposlenega, zakaj ni zraven, je odgovoril, da so redne stranke Whistle . No, potem smo zamenjali strelišče oz naredili svojega, privat. Še enkrat, to je bilo pred leti, verjetno je danes drugače.
Odgovori
#29
(24-02-2020, 02:53)RWbPorsche Napisal: Res da pred leti, sem v nekem obdobju pripeljal najmanj 10 ljudi na to isto strelišče, streljali dve uri in več z mojim orožjem, brez problema. In da priznam, nisem vedel, da se to ne sme (na strelišču) in tudi opozoril me ni nihče, recimo zaposleni. Meni so večji problem predstavljali ravno taki, ki so si isto brez orožnih listin sposojali orožje v tem 'strelišče paketu' in streljali brez prisotnosti inštruktorja...in to se je zgodilo večkrat. Parkrat sem celo koga od njih opozoril, naj pazi na varno smer, ker je bilo že res kritično. In ko sem vprašal zaposlenega, zakaj ni zraven, je odgovoril, da so redne stranke  Whistle . No, potem smo zamenjali strelišče oz naredili svojega, privat. Še enkrat, to je bilo pred leti, verjetno je danes drugače.

Za stalne stranke in poznane ni nič drugače ne se slepit no... Pray
Odgovori
#30
Zakon je za vse enak.
Lahko bi pa res v novem zakonu pisalo, da pod nadzorom imetnika OL in lastnika orožja lahko strelja nekdo, ki takega dovoljenja še nima.

To je moje osebno mnenje. Če pa ne bo tega pisalo je meni tudi prav in nimam s tem nikakršnih težav.
Po mojem je to bolj varno, kot nekateri, ki bi se z nabojem v cevi sprehajali in prenašali orožje.
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#31
(24-02-2020, 11:43)maus Napisal: Zakon je za vse enak.
Lahko bi pa res v novem zakonu pisalo, da pod nadzorom imetnika OL in lastnika orožja lahko strelja nekdo, ki takega dovoljenja še nima.

To je moje osebno mnenje. Če pa ne bo tega pisalo je meni tudi prav in nimam s tem nikakršnih težav.
Po mojem je to bolj varno, kot nekateri, ki bi se z nabojem v cevi sprehajali in prenašali orožje.

Tudi tisti nekateri ki to sprehajanje zakonsko lahko počno, so to dobili izključno preko poznanstev ali nekih zaslug 
biti pravi čas na pravem mestu, nikakor pa ne ne preko enakega zakona za vse kar je lari fari  Pray
Odgovori
#32
OL kot orozne listine ali kot oroznega lista?
Ceprav, ko v zivo vidis kake cudne zadeve z nabitim orozjem... ne vem no.
Dokler do cesa ne pride je vse ok. Potem pa se malo bolj zakomplicirajo stvari.
Recimo ti imas svoj trening, lepo streljas... zraven tebe pa so trije, ki se igrajo s pokalico od imetnika orozne listine... ta imetnik z enim cveka, osebek na liniji pa prvic drzi pistolo v roki, ker bo spustil 5 strelov... prime zadevo po mosko v roko, prejd njim mojster, ki je tudi 'na probi' ni pravilno izpraznil orozja, s prstom na sprozilcu, pokalica obrnjena levo ali desno in BAM... ti ko si zraven pa imas luknjo v pljucih...
Boste se sli na pir zmenit?
Odgovori
#33
Iz teh debat nisem razbral kaj je in kaj ni.
Zanima me,če lahko grem sam  na civilno strelišče samo z privoljenjem člana kluba,ki to strelišče upravlja  ali mora biti zraven prisoten nekdo iz tega kluba.
Kar ne probaš ne veš
Odgovori
#34
(24-02-2020, 12:15)travac Napisal: Iz teh debat nisem razbral kaj je in kaj ni.
Zanima me,če lahko grem sam  na civilno strelišče samo z privoljenjem člana kluba,ki to strelišče upravlja  ali mora biti zraven prisoten nekdo iz tega kluba.

https://zakonodaja.com/zakon/zoro-1/56-c...streljanja
*** Fight or Flight ***
Odgovori
#35
(24-02-2020, 12:15)travac Napisal: Iz teh debat nisem razbral kaj je in kaj ni.
Zanima me,če lahko grem sam  na civilno strelišče samo z privoljenjem člana kluba,ki to strelišče upravlja  ali mora biti zraven prisoten nekdo iz tega kluba.

Na civilno lahko gres brez svojega orozja. Koliko moras bit najmanj star ne vem, 18+?
Tam placas storitev in to je to. Prej seveda poklicat in se dogovorit za termin v kolikor si brez oroznih listin in svojega orozja.

Za druge opcije:
https://zakonodaja.com/zakon/zoro-1/vi-p...-strelisca
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)