Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.1 Splošna debata
#21
Je ze kdo stal med dvema z malo jacim kalibrom? .357 ali vec? Mu je bilo fajn na tekmi, ko te pri vsakem strelu soseda dobesedno strese?
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#22
"markojelen" Napisal:Je ze kdo stal med dvema z malo jacim kalibrom? .357 ali vec? Mu je bilo fajn na tekmi, ko te pri vsakem strelu soseda dobesedno strese?
Daily dose of Copper Reid
[url="http://www.youtube.com/watch?v=1EY7lYRneHc"]http://www.youtube.com/watch?v=1EY7lYRneHc[/url]

... drugače pa ne stati zraven Žigata, kadar strelja svoj do amena nafilan .357 [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori
#23
Jaz vidim da je to bolj kot ne pravilnik za dolgocevno orožje torej dajmo kar pri temu pustit. Spremenilo se ne bo nič, torej bi dal predlog naj se tudi odpravi omejitev da je treba streljati prostoročno, stoje (vem za enega starega ata iz dolenjke ki strelja le iz stola), saj naj ima tudi on enako veselje ker se zopet ne gre za kvaliteto ampak kvantiteto.
Govori se o tem da so blazno večji odsuni in zaradi tega ni konkurence kar je dokaj neresnično.
Vprašanje za vse ki ostro nasprotujejo neki omejitvi kalibru ali gurkanju:
Na kolikih puškovnih tekmah ste bili in na koliko tekmah lige 600 ali VKPR? Če bo razmerje vsaj 1.1:1 se mi zdi da je kar v vaših rokah pravica za tak odnos, če ne je pa to mešanje vode in zopet vabljenje čimvečje populacije na tekme.
Kot jaz vidim bi s to omejitvijo na tekmo prišel mogoče 1 ali 2 manj. Sicer je druga opcija gurka, saj bi bilo fajn doseči fer play ali pa je v načrtih nekaterih ideja da si omislijo večji kaliber da prilezejo malo višje na lestvici.

Jaz imam v arzenalu tudi 45 pa mi ni fer da bi z njim tekmoval.
Torej ali se nekaj na teh področjih naredi (vam da vas je večina puškašev in vam kratka cev dol visi in je najboljši zgled ZDA), ali se pa naj neha zatiskati oči da se išče nek enoten pravilnik, ki bo na kratkocevnem področju prinesel le korak nazaj. Mogoče je tak negativen odnos za kratke cevi ravno zaradi tega ker ni toliko odvisno od oržja ampak od strelca in nekak ne dosega ta populacija tam rezultatov.
Videti je da ravno veliko dobrih preciznakarjev v pištoli in revolverju se ni priključilo debati. Zaradi takšnega slabšanja pravil na tem področju tudi jaz prihajam počasi dinamiko.

Torej, glede na to da se je le nekaj članov foruma tu zelo ostro opredelilo proti konkurenčnosti tekmovanja bi bilo res najbolje da se le tu uved le kategorija OPEN in človeče navali. Najmanj komplikacij predvsem pa dela. Pa še jaz bi si potem kakega Contenderja z optiko omislil saj se gre za to da imamo čimveč veselja pa arzenala s katerim tekmujemo.


No predno bo kritika iz strani parih mojstrov naj prej odgovorijo na vprašanje koliko katerih tekem so se udeležili.
Bi bil pa vesel če bi se tej debati priključil kak dober pištoljeros, kot je Gajšek, Kovač, Jelen, Smole, Frece, Mežan.... Mislim nekdo ki malo pozna preciznaka kratkocevnega in je tudi že naredil rezultat.
Odgovori
#24
"markojelen" Napisal:Je ze kdo stal med dvema z malo jacim kalibrom? .357 ali vec? Mu je bilo fajn na tekmi, ko te pri vsakem strelu soseda dobesedno strese?
[img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img]
Ne vem, kako blizu stojite en drugemu. Jaz sem stal najbližje tako, da smo trenirali "dinamiko" in smo stali skoraj čisto bočno in se s komolci tiščali en ob drugega. Streljali smo pa tovarniško 9x19mm municijo. Nič motečega (razen gužvanja). Moteče bi bilo, če bi bili gor namontirani kompenzatorji - to je pa nekaj čisto drugega. Tudi na preciznjaških tekmah se naboji filajo na še delujoči minimum (ni pa to pravilo, vendar je tako bolj prijetno streljati). Mislim, da moja .45ka z minimumom dosega manj glasnosti, oz. kot tovarniška 9ka..., odvod smodniških plinov pa je tako ali tako naprej od strelca (če ni kompenzatorja)...

