Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odprta diskusija glede pravil
Morda bi šli na baseline se pravi ali je problem da so nove AK/AR kloni vojaške puške? da/ne
Ali je problem da v VK open tekmujejo "iSSF 300m specialke"? da/ne
Kaj hočemo sploh? da/ne [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]

Za moje pojme glede zgodovinske vojaške puške, vojaške puške ni dost opcij ali dovolimo vse vojaške puške vključno s fn2000 ali pa dovolimo zgolj individualne po imenu naštete puške in se za neko novo puško na licu mesta presoja ali paše ali ne (dovolj stara, dovolj repetirna za naš okus in z dovolj moškim kopitom za boj na blizu, whatever....).

Glede VK puške je pa tako, da če dovolimo specialke potem nikakor ne moremo v to kategorijo tlačit ak/ar klonov oz. vsega kar ni res top of the top.

Jaz bi se s 357 strinjal v delu, da športne puške dobijo svojo kategorijo (CISM [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] ) in pa da potem ali združimo vse v Vojaška ali pa ločimo še na 2 kategoriji ala stoletnice vs mladoletnice...
Odgovori
"M Napisal:......

Jaz bi se s 357 strinjal v delu, da športne puške dobijo svojo kategorijo (CISM [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] ) in pa da potem ali združimo vse v Vojaška ali pa ločimo še na 2 kategoriji ala stoletnice vs mladoletnice...

Tak bi blo najbolj realno. Samo dovolj tekmovalcev za posamezno kategorijo bo vedno tesko dobit.. Vsaj za športne, ker vecina nas ima stare VP, ostali pa klone avtomatov.. Vcasih pa res kdo uleti s kakim 6.5 svedom al pa se s cem boljsim, samo takih menda ni veliko. Ali?
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
Športne puške, vemo katere, nimajo kaj iskati v disciplini VP, oziroma pod št. 1 in 2, kot sem jih predstavil.
Med št.1 in 2, se lahko manevrira, a je potrebno zelo dobro, predvsem strokovno, razmisliti.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
"M Napisal:"... vse ostale pa kot kaže boli kita za vse skup."
In ti bodo, ko bo pravilnik končan, znali največ povedati. Nič zato.
Glede načina streljanja, se ne strinjam, da se z vojaško puško, s katero je najtežje streljati, strelja brez naslona. Zato sem dal, verjetno vsem razumljiv, predlog - roka spredaj, da se ne dvomi o podlaganju kopita.
Pri optiki sta dovoljena dva naslona in se ne bo preverjalo še ostale tri ali več, ki jih nekateri tekmovalci že zdaj uporabljajo ( vpenjanje puške v naslon, blazina pod pazduho, nasproti kopita, ena blazina v predelu reber in ena v predelu kolka. Se kdo čudi? Največrat se le tisti, ki jih opozoriš na nepravilnost. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_wall.gif[/img]
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
357: Se strinjam s tabo vendar gledam to disciplino z vidika možnosti nastopa čimvečjega števila strelcev in to bo potreben pač kompromis in ta nikoli ni nikomur čisto všeč. Kot so rekli fantje m48 je vojaška puška glih en tolk k Saiga, če ne še manj (če primerjamo nekatere predelane m48 in novo saigo). Kako je pa z dušo pa vsak sam ve, kakor sem uspel opaziti na tekmah so 3 stare tetke mele dušo ostalih 10 pa nove silikonske joške pa zmanjšano rit....toliko o tem kaj njihovim lastnikom paše...

Meni je konkretno vseeno sicer imam Saigo ampak nisem nek ljubitelj te discipline, da bi sedaj moral res streljati to oz. morda tudi kaka z dušo še pride na vrsto...

