Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pravica ali privilegij?
#1
Če je posest orožja pravica, kaj je potem udeležba na tekmi?

Pravica ali privilegij?
Odgovori
#2
Sicer sem glasoval za pravica vendar je naslov in vprašanje zavajajoče...

Pravica = nekaj kar ti pripada per se, v levičarskih možganih je to na primer vsak vzgib, ki jim ga možgani sproducirajo. Da je nekaj pravica to pomeni, da ti avtomatsko pripada brez debate in akcij in v kolikor je nimaš govorimo (predvsem levičkoti govorijo) o kršenju teh pravic...

Privilegij = nekaj kar ima nekdo zaradi svojega položaja v družbi, znanja, denarja/whatever in drugi nimajo oz. jim je nedosegljivo.


Glede na stanje v družbi bi rekel da je orožje pravica priviligirancev oz. v izogib napačnim interpretacijam je morda potrebno pojasniti, da če bi bilo orožje pravica bi jo šel kupit v "kiosk" ko se ti "digne", ker pa je nekaj komplikacij in denarja (pomembno!!!!!!) pa to ni več pravica (ker tudi državljan brez denarja do te "pravice" ne more).

Ampak grem k problemu (nekaj kar me vedno zbode) pri tem vprašanju. Kako je lahko tekma pravica???? Kako je lahko privilegij??? Če karikiram, bi odprl novo temo in dal na glasovanje vprašanje Ali je Košaki šunka v Šparu privilegij ali pravica?

Tekmo plačaš kot vsako drugo storitev/dobrino in tvoje vprašanje (dvomim da je bil to namen) se lahko razume tudi kot poziv nato, da bi NEKDO, NEKJE (v primeru da gre za pravico do tekme) MORAL za LASTNIKE orožja organizirati ZASTONJ tekmo(e).


Dajmo vsaj tu (če se da no...) nehati s temi pravicami, kaj komu pripada zastonj, kaj mora biti podarjeno in se obnašat človeško brez nekega odvečnega sranja o pravicah....
Odgovori
#3
Na srečo je za zdaj posest orožja u sloveniji še vedno pravica , v smislu da če se resno odločiš si pridobit orožje na legalen način lahko to storiš bres posebnih poznanstev in raznih drugih mutavih poslov (če ni seveda kakih zdravstvenih ali psiholoških zadrškov) . Zdaj če si pa puške/pištole/šibrovke ne moreš privoščit pa ne pomeni da nimaš pravice do nje ampak samo da ti trenutno finance ne omogočajo njenega nakupa tle je pa bistvena razlika . Nikjer v definiciji pravice pa ne piše da jo bo enostavno izvajat .
Odgovori
#4
"Mato" Napisal:Sicer sem glasoval za pravica vendar je naslov in vprašanje zavajajoče...

Pravica = nekaj kar ti pripada per se, v levičarskih možganih je to na primer vsak vzgib, ki jim ga možgani sproducirajo. Da je nekaj pravica to pomeni, da ti avtomatsko pripada brez debate in akcij in v kolikor je nimaš govorimo (predvsem levičkoti govorijo) o kršenju teh pravic...

Privilegij = nekaj kar ima nekdo zaradi svojega položaja v družbi, znanja, denarja/whatever in drugi nimajo oz. jim je nedosegljivo.


Glede na stanje v družbi bi rekel da je orožje pravica priviligirancev oz. v izogib napačnim interpretacijam je morda potrebno pojasniti, da če bi bilo orožje pravica bi jo šel kupit v "kiosk" ko se ti "digne", ker pa je nekaj komplikacij in denarja (pomembno!!!!!!) pa to ni več pravica (ker tudi državljan brez denarja do te "pravice" ne more).

Ampak grem k problemu (nekaj kar me vedno zbode) pri tem vprašanju. Kako je lahko tekma pravica???? Kako je lahko privilegij??? Če karikiram, bi odprl novo temo in dal na glasovanje vprašanje Ali je Košaki šunka v Šparu privilegij ali pravica?

Tekmo plačaš kot vsako drugo storitev/dobrino in tvoje vprašanje (dvomim da je bil to namen) se lahko razume tudi kot poziv nato, da bi NEKDO, NEKJE (v primeru da gre za pravico do tekme) MORAL za LASTNIKE orožja organizirati ZASTONJ tekmo(e).


Dajmo vsaj tu (če se da no...) nehati s temi pravicami, kaj komu pripada zastonj, kaj mora biti podarjeno in se obnašat človeško brez nekega odvečnega sranja o pravicah....
Dobro napisano. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

Še nekaj na to temo (od 4:20 dalje, čeprav je vse za pogledat):
http://www.youtube.com/watch?v=gaa9iw85t...age#t=262s
administrator / Strelec.si
Odgovori
#5
Mato, nisi konsistenten. V drugi temi, ki je bila povod za to anketo si odgovoril poovsem v duhu vprašanja.
Odgovori
#6
Nisem "kliknil", ker sta oba odgovora, kot je bilo že ugotovljeno, zavajujoča.
Predvidevam, da se anketa nanaša na moje pisanje o normah za tekmo DP.
Na kratko - nastop na vsaki tekmi in ne samo na DP, je privilegij, ker ti je dana pravica, da, ob upoštevanju, v naprej znanih pogojev, na njej nastopiš. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Drži za vse športe in ne samo za strelstvo:
Če predpisanih pogojev, ki so za vse enaki, ne sprejmeš, oziroma ne obvladaš ( nisi v tej smeri izobražen, uspešen ), nimaš na tekmi kaj iskati. Če kdo misli, da lahko, pa naj gre, s takšnim prepričanjem, na OI, WC, EC, itd - pa ne kot gledalec. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#7
Sue me...


Če ti ne(nočeš) zastopiš ti pač ne morem pomagat...bo že.
Odgovori
#8
"357" Napisal:Nisem "kliknil", ker sta oba odgovora, kot je bilo že ugotovljeno, zavajujoča.
Predvidevam, da se anketa nanaša na moje pisanje o normah za tekmo DP.
Na kratko - nastop na vsaki tekmi in ne samo na DP, je privilegij, ker ti je dana pravica, da, ob upoštevanju, v naprej znanih pogojev, na njej nastopiš. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Drži za vse športe in ne samo za strelstvo:
Če predpisanih pogojev, ki so za vse enaki, ne sprejmeš, oziroma ne obvladaš ( nisi v tej smeri izobražen, uspešen ), nimaš na tekmi kaj iskati. Če kdo misli, da lahko, pa naj gre, s takšnim prepričanjem, na OI, WC, EC, itd - pa ne kot gledalec. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]

Priznam, z izkušnjami me zatolčeš.
Odgovori
#9
"Primoz" Napisal:"...Priznam, z izkušnjami me zatolčeš."
Naj to vzamem kot opravičilo za "Miloševiča"? [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Sicer pa, posredovanje mojih izkušenj, nima namena koga zatolči, ampak seznanjati, ker verjamem, da je marsikomu v pomoč.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)