Strelec.si - Slovenski strelski forum

Full Version: 3D tiskanje - nekaj mojih projektov
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5
Prilagam nekaj idej, ki sem jih sam narisal in naredil z 3D printerjem. Če ima kdo kakšen problem in bi bil potencialno "tržno zanimiv" z idejo na plano. Če bi bilo dosti interesentov, bi se spravil narediti bullet feeder za pištolske krogle.

308 Win in 223 rem Reloading Tray
[attachment=2098] [attachment=2099]

Gumb za nastavitev smodnika za Dillonove dozirnike - Zdaj veš v kater smer se dodaja smodnik ;)
[attachment=2100] [attachment=2101]

Če ti grejo izvržene netilke, ki ležijo po sobi na živce, potem je tole rešitev za Dillon XL-650
Izbite netilke grejo zdaj direktno v kanko za smeti. 
[attachment=2102] [attachment=2108]

Tok za nabojnik in vijakom za nastavitev trdote oprijema.
[attachment=2103] [attachment=2104]  [attachment=2107]  [attachment=2105]

LP Savo
Še nekaj projektov "snetih" z interneta.


AR15 Stenski nosilec nabojnikov
[attachment=2109]  [attachment=2110]

Nosilec za Dillonove menjalne sisteme.
[attachment=2112]  [attachment=2113]

Luštkan nosilec za inbuse - Dillon
[attachment=2111]
tok za nabojnike je  Thumbup

jst sem tudi ustvarjal samo je naprintano na SLS tiskalniku, pokazem pa enkrat ob priliki.
Bi rad prej obogatel z idejo predno jo kitajci v roke dobijo :D
Fajn projekte si na printal ,jaz se trenutno malce matram z ene par kosi za pripet go pro oz kitajskega fejkiča SJCAM na puško ,vrjetno bo najbolje služila montža zgoraj na optiki  čeprav najlažje za naredit je eno za pod cev , na žalost je pri tacticol  rabi kamera povsod na puški zelo v napoto oz izpostavljena da jo na prvem ovinku odtrga dol.

Drugače za na picatinny rail je nekaj fajlov na netu. Tale zgleda kar ok ke rje QD tako da kamero lahko po potrebi snameš dosti hitro .

[Image: medium.JPG]
[Image: medium.jpg]
Če boš še printal, se priporočam za gumb za dillonov dozirnik smodnika.
Takisto !
Savo jaz bi pa nucal za Dillon 650 za netilke da ne letijo okol!
Povej ko bos imel!
Hvala
A Fegus
(07-08-2015, 22:50)andrejf Napisal: [ -> ]Savo jaz bi pa nucal za Dillon 650 za netilke da ne letijo okol!
Povej ko bos imel!
Hvala
A Fegus

Prinesem na naslednjo 1000m tekmo. 5.9.
(07-08-2015, 16:53)mr.T Napisal: [ -> ]Fajn projekte si na printal ,jaz se trenutno malce matram z ene par kosi za pripet go pro oz kitajskega fejkiča SJCAM na puško ,vrjetno bo najbolje služila montža zgoraj na optiki  čeprav najlažje za naredit je eno za pod cev , na žalost je pri tacticol  rabi kamera povsod na puški zelo v napoto oz izpostavljena da jo na prvem ovinku odtrga dol.

Drugače za na picatinny rail je nekaj fajlov na netu. Tale zgleda kar ok ke rje QD tako da kamero lahko po potrebi snameš dosti hitro .

[Image: medium.JPG]
[Image: medium.jpg]

Sem najdu ene par dobrih stvari že narisinah.

[Image: medium-4_preview_featured.JPG]
[Image: GoPro_Picatinny_Rail_top_mount_repaired_...atured.jpg]

[Image: IMG_4188_preview_featured.JPG]

[Image: weaver_gopro_v3_preview_featured.jpg]

Bom sprintu neki pa povem kako se obnese.
Savo zmenjena!
Clap, bravo, carske uporabne malenkosti...
Evo še ena sprintana zadeva in sicer nosilec za nabojnike. gre pa za zelo velike nabojnike kalibra 12 in je pomojem zelo teško dobiti kaj podobnega (nisem niti iskal). 

