Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seminar Za Sodnike Br-50/100-300m
Pozdravljeni,

v dogovoru z Komisijo za sodnike pri ASZS bo organiziran sodniški seminar za BR sodnike .Seminar je obvezen za vse sedanje in bodoče sodnike v teh disciplinah/vsak sodnik bo moral biti glavni ali pomožni sodnik na vsaj eni tekmi v BR.Na tekmi bosta vsaj dva sodnika na liniji,tako,da bosta sodnika lahko tudi tekmovala.Kotizacija za seminar je €10/izkaznica/.Seminarja se lahko udeležijo tudi drugi zainteresirani strelci in sodniki.Prosimo,da pravila preberete že prej in pridete na seminar pripravljeni.

Seminar bo v sredo,5.decembra 2012 v prostorih na Brnčičevi 29/I.C.Ježica / ob 17.00.

Za organizatorja:Boro [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]

[url="http://www.ukbr22.org.uk/index.php/home/ukbr22-rules"]http://www.ukbr22.org.uk/index.php/home/ukbr22-rules[/url]
Odgovori
G.Ličina imam nekaj uprašanj kot zastopnik SZPS in društva SDVV. Pod prvo si napisal po dogovoru z določeno komisijo, šprašujem imena članov te komisije,in kdo je zastopnik ali podpisnik. Pod drugo, ali je ta ASZS kompetentna za taka pooblastila, kot mi je znano mora to bit pod drževnim okriljem SZS, ali je to internega pomena ASZS.
Pod tretje uprašanje, navedel si samo dolgocevno orožje, kaj pa ostele discipline??? (to pomeni, da sodniki sodijo samo v BR ligi - LR)
Prosim za odgovor, da obvestim zainteresirane kandidate v kolikor je vam interes. lp

Zastopnik društev....
Odgovori
Dragi Boris,

kot veš je naša zveza /ASZS/amaterska zveza in ima popolnoma enaka pooblastila kot vsaka panožna zveza.To pomeni,da ima komisije za šport,Sodniško komisijo,Tekmovalno komisijo...ter sekcije:IASC,BR,CASS.....Vsaka sekcija ima specifičnosti /načini streljanja,orožje,procedura.Ker smo multišportna zveza/več strelskih športov/in ne samo eden,se sodniki izobražujejo na seminarjih za specifične športe/zvrsti streljanja/.Nasši sodniki lahko sodijo vse zvrsti,za katere so usposobljeni.To se bo po novem videlo na hrbtni strani sodniškega kartončka.
Za razliko ad ostalih zvez,ki jih omenjaš,se v naši lahko šolajo vsi zainteresirani sodniki.Sodijo pa lahko in imajo registracijo samo v ASZS,katere so člani njihovi klubi/.

LP Boro [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Odgovori
spoštovani g.Ličina

V kolikor mi je znano nima sekcija nobenih pooblastil, izraz multišportna zveza pa sploh ne pride v obzir, tukaj so nastale določene nejasnosti prosim za obrazložitev. V kolikor je nam znano,iz tvojega pisanja potem tudi naša uradna panožna zveza lahko organizira seminar za sodnike, ker smo uradna zveza.
V mojem mailu sem navedel, da mi poveš imena te komisije, kar mi nisi odgovoril prosim, da si naslednjič bolj dosleden. Naš namen je predvsem namenjen
na korektnem sodelovanju zato tudi hočemo, da nam posreduješ korektne odgovore,to je želja nekaterih posameznikov, ki želijo opravti sodniški izpit. V kolikor je nam znano iz tvoje vsebine to velja samo za ASZS, to pa za nas ne pride v upoštev, ker nismo člani vaše zveze, in te sprašujem na katerem področju ste kompetentni????? čas je, da se zadeve končno razjasnijo kdo je kdo.

lp
Odgovori
"str Napisal:G.Ličina imam nekaj uprašanj kot zastopnik SZPS in društva SDVV. Pod prvo si napisal po dogovoru z določeno komisijo, šprašujem imena članov te komisije,in kdo je zastopnik ali podpisnik. Pod drugo, ali je ta ASZS kompetentna za taka pooblastila, kot mi je znano mora to bit pod drževnim okriljem SZS, ali je to internega pomena ASZS.
Pod tretje uprašanje, navedel si samo dolgocevno orožje, kaj pa ostele discipline??? (to pomeni, da sodniki sodijo samo v BR ligi - LR)
Prosim za odgovor, da obvestim zainteresirane kandidate v kolikor je vam interes. lp

Zastopnik društev....

