Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manjača 2012
#1
Streljački klub „SOKO“ Prijedor organizuje takmičenje na strelištu Manjača pored Banja Luke u disciplini „gađanje preciznom puškom na velike daljine“(tzv. „long range“).
Takmičenje će se održati 24. juna 2012. (nedelja) sa početkom u 08:30 sati i ujedno predstavlja kolo „BALKANSKE LIGE“.
- Takmičenje se organizuje po pravilniku F class, TR i OPEN kategorije
- Daljina 300 m i 500 m u obe kategorije
- Proba 10 minuta, broj metaka neograničen
- Meč - 20 minuta, 20 metaka ( u dvije mete, 2 x 10 metaka )
- Takmiče se ekipe i pojedinci, ekipu čine tri ili četiri člana, boduju se tri najbolja rezultata
Nagrade predviđene za: - Najbolje ekipe i najbolje pojedince
Hrana i piće obezbjeđeni
Kotizacija: 20 € po takmičaru za jednu disciplinu, 25 € za obe discipline, za ekipu se ne plaća
Prijave za takmičenje se vrše putem mail-a ili na dan takmičenja do 09:30!

Za strijelca koji ostvari najveći broj poena u bilo kojoj kategoriji specijalna nagrada! Poklon sponzora PROMUC-IMPACT PRECISION – optički nišan KONUS 6 – 24 x 44!

Sve dodatne informacije na:
Igor Predojević 00387 65 687 585 ili ipredojevic@yahoo.com
Odgovori
#2
Zvaničan poziv

Attached files http://www.strelec.si/forum/uploads/2504...aec4dc.doc (41.5 KB)Â
Odgovori
#3
Svi koji zele da ucestvuju na takmicenju prilikom prelaska granice bilo bi pozeljno da odstampaju i popune obrazac za prenos oruzja (u tri primjerka) koji se moze skinuti na ovoj stranici (Prilog 2):

[url="http://www.uino.gov.ba/b/Carina/Oruzje.html"]http://www.uino.gov.ba/b/Carina/Oruzje.html[/url]

Ukoliko na granici bude iskusan carinik on ce to bez problema prihvatiti i prelazak ce trajati 10-tak min. Ukoliko nemate popunjen obrazac sa sobom moracete cekati dok se na licu mjesta ne popuni i protokolise, a to se zna prilicno oduziti…
Odgovori
#4
Tako - dovoljenje za tranzit orožja čez ozemlje RH imam, sedaj pa samo še trenirat za nedeljo... [img]{SMILIES_PATH}/icon_eek.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_surprised.gif[/img]

No - če bom imel srečo, bom v petek ustrelil par šusov - toliko, da se zopet malo puške navadim...
Odgovori
#5
Za prenos lovackog i sportskog oruzja, u vlasnistvu fizickih lica, ne treba NIKAKVA najava (Sl. glasnik BiH 19/10 i 32/10), ukoliko vlasnik ima oruzni list.
Moze se prenijeti maksimalno 3 (tri) cijevi po osobi i do 500 kom municije (za takmicenje).
Oruzje u futroli, prazno, municija u posebnoj kutiji “odvojena” od oruzja.

Oruzje koje je u vlasnistvu pravnog lica (kluba, organizacije, MUP-a, vojske…) nije obuhvaceno ovim zakonom, pa bi bilo pozeljno da se najkasnije do 22.6. posalju informacije za takvo oruzje da bi se blagovremeno izvrsila najava i izbjeglo zadrzavanje na granici.
Odgovori
#6
Zadnja napomena za takmicare koji prelaze granicu i nose oruzje:

Obavezno odstampati POZIV koji je na prvoj stranici ove teme i ponijeti ga sa sobom

Odstampati formulare (prethodni post) i popuniti u tri primjerka ovo ce ubrzati proceduru na granici

Za pravna lica (klubove, firme i sl.) poslati podatke o oruzju za NAJAVU! (za fizicka lica nije potrebno)

P.S. Za sada ima preko 50 potvrdjenih ucesnika i ocekuje se jos...
Odgovori
#7
Tako - smo že nazaj in tudi že v službi... [img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img]

Trening v soboto pozno popoldan in tekma v nedeljo - trajala je cel dan. Bili smo pa pod šotorom, tako da nam hudega ravno ni bilo. V soboto smo imeli idealne pogoje - skoraj brezvetrje, nič "mirage-a", sonce za nami in direkt v tarče, v katerih so se zadetki videli z skoraj vsako optiko. [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img]

Potem pa nedelja... [img]{SMILIES_PATH}/icon_eek.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img]

Prihod - razdelitev na dve ekipi, prijavnina in opazovanje vremena, sotekmovalcev (katerih ni bilo tako malo) in njihove opreme. Piha veter (občasno tudi močnejši sunki) v različne smeri, jasno - brez oblakov in tudi že močan mirage (ne glede na veter).

