Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravne enote v casu korona krize
#21
Informacija iz prve roke: V času "krize" sem upešno oddal 2 vlogi za nabavo preko emaila, prejel podatke za nakazilo na TRR, kasneje pa po pošti nabavna dovoljenja. Trkam in se zahvaljujem vsemogočnim silam.

Glede na to da je možno, priporočam vsem ki imate probleme da preprosto malo bolj pritisnete na lene referente, zgubit tako nimate kaj.
Pew pew!
Odgovori
#22
(05-05-2020, 08:52)BulletGT Napisal: Informacija iz prve roke: V času "krize" sem upešno oddal 2 vlogi za nabavo preko emaila, prejel podatke za nakazilo na TRR, kasneje pa po pošti nabavna dovoljenja. Trkam in se zahvaljujem vsemogočnim silam.

Glede na to da je možno, priporočam vsem ki imate probleme da preprosto malo bolj pritisnete na lene referente, zgubit tako nimate kaj.
Katera UE? Zanima me zato, da se lahko sklicujem na to.

Hvala,
lp
Ivan
Odgovori
#23
Glede na to da smo očitno priviligirani, raje nebi navajal. Lahko pa dam nasvet- Vlog nisem oddal z vprašanjem ali lahko, temveč se je moj mail glasil:

Spoštovani!

V prilogi vam pošiljam izpolnjeni vlogi za izdajo nabavnega dovoljenja za

- Polavtomatsko pištolo B1 v kalibru 9x19
- Polavtomatsko puško B4 v kalibru 7,62x39.

Plačilo takse lahko poravnam na vaš TRR, tako da prosim za podatke oz. predračun oz. nadaljnja navodila.
V roku 5 dni je sledil povratni email s številko TRR.

Tudi na strani: https://e-uprava.gov.si/podrocja/drzava-...rozja.html
piše:

Izdaja dovoljenja za nabavo orožja

Za izdajo orožnih listin je pristojna upravna enota, na območju katere ima prosilec prijavljeno stalno prebivališče.
Možni načini oddaje:
- PO POŠTI (ker smo leta 2020, smatram da tudi elektronska)
- osebno

Res je da so sprva komplicirali da ga lahko izdajo, ne smejo pa poslati po pošti dokler se ukrepi ne sprostijo, pa sem pač rekel ok. Po kakih 2 tednih sta veselo prispela po pošti. Upam da komu pomaga.
Pew pew!
Odgovori
#24
Sploh nisem vedel da se da preko poste zaprosit za dovoljenje. Meni so vedno rekli da moras osebno pridet na UE.
Svasta
Odgovori
#25
Marsikaj gre. Ce ne ves je traba vprasat. Telefon dela cuda... ni samo za SMSe.
Ko gres na UE, na orozje, neses kak kafe ali cokolado zraven - stara sola. Vcasih te celo pocakajo, da lahko prides po papir kasneje, ker si bolj dolgo v sluzbi.
Odgovori
#26
»V roku 5 dni je sledil povratni email s številko TRR.«

Zahvali se jim, ker so tako hitro odgovorili. Delajo, da se kadi.

Se pa strinjam, da je najboljši način, da pošljete E- mail, kot je uporabnik napisal BulletGT… Da imate vse črno na belem.

Glede daril… tega se izognite, če ne poznate osebe(karakter)… Se vam lahko hitro maščuje.
Odgovori
#27
(05-05-2020, 11:25)MarkB Napisal: Marsikaj gre. Ce ne ves je traba vprasat. Telefon dela cuda... ni samo za SMSe.
Ko gres na UE, na orozje, neses kak kafe ali cokolado zraven - stara sola. Vcasih te celo pocakajo, da lahko prides po papir kasneje, ker si bolj dolgo v sluzbi.
Stara šola deluje. Tudi ob četrtkih, ko ni uradnih ur. Thumbup
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
#28
(05-05-2020, 11:57)Martin1 Napisal: »V roku 5 dni je sledil povratni email s številko TRR.«

Zahvali se jim, ker so tako hitro odgovorili. Delajo, da se kadi.

Se pa strinjam, da je najboljši način, da pošljete E- mail, kot je uporabnik napisal BulletGT… Da imate vse črno na belem.

Glede daril… tega se izognite, če ne poznate osebe(karakter)… Se vam lahko hitro maščuje.
To sem jim že večkrat v preteklosti. Za vsako nabavno do sedaj so ponavadi rabili 7-14 dni, tako da sem že vajen.
Glede trenutne situacije sem bil presenečen da so sploh odpisali.
Pew pew!
Odgovori
#29
Pozdravljeni,

sem poklical na UE Maribor in mi je prijazna gospa povedala, da lahko pošljemvlogo po E-mailu, ko bo v obravnavi mi pošljejo TRR kam naj plačam takso in pošljejo dovoljenje.

Upam, da bo vse skupaj šlo hitro.

Update sledi.

LP
Odgovori
#30
(05-05-2020, 13:53)štajerc Napisal: Pozdravljeni,

sem poklical na UE Maribor in mi je prijazna gospa povedala, da lahko pošljemvlogo po E-mailu, ko bo v obravnavi mi pošljejo TRR kam naj plačam takso in pošljejo dovoljenje.

Upam, da bo vse skupaj šlo hitro.

Update sledi.

