Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top Lista
#21
Pri članarinah, pristopninah in še kakšnih ..ah, se lahko izvaja nadzor. Na vsakoletni skupščini društva, mora blagajnik predstaviti poročilo, iz katerega so vidni prihodki in odhodki ( članarina je prihodek [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] ). Vsak član ima pravico biti obveščen, o v finančnem poslovanju in stanju na TRR društva, tudi med letom. Za vse skupaj, bi lahko rekli, da je nekakšna "javna tajna". [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Popolnoma nasprotna zadeva, pa je pri štartninah. Organizator ni dolžan obveščati tekmovalcev, koliko je zaslužil, oziroma koliko je izgubil. V razpisu tekme, pa je dolžan napisati višino štartnine in kaj je za ta denar ponujeno. Ravno zaradi tega, sem v prejšnjem postu napisal, kar sem napisal.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#22
"357" Napisal:Pri članarinah, pristopninah in še kakšnih ..ah, se lahko izvaja nadzor. Na vsakoletni skupščini društva, mora blagajnik predstaviti poročilo, iz katerega so vidni prihodki in odhodki ( članarina je prihodek [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] ). Vsak član ima pravico biti obveščen, o v finančnem poslovanju in stanju na TRR društva, tudi med letom. Za vse skupaj, bi lahko rekli, da je nekakšna "javna tajna". [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Popolnoma nasprotna zadeva, pa je pri štartninah. Organizator ni dolžan obveščati tekmovalcev, koliko je zaslužil, oziroma koliko je izgubil. V razpisu tekme, pa je dolžan napisati višino štartnine in kaj je za ta denar ponujeno. Ravno zaradi tega, sem v prejšnjem postu napisal, kar sem napisal.
Verjetno res v teoriji v praksi pa je je nekako tako da ni nikakršnega nadzora poleg tega pa ni dvakrat za rečt da 'stari' člani sploh ne plačujejo članarine ali zgolj nekaj malega nove se pa lupi do maximuma
Odgovori
#23
"mr.T" Napisal:"...Verjetno res v teoriji v praksi pa je je nekako tako da ni nikakršnega nadzora...
V društvu, kjer sem včlanjen že 33 let, se to, kar sem napisal, dogaja v praksi. Pri nas, nadzor nad financami, članom sploh ni potreben, ker obstaja subjek, katerega to še bolj zanima in predsednik, ki nosi tudi premoženjsko odgovornost, se s tem , ne igra.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#24
Prav zanima me kakšen je razlog da eden klub olupi člana za 100Eur??? [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img]
Sploh ne morem verjet da je takšna razlika! [img]{SMILIES_PATH}/icon_confused.gif[/img]
Odgovori
#25
"von Affentitten" Napisal:Strelsko Društvo Vojni Veteran pod taktirko Borisa Žafrana. Cena: 100€ na leto + 20€ na leto za Strelsko Zvezo za Precizno Streljanje.
Organizira tekme v Bohinjski Beli, cena po glavi - 30€.
"sandiruger" Napisal:Prav zanima me kakšen je razlog da eden klub olupi člana za 100Eur??? [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img]
Sploh ne morem verjet da je takšna razlika! [img]{SMILIES_PATH}/icon_confused.gif[/img]


Kaj pa vem mislim ,da se pri denarju hitro najdejo ideje
Odgovori
#26
No, glede na to da imam malo preveč časa in da se mi zdi tole dobra ideja, sem se odločil zadeve združit v seznam, da bo lažje pregledno. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Seznam bom pa poskušal čim bolj sproti posodabljat.

DPS Soča
Letna članarina 55 EUR
Lastno strelišče 24/7 (možnost do 200m)
Prvih pet uvrščenih na tekmah IPSC dobi povračilo štartnine

SD Celje
Letna članarine 67€
Člani imajo brezplačen dostop na klubsko strelišče, ki je odprto v petek in soboto.

