Strelec.si - Slovenski strelski forum

Full Version: Termovizija
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Mislim, da je skrajni čas, da si lovci omislijo Predatorja.

http://en.wikipedia.org/wiki/General_Ato...1_Predator
A lahko mnenja in strahove o jagrih zadržite zase, ker ni potrebe, da se vsaka diskusija o tehniki in opremi povezani s strelstvom razvije v medsebojno zajebavanje.
Vsi izobraženi in poučeni vedo, da je lov po zakonu dovoljen izključno od sončnega vzhoda do sončnega zahoda.
> Myking said: Vsi izobraženi in poučeni vedo, da je lov po zakonu dovoljen izključno od sončnega vzhoda do sončnega zahoda.

Ob polni luni, ko zaide sonce, se tudi dobro vidi... ;)
Meni se zdi uporaba termovizije v lovski namen čisti humor, in humorno sem tudi odpisal.

O tem kaj je z zakonom dovoljeno in kaj je v praksi, pa samo tale oglas s foruma lov

"PRODAM NOČNI **STRELNI** DALJNOGLED YUKON SENTINEL 2.GENERACIJA, star 10 mesecev še v garanciji, **malo uporabljan**...."
Morda je pa sosedo gledal.

Drgač pa mišljeno je vse skupaj bolj kot zanimivost in kako zgleda slika ter cena in ne toliko praktična raba le tega.
Ok.
Za sosedo gledat je dobra zadeva (sprobano z lastnimi očmi). Sicer je bila termovizija za gasilce (reda 10k eur), ampak ... ;)
> Myking said:
> Vsi izobraženi in poučeni vedo, da je lov po zakonu dovoljen izključno od sončnega vzhoda do sončnega zahoda.

Motiš se, lov na divjega prašiča in zveri je dovoljen tudi ponoči in z novimi smernicami, za divjega prašiča, celo z uporabo luči...
V ZDA tok dnarja vržejo v te naprave več al manj samo profesionalni "varmint" lovci, ki proti plačilu redčijo kmetom populacije divjih prašičev, prerijskih psov, kojotov itd...

Drgač pa vseen zanimiva igračka.
11,200 USD f...
Če bi jaz to imel v družini nebi blo težav s pujsi ;)
> trazman said:
> Če bi jaz to imel v družini nebi blo težav s pujsi ;)

... kdo bi vse to pojedu :)
Po mojem kmetje od veselja:)
Mislim da bi se našli kandidati za pravilno odstranjevanje viškov mesa :).
Na avtu bi znala biti uorabna....http://www.youtube.com/watch?v=DQCm0vxV9Do
> trazman said:
> > Myking said:
> > Vsi izobraženi in poučeni vedo, da je lov po zakonu dovoljen izključno od sončnega vzhoda do sončnega zahoda.
>
> Motiš se, lov na divjega prašiča in zveri je dovoljen tudi ponoči in z novimi smernicami, za divjega prašiča, celo z uporabo luči...

@trazman
Ej če verjameš ali pa ne, sem načrtno tako napisal, da nisem izvzel prašiča ter medveda, ker sem hotel testirat oziroma preverit koliko lovskih tovarišev bere tale forum ;)

Se pa popolnoma strinjam z tvojo trditvijo.
Čez nekaj minut bo imel Jean-Marc Landry (http://www.telegraph.co.uk/technology/94...olves.html) predstavitev uporabe termalne kamere za proučevanje volkov. Če komu znese, se lahko oglasi v hotelu Epicenter v industrijski coni v Postojni.
:( Škoda da nisi prej sporočil. Sem želo blizu Postojne doma. Ob kateri uri ima predstavitev?
Predstavitev je bila tako kot sem rekel, nekaj minut po tem, ko sem oddal sporočilo. Rezultati so res odlični, vendar pa je cena za naše potrebe kar zasoljena (40 jurjev +).
Pages: 1 2