Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kompenzator!!
#1
Lep pozdrav vsem skupaj!

Mene pa zanima oziroma bi rad vedel ,Ä?e je na tekmah kjer se strelja z VK piA!tolo ali revolverjem dovoljena uporaba kompenzatorja.Npr nekatera oroA3ja to imajo npr.revolver Taurus 357 model 608.Ko sem spraA!eval v naA!em strelskem klubu so bili naA!i strelci mnenja da kompenzator ni sporen.Sedaj pa me res zanima kako je s to zadevo.Eden od strelcev na tem forumu mi je povedal da kompenzatoji niso dovoljeni.Tako da sem sedaj Ä?e povem po pravici kar malo zmeden. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] Me pa zanima ali je mogoÄ?e kje dobiti veljaven pravilnik o streljanu s piA!tolo in revolverjem!!
Upam da vas nisem preveÄ? zamoril in prosim oprostite moji nevednosti!

LP!
Odgovori
#2
Po pravilniku ISSF, ki ga boA! verjetno naA!el na spletu, kompenzatorji na piA!toli in revolverju velikega kalibra niso dovoljeni.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#3
Tako je!! [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img]
Odgovori
#4
I sedaj pasem razoÄ?aran [img]{SMILIES_PATH}/icon_sad.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_sad.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_sad.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_sad.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_sad.gif[/img]

Attached files [Image: 711_08da38dd8eccdf88083b8ece4962a894.jpg] [Image: 711_36b731b3307866493e82040cc0fb13a4.jpg]
Odgovori
#5
ÄOemu razoÄ?aranje?
Jaz sem ti napisal, Sandiruger pa je potrdil, kaj predpisuje pravilnik ISSF.
Pozanimati se boA! moral A!e pri organizatorjih tekem. V mislih imam precizno streljanje in tekme, ki so v Bohinjski Beli, Vipavi, na BloA!ki Polici in na Bilah. ÄOe se ne motim, je tam dovoljeno skoraj vse.
Edino tekmovalno disciplino z revolverjem in piA!tolo velikega kalibra, ki jo omenja pravilnik ISSF, so izvajali v Ljubljani pod okriljem SZS. To je bilo DrA3avno prvenstvo, za katerega pa ne vem, Ä?e se A!e izvaja.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#6
No ja saj tako hudo spet ni ampak sem mislil ,da Ä?e bom imel takA!en revolver me bodo izvrgli iz vsake tekme.Ne morem si pomagati ampak meni je zelo vA!eÄ? Taurus 608 model z osem strelnim boniÄ?em,kompenzatorjem,6 in pol inÄ?no cevjo... tako da sem A!e malo v dilemi ali ga kupiti ali ne [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] ,no ja bom A!e vse enkrat premislil pa prespal potem pa se bom odloÄ?il.
Vam pa se spoA!tovani bratje v oroA3ju prav iskreno zahvaljujem in vas lepo pozdravljam!
Odgovori
#7
"357" Napisal:...in tekme, ki so v Bohinjski Beli, Vipavi, na BloA!ki Polici in na Bilah. ÄOe se ne motim, je tam dovoljeno skoraj vse...
Za BloA!ko polico lahko reÄ?em, da se tam dogaja veÄ? tekem pod okrilji razliÄ?nih zvez, tako da bo potrebno biti bolj konkreten, glede katere discipline se pogovarjamo, glede na to, da pa je tam najveÄ? IDPA tekem pod okriljem zveze SZDS oz. SDSA, pa lahko povem, da sta dve disciplini, kjer se strelja z revoljverjem, vendar kolikor jaz poznam IDPA pravila ni dovoljena uporaba kompenzatorjev (med drugimi omejitvami je tudi omejitev dolA3ine cevi na 4" pri revolverju), za IPSC pa sem skoraj 100%, da je dovoljena uporaba kompenzatorja (zopet samo v disciplini "open", ali nekaj takA!nega - bo moral kdo drug razliA3it, ki se bolj spozna na IPSC pravila).
Odgovori
#8
Napisal sem: "v mislih imam precizno streljanje"
Upam, da sem bil dovolj razumljiv.

Attached files [Image: 1792_51dd10d9b7e25d41a9e74e58293119fc.JPG] [Image: 1792_58775d147f0fb30a0d12223b4a29322e.JPG] [Image: 1792_fa06815c62d788ebe60e2a96bd0eb000.JPG]
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#9
Na tekmah ki se odvijajo za precizno tekmovanje v revolverju in polavtomtski piA!toli,niso dovoljeni kompezatorji.
Naj poudarim da lahko greA! streljat s revolverjem ki ima kompezator,samo Ä?e sodnik pred tekmo preverja proA3enje in vse ostalo,si lahko diskvalificiran.
Vsaj tako sem A3e par tekem odstreljal in videl podobne reÄ?i.
ÄOe misliA! resno streljati precizno tekmo,ki je pod okriljem strelske zveze,ti priporoÄ?am,da si nabaviA! revolver brez kompezatorja,saj ga praktiÄ?no ne rabiA!,ker kaliber .357Magnum ni primeren naboj za precizno panogo,paÄ? pa je dosti bolj natanÄ?en .38special.Tudi pa Ä?e A!e zmerom vztrajaA! pri tem kalibru,pa streljaj vsaj 357Wadcutter,pri tem naboju pa spolh ne rabiA! kompezatorja ker je zelo A!ibko polnjenje in primerljivo z .38special.
Toliko iz moje strani. [img]{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif[/img]
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)