SD Logatec
Letna članarina 22 EUR (tistih 2 EUR viška je za izkaznico)
Lastno strelišče (v sredo dolgocevno, v četrtek kratkocevno)

SD Nanos
Letna članarina 30€
Lastno strelišče (odprto vedno), 2x mesečno termin na streliču Mlake, organizacija Pokala Notranjske

SD PARABELLUM
Letna članarina 50 Eur
Perigon zastopnik PPU - klubska cena streliva in orožja HecklerKoch

SD Policist v Mariboru
Letna članarina+ pristopnina za novega člena 100€.
Trenutno brez strelišča, zato tudi trenutno ne sprejemajo novih članov. Prej uporaba strelišča 1x tedensko med 13 in 17 uro brezplačno. Strelišče je do dolžine 50 metrov in namenjeno MK in kratkocevnemu orožju. Klubsko orožje (več kosov kratkih cevi), katerega uporaba je za člane brezplačna.

SD Rifnik Šentjur
Letna članarina 30 eur
Pokrito strelišče za VK puško in pokrito strelišče za pištolo/revolver

SD Vojni Veteran pod taktirko Borisa Zafrana.
Članarina: 100€ na leto + 20€ na leto za Strelsko Zvezo za Precizno Streljanje.
Organizira tekme v Bohinjski Beli in Mlakah pri Vipavi, štartnina 30€.
Odgovori
#27
Jaz bi bil glede višine članarin in njene upravičenosti previden.

1. situacija:

zbere se nekaj zanesenjakov, 4, 5 komadov, zberejo evrčke, da ustanovijo društvo, počasi rihtajo opremo za strelišče, voluntersko delo, kramp in lopata čez vikende, "švasanje tarč" čez vikende, vzdrževanje stroškov, ki nastanejo mesečno, nadomestilo za vodenje bančnega računa...se nabere stroškov, da peče glava, če imaš samo članarino na razpolago, da na recimo članarino kakšni zvezi sploh ne pomislimo...pa je na osebo prišlo nekaj sto evrovčkov, da so se stvari uredile, da je nastala neka osnovna infrastruktura.

2. situacija:

pride neki tipček, ki nima pojma o pojmu ter hoče biti član društva, ter takoj začne "pizditi", kako je članarina visoka.

3.sitacija:

predstavljajte si, kaj se zgodi z tipčkom iz druge sitacije

4.situacija:

se tipček včlani v društvo, ki je imelo že pred leti osnovne predpogoje za streljanje in ga "boli kurac", tako kot vse ostale, ker je nekdo namesto njih vse to naredil in je sedaj pameten, kako imajo nekateri visoko članarino,drugi pa tako nizko.

Kdo ima jajca, naj napiše, v kateri situaciji se najde oziroma ima izkušnje.

A je primerjava glede višine članarine še zmeraj umestna?
Odgovori
#28
"Primoz" Napisal:Jaz bi bil glede višine članarin in njene upravičenosti previden.

1. situacija:
zbere se nekaj zanesenjakov, 4, 5 komadov, zberejo evrčke, da ustanovijo društvo, počasi rihtajo opremo za strelišče, voluntersko delo, kramp in lopata čez vikende, "švasanje tarč" čez vikende, vzdrževanje stroškov, ki nastanejo mesečno, nadomestilo za vodenje bančnega računa...se nabere stroškov, da peče glava, če imaš samo članarino na razpolago, da na recimo članarino kakšni zvezi sploh ne pomislimo...pa je na osebo prišlo nekaj sto evrovčkov, da so se stvari uredile, da je nastala neka osnovna infrastruktura.

A je primerjava glede višine članarine še zmeraj umestna?

Se strinjam a situacija z infrastrukturo je vsaj delno prikazana v listi
Odgovori
#29
Vsekakor se mi zdi, da če se potencialnemu novemu članu lepo razloži in predstavi vse skupaj, skup z utemeljeno visoko ali "visoko" članarino, potem "tipček" nima kaj pizditi. Če še naprej pizdi, naj gre pač drugam. Nekomu lahko visoka članarina pomeni tudi radodaren prispevek za dobrobit vseh v klubu in s tem trša vez s klubskimi kolegi ter močnejšo pripadnost kolektivu in željo, da bo od tega korist za vse. Tisti, ki se samo pizdijo tako ali tako ne bodo prispevali na noben način, pa ni važno kam gredo.

