Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Presa SSM
#41
Tudi ,če so najceneši v sloveniji ,še vedno stane paket iz Ljubljane v Maribor ene toliko kot iz Velike Britanije v Slovenijo ,kak zgledajo karteli smo vidl pri plinu 17 dobaviteljev in cene samo na vzgor toliko o konkurenci ,se pojavi en nov z 30% cenejšim plinom pa so vsi granitne kocke sral ,Goloba pa vlada kar naprej poizkuša zamenjat zaradi tega, zdaj bi mu radi še šefa kabineta pri Vizjaku v upravo spravili ,politične rente se črpa vse povsod še posebej v energetiki , kako pa bojo 'reveži' plačeval na stotine ,če ne tisoče politično nastavljenega kadra ,samo poglejte Plinovde , ki bodo gradili južni tok ,tam so v letošnem letu zaposili praktično vse otokee šerifov iz SDS ,ki so že končali fax.
Odgovori
#42
Ja, žalostno je, da tudi ko pride tuja konkurenca, se hitro "prilagodi" na balkanske posle... [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img]

Sicer pa sem že nekajkrat naletel, da mi niso hoteli poslati iz Anglije, češ, da imajo zelo slabe izkušnje z našo PTT (pošiljke so izginjale, prišle poškodovane...). Odkar naročam na Avstrijski naslov, težav ni.
Odgovori
#43
Polnem, polnem, pok. Počila je vzmet na lee dozatorju.
Itak, slabo načrtovanje (vpetje vzmeti jo zvije vzdolžno za cca 30 stopinj), ni čudno, da poči na kavlju.

Kaj narediti, naj iščem podobno vzmet, pišem na lee (cel dozator je ranga 30e)...

Attached files [Image: 3163_df6e5bd0b1092c66d9859ae126bf5ef7.jpg]
lp Melly
Odgovori
#44
sam rezervne tel naročujem tule:

[url="http://www.titanreloading.com/service-parts/powder-measure-parts/lee-ad2296-auto-disk-return-spring"]http://www.titanreloading.com/service-p ... urn-spring[/url]

dajo v navadno kuverto, pride čez 10 dni bp...
poka a nič ne zadane...
Odgovori
#45
po naročilu naredijo tukaj kar želiš:
[url="http://www.vrcsprings.com"]http://www.vrcsprings.com[/url]
Odgovori
#46
Hvala za pomoč. Za prvo silo sem jo s kleščami preoblikoval... Bom naročil par kosov za rezervo.
lp Melly
Odgovori
#47
Pa še par poštnin za vzmet, ki stane 0,50$.... raje elastiko iz gat ven potegnem [img]{SMILIES_PATH}/eusa_dance.gif[/img]

UPS Worldwide Expedited $139.22
UPS Saver $180.23
United States Postal Service (Weight: 0.10)
Express Mail International (Estimated Time: 3 - 5 business days) $48.00
Priority Mail International (Estimated Time: 6 - 10 business days) $38.00
First-Class Package International Service (Estimated Time: Varies by destination) $6.55
lp Melly
Odgovori
#48
jaz vzamem First Class INt. mail, to je navadna pošta, brez možnosti sledenja in reklamacij... za tako majhno težo stane par evrov... do sedaj sem vedno dobil kar sem naročil...
poka a nič ne zadane...
Odgovori
#49
Ne sej ni problem par evrov poštnine, bolj je kot odgovor na prejšnje debate o poštninah... 140$ za 1kg je orto huda. Potem pa pride v 24 urah v Slovenijo pa še naslednje tri dni porabiš za dobit pošiljko iz Brnika.
lp Melly
Odgovori
#50
Ravno sem imel en tak primer TNT iz Azije 20$/kg 4-5dni potem pa je trajalo nič manj kot 5 dni (če štejem vikend), da sem zadevo dobil iz Brnika z vsakdanjim klicarjenjem drugače bi vrjetno trajalo še par dni predno bi mi poslali razna obvestila kaj rabijo od mene
Odgovori
#51
iiiiiii - "pojšterčki" so prišli.... [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
#52
Nosilec nabojev za lažje polnjenje speedloaderja za revolver L frame S&W ali Ruger GP100 ali druge v kalibru .357/.38special, ki imajo boben z luknjami na krožnici 1" (25,4 mm).

Uporaben je za naboje s kroglami WC, SWC, TC, RN, FN... in drugih oblik. Luknja v sredini pa omogoča praznjenje speedloaderja (ali jet loaderja), vtaknemo tulec s spodnje strani, ta sprosti vzmet, naboji pa ostanejo v nosilcu.

Začne se v računalniku, konča pa v cnc-ju. Uporabil sem PVC-HD fi 50mm, dolžina je pa 21mm.

En par sem jih naredil na zalogo, če koga zanima ZS.
Možno pa je seveda narediti tudi za druge revolverje in kalibre...

Attached files [Image: 3163_d3da9e6683ef82af672e70f956669f32.jpg] [Image: 3163_f6b00f357aa3d06b5f75b9b72805a271.JPG]
lp Melly
Odgovori
#53
Šibra party se bliža, jaz pa nimam "slugov" imam pa navadne Cheddite 7.5 24g naboje.

Enega razstavim in pomerim. Ker imam precej postreljenih nabojev (tulcev) se odločim za slug, ki bo šel v "wad" od original trap naboja. Take kalupe dela Lee.