Zoisii - ta tvoj prejšnji post je pa preveč provokativno in egoistično spisan, da bi ga sploh šel komentirat... [img]{SMILIES_PATH}/eusa_naughty.gif[/img]
Odgovori
#25
Citat:... drugače pa ne stati zraven Žigata, kadar strelja svoj do amena nafilan .357 [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]

Če pa lahko pokam od 4.5 do 50 BMG [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Je blo pa samo enkrat testno [img]{SMILIES_PATH}/fenforcer.gif[/img]
Odgovori
#26
"pmarijan" Napisal:
"markojelen" Napisal:Je ze kdo stal med dvema z malo jacim kalibrom? .357 ali vec? Mu je bilo fajn na tekmi, ko te pri vsakem strelu soseda dobesedno strese?
[img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img]
Ne vem, kako blizu stojite en drugemu. Jaz sem stal najbližje tako, da smo trenirali "dinamiko" in smo stali skoraj čisto bočno in se s komolci tiščali en ob drugega. Streljali smo pa tovarniško 9x19mm municijo. Nič motečega (razen gužvanja). Moteče bi bilo, če bi bili gor namontirani kompenzatorji - to je pa nekaj čisto drugega. Tudi na preciznjaških tekmah se naboji filajo na še delujoči minimum (ni pa to pravilo, vendar je tako bolj prijetno streljati). Mislim, da moja .45ka z minimumom dosega manj glasnosti, oz. kot tovarniška 9ka..., odvod smodniških plinov pa je tako ali tako naprej od strelca (če ni kompenzatorja)...

To se bolj pozna, ce imajo sosedje revolverje..
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#27
Nisi fer zoissi, poslal sem ti pravilnik na ZS ravno z namenom, da preveriš ta del pištolsko/revolverski ravno tako kot sem poslal še mnogim drugim a odgovora ni bilo.

Tu poteka debata kljub temu da sem rekel, da bo na teh temah IZKLJUČNO predlog nove oblike pravila a tega dosedaj RAZEN STRA in KRISTIANA in 357 nihče ni bil sposoben napisati tako kot je bilo zamišljeno.

Pravilnik naj bi bil od nas vseh in ravno zaradi specializacij sem poslal zadevo že v naprej večim in sedaj tu poteka javna debata in izmenjava mnenj, jaz bi si želel, da so ljudje sposobni sprejemati mnenja kot taka, neosebno in objektivno z vidika kaj komu strelstvo pomeni in kaj so cilji določene discipline.

Najlaže je napisati eno alinejo ali poved in ali skurcati nekaj ali se pritoževati a nihče (razen 3 izjem) ni napisal svojega konkretnega predloga pravil. Povsem neuporabno je "ja mislim, da bi morali omejiti na 9mm ker ima nekdo s .45acp prednost" kaj ko bi namesto te brezplodne debate in podjebavanj ter osebnih razprtij napisali KAKO KONKRETNO VI VIDITE PRAVILO 2.1 PIŠTOLA.

Jamrati, da je to predvsem dolgocevni pravilnik a hkrati ne sodelovati in v naprej obsojati (v tem primeru očitno mene), da želimo razvrednotiti kratkocevno orožje je povsem ne fer in daleč od resnice. Dejstvo je da se na to ne spoznam in niti mi ni primarna disciplina in posledično pač določenih stvari ne poznam, ne vem, se mi zdijo glupe, sem odprte glave in če mi nekdo predstavi v argumentirani obliki konkretna dejstva ter morebiten končni člen pravil je velika verjetnost, da bi kaj takega podprl ali pa vsaj upošteval.

TOREJ pistolerosi odprite novo temo 2.1 Pištola - predlogi in napišite člene (tudi revolver) tako kot bi po vašem moralo biti in bomo o tem diskutirali....
Odgovori
#28
"Mato" Napisal:] brezplodne debate in podjebavanj; zdijo glupe,
Zaradi tega je težko sodelovati v debati in kaj doseči ker je takoj izpad jeze.