Mislim, da bo res najbolje dati na glasovanje 2 nasprotna si predloga in tisti, ki bo pobral več glasov bo sprejet in veljaven pa bilo šta bilo.
Odgovori
Mnogo je bilo napisanega glede strelišč, pravil, orožja, načina streljanja..
Kdo bo izvajal kontrolo, dajal napotke in skrbel za pravilno ( varno ) izvajanje streljana, skrbel za menjavo in ocenjevanje tarč, objavljal rezultate...?
Vprašanje je kdo in predvsem koliko ( strelsko ) izobražen?
Bodo to ljudje s sodniškim izpitom in/ali samo z veljavno tekmovalno licenco SZS, ASZS, zvez dinamičnega streljanja...?
Verjetno še kaj vprašanj, a za začetek bi bili dobrodošli odgovori oziroma ( primerna ) debata. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori
Kot vidim, je debata prišla skoraj do vrhunca. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Počakal bom še kakšen dan ali dva in nato predstavil svoja stališča ali pa tudi ne!
Odgovori
Ni interesa kot vse kaže in je večini vseeno kako je ali pa se strinjajo vsi z napisanim...

Gruntam, da glede na udeležbo pri debatah in odpiranju tem nima smisla nadaljevati, oblikoval bom predloge za pištolo/revolver in vojaško puško, dal to na glasovanje in uredil pravila s izglasovanimi predlogi in zadevo zaključil s glasovanjem. Potem je pa na strelcih, da zadeva ali živi ali ne živi.
Odgovori
razmišljam, da je ljudem več ali manj vseeno. določene skupine blizu organizatorja zlobirajo pravila, da jim čim bolj ustrezajo, pa so srečni. glede na zadnje komentarje v živo, bi rekel da je vsak poizkus nekega poenotenja pravil ali urejevanja vzeto izključno kot osebni napad nanje...
Odgovori
Ja to je ponavadi reakcija egocentrikov, ker neko dejavnost ponotranjijo in mislijo oz. se prepričajo, da so oni šport. Stvar psihopatologije...

Dejstvo je, da vsak, ki mu je v interesu tekmovanje, šport bi moral podpreti enotna pravila in izvajanje le teh. Prilika je bila za sodelovanje in celo soustvarjanje pravil, ki pa so jo izkoristili le redki. Morda nekatere moti oseba, ki se je spravila delati pravila, morda nekatere moti, ker niso oni tisti, ki so se to spomnili morda pa je večini enostavno vseeno v vsakem primeru pa lahko mirno rečem (tu so izjema tisti, ki so sodelovali in pokazali željo po ureditvi področja), da imajo strelci točno takšna tekmovanja kot si jih zaslužijo in stanje v družbi točno takšno kot si ga zaslužijo. Vsako kazanje s prstom na bilo koga je hkrati tudi samokritika ker prav vsak s svojo neaktivnostjo pripomore da razni bleferji in izkoriščevalci (paraziti) prosperirajo.

Zato dragi moji strelci (razen svetlih izjem), ko se boste spet spravili kritizirati koga (organizatorja, sotekmovalca itd...) morda bi bilo fajn če bi hkrati še prijeli ogledalo v roke.
Odgovori
"M Napisal:"... oblikoval bom predloge za pištolo/revolver in vojaško puško, dal to na glasovanje in uredil pravila s izglasovanimi predlogi in zadevo zaključil s glasovanjem..."
Glasovali bodo lahko le predlagatelji, le ostali ali predlagatelji in vsi ostali?
Odgovori
Vsi seveda.

Moj plan je bil sledeč:

-nekdo mora napisat framework ker brez nič ni nič --check
-uskladimo predlog v ožjem krogu, da niso ravno neumnosti --check
-draft verzija se da v javno debato--check
-idealno bi bilo, da vsi strelci sodelujejo v javni debati in prispevajo svoj delež k pravilom --boli večino kurac zato
-rezultate javne debate damo na glasovanje in nato vključimo v finalno obliko pravil - v delu
-končno verzijo pravil dam na glasovanje ali se ljudem zdijo ok -- bo v kratkem

Glede na sodelovanje pri javni debati je moja ugotovitev sledeča, kdor bo glasoval proti pravilom in ni sodeloval v javni debati je osel ali pa zlonamerna kurba, ki mu trenutno stanje povsem odgovarja, kdor je sodeloval je upravičeno lahko proti in tu ni debate. Če bo glasovalo 10 ali pa 30 ljudi je vse skupaj smešno in kaže na to, da je velika večina strelcev izjemno zadovoljna s obstoječim stanjem in pravilniki. V bistvu sem slutil vse skupaj že v začetku, ker veliko strelcev zna vrtet gobec precej malo jih je pa sposobnih vsaj en bogi procent vrtenja udejanit.