Eni poleg $$$ gledamo predvsem na, recimo temu, psihološki ustroj vodstva kluba (saj sem podal primer). Eni pač samo na cene...

Primoz: tvoj primer je en (delovno moštvo, ki ima stroške), drugega smo podali prej (klub, ki se hoče navzven ograditi). Eni so taki, drugi drugačni, tako kot strelci. Vsak naj izbere zase.
Odgovori
#30
"mr.T" Napisal:
"Primoz" Napisal:Jaz bi bil glede višine članarin in njene upravičenosti previden.

1. situacija:
zbere se nekaj zanesenjakov, 4, 5 komadov, zberejo evrčke, da ustanovijo društvo, počasi rihtajo opremo za strelišče, voluntersko delo, kramp in lopata čez vikende, "švasanje tarč" čez vikende, vzdrževanje stroškov, ki nastanejo mesečno, nadomestilo za vodenje bančnega računa...se nabere stroškov, da peče glava, če imaš samo članarino na razpolago, da na recimo članarino kakšni zvezi sploh ne pomislimo...pa je na osebo prišlo nekaj sto evrovčkov, da so se stvari uredile, da je nastala neka osnovna infrastruktura.

A je primerjava glede višine članarine še zmeraj umestna?

Se strinjam a situacija z infrastrukturo je vsaj delno prikazana v listi


To pa družboslovci, sploh pa študentje komunikologije imenujejo..."money talks bullshit walks"...za naročnika vse najboljše. Infrastrukturo pa sem opisal v eni izmed drugih točk, ki pa si jih izpustil. Kaj pa je bilo pred vzpostavljeno infrastrukturo? To pa nobenega ne zanima? Smo daj daj daj...kot večina...hočem hočem hočem...plačal sem plačal sem plačal sem...a mišek, a veš kam je šla babica?

Zloraba statistike in informacij. Prikaži in uporabi to, kar ti paše. Čez dva dni itak nobeden ne bo vedel, za kaj se je šlo.

Nekateri pomnijo in imajo članarino malo večjo, kot pa je 30€.

Ne metati vse v isti koš in ne vse označiti z oderuhi, pa čeprav se imajo za "profesionalce". Malo EPP-ja ne škodi, a ne?

Tisti, ki imajo takšno in takšno članarino, že vedo zakaj.
Odgovori
#31
Mojo skromno mnenje: vsako društvo je upravičeno do tega, da samo vrednoti vrednost članstva v njem (in s tem določa višino članarine), prav tako kot je vsak potencialni član upravičen do tega, da sam izbere društvo v katerega se bo včlanil.

Upravičenost teh sodb je stvar vsakega posameznika in vsakega društva - kar pa je po mojem skromnem mnenju dobra ideja, pa je to, da se naredi seznam društev, skupaj z dodanimi informacijami. Ne vidim razloga zakaj tega ne bi storili - društvo, ki meni da je višina njihove letne članarine upravičena, s tem ne bo imelo težav, saj ima tudi vso pravico da pove kaj v zameno za to ponuja (ali pa tudi ne) - težavo s transparentnostjo teh podatkov pa bo imelo kvečjemu društvo, ki ima razlog za skrivanje teh podatkov.
Odgovori
#32
Kar se tiče sodb SD jev tukaj ni bilo kaih izpadov ,tole je samo debatna anketa in zame osebno poztivno presenečenje društva/klubi ,ki zagotavljajo določen standard tudi za skromnih 20-30 Eur.