Ker je praktično izpitno obdobje mimo imam sedaj malo več časa kaj napisati, saj samo streljanje ni moj najožji, edini in verski cilj življenja tako da nimam časa se samo s tem ukvarjati, je pa dober hobi.
Da bi pa v kratkocevnem odkrival toplo vodo je pa težko ker se mi zdi da je težko kaj novega pogruntati. Le pri kalibrih je problem, pri puški to ni taka reč.
Da bi se pa ukvarjal še z tem pravilnikom pa prej pač ni šlo. Ljudje ki imajo dovolj prostega časa to ne morejo razumeti.
Opazil sem le da ni volje, interesa ali kaj podobnega da bi se ta luknja pri pištoli še zapolnila.

357, dam ti odgovor. Je precizno strelstvo in športno strelstvo. Sam se v dinamiko počasi vključujem in je ta komentar kar precej neprimeren. Pravila so jasna, varnost je (daleč pred preciznim) in obstaja zveza kjer ni zasebnih zaslužkarjev in potreben je kvaliteten trening za kak rrezultat (sam sem še daleč od njega). Torej za preciznaka lahko BP jaz naštejem napake in juh utemeljim, ti pa površno blatiš to zvrst. Lansko leto je bilo še nekaj dogovarjanj za zvezo preciznaka ki bi bila taka kot se zagre vendar se je vse ustavilo ko smo prišli do točke kjer je treba delati. Aja pa dinamika ni zaenkrat omejena le na primorsko, štajersko ali bilo kero regijo ampak je svetovno priznana.
Pa dajmo to tukaj končat ker potem se s tem pravilnikom ne bo nikamor premaknilo.

Ja mato saj vidiš, kaj je z javno razpravo, zaenkrat skoraj ni komentarja pištoljerosov. Odgovor sem dobil pa le od fantov, ki želijo to dat pod preprogo da se začne večvredna puška obdelovat in od lastnikov 45. Torej nobene diskusije in premisleka pri sebi zakaj bi bilo to pa dobro ampak je bil razlog zakaj to niti predelat ali saj niti ni taka prednost. Zaradi teh razlogov in površnih omejitev se bolj kvalitetni strelci ki večinoma niti nimajo dolgocevnega orožja ne udeležujejo teh tekem.

Tako da se opravičujem če sem nekaterim odvzel koncentracijo od dugih tem da so izgubili čas tukaj. Splošno je zanano da so kategoriji pištola in revolver na teh tekmah zato da se med čakanjem na objavo rezultatov puškaši lahko kratkočasijo na teh dveh kategorijah. Iz tega razloga se mi tudi zdi da je bolj brezpredmetno vlagati trud da se tu kaj premakne, čeprav bi na tekmi to pomenilo le 10 dodatnih minut pri štetju.

Veliko sreče pri nadaljnjem delu, upam da se bo vsaj puška enkrat doterala pri pravilniku.
Odgovori
#29
Aja Mato noben te ne obsoja, vsi te mamo radi [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] Youre special.
Tak da glede na to da kake jake kritike ni bilo pa si se zjezil kakšnega bolj konkretnega predloga rajši ne bom dal.
Drugače pa sem bolj kot ne prenesel sem malo mišljenje parih sostrelcev s katerimi smo zadnjič debatirali. Najlažje je rešit problem tak da se vsi kalibri gurkajo na največji kaliber na tekmi pa naj bo to 9ka na 45 ali 32sw na 9.
Odgovori
#30
"Zoisii"- Na katero vprašanje, si mi dal tako zmeden odgovor?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#31
"357" Napisal:"Zoisii"- Na katero vprašanje, si mi dal tako zmeden odgovor?

Raumel sem da hočeš povedat da je dinamika kavboj prikazovanje ega.
Čeprav sedaj tvojega posta ne najdem [img]{SMILIES_PATH}/eusa_naughty.gif[/img]
Odgovori
#32
Kje in kdaj, sem to hotel povedati, da si ti tako razumel?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#33
V tej temi sem zasledil kako se tam šopirimo kot pavi... A lahko to nadaljujeva preko ZS, da ne bo preveč tukaj.
P.S. čez kak dan, ker mam sedaj malo terena.
Odgovori
#34
"Zoisii" Napisal:... Najlažje je rešit problem tak da se vsi kalibri gurkajo na največji kaliber na tekmi pa naj bo to 9ka na 45 ali 32sw na 9.

Zakaj se pa ne bi kalibri gurkali na tisti kaliber, s katerim pač streljaš?

