Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ustrezen naboj
#21
Rabljeno puško, če si jo kupoval direkt od lastnika, bi lahko prej preizkusil. Grupa do 3 cm je OK, nad 5 pa adijo. 
Če trosi kljub temu, da ni stika z olesjem, je najbrž kriv daljnogled, oz montaža. Lahko je preveč zategnjena, ali ni točno v liniji cevi in je križ že nekje čisto pri strani. Dvodelna lahko tudi malo striže linijo. Če imaš možnost, daj vsaj začasno gor drug daljnogled.
Odgovori
#22
(01-05-2020, 05:33)jgm Napisal: Rabljeno puško, če si jo kupoval direkt od lastnika, bi lahko prej preizkusil. Grupa do 3 cm je OK, nad 5 pa adijo. 
Če trosi kljub temu, da ni stika z olesjem, je najbrž kriv daljnogled, oz montaža. Lahko je preveč zategnjena, ali ni točno v liniji cevi in je križ že nekje čisto pri strani. Dvodelna lahko tudi malo striže linijo. Če imaš možnost, daj vsaj začasno gor drug daljnogled.
Sprobal je nisem ,mozno je daa se kj strize ker ko sem nastreljeval je bilo 50-60 cm v levo tako da bi moral malo se s tem poigrat.ali pa vse skup odnest puskarju pa da zrihta. Vase mnenje
Odgovori
#23
(01-05-2020, 07:59)goran hunter Napisal:
(01-05-2020, 05:33)jgm Napisal: Rabljeno puško, če si jo kupoval direkt od lastnika, bi lahko prej preizkusil. Grupa do 3 cm je OK, nad 5 pa adijo. 
Če trosi kljub temu, da ni stika z olesjem, je najbrž kriv daljnogled, oz montaža. Lahko je preveč zategnjena, ali ni točno v liniji cevi in je križ že nekje čisto pri strani. Dvodelna lahko tudi malo striže linijo. Če imaš možnost, daj vsaj začasno gor drug daljnogled.
Sprobal je nisem ,mozno je daa se kj strize ker ko sem nastreljeval je bilo 50-60 cm v levo tako da bi moral malo se s tem poigrat.ali pa vse skup odnest puskarju pa da zrihta. Vase mnenjene.
evo mal sem se poigral z njo in jo rastavil optiko montažo kopito in vse nazaj dal nasvoje mesto se mi pa zdi da se je kopito lepše nekako uleglo gor na cev kot je bilo prej,tako da  zračnost med kopitom in cevjo je dobra,objemke na  optiki so bile po cca 30 strelih čisto losane so vijaki popustili.imam tak filing da je bilo vse našponano da je malo striglo vse skupaj.
Odgovori
#24
Dej loctite na navoje in ga probaj posušit preden jih privijačiš. Problem loctitea je edino da se trdi solidno šele ko mu primankuje zraka. Obstajajo tudi boljše anti vibracijske paste ki se lepo strdijo na zraku.

Če boš na majhne vijake stavu loctate in privijaču (tudi modrega XXX-pozabu kodo), boš imel težavo, sploh če je hex in ne torx glava in ne boš segreval pred odvijačenjem.
Odgovori
#25
Tle ga malo biksaš. Če se nekaj vijači, veš da ga boš moral nekoč odviti in nočeš da se zrahlja samo od sebe potem je Loctite 243 primerna srednje močna rešitev.
Zadevo razmastiš (če je treba) daš malo (!!!) Loctite na navoj in takoj priviješ. Strdi se preko noči.
To ni neostik, da ga posušiš na otip in šele takrat stisneš...

http://dm.henkel-dam.com/is/content/henk...e%20(1)pdf

ČE so kosi manj obremenjeni in problematični za odvitje kot rpaviš je modro vzet spajkalnik in pogreti vijak preden ga odvijaš. Ne rabi visoke temp.da spusti.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)