Nabojniki so od te puške:
http://www.proarmis.si/orozje/dolgocevno...agnum-sand

[attachment=2205]  [attachment=2206]  [attachment=2207]
Še ena narisana in sprintana zadeva in sicer orodje za hitrejše polnenje 22lr streliva za AR-15 CMMG conversion kit nabojnike.
Če bi upošteval čas risanja in zasnove verjetno nikol ne bi toliko dodatnega časa porabil za polnenje nabojnikov.  Eek

Slike:
[attachment=2208]  [attachment=2209]  [attachment=2210]  [attachment=2212]  [attachment=2211]
Še ena zadeva.
"Orodje za pranje tulcev" v ultrazvočnem čistilcu. Velikost je prilagojena popularnim kalibrom 223, 6,5, 308, 357/9mm, .40 in .45 . Kapaciteta je 100 tulcev zunanje mere so 125mmX125mm
Če je kdo zainteresiran, da bi kupil tole zadevo naj me kontaktira na ZS in če bo dosti interesentov, bi dal narediti orodje za tole.

Slike:
[attachment=2234]  [attachment=2235]  [attachment=2236]
Bravo res si majster  Clap Clap Clap
Res pohvalno. Na takih vzorcih dobiš ideje, kaj je vse možno narediti s 3D tiskanjem.
(27-08-2015, 09:09)trzinc Napisal: [ -> ]Še ena zadeva.
"Orodje za pranje tulcev" v ultrazvočnem čistilcu. Velikost je prilagojena popularnim kalibrom 223, 6,5, 308, 357/9mm, .40 in .45 . Kapaciteta je 100 tulcev zunanje mere so 125mmX125mm
Če je kdo zainteresiran, da bi kupil tole zadevo naj me kontaktira na ZS in če bo dosti interesentov, bi dal narediti orodje za tole.

Slike:
   

Misliš, da se izdelava orodja splača , kovinska orodja za brizganje so draga ko pes ,tako nekaj stisočakov.  Edino orodje ki bi bilo dostopn bi bilo tako za livanje.

Bo pa tole tiskanje v naslednjih parih letih dobilo dodaten zagon saj nekaj relevantinih patentov propade.
(29-08-2015, 12:59)mr.T Napisal: [ -> ]
(27-08-2015, 09:09)trzinc Napisal: [ -> ]Še ena zadeva.
"Orodje za pranje tulcev" v ultrazvočnem čistilcu. Velikost je prilagojena popularnim kalibrom 223, 6,5, 308, 357/9mm, .40 in .45 . Kapaciteta je 100 tulcev zunanje mere so 125mmX125mm
Če je kdo zainteresiran, da bi kupil tole zadevo naj me kontaktira na ZS in če bo dosti interesentov, bi dal narediti orodje za tole.

Slike:
   

Misliš, da se izdelava orodja splača , kovinska orodja za brizganje so draga ko pes ,tako nekaj stisočakov.  Edino orodje ki bi bilo dostopn bi bilo tako za livanje.

Bo pa tole tiskanje v naslednjih parih letih dobilo dodaten zagon saj nekaj relevantinih patentov propade.

Zdaj vidim, da se ne splača, ker očitno to noben ne rabi. Ampak če bi dobil 10 interesentov s foruma in če bi to številko pomnožil z potencijalnimi kupci, ki niso na forumu in vse skupaj pomnožil na EU nivo potem bi se verjetno splačalo.
evo, še ena ideja za 3D printanje ;)
Sprintane rumene netilke za izdelavo "šusov" za suhi trening.

[attachment=2523]
Pages: 1 2 3 4 5