Vsekakor mislim, da bomo dobili odgovor na marsikatero vprašanje in kar je še več vsak zase bo vedel koliko in s čim se splača na tej sceni ukvarjati.
Odgovori
Že po treh dneh, ko je glasovalo manj kot tretjina tistih, ki so si anketo ogledali, lahko pridemo do zaključka, da je pri kratkocevnem orožju pravilnik napisan dobro. Pri dolgocevnem pa še ni vse jasno, kar je bilo slutiti že takrat, ko smo dajali precej nasprotne predloge. Če ne pride do malo večje razlike v številu glasov enih ali drugih, bo treba še enkrat "v papirje"? [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
Za pistolo nisem glasoval, ker se mi ne dopade pravilo, da nebi ocenjevali zadetkov pri vecjih kalibrih isto kot pri manjsih.

Pa sam nimam vecjega kalibra pistole kot 9mm...
Odgovori
"markoje Napisal:"... se mi ne dopade pravilo, da nebi ocenjevali zadetkov pri vecjih kalibrih isto kot pri manjsih..."
Ni bilo zmenjeno, da se za zadetek šteje, ko je in ne šteje, ko zadetka ni? [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
" Napisal:
"markoje Napisal:"... se mi ne dopade pravilo, da nebi ocenjevali zadetkov pri vecjih kalibrih isto kot pri manjsih..."
Ni bilo zmenjeno, da se za zadetek šteje, ko je in ne šteje, ko zadetka ni? [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

Citat: ...
Za vse kalibre večje od 9mm se zadetki, ki se dotikajo (izvzeto je očitno sekanje roba) roba kroga ne sodijo v korist strelca.
...

Tak pise v predlaganih pravilih. Ce se 9ka dotika roba kroga, se steje visje..
Odgovori
"markoje Napisal:... se mi ne dopade pravilo, da nebi ocenjevali zadetkov pri vecjih kalibrih isto kot pri manjsih.
Meni tudi ne... Vsak kaliber ma svoje prednosti, večji pač dela večje luknje. Pri strelstvu je pošteno to, da se "enostavno" seštejejo krogi. Ni ocen npr. za slog kot pr drugih športih. Če pa se bo zaj začelo "objektivno" ocenjevat, kaj je zadetek in kaj več ne [img]{SMILIES_PATH}/eusa_think.gif[/img]
Pol bi morali isto prenesti tudi na dolgo cev - kao .. 223 je standard, kdor dela debelejše luknje, se pa bojo šteli samo očitni zadetki, vse ostalo pa navzdol. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_think.gif[/img]
[img]{SMILIES_PATH}/extra_02cents.gif[/img]
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
Ocenjevanje tarč bomo morali predelati v praksi, da pridemo do pravega kriterija oziroma razlage, kaj pomeni dotikanje kroga in kaj pomeni zadetek. Ko se bomo to naučili, ne rabimo več gurke. Dobrodošle bodo mlade oči, ki še kaj dobrega vidijo [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] in čim močnejša povečevalna stekla - lupe.
Kriterij za ocenjevanje naj bo enak pri dolgocevnih in pri kratkocevnih luknjah [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] , ne oziraje se na to, katerega kalibra so. Oceniti je treba zadetek! [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Odgovori
" Napisal:Kriterij za ocenjevanje naj bo enak pri dolgocevnih in pri kratkocevnih luknjah [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] , ne oziraje se na to, katerega kalibra so. Oceniti je treba zadetek! [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
[img]http://www.en.kolobok.us/smiles/big_standart/clapping.gif[/img]
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
če se 9tka dotika roba je ok, če se .40, .44 ali .45 pa ne velja? To je slabo. Ko je vojska, je vojska za vse, ne pa samo za četico zaslužnih...
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)