Strelec.si - Slovenski strelski forum

Full Version: Treniranje streljanja
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Pri pooblaščenih izvajalcih; spodaj sta dva naj še kdo doda preostale, ker ne vem na pamet.

http://www.varnost.si/ravnanje_z_orozjem
http://www.svjurij.com/
soit medvode
@zacetek Če ti ni težko priti v PO enkrat v naslednjem tednu ( stvar dogovora ), lahko dobiš dovolj kvalitetne inštrukcije brezplačno!! Seveda, porabljen material pa bo treba plačati po ceni, kot je v trgovini.

Pa še en namig glede uporabniškega imena: Spremeni ga v ženski spol - ni pa nujno. :)
Takoj, ko sem se oglasil, je zgubila veselje?! :)
Mogoče je pa na poti v PO? :) :) :)
:)
Hvala vsem in vsakemu posebej. Vse, kar napišete, pride prav in vse grem preverit.

Na strani od SK Sv. Jurij piše: "Opravljen preizkus znanja o ravnanju z orožjem je pogoj za izdajo orožnih listin in pogoj za vključitev v strelski klub." Je to res?

@357, kdo organizira inštrukcije v Postojni?

Par vas je že reklo, da se plača, kolikor porabiš in kolikor stane v trgovini. Koliko približno pa je to?
Glede na to, da si tudi iz LJ, na kratko moja zgodba, ki je še zelo sveža. Okoli silvestra me je zamikalo streljati; poguglal sem "strelišče" in se zapeljal v Gameljne. Na izbiro sem dobil 3 ali 4 pištole različnih kalibrov (enkrat celo revolver) in sem v spremstvu vodje strelišča odpokal škatlo streliva. Pokazal mi je osnovno držo, varno rokovanje z orožjem in me opozarjal na začetniške napake. Pazi, to ni trening, je bolj spoznavanje orožja. Preračunal sem si, da stane 8 obiskov enako kot letna članarina (kjer lahko pridem streljat brez doplačila). In sem se pač včlanil. Še vedno se lahko včlanim v drug klub in pridem v Gameljne samo pokat ali pa po letu dni ne podaljšam članarine.
Po parih streljanjih si bolj ali manj razjasniš kaj bi rad(a): VK/MK, puška/pištola, precizno/dinamično streljanje. In glede tega se mi zdi, da je strelisce.si super, ker ima kar precej orožja za sprobat, pa tudi strelske proge so povsem na mestu. Za trap sem se pa enkrat odpeljal na Pragersko, kjer sem probal tudi to.
Glede treninga; tu sem pa tudi sam v megli. Sicer menim, da je voden trening, še posebaj na začetku, zlata vreden. Na žalost pa ne poznam nobenega organiziranega treninga natančnega streljanja z VK (veliki kaliber) v Ljubljani.
Po parih streljanjih ugotoviš, da je sposojena pištola pač tuja pištola in da bi raje imel svojo. In greš delat še vse potrebno za orožni list. Ampak to je že drugi korak ;)
Upam, da ti je kaj pomagalo.

[popravil mastermind]
Pozdravljena!
Pokliči v Gameljne in dobiš vse podatke iz prve roke.
http://sddumdum.blogspot.com/
Takih ki organizira tečaj strelanja in možnost pridobitve papirjev je kr nekaj.

Želim ti čim bolj ugodno rešitev.

lp Milan
Zacetek, pokliči na 014271277, Strelišče na Rudniku-LJ in ti bodo vse povedal koliko kaj stane. Strelsko mesto za pištolo (15 ali 25 metrov) za cca 1h je 9€, koliko računajo za izposojo orožja in nabavo streliva pa ne vem, vprašaj.
ta preizkus je eden izmed pogojev za nabavo lastnega orožja (ki ga slej ko prej rabiš), je pa tudi pomoje najboljši prvi stik z orožjem in zakonodajo povezano s tem) članstvo v strelskem klubu pa je ravno tako eden izmed pogojev za nabavo lastnega orožja, tam pa dejansko treniraš streljanje). Ta izpit ni nujno pogoj za včlanitev (odvisno kaj ima klub v statutu pod pogoji za članstvo). Najbolje da kar pokličeš g. Roka Štuparja (SK SV Jurij) na 041 821 435 ti bo v 2 minutah razložil vse.
> poltergist said:
(SK SV Jurij).

Punca je iz Ljubljane, ti pa jo pošiljaš na drugi konec Slovenije? :)
Svetoval sem da pokliče za informacije, ni ji treba nikamor it. Malo dinamike pa tudi ne škodi ;)
> zacetek said:
> :)
> Hvala vsem in vsakemu posebej. Vse, kar napišete, pride prav in vse grem preverit.
>
> Na strani od SK Sv. Jurij piše: "Opravljen preizkus znanja o ravnanju z orožjem je pogoj za izdajo orožnih listin in pogoj za vključitev v strelski klub." Je to res?
>
> @357, kdo organizira inštrukcije v Postojni?
>
> Par vas je že reklo, da se plača, kolikor porabiš in kolikor stane v trgovini. Koliko približno pa je to?

V Postojni, ja 357 vendar, sam je letnik 1836...najmanj, pa samo enoročno obvlada ^:)^
> jabolko said: V Postojni, ja 357 vendar, sam je letnik 1836...najmanj, pa samo enoročno obvlada ^:)^

Jo pa ti obvladaj dvoročno, ker si okoli sedem let mlajši. :)
**Konec moje ponudbe.**
Hm mam občutek da sem prjatla mal užalu no ja vem da se rad ujezi, ma lej IPSC ejevcu je [neglede na letnik] dvoročno ali pa enoročno naj si bo leva ali desna šala mala...ti zacetek pa sam pazi da, te ne bodo lupili z članarino, municijo, kvazi instrukcijami in ne vem kaj še, za probat ali zadevo spoznat, videt, tega ne rabiš...
> 357 said:
> > jabolko said: V Postojni, ja 357 vendar, sam je letnik 1836...najmanj, pa samo enoročno obvlada ^:)^
>
> Jo pa ti obvladaj dvoročno, ker si okoli sedem let mlajši. :)
> **Konec moje ponudbe.**



=))
> jabolko said:Hm mam občutek da sem prjatla mal užalu no ja vem da se rad ujezi

Nič od tega, si pa "zacetek-o" spravil ob brezplačen "študij", kar bi zajemalo kakšno uro teorije ( nakladanja ), prikaz nekaj vrst/tipov ( mojega ) orožja in praktičen del ( streljanje v tarčo ).
Hvala za izkušnje, predloge in opozorila.
Prosim, pišite še naprej. Vsako sporočilo mi je v pomoč (pa mogoče drugim začetnikom tudi).

_O nekaterih sporočilih pa ne vem, kaj bi si mislila :) Predlagam pa kak obisk strelišča, da sprostite višek energije :)_
> 357 said:
> > jabolko said:Hm mam občutek da sem prjatla mal užalu no ja vem da se rad ujezi
>
> Nič od tega, si pa "zacetek-o" spravil ob brezplačen "študij", kar bi zajemalo kakšno uro teorije ( nakladanja ), prikaz nekaj vrst/tipov ( mojega ) orožja in praktičen del ( streljanje v tarčo ).
>
>
>

Daj no nehaj, zacetek bo z svojo gavo mislu ali mislila....
> jabolko said: Daj no nehaj, zacetek bo z svojo gavo mislu ali mislila....

Zakaj pa ji potem ti daješ navodila, če veš, da ima "svojo glavo"?
Pages: 1 2 3