20.7.2013 Strelsko tekmovanje v preciznem streljanju

VABILO

na STRELSKO TEKMOVANJE V PRECIZNEM STRELJANJU

POKALNO  PRVENSTVO  Pištola Revolver 2013

V SOBOTO, 20. julija 2013 z pričetkom ob 9.30!

Tekmovanje bo na klubskem strelišču SD RIFNIK Šentjur (Avtocesta Celje-MB izvoz Dramlje-skozi Šentjur proti Planini). Koordinate: V GPS vnesete Vezovje. 46.184830, 15.411804     ali     +46° 11′ 5.39″, +15° 24′ 42.49″

Strelišče  je  večinoma  pokrito, strelci so na suhem.  Razen v izredno slabem vremenu  Srečanje  bo. Za tekmovalce lige PP-PR13 šteje kot ČETRTA  tekme sezone 2013.

Tekmovalci se lahko prijavijo osebno ali po GSM od 8.30 do 11.30 ure. Info in prijave: Beno 031705707, Štefan 041743849, Rajko 070734625

Strelske discipline:

• Disciplina  VK pištola: pištola  kalibra 30 – 45.
  • Disciplina  VK revolver: revolver  kalibra 30 – 45.

Velja za obe disciplini.  Tarče so standardne ISSF. Strelja se neomejeno poizkusnih v času 5 minut, nato pa tri serije po 10 strelov v trajanju do 10 minut na serijo.

Opozorilo! Strelci ki uporabljajo magnum polnitve so to dolžni povedati ob prijavi in bodo streljali skupaj.

• Dodatna Disciplina: MK puška 50m odprti merki

Tarča za MK puško. Strelja se poizkusne in 15 strelov za rezultat v skupnem času 20 min. Strelska pozicija sede s prednjim naslonom.

• Dodatna Disciplina: MK puška 50m optika

Tarča za MK optika 5+15. Strelja se poizkusne in 15 strelov (15×1) za rezultat v skupnem času 20 min. Strelska pozicija sede s prednjim naslonom. Rezultati obeh dodatnih disciplin se bodo šteli v ligi PPS.

ŠTETJE:

Vrstni red najprej odloči večje število doseženih krogov, nato boljši rezultat zadnje serije, večje število desetk, devetk itd, večje število notranjih desetk. V primeri popolnoma enakega rezultata je delitev mest.

Ekipo se prijavi pred pričetkom tekmovanja. Tekmovalec lahko na isti tekmi strelja samo za isto ekipo. Ekipa ima lahko na isti tekmi samo iste člane v obeh disciplinah.

Ekipe se na turnirju razvrstijo na dosežena mesta s seštevkom krogov vseh treh tekmovalcev.

V primeru enakega rezultata odloča o uvrstitvi boljši seštevek zadnjih serij vseh treh tekmovalcev, nato večje število desetk cele ekipe itd, večje število notranjih desetk.

Vsak tekmovalec si mora sam zagotoviti pregled zadetkov. Po izidu začasnih rezultatov je 15 minutni rok za pritožbe glede rezultata. Tekmovalci se ne smejo dotikati tarč. Pred začetkom tekmovanja se sestavi tekmovalno komisijo.

Na tekmi se podeli odličja:

1)    medalje za najboljših pet posameznikov v kategorijah pištola in revolver
2)   pokale za prve tri ekipe in medalje za člane teh ekip v kategorijah pištola in revolver