Strelec.si - Slovenski strelski forum

Full Version: Prva pištola z napisom Made in Slovenia - REX zero 1
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
(20-02-2016, 01:09)Ales Napisal: [ -> ]
(19-02-2016, 10:52)JRC Napisal: [ -> ]Seveda prevladujejo 6"; vidiš Sige, Čehe,... in se tudi strinjam, da lige niso direktno primerljive, ampak bodo poznavalci ugotovili, koliko je dober strelec hendikepiran s 5-colsko pištolo v primerjavi s 6 ;-)

U ruke Mandušića Vuka... Drool

Question Arrow ...biče svaka puška ubojita Shootme
(19-02-2016, 11:28)JRC Napisal: [ -> ]Hvala za razlago.
V bistvu sem se vključil, ker me zanima predvsem to, kakšen hendikep za strelca predstavlja 5" v primerjavi s 6".

očitno tako velik, da noben dober preciznjakar ne bo šel streljat Alpe Adria ligo s 5colsko pištolo.
Rex Zero1 še ni dovoljena za IPSC tovarniško skupino, je pa na listi, ter čaka odobritev in glede na to, da izpolnjuje vse pogoje, bo odobrena takoj po IWI 2016. 
Ker se pogovarjamo o IPSC me zanima par stvari, ki mi jih bojo znali odgovoriti lastniki Rex-a....
1. A ima še vedno polžasto vzmet v nabojnikih? Če ja, a jih je možno v celoti razstaviti?
2. Kakšen lastovičji rep ima spredaj in zadaj, pašejo gor merki od Sig-a ali katere druge znamke? Dela mogoče Arex bolj primerne merke za dinamiko?
3. Nabojnike se da kupiti naknadno in koliko stanejo?
4. Kje je možno nabaviti rezervne dele?
(20-02-2016, 00:04)Psandiruger Napisal: [ -> ]
(19-02-2016, 11:28)JRC Napisal: [ -> ]V bistvu sem se vključil, ker me zanima predvsem to, kakšen hendikep za strelca predstavlja 5" v primerjavi s 6".

V bistvu je zelo majhna  oz,je ni med tekmovalnima pištolima v 6"in 5" cevi..
Če pa primerjaš 5" delovno in 6" tekmovalno pa je razlika.
Jaz sem streljal s tekmovalno pištolo Smith&Wesson model 52 Master v kalibru 38special,zdej pa streljam s SIG-Hämmerlijem P240 in ni razlike razen premera luknje v tarči.
Tako da se da s 5"pištolo in istim ki jo zadaj dobro drži enako dobro ustreliti ..
So pa izjeme..

Hvala za razlago.
Bom moral naredit interno tekmo med mojima pistolama in revolverjem .hehe.
(20-02-2016, 09:31)NooB Napisal: [ -> ]Rex Zero1 še ni dovoljena za IPSC tovarniško skupino, je pa na listi, ter čaka odobritev in glede na to, da izpolnjuje vse pogoje, bo odobrena takoj po IWI 2016. 
Ker se pogovarjamo o IPSC me zanima par stvari, ki mi jih bojo znali odgovoriti lastniki Rex-a....
1. A ima še vedno polžasto vzmet v nabojnikih? Če ja, a jih je možno v celoti razstaviti?
2. Kakšen lastovičji rep ima spredaj in zadaj, pašejo gor merki od Sig-a ali katere druge znamke? Dela mogoče Arex bolj primerne merke za dinamiko?

1. Uporablja Mecgar-jeve nabojnike s klasično vzmetjo in kapaciteto 18 nabojev.
2. Lastavičji rep je podoben sigu, s pilo in malce ročne spretnosti pašejo sigovi merki bp.
3. Nabojnike se lahko kupi naknadno. Pri pistoli prideta dva v kufru, mislim da je mpc okol 30€.
4. Rezervne dele se da dobit prek slovarmsa ali kontaktiraj arex direktno.

Video produkcije REX-a
http://youtu.be/9KIZFN1q_2g

Video iz Tržiškega strelišča
http://youtu.be/Tcj8I8ik5WE

Sent from my iPhone using Tapatalk
Super video, te kar prime, da bi kupil Rexa.
PolenarT imajo res vrhunsko produkcijo, kapo dol.
Preizkusil sem Rexa.

Moj komentar je:
- prvič: kvalitetno narejen proizvod in
- drugič: končno en "moški" ročaj, ki gre lepo v roko, predvsem za nas, ki nimamo damskih rokic in imamo velike šape, tako, da ni potrebno dokupovati raznih dodatnih platnic..

Ostalo pa mislim, da kot povsod: dril in dril...
(21-02-2016, 15:12)RECONtactical Napisal: [ -> ]
(20-02-2016, 09:31)NooB Napisal: [ -> ]Rex Zero1 še ni dovoljena za IPSC tovarniško skupino, je pa na listi, ter čaka odobritev in glede na to, da izpolnjuje vse pogoje, bo odobrena takoj po IWI 2016. 

1. Uporablja Mecgar-jeve nabojnike s klasično vzmetjo in kapaciteto 18 nabojev.
2. Lastavičji rep je podoben sigu, s pilo in malce ročne spretnosti pašejo sigovi merki bp.
3. Nabojnike se lahko kupi naknadno. Pri pistoli prideta dva v kufru, mislim da je mpc okol 30€.
4. Rezervne dele se da dobit prek slovarmsa ali kontaktiraj arex direktno.