Tole iskanje izgovora za gurkanje na večji kaliber je samo zapolnjevanje v egu "tistega", kar se zdi posamezniku, da mu je še manjkalo do "popolnega rezultata"... [img]{SMILIES_PATH}/eusa_shifty.gif[/img]

Nekako bi pričakoval, da bi se strelci z kalibro .32 najbolj "bunili", ker imajo vsi ostali večje diametre, pa se še eden ni obregnil ob 45ko. Ali boš pa sedaj rekel: kar tiho naj bojo, ker imajo z cca 1.5grs polnenjem tako majhen odsun, da bi jih morali dati pod MK... [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] Se pravi je nekaj narobe z vsakim, ki odstopa od tvojega idealnega. Potem se pa moramo začet spraševat, zakaj nihče (tudi ti) ne omenja trdote proženja pri pištoli/revolverju, pa kvaliteto izdelave pištol v "edinem primernem za preciznjaka" 9mm kalibru...

Najboljše je, da se omeji to kategorijo na CZ75B z trdoto proženja vsaj 1350g (ali bi raje po novih pravilnikih na 1000g MIN), brez kakšnih poliranj naležnih površin ali mazanj z kakšnimi specialnimi olji, pa municija naj bo tovarniška samo od Fiocchia...

Škoda nadaljevanje takšne debate, ker preide potem na podlagi provokacij na osebnostni nivo, to se pa ne konča bralcem prijazno... [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]

Še enkrat - pri kratkocevnem orožju je rezultat popolnoma odvisen od zmožnosti posameznika, vse ostalo je izkanje izgovorov (jaz sem pač "fan" .45ke, če bo pa nekdo rekel, da z tem kalibrom ne smem tekmovati, pač ne bom tekmoval z nobenim, saj ne mislim menjavat/dokupovat zaradi tega orožja)... Sedaj čakam še na ugodno priložnost za nakup S&W modela 25, potem bom pa zadovoljen (nisem napisal dober!)... [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
#35
"Zoisii" - Preberi si še enkrat v rubriki humor in potem komentiraj ali pa tudi ne.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#36
NIsem se nič zjezil samo ugotovil, da pač ni bilo feedbacka in da je bila kritika (lahko da povsem upravičena) podana pavšalno (ne kot samostojno pravilo).
Koliko časa bo kdo vložil je njegova prosta volja in tudi sodelovanje ali na forumu ali pri pravilih ali pa samo jamranje (na forumu ali pa v živo).

Jaz, ker sem hotel biti pošten do svojih izjav in v kontekstu sem moral se pač lotiti pravil, začel sem streljati videl po določenem času kam pes taco moli in kdo je kdo in ker sem po naravi nagnjen h kritiziranju stvari MORAM če hočem biti pošten sam do sebe nekaj narediti, da se zadeve spremenijo in ta pravila in oz. poizkus koordinacije je to. Če bo neuspešen bo pač neuspešen, žil si zato ne bom rezal pa tudi kakega masakra ni za pričakovati. NIhče pa ne bo mogel reči, da kritiziram in pametujem na pamet, brez nekaj vloženega truda.

Skratka I've put my money where my mouth is...
Odgovori
#37
357- Ne bom niti gledal niti komentiral ker že to da si zdaj to napisal postavi zadevo v lepšo luč.
Marjan imaš 45 in je to OK. Pač jaz sem hotel prispevati da bi bila zadeva vsaj malo bolj fer. Na eni od zadnjih dveh tekem smo govorili s sostrelci kak je to rešeno (skoraj) v eni drugi ligi. če je 45 na robu, meji ali bilo kaj pri črti se sodnik niti ne ukvarja s tem ampak pribije krog navzdol, za 32 sw pa gurka na 9ko.
To da napišeš da sedaj nehajmo debato ko si povedal mnenje ni ql. Tebe na ravno veliko preciznak tekmah kjer je prioriteta kratkocevno orožje nisem zasledil in se mi zdi da ne poznaš ravno najbolje te plati strelstva (priznam da si drugje pa precej bolj ozaveščen).
Ja je res to da je meni ideal fer tekma in upam da ti od tega ne odstopaš toliko kot mi daješ sedaj vtis.
Sedaj je šansa da se nekaj tu premakne na boljše in ne da ostane na niti ne več golaž tekmah ampak še kaka stopnja nižje in verjamem da ti je odveč tu pisati ker si precej manj podučen na tem področju kot kak drug sostrelec. Ravno zaradi tega se jaz niti ne lotevam komentirati puške ker sem bil komaj na dveh tekmah kjer sem tudi tekmoval. Lige VKPR se ne udeležim ker je sila proženja na mojih kosih 1050 g, pa čeprav tam ne merijo teže vem da ne bi bilo fer.
Kaj ko bi nipisal pod moj prvotni predlog:
Se ne strinjam z omejitvijo kalibra ker bi jaz odpadel od tekmovanja
Se ne strinjam z gurkanjem ker bo to trajalo 5 minut dalj pri ocenjevanju

