Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dušilci, moderatorji in ostali priključki na navoj cevi
Btw kdo je zastopnik za B&T v Sloveniji ?
Držijo vse ali samo dušilce sedaj ko je aktualno ?
Odgovori
(25-06-2022, 10:55)SU84 Napisal: Btw kdo je zastopnik za B&T v Sloveniji ?
Držijo vse ali samo dušilce sedaj ko je aktualno ?

Perigon
Odgovori
(25-06-2022, 18:52)goldi Napisal:
(25-06-2022, 10:55)SU84 Napisal: Btw kdo je zastopnik za B&T v Sloveniji ?
Držijo vse ali samo dušilce sedaj ko je aktualno ?

Perigon

Upam, da sedaj že vedo, kakšne so cene in dobavni roki.
Odgovori
Lovc Grosuplje je tud omenjen na BT spletni …
Odgovori
Lovec Grosuplje. Zadeva je top. B&
T. Vredno svojega denarja
Odgovori
Živjo,

za mojo Tikk3 T3x Lite Stainless .308 Win z navojem M14x1 iščem najboljši možen dušilec, ki se ga da dobiti (torej da maksimalno ublaži pok/odusn), teža, dolžina in cena niso pomembni. Kateri model priporočate in kje se ga dobiti pri nas? Hvala za pomoč.

p.s. ali je mogoč nakup dušilcev iz tujine, da enostavno plačaš prek spleta in ti ga pošljejo domov?
Odgovori
Hausken XTRM II 224 je zelo zelo dober. 34 decibelov +. Meni je bil le predolg, preširok in pretežek. Kar pa se zmanjšanja poka in odsuna tiče pa brez pripomb.
Odgovori
(08-10-2022, 18:56)40cal Napisal: Hausken XTRM II 224 je zelo zelo dober. 34 decibelov +. Meni je bil le predolg, preširok in pretežek. Kar pa se zmanjšanja poka in odsuna tiče pa brez pripomb.

Cifre za decibele so vedno vse zlagane .
Simp čez prst ocena , daljši kot je lonec preko ustja cevi in večjega kot je premera tišji je . Noben lonc z nadzočni strelivom ni varen za sluh ,sveda mnogo bolj kot brez.

Hausken XTRM II 224 je teleskopski design za jagre, ki preko ustja gleda vsega 136mm torej ni pretirano tih

Simpl fizika manj časa krogla 'tesni' lonc na poti skozi bolj glasen je lonc.

[Image: HAUSKEN-JAKT-JD-224-XTRM-MKII-SP-600x600.jpg]
Odgovori
Če mene vprašate so tile lonci krepko precenjeni.Če bi imel stružnico bi ga sam naredil.
Kar ne probaš ne veš
Odgovori
Kako pa ja odsun povezan z velikostjo in jakostjo dušilca? Ali gre sorazmerno, večji in bolj tih dušilec pomeni tudi manjši odsun, ali velikost dušilca v glavnem vpliva na jakost poka? Torej, da je mogoče dobiti tudi manjše in krajše dušilce, ki zelo dobro zmanjšajo odsun?
Odgovori
(09-10-2022, 15:34)Bodie23 Napisal: Kako pa ja odsun povezan z velikostjo in jakostjo dušilca? Ali gre sorazmerno, večji in bolj tih dušilec pomeni tudi manjši odsun, ali velikost dušilca v glavnem vpliva na jakost poka? Torej, da je mogoče dobiti tudi manjše in krajše dušilce, ki zelo dobro zmanjšajo odsun?

Če dodaš na koncu zavoro ta seveda zmanjša odsun a tudi zvok preusmeri nazaj , tako je za strelca glasnejši

Odgovori
Cifro 34 decibelov sem dobil iz neodvisnega testa od Frankonie, ko so testirali 80 dušilcev. Vsi dušilci zelo dobro zmanjšajo odsun. Oziroma ga upočasnijo. Kar nekatere moti ker pravijo da podaljšajo impulz odsuna. Meni upočasnjen odsun pri dušilcu bolj odgovarja kot pa oster odsun brez dušilca.
Odgovori
(09-10-2022, 20:02)40cal Napisal: Cifro 34 decibelov sem dobil iz neodvisnega testa od Frankonie, ko so testirali 80 dušilcev. Vsi dušilci zelo dobro zmanjšajo odsun. Oziroma ga upočasnijo. Kar nekatere moti ker pravijo da podaljšajo impulz odsuna. Meni upočasnjen odsun pri dušilcu bolj odgovarja kot pa oster odsun brez dušilca.

