Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Splošna diskusija o tarčah
#21
Citat:Torej še enkrat X je .5moa kar je kotna minuta in recmo temu dokaj univerzalno merilo natančnosti puške in strelca.
Tu se z Matom strinjam 0,5moa je nekje natančnost dobre puške ,je nekaj takih ki zmorejo bolje .Tako da delat tarče ki imajo 10 0.5 moa ali manj je čisto brez veze saj ima pri rezultatu precej vpliva potem sreča kako se je naredila grupa bolj ali manj čez 10ko .Trenutne tarče so večinoma blizu 0,3moa za 10krogov na 300m in 500m .Boro Ličina design 500m tarča ima 10 na cca 0,5moa a je še vedno majhna in razdrobljena tarča v primerjavi z F klas tarčo z 1moa 10krogom

Pri 100m je mogoče malce drugače saj velikost lukenj veliko prinese saj je možno zelo veliko 10x zadet samo z dotikanjem ,ta velikost lukenj na večji razdalji pomeni precej manj. Sam teh 100m tarč niti ne bi spreminjal čeprav je 10 res majhna cca 8mm torej še manjša od 0,3moa a 0,5moa trostrelna grupa je še vedno lahko 10,10,10 tu je tudi malo uravnilovke saj morajo načeloma natančnejše 6-6,5mm flinte zaradi velikosti luknenj bolj natančno streljat za isti rezultat kot .308

Attached files [Image: 1996_5b76c854cd89e1543a62e62405173592.jpg] [Image: 1996_783cc7d7aa5023c74f0a4d90e4b84043.jpg]
Odgovori
#22
Pripel sem vzorce tarč in sicer v dveh formatih. Vprašanje glede dizajna je še okoli tistega belega X, ki sem ga dal v sredino zato, da se morebitni centri lažje opazijo (če bi blo celo črno bi lahk bil problem videt zadetek, tako, pa je nek kompromis med merilno piko in nekaj belega, da se opazi, če slučajno usekaš v center).

Za 100m pa menim, da je najbolje obdržat obstoječe tarče s 7mm desetko le spraviti na papir tako, da bo klasika format (b1 ali b2) in čimveč tarč zato, da se ne strelja po 3 naboje v tarčo zaradi dvojnih zadetkov). Če ni kakega hudega nasprotovanja bi potem to fiksirali in potrdili kot nov de facto standard.

Attached files http://www.strelec.si/forum/uploads/658_...0e6141.zip (136.2 KB)Â
Odgovori
#23
Za 100m je boljša ona b1, ki ima za vsaki strel svojo šajbo. Samo jih je premalo. Mora jih biti probna+20 (najraje 5x4+1, ali rezervna opcija 7x3)...
Odgovori
#24
18 jih je v tiste zgornje 2 po 2 strela in je.


Problem je ker B1 je zadnji format, ki se ga še "normalno" lahko tiska, B2 je recimo zadnji ekonomični format, ki se ga še tiska vse kar je večje je pa drago kot žafran. Kar je manjše pa ni ravno primerno za take tarče.
Odgovori
#25
no - saj bi lahko bil design od trojke naprej, pa bi dobili spodaj še eno vrsto - ali?
Odgovori
#26
yes [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori
#27
pri nas vidm je vedno prisotna fascinacija z tarčo od 1-10 ,jaz pri f klas tarčah ne bi izumljal vode vzel bi tiste reducirane tarče, ki se začnejo z 5 ali 6 in to je to 100m tarča je verjetno že zdajšna dobra ,ne vem kako velik je x pri matoovi tarči ,zgleda velik tako ,da potem za stopničke 200-17x+ ali kaj podobnega glede na to ,da strelci že na obstoječih tarčah tam do med 193-197 nastrelijo ,pri 100m tarči ,ki ima poleg 10 še x lahko točkovanje ocenjevanje teh x hitro rata problem ,če so preveliki in se najdejo izenačeni rezultati ,če je x manjši od 7mm bi verjetno še zneslo.

Priloga metrične dimenzije angleški sistem kjer so tarče 1-5 (v)namesto ameriški od 5-10 (x)

Attached files http://www.strelec.si/forum/uploads/1996...acad1b.pdf (44.3 KB)Â
Odgovori
#28
Mislim, da je konsenz tak, da se uporabi na 100m obstoječa tarča le, da se na papir spravi čimveč tarč tako, da je max 2 strela na tarčo oz. bomo probali narest tako da bo 1 strel 1 tarča. Dimenzije mislim da je 10 (črna pika) 7mm.

Za ostale bi pa dejansko uporabili standarden format (b1 in b2) ter na njem toliko polj kolikor jih pač gre gor, kar je papir je potem zadnji krog, ki ni kompleten kar je pa mimo je pa nula.


Tista ICFRA se mi zdi pa čudna [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] se mi zdi da smo pri nas čist ok s klasičnimi krogi le dimenzije je treba standardizirat.

