Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IMI sistem
#1
Verjetno je nekaterim poznano, da je po novem zakonu, ko posameznik uvaža orožje iz EU zraven dovoljenja države izvoznice potrebno pridobiti tudi dovoljenje oziram vpis v IMI sistem. V Avstriji poteka to tako, da upravni organ mesta v katerem kopuješ orožje tvoje nabavno dovoljenje pošlje na Dunaj, od tam nato pošljejo dokumentacijo našemu organu pristojnemu za uvoz orožja v Ljubljani, ki nato izda dovoljenje za vpis v IMI sistem. Mene zanima, če ima kdo izkušnje kako dolgo traja tak postopek vpisa v ta IMI sistem?
Odgovori
#2
(10-11-2021, 16:25)goldi Napisal: Verjetno je nekaterim poznano, da je po novem zakonu, ko posameznik uvaža orožje iz EU zraven dovoljenja države izvoznice potrebno pridobiti tudi dovoljenje oziram vpis v IMI sistem. V Avstriji poteka to tako, da upravni organ mesta v katerem kopuješ orožje tvoje nabavno dovoljenje pošlje na Dunaj, od tam nato pošljejo dokumentacijo našemu organu pristojnemu za uvoz orožja v Ljubljani, ki nato izda dovoljenje za vpis v IMI sistem. Mene zanima, če ima kdo izkušnje kako dolgo traja tak postopek vpisa v ta IMI sistem?

Oprosti, po katerem novem zakonu je to in od kdaj? Jaz sem pravkar dobil dostavljeno iz Nemčije, nakup zasebnik od podjetja, pa ni bilo nič takega?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)