Kolikor je meni znano g. Zafran [img]{SMILIES_PATH}/eusa_naughty.gif[/img] ni zastopnik SZPS ampak je to g. Štupar ([url="http://www.ipsc.si/SZPS/struktura"]http://www.ipsc.si/SZPS/struktura[/url]), tako da se napačno predstavlja [img]{SMILIES_PATH}/icon_exclaim.gif[/img]
SZPS ima kot panožna zveza svojo sodniško organizacijo ki se ji reče NROI Slovenija ([url="http://www.ipsc.si/SZPS/NROI"]http://www.ipsc.si/SZPS/NROI[/url]) in tudi sama izobražuje sodnike za svoje potrebe!
Odgovori
"huitzilpoch Napisal:Kolikor je meni znano g. Zafran [img]{SMILIES_PATH}/eusa_naughty.gif[/img] ni zastopnik SZPS ...
eh, tukaj si brcnil v temo. Ne gre za Strelsko Zvezo za Praktično streljanje ampak za Strelsko Zvezo za Precizno Streljanje, katero uporablja strela za izdajanje potrdil članom za UE.
Tu se pa tudi konča. Če posameznike tako zelo zanima sodniški seminar, ne vem čemu mora veliki vodja posredovati in zanje zbirati podatke. A ko dotični hočejo kresnit kakšno babnico, tudi pošljejo strelo vprašat če lahko? Bi še kaj napisal o njegovi tekmi, pa o sojenju, ampak bom ta ocvirek prihranil za naslednjič, ko se spet razpizdi. Če me ne boš spet zmerjal z debelim smrduhom, vedi da imam kožušček opran s Pervolom, ki diši kot gorske travice [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]

Attached files [Image: 2525_ae0522f348c7bfbf6b4bb1be44c1b81a.jpg]
Stane vse vidi, Stane vse ve...
Odgovori
"S.Vi Napisal:
"huitzilpoch Napisal:Kolikor je meni znano g. Zafran [img]{SMILIES_PATH}/eusa_naughty.gif[/img] ni zastopnik SZPS ...
eh, tukaj si brcnil v temo.:
Ni brcnil v temo, ker točno ve zakaj gre, strela je ukradel kratico starejši bolj uveljavljeni zvezi, da lahko zavaja ljudi in od njih pobira denar.
Odgovori
NooB...vidim, da imaš zelo slab spomin glede naše kratice SZPS...nikomur nismo ničesar ukradli kot si navedel, in ti predlagam predno kaj takega izjaviš se preje prepričaj....to velja tudi za ostale komentarje.
Odgovori
"str Napisal:"... potem tudi naša uradna panožna zveza lahko organizira seminar za sodnike, ker smo uradna zveza..."
Seveda lahko.
Problem nastane le takrat, ko zveza nima svojega pravilnika, na katerega bi se sklicevala in na njegovi osnovi izobrazila svoje sodnike.

Ne me narobe razumet, napisal sem le svoje ( strokovno ) mnenje.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
G.Boris

Očitno ti ni znano,da ima vsak tekmovalni šport ponavadi tudi zvezo/seveda z izjemami/.Ta zveza se ponavadi imenuje panožna zveza/kot jo imaš tudi ti/.V tej zvezi naj bi bilo več klubov/za tvojo ne vem,naša jih ima okoli 20-ali več/.Ne .ne bom ti našteval klubov,ki so v naši zvezi,če si mi to želel napisat,ket te to ne briga.Prav te tako ne briga ,kdo so člani naše sodniške orgavizacije /med njimi so tudi mednarodni sodniki za posamezne strelske športe / in drugih komisij in sekcij.Ko se boš včlanil v našo zvezo,ti bodo ti podatki dostopni.Prosil bi te,da se nehaš obnašat kot policaj na forumu;ljudje to nimajo radi,pa tudi sam si delaš medvedjo uslugo.Če ti ni kaj znano,pokliči,rade volje ti bomo ponazorili stvari ,ki so ti tuje-neznane.

Kar se tiče tvojih vprašanj naj ti pritrdim;da tudi Vaša zveza lahko organizira sodniški seminar-tečaj,ki bo veljal za Vaše sodnike v Vaši zvezi na Vaših tekmovanjih in Vaših strelskih disciplinah.Če se pa boste začeli ukvarjati polek Vaših disciplin še s kakšno drugo,ki jo pa že izvaja druga zveza,se boste morali/vsaj tako je v kulturnem svetu/sporazumeti o tej disciplini z panožno zvezo,ki to disciplino že izvaja.

Kar se tiče pooblastil,mi jih za moje prostovoljno delo daje ASZS,ki je tudi pokrovitelj tega seminarja.

