Strelec.si - Slovenski strelski forum

Full Version: Težave pri zračni puški
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Zdravo,

Danes sem se na vrtu malo zabaval z zračno puško Gamo whisper igt 4.5 na njej imam namontiran Nikko mountmaster(rabljenega sem kupil). 
Skratka, puška z original merki na 10m vse v eno luknjo, namontiram optiko, zategnem pa ne prevec in "nastrelim". Nastrelim v navednicah zato ker grupa na 25m velika 5cm( to sploh grupa ni).
Poskusil sem z razlicnimi nasloni. Puška odskoci da je kar veselje. Nevem, kaj bi bilo narobe. Sklepam da nekaj z optiko, ali pa ravnotezjem. 
Ne da ne znam ustrelit, ker sem s to pusko ze ustrelil lepo grupo brez optike.
Samo to pa res ni nič!
Tarče so za zračno 10m
[Image: img20190112143451.jpg]
Napaka je sigurno v optiki.....imel podobno iskušnjo, je zračna z optiko trosila kot spomladanska ploha..
Streljal z resta, ne gre i ne gre....
Potem pa za hec namontiram na optiko z nosilcem še laser.....
Pogledaš na bell steno na 10 m, zračka v fiksnem restu,.....malo pomakneš glavo pri gledanju skozi optiko,
pleše pika po zidu +- 5 cm.
Ker zračka ni imela fiksnih merkov, da bi optiko enostavno snel dol, sem na šino namontiral
rabljeno staro optiko iz MK puške....pa je super grupa v tarči.
Saj sama zračka ni slaba, te tovarniške optike zgoraj pa so samo za šminko, uporabno ni.
Tudi jaz mislim da mora biti nekaj narobe z optiko, glede na to da sem kupil rabljeno, sem ocitno dobil macka v zaklu.
... marsikatera optika, ki je bila prej montirana na MK ali VK se z prestavitvijo na zračno puško izkaže kot neustrezna ...

... problem je še posebej prisoten na vzmetnih zračkah, kjer prihaja do drugačnega tipa vibracij, ki negativno vplivajo na optiko ... ravno zaradi tega nekateri proizvajalci optike ponujajo posebno serijo, ki je namenjena izključno zračnim puškam (npr. Hawke, ...)

... možno je, da si se seznanil s tem "fenomenom" tudi onemogočil optiko za nadaljno uporabo ...

lp upor500
(12-01-2019, 17:55)upor500 Napisal: [ -> ]... marsikatera optika, ki je bila prej montirana na MK ali VK se z prestavitvijo na zračno puško izkaže kot neustrezna ...

... problem je še posebej prisoten na vzmetnih zračkah, kjer prihaja do drugačnega tipa vibracij, ki negativno vplivajo na optiko ... ravno zaradi tega nekateri proizvajalci optike ponujajo posebno serijo, ki je namenjena izključno zračnim puškam (npr. Hawke, ...)

... možno je, da si se seznanil s tem "fenomenom" tudi onemogočil optiko za nadaljno uporabo ...

lp upor500

Mislim,  da z optiko ni nič narobe. 
Te puške so zelo zahtevne za streljati,  ker so premočne. Na 25 m je grupa 5 cm že kar dobra.  Če pa osvojiš še pravilen prijem (artillery hold) bo grupa še za kak cm ožja. 

Sam imam hatsana podobne moči in je popolnoma neuporaben za precizno na 25 m.  Stoje brez naslona bolje ustrelim,  kot če jo prislonim. Ko streljaš iz naslona,  podloži spredaj prst približno v težišču puške. Zadaj pa jo nič ne pritiskaj v ramo, samo v ravnotežju jo imej in poskusi.
... če prestaviš z MK puške optiko na zračno, boš najverjetneje optiko uničil zaradi drugačnih sil in vibracij, kot so pri MK-ju ...

... bilo preverjeno: optika z MK-ja (nastreljena) na zračko, tam se ni obnesla, po vrnitvi na MK nikakor ni bilo v redu ...

... ampak vsak se pač mora sam naučiti ...

lp upor500
Ta tvoja Gamo W. puška ima oznako IGT  (Inert Gas Technology), torej nima klasične vzmeti, ampak nekakšen plinski cilinder, gre za naprednejšo, precej boljšo tehnologijo.  Močnih vibracij nazaj naprej in še malo v stran, kot jih imajo zračne puške z vzmetjo, torej nima in optike ti ni zjebala ta puška, ampak si zjebano že kupil.  (Zahvali se prodajalcu.)  