Jaz bi ti pa napisal kaj so pač tu pozitivne strani.
Plus tega ni ravno iskanje izgovorov ker letošnje leto precizno ne treniram, ko pa še sem treniral mi je pa veliko pomenilo da ves trud ki sem ga vložil na treningih ni šel v nič ampak se je tekma izpeljala na nivoju. To kar veliko pomeni strelcem ki smo (sem bil) visoko uvrščen.

Marjan nič osebnega tebi vendar sem bil sam isti kot ti preden sem začel delati rezultat. Dajmo sam mal pokat pa naj bo uni ki je tak dosti visoko tiho da začnemo mi delati stvari po svoje. Zato ti tudi nič ne zamerim ali očitam. Ko pa enkrat vložiš toliko svoje energije v to ti pa te stvari nekaj pomenijo.

Zato pa tudi ne razumem zakaj tak bavbav tukaj. Če je že pri puški toliko kategorij bi tudi pri pištoli lahko uvedli ene 3 pa je problem rešen na drug način.
Odgovori
#38
Mato samo podal sem en predlog ki sem se ga ravno spomnil in je neke vrste problem pri tej zvrsti. Kot recimo pri 357 nekateri ne dovolijo magnum polnitev. Meni je magnum precej boljši in z njim vsaj zadanem kaj medtem ko mi WC pa to ne leži niti malo ampak če gledam skozi oči sostrelcev je pravilo popolnoma opravičeno.

Če se še kateri predlog spomnim ga lahko napišem ker je do sezone 2012 še nekaj časa. Če je pa predlog v tej temi v to smer odveč mi pa samo javi in bom pač izpustil in ni slabe krvi med nami.
Odgovori
#39
Ne izpuščaj nič zelo bi bil vesel če bi napisal recimo 2.1 ali 2.2 Revolver kompletno pravilo kako misliš da bi moralo biti z vidika preciznega strelca s kratkocevnim orožjem.

Jst mislim, da smo vsi dost stari, da se zavedamo da ne gre za beauty contest niti za egotrip ampak primerjavo različnih pogledov in iskanje enega ki bo večini odgovarjal in logično je, da moraš imeti obe skrajnosti če hočeš dobiti sredino in takrat pač mora vsak en kos skrajnosti požreti in se odpovedati svojemu pravu.

Pač jaz vidim ta pravila kot tehtanje med dostopnostjo in strokovnostjo in sam sem mnenja, da če bi ta proces spreminjanja in sprejemanja pravil vpeljali in dvignili kvaliteto vsako leto za malo stopničko bi v par letih prišli tudi do najmanjših detajlov, ki kvarijo enakost pred tarčo.

En pravilnik pa ne bo sam po sebi nič rešil, tole kar bomo skup spravili je zgolj začetek, papir, skupna beseda, ki jo bo na koncu treba tudi držati in izvajati ter tiste, ki ga ne bodo želeli izvajati v to prisiliti.
Odgovori
#40
"Mato" Napisal:Ne izpuščaj nič zelo bi bil vesel če bi napisal recimo 2.1 ali 2.2 Revolver kompletno pravilo kako misliš da bi moralo biti z vidika preciznega strelca s kratkocevnim orožjem.

Jst mislim, da smo vsi dost stari, da se zavedamo da ne gre za beauty contest niti za egotrip ampak primerjavo različnih pogledov in iskanje enega ki bo večini odgovarjal in logično je, da moraš imeti obe skrajnosti če hočeš dobiti sredino in takrat pač mora vsak en kos skrajnosti požreti in se odpovedati svojemu pravu.

Pač jaz vidim ta pravila kot tehtanje med dostopnostjo in strokovnostjo in sam sem mnenja, da če bi ta proces spreminjanja in sprejemanja pravil vpeljali in dvignili kvaliteto vsako leto za malo stopničko bi v par letih prišli tudi do najmanjših detajlov, ki kvarijo enakost pred tarčo.

En pravilnik pa ne bo sam po sebi nič rešil, tole kar bomo skup spravili je zgolj začetek, papir, skupna beseda, ki jo bo na koncu treba tudi držati in izvajati ter tiste, ki ga ne bodo želeli izvajati v to prisiliti.


I agree
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)