SEMINAR JE NAMENJEN SODNIKOM/SEDANJIM IN BODOČIM/ZA BR STRELJANJE;ZARADI PODOBNOSTI OPREME BODO SODNIKI USPOSOBLJENI TUDI ZA SOJENJE NA TEKMOVANJIH F-KLASE/LRS.

LP Boro [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]

P.S.:MULTI-VEČ/VEČ PODOBNIH STRELSKIH ŠPORTOV
Odgovori
g.Ličina....moja zastavljena uprašanja, so ti bila zastavljena popolnoma korektno..tvojega odgovora na njih pa žal nisem prejel, kajti vedno znova zadevo prestaviš na drugo področje, ki tebi osebno ustreza.
V tvojem pisanju si navedel ....da me nič ne briga..ok...me tudi ne, moj cilj je bil usmerjem v tvoj razpis za seminar, da se razumemo hotel sem samo izvedeti, ali je to splošne narave ali interne.
V kolikor sem razbral iz tvoje usebine, je to samo za BR ligo (Ličina) in s tem bi samo zavedel naše kandidate. Kar se pa tiče naše zveze (SZPS) je pa popolnoma legitimna zveza, ki deluje na transparentnem področju in ne potrebujemo 20 ali 30 klubov, temveč zadostujejo trije, da zveza deluje.
Članstvo v vašo ASZS pa nas ne tangira, smo raje sami svoji gospodarji, zakaj bi se še z nami obremenjevali, ko imete še en kup nedorečenih zadev znotraj vaše zveze.
Glede mojega obnašanja...in reakcije na pisanje nekaterih posameznikov te naj ne moti, tudi ti si bil deležen marsikatere graje pa si preživel, tako pač je danes si ti, jutri bo že nekdo drug taka je pač družba na tem forumu.(določeni posamezniki, da se razume)
Moji dosedanji nameni so bili vedno obrnjeni v smeri druženja, in sodelovanja kar ni obrodilo sadov, danes se mi to obrestuje ker vidim, da sodelovanje nikoli ne bo sklenjeno med strelskimi društvi.
Tudi v bodoče bomo ostali samostojni, in si ne želimo, da smo odvisni od kogarkoli. Boro žal na tem tvojem seminarju ne bomo sodelovali, in bomo raje počakali na razpis SZS,ki ga bo verjetno objavila v naslednjem letu 2013.
Pa veliko strelskih užitkov v vaši ligi BR. V naslednjem letu se kaj vidimo, da vidimo kako si usposobil sodnike..so mogoče kakšne nove metode ali pravila????

Predsednik:SZPS
Odgovori
g.Ličina....moja zastavljena uprašanja, so ti bila zastavljena popolnoma korektno..tvojega odgovora na njih pa žal nisem prejel, kajti vedno znova zadevo prestaviš na drugo področje, ki tebi osebno ustreza.
V tvojem pisanju si navedel ....da me nič ne briga..ok...me tudi ne, moj cilj je bil usmerjem v tvoj razpis za seminar, da se razumemo hotel sem samo izvedeti, ali je to splošne narave ali interne.
V kolikor sem razbral iz tvoje usebine, je to samo za BR ligo (Ličina) in s tem bi samo zavedel naše kandidate. Kar se pa tiče naše zveze (SZPS) je pa popolnoma legitimna zveza, ki deluje na transparentnem področju in ne potrebujemo 20 ali 30 klubov, temveč zadostujejo trije, da zveza deluje.
Članstvo v vašo ASZS pa nas ne tangira, smo raje sami svoji gospodarji, zakaj bi se še z nami obremenjevali, ko imete še en kup nedorečenih zadev znotraj vaše zveze.
Glede mojega obnašanja...in reakcije na pisanje nekaterih posameznikov te naj ne moti, tudi ti si bil deležen marsikatere graje pa si preživel, tako pač je danes si ti, jutri bo že nekdo drug taka je pač družba na tem forumu.(določeni posamezniki, da se razume)
Moji dosedanji nameni so bili vedno obrnjeni v smeri druženja, in sodelovanja kar ni obrodilo sadov, danes se mi to obrestuje ker vidim, da sodelovanje nikoli ne bo sklenjeno med strelskimi društvi.
Tudi v bodoče bomo ostali samostojni, in si ne želimo, da smo odvisni od kogarkoli. Boro žal na tem tvojem seminarju ne bomo sodelovali, in bomo raje počakali na razpis SZS,ki ga bo verjetno objavila v naslednjem letu 2013.
Pa veliko strelskih užitkov v vaši ligi BR. V naslednjem letu se kaj vidimo, da vidimo kako si usposobil sodnike..so mogoče kakšne nove metode ali pravila????