Ker se je zjutraj malo štart zavlekel, smo v prvi rundi pričeli na 300mTR z takšnim "miražom", da še tarče skoraj nismo videli (zadetke smo pa lahko samo sanjali - jaz pa še spoterja nisem imel). Prinesejo probne nazaj - [img]{SMILIES_PATH}/icon_surprised.gif[/img] vse v levi enki (glede na nastavitve na treningu). Hitro poklikat cca 12klikov, potem pa match. Ker se je veter zopet spremenil, nisem videl, kam pada, pa sem imel na koncu skupino zadetkov okoli vrednosti "6"... Tako, pa je šla možnost malo boljše uvrstitve z TR. Pa smo prešli na OPEN na 300m. No - malo bolje je bilo, ker sem imel "spoterja"...

Nadaljevanje sledi - za pokušino pa moja tarča iz 500m-OPEN...:

[attachment=0]500m-OPEN.jpg[/attachment]

Attached files [Image: 282_7f04dfc4405650d9a26f893917b33960.jpg]
Odgovori
#8
[img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
Kako pa izgleda zmagovalna tarča?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#9
Marjan, kako velika pa je ta tarča na 500m? Lepo zgleda! Koliko je X, koliko 10 in koliko naprej? Ti pa čestitam za zmago open na 300m in tudi ostalim (posebej strelcem z tvojo puško), saj ste se Slovenci zopet izkazali!!! [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] BRAVO!
Odgovori
#10
"andrejf" Napisal:... Ti pa čestitam za zmago open na 300m in tudi ostalim (posebej strelcem z tvojo puško)...

[img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] Glede zmage na 300m OPEN imaš napačen podatek. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

Zmagal namreč nisem jaz (bil sem šele drugi), je pa res zmagovalec streljal z mojo puško, jaz sem ga pa navigiral (bil sem mu spotter).

Res se vedno bolj dokazuje hudo konkurenčna kombinacija:

Keppeler+kvalitetna municija v "pravem kalibru"+March optika+po potrebi dober spotter= [img]{SMILIES_PATH}/eusa_dance.gif[/img]

Ko boš videl rezultate, boš dol padel... [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]

Moj point v neki drugi temi (glede pomembnosti kvalitetne puške in opreme, ter pomembnosti kvalitete navigiranja vsaj povprečnega strelca v zvezi z možnostjo doseganja vrhunskega rezultata na amaterski ravni) je bil na tej tekmi še enkrat dokazan!

Tarča (karton je 100x70cm) za 500m:
X=7,25 cm
10=14,5cm,
9=21,8cm,... do dvojke - kroga za enko ni gor...

...naj bi bil korak 0,5 MOA...

"357" Napisal:...Kako pa izgleda zmagovalna tarča?

Nisem je fotografiral, samo ima pa dva kroga več... [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
#11
"andrejf" Napisal:...Ti pa čestitam za zmago open na 300m in tudi ostalim (posebej strelcem z tvojo puško), saj ste se Slovenci zopet izkazali!!! [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] BRAVO!

Nekako tako je izgledalo po podelitvi:

[attachment=0]IMG_9541.JPG[/attachment]

Attached files [Image: 282_7c9cbced8551951f2aac891f639247d5.JPG]
Odgovori
#12
Ja Marijan, sam si si kriv, kaj pa posojaš puško... [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Drugače pa čestitke [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img]
"pmarijan" Napisal:Res se vedno bolj dokazuje hudo konkurenčna kombinacija:

Keppeler+kvalitetna municija v "pravem kalibru"+March optika+po potrebi dober spotter=
Vse lepo in prav, sam če bi mel Tikko bi zihr ustrelu boljše [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] . Drugač pa March je pa zakon !! Bo treba evrote našarat [img]{SMILIES_PATH}/eusa_pray.gif[/img]
Odgovori
#13
A niste mogli še Kreftu dat enake majice? [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Drgač pa čestitke vsem strelcem za dobre rezultate.. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/new_snipersmilie.gif[/img]
Odgovori
#14
"pmarijan" Napisal:
"andrejf" Napisal:... Ti pa čestitam za zmago open na 300m in tudi ostalim (posebej strelcem z tvojo puško)...

