Strelec.si - Slovenski strelski forum

Full Version: Koliko smo vredni amaterji?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Živ,

Imamo EP v strelstvu, pa me zanima kaj mislite, kako bi se odrezali najboljši tekmovalci na prvenstvu s pistolo/dvoročno na 25 m?
Po mojem mnenju bi padale same 200 tice in sami muši?, jih mogoče preveč cenim, kaj mislite ali mogoče veste?

Lp
od 197 - 199
lphrib

danes v finalu ko je bil odločilni strel za medalje od 6 strelcev
je samo Mikec ustrelil dobro,  vseh ostalih pet 9,8 in MANJ
(gledal v živo)

trening SEVEDA NE ŠTEJE!
Tudi jaz malo spremljam te rezultate. Prvih 5 vse nad 197. A nebi bilo bolje, da bi se povečala razdalja za 5-10m?
(10-03-2017, 21:44)hrib48 Napisal: [ -> ]od 197 - 199
lphrib

danes v finalu ko je bil odločilni strel za medalje od 6 strelcev
je samo Mikec ustrelil dobro,  vseh ostalih pet 9,8 in MANJ
(gledal v živo)

trening SEVEDA NE ŠTEJE!

Da bi profesionalci streljali dvoročno na 25 m - enako kot najboljši amaterji?, a ni to za njih mala malca?
Bo treba žgančke papat pol se pa prmerjat z njimi.
Ti fantje imajo 40 in več ur tedeskega treninga.
Dvoročno 25m ni niti približek temu. Je pa res dougcajt gledat to na tv.
Drugač pa ima ISSF 25m VK pištolsko disciplino pa se gre lhka tja pomert kuk maš u hlačah.
Prioriteta "profesionalcev" ni dvoročno streljanje, ker se po programu ISSF ( verjetno tudi po kakšnem drugem ) kratkocevne discipline strelja izključno enoročno. Zakaj bi si mazal obe roki, če lahko opraviš delo brez problemov ( prileti tudi kakšna 100/100 ) le z eno? :-D Iz lastnih izkušenj vem, da sem bil pri dvoročnem streljanju, ko sem ga preizkušal na treningih, manj uspešen od enoročnega in zato sem vedno tekmoval le z eno. Upam si trditi, da te dvoročno streljanje nekako "pokvari" in je vrnitev na enoročno zelo težko - se pravi, da si s "profesionalnim" streljanjem naredil konec.
Razdalje do tarč nima smisla podaljšati, je lažje zgostiti kroge na tarči ali pa narediti to, kar so pri ISSF naredili - uvedli decimalke in skrajšali čase streljanja.
(11-03-2017, 08:22)Mat Kurja Napisal: [ -> ]Bo treba žgančke papat pol se pa prmerjat z njimi.
Ti fantje imajo 40 in več ur tedeskega treninga.
Dvoročno 25m ni niti približek temu. Je pa res dougcajt gledat to na tv.
Drugač pa ima ISSF 25m VK pištolsko disciplino pa se gre lhka tja pomert kuk maš u hlačah.
A obstaja ta tekma tudi pri nas? Kdaj? Jaz bi šel probat, kolk je v hlačah! Na treningu enoročno sploh ne zaostajam veliko. Naredil sem že tudi 95.

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
(11-03-2017, 20:51)turist Napisal: [ -> ]A obstaja ta tekma tudi pri nas? Kdaj? Jaz bi šel probat, kolk je v hlačah! Na treningu enoročno sploh ne zaostajam veliko. Naredil sem že tudi 95.
Si gledal finale (zračna puška in pištola). Srbi pometli z rusi.
Srbi so bili carji, pobrali so skoraj vse!

Poslano z mojega SM-T705 z uporabo Tapatalk
...evo primer VENTA, rezultat na "Evropskem prvenstvu" vemo... (10m - 572)

dvoročno na 25m VK, pa priložena slika
lphrib48
Tole je pa čudno, verjetno je prvič streljal dvoročno.
Zakaj čudno,
(pogoji so bili težavni, dež, slaba vidljivost,...)
ko se je ugrel je zadel 197,

sicer pa je 10m zračna, zahtevnejša od 25m VK

lphrib
Je Kevin sigurno streljal dvoročno? ;)
(27-03-2017, 10:26)hrib48 Napisal: [ -> ]Zakaj čudno,
(pogoji so bili težavni, dež, slaba vidljivost,...)
ko se je ugrel je zadel 197,

sicer pa je 10m zračna, zahtevnejša od 25m VK

lphrib

Ja sej to, človek trenira pomoje saj 3 ure na dan veliko težje discipline, potem je pa šesti pri amaterjih - ČUDNO.
(27-03-2017, 10:42)357 Napisal: [ -> ]Je Kevin sigurno streljal dvoročno? ;)

Kevin je streljal enoročno z Matchgunom .32WC, ki je bolj na pol veliki kaliber, je bolj igrača kot MK!

Pogoje pa smo imeli vsi enake, da bi bil pa dež se pa ne spomnim, pa še nimam skleroze! Mrgreen
...
(27-03-2017, 15:09)hrib48 Napisal: [ -> ]...celo LILO je kakšni dve uri, dež pa celo dopoldne
poglej si slike in filme na youtube...
lphrib

19. ODPRTO DRŽAVNO PRVENSTVO ZSČ SLOVENIJE V PRECIZNEM STRELJANJU S PIŠTOLO VELIKEGA KALIBRA 
,,TRBOVLJE – 2016,,
15.10.2016
http://www.zsctrbovlje.si/index.php/2016...ery/page/1

Tu so slike, pa poglej koliko je bilo dežja! Streljali smo pa tako ali tako iz kontejnerjev!

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
V soboto 15. oktobra 2016 je na strelišču Agnez-Ojstro potekalo 19. odprto državno prvenstvo ZSČ v preciznem streljanju s pištolo velikega kalibra do 9 mm, 4 x 10 strelov. Tekmovanja se je udeležilo 163 tekmovalcev in tekmovalc v 45 ekipah in posamično. Navkljub slabemu vremenu je bilo tekmovanje odlično organizirano in izvedeno skladno z urnikom prihoda ekip. Pokrovitelj tekmovanja in predsednik častnega odbora je bil generalmajor dr. Andrej Osterman, načelnik Generalštaba SV, ter generalmajor dr. Alojz Šteiner, predsednik ZSČ, g. Miran Jerič, župan Občine Hrastnik, in gdč. Jasna Gabrič, županja občine Trbovlje.

dež, dež in še enkrat dež, 3 od 4-ih serij sem odstreljal v dežju (na odprtem delu)

lphrib (konec z moje strani)
Pages: 1 2