Predsednik:SZPS
Odgovori
čuj boris, od kdaj pa strelska zveza slovenije dela sodniške tečaje za discipline, ki ne spadajo v ISSF?
Odgovori
"strela", če tvoja društva niso včlanjena v SZS, se tudi njeni člani ne morete udeleževati nikakršnih seminarjev, opravljati sodniških izpitov in ne morete nastopati na uradnih tekmovanjih, ki so pod okriljem te zveze.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
357....zopet tvoji izpadi, mi smo člani že kar nekaj let, ker smo za ustanovitev naše zveze potrebovali njihovo mnenje..ali si mogoče kaj v sorodstvu z njimi ko daješ take nasvete, Karlo mi lahko tekmujemo kjer koli hočemo, če se nam vzljubi pa raje ta odprti prostor prepuščamo drugim.
Odgovor tudi g.Frideriku ravno to sem spraševal Ličino, če ta izpit velja za sojenje drugih disciplin, očitno bo prišlo do tega, da bo vsaka zveza imela svoje sodnike za sojenje na tekmovanjih, osebno menim, da imajo tudi ostale zveze toliko kompetenc kot ASZS...žal je njihova kotacija še kar daleč od željenega.
To vejo tudi nekateri tekmovalci, ki pa žal molčijo o vsem tem, kaj se v resnici dogaja.
Odgovori
"str Napisal:"357....zopet tvoji izpadi, mi smo člani že kar nekaj let, ker smo za ustanovitev naše zveze potrebovali njihovo mnenje.."
Nisem trdil, da niste člani SZS, napisal sem, če niste člani...
Temu ti rečeš izpad?
Odgovori
"strela", je kakšno tvoje društvo na tem seznamu?
[url="http://www.strelska-zveza.si/attachments/article/96/20121019_SeznamClanicZveze.xls"]http://www.strelska-zveza.si/attachment ... cZveze.xls[/url]
Odgovori
Pa bilo bi lepo, če se naslavljate z nicki in ne imeni ter priimki. To so pravila forumov in ne nekih samozvanih zvez!Mrgreen
...  SIG SAUER P210 ST   ...  SIG SAUER P226 X-SIX   ...   ZB ZKR 551   ...   S&W 629-2 44MAG   ...  HÄMMERLI P240   ...  HÄMMERLI 215   ...  STEYR FP MATCH   ...  CZ ZKM 452 LUX    ...
Odgovori
Dragi Boris,

v našem delovanju,ki je usmerjeno na popularizacijo strelskega športa in ne disciplin,ki so mi neznane,ni nobebe zarote.
V svobodnem svetu/kamor naj bi spadali tudi mi/si vsak po svojem znanju in pameti zbira aktivnosti/tudi dopolnilne/.

Če je članom Vaše zveze izpod časti,da bi se včlanili v našo zvezo in streljali discipline ,katere mi streljamo in promoviramo,na drugi streni pa ste se včlanili v SZS,ki je najstarejša zveza/beri najbolj urejena/je seveda to samo pohvalno.Če se bodo Vaši člani udeležili sodniških seminarjev SZS se bodo seveda o natamčnem streljanju/ISSF/naučili največ na tem naslovu.
Kot sem že dejal,naša zveza deluje /brez komplikacij,ki so nekaterim znane,nam pa malo manj/in promovira različne športe,ki so za nas zanimivi in manj dolgočasni.

Upam,da sem bil razumljiv,da se sodniškega seminarja lahko udeleži Vsak,ki bi rad sodil na teh tekmovabnjih,ki so domena
ASZS.Je pa tudi res,da nekateri raje plačajo 200 ali več € za ime in imidž kot pa da se včlanijo v drugo zvezo zastonj in
seveda še naprej trdijo,da bi radi delali v interesu druženja in strelstva.Upam,da sva se razumela -

Pa lep dan želim.

Boro
[img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Odgovori
" Napisal:""strela", je kakšno tvoje društvo na tem seznamu?
[url="http://www.strelska-zveza.si/attachments/article/96/20121019_SeznamClanicZveze.xls"]http://www.strelska-zveza.si/attachment ... cZveze.xls[/url]"
Resno me zanima ( tokrat pričakujem odgovor ostalih uporabnikov ) ali je kakšno društvo, katerega uradni zastopnik je g. B.Z., včlanjeno v SZS? V slučaju, da ni nobeno, gre zopet za zavajanje..
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)