Strelec.si - Slovenski strelski forum

Full Version: Trezor za orožje
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ekipa, ob selitvi iščem primeren trezor za dolgocevno orožje. Ne iščem plehnatih omar ala Bauhaus, ampak nekaj kar ne bo mogel kar tako "odpajsat" dol s stene.
Kaj predlaga glas ljudstva - kam naj pogledam, kje se dobi kvalitetna in varna roba?
Zdravo!

Sem ravno nabavil zase. Iskal sem nekaj normalnih dimenzij za par kosov dolgocevnega orožja in s polico za strelivo. Hotel sem tudi, da ima nek protivlomni certifikat, da ko bodo srali z novim zakonom, da bom "miren". Najbolj mi je bil všeč (dimenzijsko in po razporeditvi) primatov TS, vendar pa nima certifikata, tako da sem iskal naprej.

Vzel sem Solognac 100 za 10 kosov. Cena je bila 310€ v decathlonu (redna cena 350€). Ima certifikat, ki zadostuje angleški in nemški zakonodaji tako da upam da bo tudi naši (glede protivloma in ključavnice). Narejen je masivno (82kg), na predal za strelivo gre komot 3000 kosov raznega streliva. Za puške je dovolj prostora, čeprav so nosilci penasti in butasti (preblizu stene). 10 jih pomoje spraviš notri, vendar jih moraš nalagat enega na drugega.
Je pa res, da naj bi vzel zadnjega, ki so ga imeli pri nas. Je za preverit v trgovini.
Druga opcija je bila na ipscstore, vendar ga tudi ni na zalogi. 

https://www.solognac.co.uk/safety-cabine...id_8156527

Če rabiš ti ga poslikam in pomerim notri.

LP Aleš
Jaz bom spet naredil reklamo za https://www.toptresore.de/ (oz. kar https://www.toptresore.de/waffenaufbewahrung.html ) kjer imaš omare za velike in male najrazličnejših varnostnih stopenj. Meni so ~150 kg zadevo pripeljali iz Nemčije za slabih 100 €. To je bila tudi marža, ki mi jo je Metalka želela zaračunat za izdelek nekoliko nižjega cenovnega razreda. Bili so tudi zelo odzivni, kar ne morm rečt za nobenega slovenskega prodajalca, ki sem jih pobaral po omari.
Jaz kupujem na www.navarnem.si
Italijanska proizvodnja, cez 100kil, luknje za pritrditev v steno in tla.
Moj predlog - www.tresoro.at

Odvisno od potreb po št. različnega orožja, ena od možnih variant za ugodno ceno - https://www.tresoro.at/Tresor-Format-Waf...-145-Kombi

Pritrjevanje 2 x v steno, 1 x v tla.
Pridi pogledat omaro v Tarčo.
Na zalogi omara za 10 in 5 pušk.Cena 320 evrov

lp M
(08-06-2017, 07:38)6BR Napisal: [ -> ]Pridi pogledat omaro v Tarčo.
Na zalogi omara za 10 in 5 pušk.Cena 320 evrov

lp M

Tehta pa to koliko natanko?
(07-06-2017, 14:53)Kristian Napisal: [ -> ]Ekipa, ob selitvi iščem primeren trezor za dolgocevno orožje. Ne iščem plehnatih omar ala Bauhaus, ampak nekaj kar ne bo mogel kar tako "odpajsat" dol s stene.
Kaj predlaga glas ljudstva - kam naj pogledam, kje se dobi kvalitetna in varna roba?

Lahko ti jaz povem, kje sem jaz kupoval.
Nisi povedal, če iščeš novo ali rabljeno. Jaz problema z rabljeno ne vidim, dokler je lepo očuvano.
Tam dobiš debelo omaro 150+ kg za drobiž.

Jaz ponavadi gledam:
www.egun.de

potem vpišem kriterij:
waffenschrank

ter:
Nur auktionen

(da se znebim novih stvari, ki so za dlako dražje, kot v Sloveniji - nove).

Tu je edino problem, da ko nekaj kupiš, se rabiš vsesti v avto s prikolico in to iz Nemčije pripeljati. Za 60 € se ti ne izplača.
Nedavno je bila naprodaj omara za 10+ kosov orožja, s štiri kombinacijsko številčno ključavnico, 300+kg za nekih 400 €, kar nova stane 1500 €. To recimo se orenk izplača. Nisem imel časa, da bi organiziral prevoz, ampak meni je ta omara bila fenomenalna.

Seveda moraš imeti plan, kako robo spraviti na prikolico. To je treba točno prebrati, ker marsikje piše, da ne morejo pomagati pri transportu, pa take.
(09-06-2017, 01:27)bbbbbb2011 Napisal: [ -> ]Jaz problema z rabljeno ne vidim, dokler je lepo očuvano.

Poleg vseh navedenih (da moraš it v njemačku s kompletom 4 ljudi da jo naložijo) je glavni problem rabljenih, ker po večini nimajo EN standarda. Ta pa bo obvezen z novo zakonodajo.
Za rabljene lahko pogledaš na www.nolimal.si
(09-06-2017, 01:27)bbbbbb2011 Napisal: [ -> ]Jaz problema z rabljeno ne vidim, dokler je lepo očuvano.

Poleg vseh navedenih (da moraš it v njemačku s kompletom 4 ljudi da jo naložijo) je glavni problem rabljenih, ker po večini nimajo EN standarda. Ta pa bo obvezen z novo zakonodajo.
[/quote]
Enkrat smo ze imeli debato na to temo. Firma Rottner Tresor je dala ven objavo ekvivalence varnostnih stopenj. Torej konkretna blagajna, avstrijski in EN standard.

Tako da jaz ne vidim tezav.

Poslano z mojega SM-G800F z uporabo Tapatalk