Strelec.si - Slovenski strelski forum

Full Version: Nakup zračne pištole
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Rad bi kupil zračno pištolo, ki bi jo uporabljal za pridobivanje "kilometrine" za precizno streljanje. Sicer streljam dvoročno pricizno na 25m in ker za sabo še nimam prav veliko "kilometrine" in vem da bo potrebno ustreliti nekaj 1000x, da bom pridobil tisti osnoven občutek za merjenje, proženje...  bi rad potreniral tudi doma ter iščem neko ugodno varianto, zato razmišljam o nakupu zračne pištole.
Sam sem razmišljal o Wihrauch HW 45.
Bi morda kdo priporočil kaj drugega?

[quote dateline='1488578587']
Weihrauch hw45 je odlična pištola. Bi pa še bolj priporočal model HW75 ki ne uporablja sistema na vzmet kot HW45, ampak tako imenovani single stroke pneumatic sistem, to pomeni da pri odpiranju pištole ne napenjaš vzmeti ampak stisneš zrak v komori. Ta sistem omogoča dosti natančnejše streljanje brez odsuna in vibracij.Weihrauch ima tudi cenejšo varianto s tem sistemov v modelu HW40, ki pa je plastična pištola, ki ne daje tako dobrega občutka kot HW75.
[/quote]
dateline=\1488578587 Napisal:Za ta namen sem si jaz nabavil tole: http://www.network54.com/Forum/79574/mes.../FWB+lp+65

Stara dobra klasika ni mi žal.
Če se misliš "uveljavit" tudi v disciplini pod okriljem ISSF, potem si omisli vsaj to:

http://www.pyramydair.com/s/m/Feinwerkba...istol/1240
?
(Weihrauch hw45 je odlična pištola),

kaj pa - model hw70
lphrib
(04-03-2017, 08:17)PCP Napisal: [ -> ]
[quote dateline='1488578587']
Weihrauch hw45 je odlična pištola. Bi pa še bolj priporočal model HW75 ki ne uporablja sistema na vzmet kot HW45, ampak tako imenovani single stroke pneumatic sistem, to pomeni da pri odpiranju pištole ne napenjaš vzmeti ampak stisneš zrak v komori. Ta sistem omogoča dosti natančnejše streljanje brez odsuna in vibracij.Weihrauch ima tudi cenejšo varianto s tem sistemov v modelu HW40, ki pa je plastična pištola, ki ne daje tako dobrega občutka kot HW75.

[/quote]

Ja sm HW75 je dost dražja in rabljena se skoraj da ne prodaja :| 
Pa je pri HW40 samo občutek slabši, ali je tudi manj precizna in vzdržljiva?
Pa če bi postavil na tehtnico HW40 in HW45... katera bi bila bolj primerna?
(04-03-2017, 10:21)pegas Napisal: [ -> ]
dateline=\1488578587 Napisal:Za ta namen sem si jaz nabavil tole: http://www.network54.com/Forum/79574/mes.../FWB+lp+65

Stara dobra klasika ni mi žal.
Tudi o tem sem že razmišljal, ker se jih kar nekaj prodaja na egunu in je cena dokaj podobna kot pri HW45.
Kako je pa kaj z vzdržljivostjo in  vzmetjo in rezervnimi deli pri FWB LP65?

Kakšna je pa razlika med modeli FWB LP65, FWB LP80 in FWB LP90?
Pri  FWB 65 ,80 in  90 je razlika v sprožilcu .
(05-03-2017, 18:36)benko8 Napisal: [ -> ]Pri  FWB 65 ,80 in  90 je razlika v sprožilcu .
Kakšna razlika je v sprožilcu? In kateri izmed teh kosov je boljša izbira?


Poslano z mojega F5 z uporabo Tapatalk
65 ali 80 (80 ima še dodaten premik sprožilca naprej-nazaj ,65 pa ne) ,90 -tka ima elektronskega in bi si jo izogibal.
Z lp 65 sem streljal pred leti v klubu in je bila kar popularna. Prednost je ker ne rabiš jeklenke za filanje. Trenutno imam starejšo Walther CP2, ki je vsaj za moje potrebe vrhunski kos edino za filanje rabim CO2 jeklenko. Priporočam ti, da če imaš možnost, da pogledaš za kakim takim kosom. Moja z jeklenko vred je vredna nekje 200 eu.

Lp andrej
Za resno enoročno imamo Steyr pištole.

Za dvoročno z odličnim sprožilcem Zoraki (tudi 4.5) s pnevmatskim sistemom (ne rabite jeklenk ali co2).
Podoben sistem z malo slabšim sprožilcem (ga je možno spedenati..) Gamo Af-10.