Profesionalci so pač tisti ki od tega živijo ,jaz takih ne poznam ,se pa človek včasih vpraša ,kako funkcionira vse to skupaj 30eur štartnine x30-40 strelcev recimo 10 tekem na leto potem pa še članarine ,na drugi strani pa ne poznam stroškovnega vidika ,tako včasih mislim da mogoče imamo nekaj profesionalcev tud v tem amaterskem pokanju.
Odgovori
#33
hm, glede članarine... fitnes centri imajo tudi 300, 400 in več € letne članarine tako, da 100€ (8,ikusor mesečno) tudi ni pretirano.
najbolj zanimivo pa je, da se ogromno denarja vloži v sredstva za ta šport (orožje, strelivo, tečaji...) ampak za čanarino potem očitno zmanjka...
Odgovori
#34
Ni direktno povezano s članarino, a mimo teh nekaj členov, omenjenega zakona, se pač ne more!?

Z A K O N O DRUŠTVIH (ZDru-1)
I. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen
(pojem in načela delovanja društva)
(1) Društvo je samostojno in nepridobitno združenje, ki ga ustanoviteljice oziroma ustanovitelji (v nadaljnjem besedilu: ustanovitelji), skladno s tem zakonom, ustanovijo zaradi uresničevanja skupnih interesov.
(2) Društvo si samo določi namen in cilje, dejavnost oziroma naloge ter način delovanja, odločitve o upravljanju društva pa neposredno ali posredno sprejemajo članice oziroma člani društva (v nadaljnjem besedilu: člani društva).
(3) Namen ustanovitve in delovanja društva ni pridobivanje dobička. Presežke prihodkov nad odhodki iz vseh dejavnosti in drugih virov društvo trajno namenja za uresničevanje svojega namena in ciljev in jih ne deli med člane.
(4) Delovanje društva je javno.

2. člen
(pravica do združevanja v društva)
(1) Združevanje v društva je prostovoljno.
(2) Vsakdo lahko postane član društva pod pogoji, ki jih društvo določi v temeljnem aktu.
(3) Delovanje v društvu temelji na enakopravnosti članstva.

3. člen
(omejitve)
(1) Ni dovoljeno ustanoviti društva, katerega namen, cilji ali dejavnost merijo na nasilno spremembo ustavne ureditve, na izvrševanje kaznivih dejanj ali spodbujajo k narodni, rasni, verski ali drugi neenakopravnosti, razpihovanju narodnega, rasnega, verskega ali drugega sovraštva in nestrpnosti oziroma spodbujajo k nasilju ali vojni.
(2) Prav tako ni dovoljeno ustanoviti društva, katerega namen je ustvarjanje dobička ali društva, katerega izključna dejavnost je pridobitna dejavnost, niti ni dovoljeno delovanje takšnega društva.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#35
"Friderik Koletnik" Napisal:hm, glede članarine... fitnes centri imajo tudi 300, 400 in več € letne članarine tako, da 100€ (8,ikusor mesečno) tudi ni pretirano.
najbolj zanimivo pa je, da se ogromno denarja vloži v sredstva za ta šport (orožje, strelivo, tečaji...) ampak za čanarino potem očitno zmanjka...

Friderik, ne gre se da škrtarimo pri članarinah, gre se za to, kaj dobiš za plačilo. Kot bi gledal hrvaški turizem.
Takoj sem pripravljen plačat 300,400 in tudi več letne članarine če s tem dobim zastonj dostop na ornk strelišče, kjer lahko streljam vsaj leže, namesto da se lomim za mizo, pa mogoče spustim kak šus na več kot 100m, itd. Ker je članstvo obvezno vidim smisel pisanja vtem, da se reče bobu bob; katero društvo tudi naredi kaj za člane in katero zgolj pobira članarino (in štartnino)

