Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
za streljanje doma pozabil "strelišče" opremiti z opozorilnim trakom in napisom
#1
(23-03-2020, 17:59)Ales Napisal: Občan v okolici Zreč s pištolo pokal po hiši pa i šire

https://www.slovenskenovice.si/kronika/d...scu-291796
Pozabu je napeljati trak pa opozorilne table....
Kaj sledi??? Odvzem orožja in kazenska ovadba.

Poslano z mojega POCOPHONE F1 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#2
Od kar morajo bit pijandure doma namesto v 'šankbankah' beležijo velik porast družinskega nasilja.
Odgovori
#3
Če se ne motim, sem prav tule na forumu prebiral nekaj o tem, d v hiši lahko po mili volji 'nosiš' in celo 'pokaš' , 'šire' pa jasno da ne. Sem prav razumel?
Odgovori
#4
(24-03-2020, 11:56)slavcr Napisal: Če se ne motim, sem prav tule na forumu prebiral nekaj o tem, d v hiši lahko po mili volji 'nosiš' in celo 'pokaš' , 'šire' pa jasno da ne. Sem prav razumel?
Ja, če ne vznemirjaš in ogrožaš...

Pistolerosu, ki je doma ćlanom klana grozil s smrtjo in udaril družinsko članico, policisti odvzeli dve pištoli


https://www.24ur.com/novice/crna-kronika...stoli.html
Odgovori
#5
(24-03-2020, 11:56)slavcr Napisal: Če se ne motim, sem prav tule na forumu prebiral nekaj o tem, d v hiši lahko po mili volji 'nosiš' in celo 'pokaš' , 'šire' pa jasno da ne. Sem prav razumel?

Ja, samo ne z neprijavljenimi. Not Mrgreen
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
#6
Ne nisi prav razumel
Odgovori
#7
Ja, za nekatere bo hudo.
"Pri Micki" je zaprto, da bi šel k sosedu Nacetu v delavnico, da bi kakšno rekla in dala kaj na zob, se ne more več izgovoriti, pred Merkatorjem je 100 m vrsta, doma ga baba gleda pod prste, otroci in tašča tečnarjo, roke se tresejo...
Po podatkih NIJZ bo težka za cca 200.000 državljanov.
Odgovori
#8
Zakon o orožju: http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO1440

8. člen
Nošenje in prenos orožja
Nošenje orožja po tem zakonu pomeni, da ima posameznik orožje, pripravljeno za uporabo, pri sebi.
Za nošenje orožja po tem zakonu se ne šteje, če ima posameznik orožje pri sebi v svojih stanovanjskih prostorih, oziroma znotraj svojih ograjenih nepremičnin, če ni s tem zakonom drugače določeno.
Za prenos orožja po tem zakonu se šteje, če orožje ni pripravljeno za uporabo in je zaprto v embalaži, pri čemer mora biti strelivo ločeno od orožja, prenos pa je potreben iz upravičenih razlogov.
Posameznik sme nositi orožje, če ima pri sebi orožni list, oziroma ga sme prenašati, če ima pri sebi ustrezno drugo orožno listino in listino o istovetnosti, ki jo je izdal državni organ in je opremljena s fotografijo.
Kdor nosi ali prenaša orožje, mora na zahtevo policista pokazati orožno listino, ki upravičuje nošenje oziroma posest orožja.
Odgovori
#9
MantisX zdaj pride zelo prav  S-2guns

Razz
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#10
Za primer, kako imajo organizirana uradna strelišča v Švici.
100 m nad tarčami kmetija kamor s strelskega mesta, ob malo neprevidnosti, vsakdo lahko pošlje kakšen šus.
Še dobro, da jih nimamo v EU, teh neodgovornih Švicarjev :-/.



Btw. - očitno so še države na svetu, kjer računajo, da znajo odrasli ljudje tudi še uporabljati svojo pamet in vsega ne predpisujejo z zakoni.
Odgovori
#11
Morda kaj malega pripomore tudi to, da imajo oni služenje vojaškega roka in imajo malo več spoštovanja do strelnega orožja...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)