Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup in Prodaja orožja na Črni smodnik
#21
lansko leto sem dobil od nam znanega trgovca informacijo ki sem jo mogoče razumel napak, da moram kljub izkaznici o polnjenju streliva in OL predložiti nabavno dovoljenje za črni smodnik???
Odgovori
#22
"rrudi" Napisal:"... predložiti nabavno dovoljenje za črni smodnik???"
Mogoče bi te lahko vprašal za priglasitveni list, iz katerega lahko razbere za katero orožje rabiš smodnik in netilke ( kakšen smodnik in kakšne netilke ) - le ugibam.
Nabavno dovoljenje ni potrebno!
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#23
Če imaš izpit za polnjenje-izkaznico, naj nebi bil problem nabave smodnika in netilk, ni potrebno nabavno dovoljenje. Tako info. sem dobil na
UE in pri trgovcu! Po zadnjih novicah , naj nebi več prodajal smodnika, ta isti trgovec (ni preverjeno). Glede količine, tako je bilo kod sem napisal
pred dvemi leti 2009, ko sem jaz nabavljal, lahko da se je spremenilo kaj glede količine. Kar se tiče smodnika, naj bi se razlikoval v granulaciji
zrnatosti , glede na vrsto orožja, revolver, pištola ali puška (ffg, fffg). Netilke naj bi se tudi razlikovale ampak samo za puško, kar zadeva velikost,
čeprav gredo tudi od kratkocevnega orožja na puško!

lp
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)