PS: Od kje sploh je ta tarča za na 100m 7mm~.25moa, morda bi blo smiselno jo predelat po četrtinkah 9=.5moa 8=.75 etc....
Odgovori
#29
Za 100m je to čist ok tud men se ne sanj aod kje ta standard 100m tarče in 7mm centra

Za ostale tarče pa je brezveze drobit kroge od 1-10 ,Uporabimo tiste Nra tarče Mr63,65 in MR1FC za zmanjšane distance pa smo tud metr jard razlike ni za spreminjat saj so dejaske pozicije tarč preko 300m pogosto malo manj tako da smo zelo blizu jardom. Vpršanej je samo barvne kombinacije klede na to da nimamo feedbacka je mogoče najbolje več bele in samo x ter mogoče še en krog črn



me pa presenečajo nemške tarče 100m optika,v primerjavi je naša trenutna 'uberzahtevna' ,BDS4 ima kar 13,5mm X ,27mm 10 krogov kar je praktično 1moa presledke med ringi pa 8,5mm ,kako tule zmerijo kdo zmaga mi ni jasno saj bi bilo veliko pri nas v taki tarči več razultatov 200 20x ,verjetno ne grejo na notranji rob

Attached files [Image: 1996_56c79f8e2c89e6fe6b75d2a203862e49.jpg] http://www.strelec.si/forum/uploads/1996...d0eb69.pdf (660.9 KB)Â
Odgovori
#30
Razlika m/y je do 300m relativno mala ko si pa nad 300m pa se že kr pozna še posebaj v zelo padajočih kalibrih [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img].

Jaz mislim, da bo najbolje narediti po kotnem standardu z izjemo 100m tarče, kjer izključno zaradi sortiranja rezultatov ohranimo 7mm piko bi bilo pa res zanimivo izvedeti od kje izvira ta tarča (povečana ISSF 10m air rifle? air pistol?)
Odgovori
#31
"Mato" Napisal:"...(povečana ISSF 10m air rifle? air pistol?)"
Ne prva in ne druga - 100%. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#32
BDS (Bund Deutscher Schützen), si je razvil svoje tarče- bog ve po katerem ključu in nima z ISSF nobene povezave, še več
BDS je konkurenčna zveza DSBju (Deutscher Schützen Bund- sicer največje združenje strelcev v DE+ član ISSF), ki ga lahko enačimo s slovensko SZS. "problem" krovnih oz. državnih zvez, ki so povezane z ISSFom je ta, da obstajajo za njih samo olimpijske discipline, vse ostalo (uberveliki kalibri, polavtomati, dinamičarji, švarcpulferji...) pa ni športno streljanje... zato so pa so v nemčiji nastali derivati oz. zveze BDS, BDMP, DSU, FSDEV pa mogoče še katera, ki omogočajo strelcem še kaj več kot le standardne ISSF discipline.
prilagam še rezultate disciplin, ki so jih imeli v DP v pilipsburgu- glejte in se čudite koliko disciplin (recima samo 300m) in kako razdeljeno so imeli (odprti merki, zaprti merki, polavtomati, vojaške puške, match puške)....
[url="http://www.bdsnet.de/ergebnisse/2011/ergebnisse_dm_kw_lw_2011.htm"]http://www.bdsnet.de/ergebnisse/2011/er ... w_2011.htm[/url]
Odgovori
#33
Me vseno zanima kako ocenjujejo te tarče sa je tale BDS4 za 100m kar velika
Odgovori
#34
Če se strelja po 30 strelov v eno tarčo in se še prej polepi neomejeno število preizkusnih, je problem. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Verjetno streljajo po 10, v kakšni disciplini morda samo 5 strelov v tarčo, da si ne delajo problemov.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#35
Torej še en predlog je da bi dali dimenzije tarč sledeče:

x =.25moa (7mm@100m 21mm@300m......7cm@1000m)
10 = .5moa
9 = 1moa
8 = 1.5moa

itd po .5moa

Bi pa to potem naredili za vse od 100m-1000m

Meni se zdi smiselno....

Attached files http://www.strelec.si/forum/uploads/658_...54cc98.pdf (298.5 KB)Â
Odgovori
#36
Je potem ta tarča podobna F-Class (razen velikosti X seveda). Prednost predloga je, da bo vsak lahko enostavno nastrelil optiko, ker veš, da gre krog za 1/2MOA, kar pomeni, da če ustreliš čisto 8, si točno 1,25MOA od centra Xa, 1klik na daljnogledu je 1/4 ali 1/8 MOA, torej veš točno koliko klikov...

Bolj bo problem z daljnogledi z MILLi, ker boš moral vedeti, koliko so krogi razmaknjeni...
Odgovori
#37
tak za foro še ostale dimenzije BDS tarč... so kar velike razen standardne ISSF (pištola...).

Attached files http://www.strelec.si/forum/uploads/404_...74901e.pdf (660.9 KB)Â
Odgovori
#38
Imaš pa skalo na scopu in prebereš kok milov si mimo pa isto naklikaš [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]...
Odgovori
#39
"Mato" Napisal:x =.25moa (7mm@100m 21mm@300m......7cm@1000m)
10 = .5moa
9 = 1moa
8 = 1.5moa
Meni se zdi ta predlog v redu.
Odgovori
#40
OK thats that then [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]....
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)