LP

Na UE MB je to urejeno in so pravi ljudje na pravem mestu.
Da pa je potrebno počakat je pa logično in bodo uredili v najkrajšem možnem času.
*** Fight or Flight ***
Odgovori
#31
Gospa in gospod na UE Maribor sta zakon.
Gospa je vcasih bila strelka... pa niti ne tako slaba. Vzamite si kdaj cas in malo pokramljajte z enim in drugim... boste preseneceni.
Odgovori
#32
(05-05-2020, 08:34)Kristian Napisal:
(05-05-2020, 07:41)goldi Napisal: Kako je mogoče da nekatere UE delajo torej izdajajo nabavna dovoljenja večina UE pa ne? A ne živimo v eni državi? To je res nedopustno...

a bejž bejž... a si ti šele prišel v te konce ali je posredi kaj drugega?

Goldi mi je všeč...vsaj razmišlja in se sprašuje Pray
Počni to tudi ti...bodi kot goldi Dumb
Odgovori
#33
(05-05-2020, 07:48)Bobo Napisal: Na orožju mogoče res ne, je pa treba povedati da isti organi delaju tudi druge stvari. Tudi v "normalnih" časih imajo z orožjem še najmanj dela.

Ja, v KK delajo tudi druge stvari, kot so npr. soglasja za javne prireditve (šport, kultura, itd).
Huda gužva Mrgreen
Odgovori
#34
pri nasi UE:

nabavno za strelivo ni problem (vse se ureja preko e-poste in banke);
nabavno za orozje ni problem, edino vpisat ga se ne morem (lahko pa ga nabavim in pol doma caka in gosti pajke)
Odgovori
#35
Telefonski pogovor po verjetno 15 klicu na UE.
Vprašanje-------Spoštovana,ali mogoče veste kdaj boste začeli sprejemati stranke.
Odgovor-----Ne
Vprašanje------Nabavno dovoljenje mi poteče 15.05 ali se veljavnost podaljša zaradi korone
Odgovor-------Ne vem,kupite in imejte doma.
Vprašanje------Kupujem od fizične osebe ki tudi ne more odjavit na svoji UE
Odgovor--------Potem pa vam ne morem pomagat.

In tako lahko do jutri zjutraj mlatiš prazno slamo. Medtem pa natakarice komot 8 ur z masko in rokavicami.
Odgovori
#36
(05-05-2020, 18:31)miso Napisal: Telefonski pogovor po verjetno 15 klicu na UE.
Vprašanje-------Spoštovana,ali mogoče veste kdaj boste začeli sprejemati stranke.
Odgovor-----Ne
Vprašanje------Nabavno dovoljenje mi poteče 15.05 ali se veljavnost podaljša zaradi korone
Odgovor-------Ne vem,kupite in imejte doma.
Vprašanje------Kupujem od fizične osebe ki tudi ne more odjavit na svoji UE
Odgovor--------Potem pa vam ne morem pomagat.

In tako lahko do jutri zjutraj mlatiš prazno slamo. Medtem pa natakarice komot 8 ur z masko in rokavicami.

komot kupiš in izpolneta papirje, ko bodo začeli delat bo on odjavil, ti pa prijavil... ni noben v prekrsku, ker rok za prijavo in odjavo ne tečeta.
Odgovori
#37
(05-05-2020, 18:31)miso Napisal: In tako lahko do jutri zjutraj mlatiš prazno slamo. Medtem pa natakarice komot 8 ur z masko in rokavicami.
natakarca je plačana samo če dela,....



thesilos:
komot kupiš in izpolneta papirje, ko bodo začeli delat bo on odjavil, ti pa prijavil... ni noben v prekrsku, ker rok za prijavo in odjavo ne tečeta.


isto so povedali meni; tako da ni problema z nabavo, edino uporaba je težavna ;-)
(seveda odvisno od vsake posamezne UE)
Odgovori
#38
(05-05-2020, 20:11)nejc_xr Napisal:
(05-05-2020, 18:31)miso Napisal: In tako lahko do jutri zjutraj mlatiš prazno slamo. Medtem pa natakarice komot 8 ur z masko in rokavicami.
natakarca je plačana samo če dela,....



thesilos:
komot kupiš in izpolneta papirje, ko bodo začeli delat bo on odjavil, ti pa prijavil... ni noben v prekrsku, ker rok za prijavo in odjavo ne tečeta.


isto so povedali meni; tako da ni problema z nabavo, edino uporaba je težavna ;-)
(seveda odvisno od vsake posamezne UE)

Zakaj bi bila uporaba težavna Question
Odgovori
#39
(05-05-2020, 20:23)jabolko Napisal: Zakaj bi bila uporaba težavna Question

ok, g. Jabolko;  seveda lahko uporabljaš orožje, vendar le tega še trenutno ne moreš vpisati v OL - iz tega vidika je "težavna" uporaba.
Na črno lahko pač delaš kar češ, samo tega tuki ne promoviramo, a ne?
Odgovori
#40
(05-05-2020, 20:42)nejc_xr Napisal:
(05-05-2020, 20:23)jabolko Napisal: Zakaj bi bila uporaba težavna Question

ok, g. Jabolko;  seveda lahko uporabljaš orožje, vendar le tega še trenutno ne moreš vpisati v OL - iz tega vidika je "težavna" uporaba.
Na črno lahko pač delaš kar češ, samo tega tuki ne promoviramo, a ne?

Ah no poglej koliko kršitev naredijo neuki referenti po UE...osebno obvezno preizkusim vsak kos prej kot ga vpišem na listino...smo imeli debato o tem mnenja so deljena ali je ali ni to prekršek...črno pa sploh ne more bit, ker ti nabavno nadomešča listino tistih osem dni, sedaj pa sploh ko ne delajo da bi vpisal.

Tako da sam pravim da je to če že je, tak mini dovoljen strelski prekršek  Shifty
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)