Video produkcije REX-a
http://youtu.be/9KIZFN1q_2g

Video iz Tržiškega strelišča
http://youtu.be/Tcj8I8ik5WE

Ko si na progi kot je prikazano v video iz Tržiča  se kladivca pri praznjenju pištole ne spušča z dekokerjem Not ampak se obvezno ustreli najmanj tri metre od tebe v tla...če pištola dejansko ustreli poči si avtomatsko diskvalificiran pa ne mislit da se to ne zgodi ker se, klub vsemu občasno ko to postane rutina zato predpisan postopek, bolje da poči kot da jo daš v tok z nabojem v cevi in da tega ne veš...
ReconTactical tok paše od Siga? A ste probal kakšen hitro potezni tok? 

Če ima kdo viška Rex-a, da ga posodi za par šusov, se priporočam, ker sem streljal samo prototip in sem radoveden, če so dejansko uvedli kakšno spremembo glede na predloge, ki smo jih takrat podali....
(21-02-2016, 22:06)NooB Napisal: [ -> ]ReconTactical tok paše od Siga? A ste probal kakšen hitro potezni tok? 

Če ima kdo viška Rex-a, da ga posodi za par šusov, se priporočam, ker sem streljal samo prototip in sem radoveden, če so dejansko uvedli kakšno spremembo glede na predloge, ki smo jih takrat podali....

Kakor kateri tok, tale od blackhawka paše brez problema in brez dodelav.
Vem za sickinger-jev hitro potezni tok speed machine, je narjen za rexa tako da paše. Ghost je tudi delal tok, nisem ga pa še sprobou.

Evo tule je dober odgovor o natančnosti Rexa, napisal ga je uporabnik RECONtactical na http://www.strelec.si/forum/thread-15987-page-2.html

Ocena narejena s strani revije Visier.
Tekst sicer v nemškem jeziku, če ti dela nemščina težave uporabi google translate[Image: emoji6.png]

Za natančnost dobila 47 od 50 možnih točk.
Grupa iz vpetja 35mm na 25 metrov.
Za primerjavo beretta 92fs dobila 38 tock in grupo 64mm, cz-75 sp-01 phantom 35 tock in grupa 72mm, glock g17 gen4 39 tock grupa 62mm.
Pa še kakšna primerjava bi se našla.

https://www.all4shooters.com/de/Shooting...st-in-9mm/
Pobje, vse lepo in prav ampak nehajte prav vsako bučo iz cajtengov jemati za suho zlato... Zakaj to trdim? Ker je pred časom revija Caliver naredila test 6 pištol za preciznjaka in zmerila povprečne grupe 10 serij. Zmagala je presenetljivo (ali pa tudi ne) CZ Sport II s povprečno grupo 40.5mm, za njo je bil Sig Sauer P210 s 41,7mm, potem pa ostali*
Zdej mi bo pa nekdo trdil, da je REX-1 bolj precizen od obeh?

* Scan testa je prevelik da bi ga lahko pripel na forum.
Pri testih porabe goriva se je prefrigan proizvajalec avtomobilov spomnil, da tistemu novinarju, ki bo imel na predpisani testni progi najnižjo porabo, testni avto podari. Seveda je bila poraba pri vseh novinarjih tako nizka, kot nikdar v normalnih razmerah.

Katere trike uporabljajo proizvajalci orožja ne poznam, ampak so verjetno namazani z večimi žavbami kot pištole.
(23-02-2016, 06:57)Desc Napisal: [ -> ]Pri testih porabe goriva se je prefrigan proizvajalec avtomobilov spomnil, da tistemu novinarju, ki bo imel na predpisani testni progi najnižjo porabo, testni avto podari. Seveda je bila poraba pri vseh novinarjih tako nizka, kot nikdar v normalnih razmerah.

Katere trike uporabljajo proizvajalci orožja ne poznam, ampak so verjetno namazani z večimi žavbami kot pištole.

Posploševanje, ...rekla kazala..., predvsem pa neobjektivnost....., mislim, da se to ne spodobi za nek strelski forum.

Če nekdo naredi nek test xxx za izdelek 01, ga lahko demantira le test yyy za izdelek 01. Do takrat pa velja prvi test !

Vse ostalo je na nivoju "Kmetije" in rekla kazala.
Kako preprosto življenje živijo nekateri blagor jim...kot še nekaterim...
Če ni definiranih standardov na osnovi katerih se nekaj testira in zagotavlja ponovljivost rezultatov, potem so taka testiranja samo stvar zaupanja ali pa manipulacij, kakor komu ljubše.
jaz sem testiral pa je vse v isto luknjo letelo.. eto...
jaz ti verjamem, ker službena/delovna pištola mora delat "v nulo"...

Mrgreen 

Ajd!
(23-02-2016, 11:03)dani_79 Napisal: [ -> ]jaz sem testiral pa je vse v isto luknjo letelo.. eto...

A boš objavu tarčo?
Mislim, da jo ne sme, ker gre za interno testiranje, rezultati pa so tajni. On nas je samo na skrivaj seznanil Thumbup ...

Ajd!

P.S.: turist, po mojem se je dani_79 samo sarkazmiral glede na prejšnje objave o neverjetni točnosti. Lahko pa se tudi motim Mrgreen ...
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30