[img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] Glede zmage na 300m OPEN imaš napačen podatek. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

Zmagal namreč nisem jaz (bil sem šele drugi), je pa res zmagovalec streljal z mojo puško, jaz sem ga pa navigiral (bil sem mu spotter).

Res se vedno bolj dokazuje hudo konkurenčna kombinacija:

Keppeler+kvalitetna municija v "pravem kalibru"+March optika+po potrebi dober spotter= [img]{SMILIES_PATH}/eusa_dance.gif[/img]

Ko boš videl rezultate, boš dol padel... [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]

Moj point v neki drugi temi (glede pomembnosti kvalitetne puške in opreme, ter pomembnosti kvalitete navigiranja vsaj povprečnega strelca v zvezi z možnostjo doseganja vrhunskega rezultata na amaterski ravni) je bil na tej tekmi še enkrat dokazan!

Tarča (karton je 100x70cm) za 500m:
X=7,25 cm
10=14,5cm,
9=21,8cm,... do dvojke - kroga za enko ni gor...

...naj bi bil korak 0,5 MOA...

"357" Napisal:...Kako pa izgleda zmagovalna tarča?

Nisem je fotografiral, samo ima pa dva kroga več... [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Vseeno če sem se malo zmotil! Dobri ste bili!
Se pa strinjam glede spoterja, da je to ena najpomembnejših stvari. Če zadetka ne vidiš, ne moreš streljati!!! Zato je potrebno pri organizaciji tekmovanj na to misliti in omogočiti način, kako strelec vidi svoje zadetke (mogoče SNS tarče - vsaj poskusna, ko se z spektivom zaradi česarkoli ne vidi zadetkov).
Odgovori
#15
Čestitam!
Zelo uskaljeno oblečeni [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
Odgovori
#16
"SteyrAUG" Napisal:Ja Marijan, sam si si kriv, kaj pa posojaš puško...
...Vse lepo in prav, sam če bi mel Tikko bi zihr ustrelu boljše...
...Drugač pa March je pa zakon !! Bo treba evrote našarat...

Saj bom začel najemnino računat... Ali bom pa kar raje Tikko kupil... [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img]

Sedaj smo ga pa nahebali. Klemen ima novo cev na Keppelerju, pa Marcha bo kupil [img]{SMILIES_PATH}/slam.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/new_snipersmilie.gif[/img] - gotovi smo... [img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img]

"sandiruger" Napisal:A niste mogli še Kreftu dat enake majice?..

Nobena mu ni bila prav...
Saj ne - je dve že pri zajterku prešvical, pa je do večera še tri zamenjal, več jih pa ni dobil... [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]

"andrejf" Napisal:...Se pa strinjam glede spoterja, da je to ena najpomembnejših stvari. Če zadetka ne vidiš, ne moreš streljati!!! Zato je potrebno pri organizaciji tekmovanj na to misliti in omogočiti način, kako strelec vidi svoje zadetke (mogoče SNS tarče - vsaj poskusna, ko se z spektivom zaradi česarkoli ne vidi zadetkov).

Da - brez spotterja je vse skupaj ugibanje, če ne vidiš zadetkov. Na 100m tega sicer ne rabiš, ker bi naj z vsako optiko zadetke videl. Kakršne koli drugačne tarče so primerne samo za trening in nastreljevanje, ne pa za tekmo. Drugo leto bomo edino barvo krogov zamenjali (iz črne na svetlo modro). Če nisi v tarči ti lahko pomaga edino spotter, če si pa v tarči pa ti pomaga samo še branje vetra (če je vse ostalo glede opreme, orožja in municije optimalno)...
Odgovori
#17
OPEN 500 m

1 Živkov Ivan Open SAJ 199
2 Petek Marjan Open SLO 1 197 9x
3 Cigler Jurij Open SLO 2 197 7x
4 Kunc Arnold Open 197 7x
5 Vukčević Zoran Open Montenegro 195
6 Vrankar Zvone Open SLO 2 195
7 Vukoje Miloš Open Hercegovac 192
8 Živkov Nenad Open SAJ 191
9 Kapor Miodrag Open Hercegovac 190 10x
10 Nenadović Bojan Open SAJ 190
11 Vučić Stevan Open SAJ 190 7x
12 Sterle Marko Open SLO 1 189
13 Radunović Lazar Open pojedinacno 189
14 Jovičević Vaso Open Montenegro 182
15 Boro Ličina Open SLO 1 181
16 Kisić Đorđo Open Hercegovac 181
17 Radunović Željko Open Montenegro 180
18 Starčević Ivan Open pojedinacno 180
19 Miranović Srđan Open Montenegro 176
20 Kastelic Gregor Open SLO 1 175
21 Kreft Zlatko Open SLO 2 170
22 Đurđev Predrag Open Crni biseri 169
23 Đaković Veljko Open Soko 126
24 Tahiri Musa Open pojedinacno
Odgovori
#18
TR 500 m