Če gonimo fitnes analogijo še malo naprej: plačaš 100€ na leto, potem pa za vsak obisk plačaš še 8€ zato da dobiš trening v mali sobi. Če hočeš pa lahko vsake 14 dni za 30 € greš trenirat v veliko dvorano kjer so daljše proge... Vsi ki hočejo fitnesirat pa morajo biti člani kluba in dobiti potrdilo, drugače UE prekliče dovoljenje in moraš vrnit/prodat vse gvihte [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori
#36
DPS Soča
55 EUR na leto
Lastno strelišče 24/7 (možnost do 200m)
Prvih pet uvrščenih na tekmah IPSC dobi povračilo štartnine
Pa še kakšna ugodnost bi se našla...
Odgovori
#37
"Kristian" Napisal:Takoj sem pripravljen plačat 300,400 in tudi več letne članarine če s tem dobim zastonj dostop na ornk strelišče, kjer lahko streljam vsaj leže, namesto da se lomim za mizo, pa mogoče spustim kak šus na več kot 100m, itd. Ker je članstvo obvezno vidim smisel pisanja vtem, da se reče bobu bob; katero društvo tudi naredi kaj za člane in katero zgolj pobira članarino (in štartnino).
se strinjam, prej nisem napisal:
SD Policist v Mariboru, članarina+ pristopnina za novega člena je bila 100€. žal je tako, da smo že več mesecev brez strelišča, ker je bil oz. je problem "urbanega okolja" zato tudi menda trenutno ne sprejemajo novih članov. do sedaj je bilo tako, da smo člani lahko uporabljali strelišče 1x tedensko (ker je več društev na enem strelišču) med 13 in 17 uro brezplačno. ne razpolago je tudi klubsko orožje (več kosov kratkih cevi), ki so ga člani lahko dobili brezplačno v uporabo v času streljanja. strelišče je do dolžine 50 metrov in namenjeno MK in kratkocevnemu orožju. rekonstrukcija strelišča je baje v teku... bomo več izvedeli na občnem zboru.

"Kristian" Napisal:Če gonimo fitnes analogijo še malo naprej: plačaš 100€ na leto, potem pa za vsak plačaš še 8€ zato da dobiš trening v mali sobi. Če hočeš pa lahko vsake 14 dni za 30 € greš trenirat v veliko dvorano kjer so daljše proge... Vsi ki hočejo fitnesirat pa morajo biti člani kluba in dobiti potrdilo, drugače UE prekliče dovoljenje
za ta fitens pa sem že nekje slišal... [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Odgovori
#38
"Friderik Koletnik" Napisal:hm, glede članarine... fitnes centri imajo tudi 300, 400 in več € letne članarine tako, da 100€ (8,ikusor mesečno) tudi ni pretirano.
najbolj zanimivo pa je, da se ogromno denarja vloži v sredstva za ta šport (orožje, strelivo, tečaji...) ampak za čanarino potem očitno zmanjka...

Drži, vendar pa strelska društva za razliko od fitnes centrov niso (oziroma ne smejo biti) pridobitna. Plus tega pa je velika razlika če ti zgradiš fitnes center in nakupiš vso opremo zanj (govorimo o šest mestnih številkah) ali pa ''le'' ustanoviš društvo (s tem nimam namena podcenjevati dela s papirji in komplikacij glede organizacije, da ne bo pomote).
Odgovori
#39
Letna članarina društva, bi lahko bila 10,00€, mogoče tudi manj. Vsako društvo, lahko "pristavi lonček" k občinski blagajni. Kakšne pogoje mora izpolnjevati, je stvar, za katero se mora odgovorna oseba pozanimati. Tu so še razno razni sponzorji, donatorji, simpatizerji [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] , ki tudi postavljajo svoje pogoje.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#40
"357" Napisal:Letna članarina društva, bi lahko bila 10,00€, mogoče tudi manj. Vsako društvo, lahko "pristavi lonček" k občinski blagajni. Kakšne pogoje mora izpolnjevati, je stvar, za katero se mora odgovorna oseba pozanimati. Tu so še razno razni sponzorji, donatorji, simpatizerji [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] , ki tudi postavljajo svoje pogoje.

10 Eur [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] no taki gorenci spet nismo a cena članarin bi morala nekako odražati ponudbo SD ,tisti SD samo na papirju res težku upraviči viskoko članarino tisti ,ki pa ureja lastno strelišče pa je seveda v cisto drugačnem položaju .To z sponzorji in donatorji pa že zahteva večji angažma saj je potrebno potem kaj nuditi tudi sponzorjem in donatorjem pri nas je za enkrat problem že z ponudbo članom/strelcem
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)