Kot sem že neštetokrat napisal , najcenejša naprava ,ki bi zmogla merit dušilce košta cca 55K Eur , ti šalabajzerski testi se delajo pa z raznimi ročnimi napravami za manj kot 10kEur

Ker merilna naprava zamuja vrh zvočnega pritiska kaže lahko precej boljše db vrednosti kot je realno stanje. Bolj kot zamuja aparat boljši bo rezultat meritve loncev.
Odgovori
Big Grin 
(09-10-2022, 17:35)mr.T Napisal:
(09-10-2022, 15:34)Bodie23 Napisal: Kako pa ja odsun povezan z velikostjo in jakostjo dušilca? Ali gre sorazmerno, večji in bolj tih dušilec pomeni tudi manjši odsun, ali velikost dušilca v glavnem vpliva na jakost poka? Torej, da je mogoče dobiti tudi manjše in krajše dušilce, ki zelo dobro zmanjšajo odsun?

Če dodaš na koncu zavoro ta seveda zmanjša odsun a tudi zvok preusmeri nazaj , tako je za strelca glasnejši


Dosti pametuješ tukaj, kateri model mi pol svetuješ glede na vse napisano iz moje strani ?  Lol Lol Lol
Odgovori
Hausken Mega Xtrm WX456 ali WD228 XTRM MKII
Odgovori
(11-10-2022, 23:58)mr.T Napisal: Hausken Mega Xtrm WX456 ali WD228 XTRM MKII

Kaj pa meniš o Freyr&Devik Ultimate Silence 3D 231? 

Ima kar cca. 3 x nižjo težo od tvojih izbir, čez cev gleda 12 cm, pok pa naj bi zadušil med 32-38 db. Cena 450 eur. Vem, da sem prvotno rekel, da to ne igra vloge, ampak če dam vse skupaj na vago, izgleda kot je da tale model Freyr&Devika res vrhunska izbira glede razmerja cena/vsega kar ponuja, kaj misliš ti? 
 
Odgovori
(01-11-2022, 22:55)Bodie23 Napisal:
(11-10-2022, 23:58)mr.T Napisal: Hausken Mega Xtrm WX456 ali WD228 XTRM MKII

Kaj pa meniš o Freyr&Devik Ultimate Silence 3D 231? 

Ima kar cca. 3 x nižjo težo od tvojih izbir, čez cev gleda 12 cm, pok pa naj bi zadušil med 32-38 db. Cena 450 eur. Vem, da sem prvotno rekel, da to ne igra vloge, ampak če dam vse skupaj na vago, izgleda kot je da tale model Freyr&Devika res vrhunska izbira glede razmerja cena/vsega kar ponuja, kaj misliš ti? 
 


Imam Freyr&Devik 269 na .308 Win že kako leto in isti enako dobro deluje na 7x64. Vrhunska zadeva, enostavna in učinkovita in glede na jedro iz titana je cena super.
Kolega je na podlagi videnega ravnokar kupil 231 3D za svojo .308 Win in če pocakaš par dni da probava sporočim primerjavo. Se pa 3D ne razstavi ampak to ni težava.
Odgovori
O super! Prosim sporoči ja primerjavo s tvojim 269 in pa feedback o 231 3d modelu nasploh. Tudi sam resno razmišljam, da bi sedaj v kratkem kupil ravno ta model, ampak na googlu ali youtube ne dobim skoraj nič recenzij o tem modelu in malo oklevam.
Odgovori
Če ga rabiš za lov probaj “mokrega” uporabljat, da ne boš imel izraziteka FRP-ja.
“Ultrasound gel”, al v skrajni sili urin, če nimaš vode :)
Odgovori
Razlika med B&T in pa wyssen defence?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)