1 Jovičević Vaso Montenegro 195
2 Miranović Srđan TR Montenegro 192
3 Radunović Željko Montenegro 190 13x10
4 Radunović Lazar TR pojedinacno 190 12x10
5 Boro Ličina SLO 1 189
6 Kastelic Gregor SLO 1 187 12x10
7 Predrag Đurđev TR Crni biseri 187 10x10
8 Kreft Zlatko SLO 2 184
9 Sterle Marko SLO 1 184
10 Starčević Ivan Soko 183
11 Kunz Arnold TR Soko 180
12 Petek Marjan TR SLO 1 178
13 Vukčević Zoran TR Montenegro 172
14 Miljić Petar TR Soko 171
15 Tahiri Musa pojedinacno 170
16 Vukadinović B Partizan 167
17 Pantić Petar TR Crni biseri 167
18 Cigler Jurij SLO 2 165
19 Vrankar Zvone SLO 2 161
20 Zelenović D Partizan 158
21 Kukrik Dušan TR Partizan 145
22 Kostić Dragan Crni biseri 143
23 Gagić Dragan Crni biseri 133
Odgovori
#19
OPEN 300 m

1 Vrankar Z. Open SLO 2 187
2 Petek Marjan Open SLO 1 184
3 Cigler Jurij Open SLO 2 183
4 Živkov Ivan Open SAJ 182
5 Vukoje Miloš Open Hercegovac 177
6 Kunz Arnold Open Soko 174
7 Radunović Željko Open Montenegro 174
8 Vučić Stevan Open SAJ 174
9 Ličina Boro Open SLO 1 173
10 Radunović Lazar Open pojedinacno 173
11 Starčević Ivan Open pojedinacno 170
12 Vukčević Zoran Open Montenegro 169
13 Miranović Srđan Open Montenegro 167
14 Kapor Miodrag Open Hercegovac 165
15 Živkov Nenad Open SAJ 164
16 Nenadović Bojan Open SAJ 161
17 Sterle Marko Open SLO 1 158
18 Jovićević Vaso Open Montenegro 158
19 Zlatko Kreft Open SLO 2 155
20 Kisić Đ. Open Hercegovac 145
21 Tahiri Musa Open pojedinacno 132
22 Kastelic Gregor Open SLO 1 123
23 Trifunović Ninoslav Open Hercegovac 59
Odgovori
#20
TR 300 m

1 Sterle Marko TR SLO1 177
2 Kastelic Gregor TR SLO 1 175
3 Kreft Zlatko TR Slo 1 173 6x10
4 Vukčević Zoran TR Montenegro 173 5x10
5 Radunović Željko TR Montenegro 173 4x10
6 Đurđev Predrag TR Crni biseri 172
7 Radunović Lazar TR pojedinacno 172
8 Miranović Srđan TR Montenegro 170
9 Kunc Arnold TR Soko 165
10 Kostić Dragan TR Crni biseri 161
11 Jovičević Vaso TR Montenegro 161
12 Đaković Veljko TR OBL 159
13 Mutavelić Mušan TR pojedinacno 159
14 Vrankar Zvone TR SLO 2 158
15 Tahiri Musa TR pojedinacno 153
16 Kukrik Dušan TR Partizan 152
17 Miljić Petar TR SOKO 151
18 Vukadinović B TR Partizan 148
19 Gagić Dragan TR Crni biseri 138
20 Harkom D. TR pojedinacno 136
21 Mutavelić Muhidin TR pojedinacno 135
22 Petković Siniša TR pojedinacno 134
23 Pantić Petar TR Crni biseri 132
24 Budimir Željko TR Soko 130
25 Gavranović M TR OBL 130
26 Ličina Boro TR SLO 1 125
27 Stojan Stanišić TR SOKO 124
28 Stojanović Dejan TR OBL 122
29 Zelenović D. TR Partizan 120
30 Petek Marjan TR SLO 1 119
31 Džanić Enis TR pojedinacno 117
32 Cigler Jurij TR SLO 2 114
33 Prolić Saša TR OBL 113
34 Čigoja N TR OS BiH 90
35 Delibegović Damir TR pojedinacno 76
36 Vranješ G TR OS BiH
37 Stojnić M TR OS BiH
38 Pašajlija T TR OS BiH
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)