Pogledam na Leeprecision.com, poberem zunanje dimenzije njihovega sluga: premer 0,681", dolžina 0,545" za 7/8 oz ali cca 24g svinca. Po forumih pravijo, da je 7/8 oz bolj natančen od 1 oz saj ima večino mase v konici...


Malo risanja v Solidworks-u, predvsem zato, da lahko preverjam težo krogle.


Nato malo rezkanja s cnc-jem:

1. najprej sem porezkal površino, da je bila ravna, nato sem naredil luknje za čepe.
2. nato sem v en del dal čepe in ga spojil z drugim delom, vse skupaj še enkrat vtaknil v cnc in porezkal najprej valj, nato polkroglo in še luknjo za vlivanje.
3. za čep sem vzel kar en profil fi20mm in ga z cnc jem porezkal na prave mere ter na vru naredil 2mm radij. (bolj pametno bi bilo narediti malenkost v konus, ker se lažje sname lsug dol- drugič)
4. izdelava plošče za "odbijanje" vrha ulitka in poliranje...

Ker nimam pečice za svinec sem grel s plinskim gorilnikom, najprej sem pogrel kalupn nato sem eno staro žlico za juho jest sem malo predelal (ji naredil lijakec), pomeril odpadke svinca z vago in naredil kupčke po 30g in akcija.


Čep sem vpel v primež, kalup stisnil s cvingo... kalup ni bilo potrebno razstavljati za dobit odlitek ven. Samo na začetku jih par ni hotlo s čepa, nato sem čep dodatno spoliral in naredil malenkost konusa pa je šlo kot po maslu dol.


Prvi odlitek je bil slabše kvalitete, predvsem zato, ker sem prvič vlival svinec in posledično... je bilo potrebno pošteno segreti svinec in od 20 kosov sem uničil samo še enega, itak sem ga stopil pa spet ulil.


Potem je bila na vrsti preša "Lee Load all II", ki nabira prah že dobro leto...

Najprej sem original trap naboju odrezal vrh in stresel šibre v posodo, nato sem povlekel ven "wad" in stresel smodnik v drugo posodo (malo podrezaš, da res ves ven pade), nato sem previdno s prešo potisnil netilko ven iz tulca.


Netilko sem vstavil v "nov" (rabljen) tulec, še prej pa sem ga nastavil na mero (resize). Z lijakcem sem vtresel smodnik, vstavil wad do vrha čašice v tulec, dal slug v čašico in s prešo vse skupaj potisnil noter, nato je sledilo še krimpanje (eden od 20-h je malo slabši ampak...).

Jutri dopoldan sledi test...



Attached files [Image: 7f166724bcfbd9f4a888cfa298cb51.jpg] [Image: 860afdfdb20c5910ff4935df17659c.jpg] [Image: 368782c27a8d5f764563d6c8db2719.jpg]
lp Melly
Odgovori
#54
Pa še en pogled na končano prešo iz naslova teme. Gor so matrice za .357 in 9x19 pa še univerzalna za izbijanje netilk in nastavek za vstavljanje netilk (lee).

Dodal sem še mehanizem za blokado na določeni postaji diska in ročico za obračanje. Zadeva prav pride pri vstavljanju krogle in krimpanje (narediš dve operaciji naenkrat).

Torej 12 lukenj v dveh diskih in 4+4+1+2=11 zasedenih.

Attached files [Image: 0d9634147754e419bc7103de73ce79.jpg] [Image: 176fe1c08b701bd6d6b3f854d19280.jpg] [Image: 7217dbae0349a5b2461354d80ad20e.jpg]
lp Melly
Odgovori
#55
Še ena fotka krimpanja...

Attached files [Image: abecb4b5651199cede2193ba41b39d.jpg]
lp Melly
Odgovori
#56
http://www.youtube.com/watch?v=SSI5TkxTFLQ

Präzipress - zanimiva konstrukcija, zelo natančna. (750eur, obstaja tudi za 12,7mm - 950 eur)
lp Melly
Odgovori
#57
Res je fina a za 750Eur pri take uber oh in sploh lahko potem samo upaš da imaš še shell holderje in matrice na nivoju, to večinoma pomeni še komplet matric Nemi,Niel Jones ,CH4D ali kaj podobnega za vsaj 500+ Eur

Po drugi strani najbolj preczna preša za Wilson matrice košta mogoče kakih 120$

Attached files [Image: d756ac2e1d0b9407f6cd33edb9b194.jpg]
Odgovori
#58
> Melly said:
> Še ena fotka krimpanja...


Jaz na moji RCBS preši ne morem narediti takšne zvezdice z "notranjim" robom...!?

Če hočem potisnit plastiko toliko noter, da bi bil rob, mi zmečka tulec pri dnu, če ga pa ne, pa je zvezda v ravnini in se potem sama odpira...!?
:O [-( 8-X
Odgovori
#59
Sneži... manj smučam več rišem.

Hod 3 ali 6", teža okoli 30 kg (jeklo). (načrt pobran iz castboolits).
Moram še spremenit v evropske mere (materiala).
Navojni sveder 7/8"-14 imam (navoj v drogu), navoj 1 1/2"-12 (gornja plošča) bo treba naročit ali stružit.

Attached files [Image: 432305fcce96715bceff57d28f181d.jpg]
lp Melly
Odgovori
#60
Oglej si link mogoče dobiš kakšno idejo.
http://www.corbins.com/csp-1.htm
Sem imel podobno idejo samo je trnutno že kakšno leto na stranskem tiu.
Pozdrav M.

Attached files [Image: a64ffccaa2b15370957e17a2a9cfd5.jpg]
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)