Jaz imam na precej močni Gamo 5,5mm zrački že ene pol leta kitajsko optiko Visionking 1,5-5x32, ki na eBayu košta cca 60 USD s poštnino vred.  Dosedaj sem postrelil eno škatlo malo težjih diabol (250 kom.), pa na 40m še vedno zadenem Rio Mare konzervo oz. zadetki so tam, kot morajo biti.   
Še tole:
Ko streljaš iz naslona, pod kopišček vedno podloži roko. Na ta način boš imel vedno enako trdo podlago.  Natančnost zračk se poslabša, kadar je kopišček na trdi podlagi, sicer je ta napaka pri IGT zračkah manj izrazita, kot pri tistih z vzmetjo.
Sam imam enake izkušnje kot je napisal Mikek (gamo shadow 1000, 4.5 in optiko gamo 4x32wr). Iz naslona ne gre ravno najbolje. Z IGT sem sicer streljal, vendar premalo, da bi karkoli lahko pokomentiral.
(12-01-2019, 20:42)Robert91922 Napisal: [ -> ]Ta tvoja Gamo W. puška ima oznako IGT  (Inert Gas Technology), torej nima klasične vzmeti, ampak nekakšen plinski cilinder, gre za naprednejšo, precej boljšo tehnologijo.  Močnih vibracij nazaj naprej in še malo v stran, kot jih imajo zračne puške z vzmetjo, torej nima in optike ti ni zjebala ta puška, ampak si zjebano že kupil.  (Zahvali se prodajalcu.)  

Jaz imam na precej močni Gamo 5,5mm zrački že ene pol leta kitajsko optiko Visionking 1,5-5x32, ki na eBayu košta cca 60 USD s poštnino vred.  Dosedaj sem postrelil eno škatlo malo težjih diabol (250 kom.), pa na 40m še vedno zadenem Rio Mare konzervo oz. zadetki so tam, kot morajo biti.   
Še tole:
Ko streljaš iz naslona, pod kopišček vedno podloži roko. Na ta način boš imel vedno enako trdo podlago.  Natančnost zračk se poslabša, kadar je kopišček na trdi podlagi, sicer je ta napaka pri IGT zračkah manj izrazita, kot pri tistih z vzmetjo.

Tudi igt, nitro piston, vortex  in podobni sistemi so znani kot ubijalci optik. 
Hasan 125 vortex  mi je vsul daljnogled po 5 strelih (optika je bila prilagojena za zračne Puške), zadeti nisi mogel kartonske škatle na 25 m.
Sam sem pristaš zračnih pušk kot weihrauch hw  35, slavija 631 ipd. Sedaj v zimskih dnevih paše MK in VK nadomestiti z streljanjem na 10 m stoje z zračno. 
Zračna je zahtevna stvar za streljanje,  vse je odvisno od tega,  kako jo držiš. 

Lp
... problem IGT-ja, Vortex-a ali Nitro Pistona je v tem, da doseže veliko večjo "hitrost" v zelo kratkem času, zaustavitev pa je še vedno "brutalna" ... in ta zaustavitev je tisti vir vibracij, ki uniči optiko ...

... optika na PCP, CO2 ali "pumparicah" (večkratno pumpanje) ni problematična ... vse ostalo je pa pri nižjih € vložkih bolj tako-tako ...

lp upor500
Mocno dvomim da bi kupil zjebano, ker sem jo pred nakupom stestiral in so sli trije streli v isto luknjo z naslona na cca 8m, brez optike.

Je pa res da zdaj z optiko ustrelim enako veliko grupo v stoje ali z naslona(vsaj danes je bilo tako) res je da sem nekaj let nazaj tekmoval z zracno na 10m in mi je se kar nekaj ostalo. In ja imam obcutek da v rokah ne oskoci tako kot pri naslonu.
No naslednja bo FX Crown, tam teh tezav ne bo..
(12-01-2019, 23:05)zan89 Napisal: [ -> ]Mocno dvomim da bi kupil zjebano, ker sem jo pred nakupom stestiral in so sli trije streli v isto luknjo z naslona na cca 8m, brez optike.

Je pa res da zdaj z optiko ustrelim enako veliko grupo v stoje ali z naslona(vsaj danes je bilo tako) res je da sem nekaj let nazaj tekmoval z zracno na 10m in mi je se kar nekaj ostalo. In ja imam obcutek da v rokah ne oskoci tako kot pri naslonu.
No naslednja bo FX Crown, tam teh tezav ne bo..

Mislil sem zj. optiko, ne puško.
Aja, ja to pa.. bom poskusil dat gor se kaksno drugo.
(13-01-2019, 01:13)zan89 Napisal: [ -> ]Aja, ja to pa.. bom poskusil dat gor se kaksno drugo.

... bravo ... se ti zna zgoditi, da boš imel potem celo 2 neuporabni optiki ...

lp upor500
zan89 pa je s fiksno cevjo ali preklopno (google mi na to oznako vrne razlicne modele). Kombinacija preklopne cevi ter optike mi ni vsec saj imas optiko na puski cev je pa tam kjer se pac zatakne. V mojem primeru je z optiko tudi trosilo vendar le bolj po visini, na merke se pa to ni dogajalo na koncu sem ugotovil, da ima cev ko se zaklene malo zracnosti.
Upor 500 potem nihce nebi imel optike gor po tem razmisljanju. 
Ssime ima preklopno, najbrz nekaj lufta scasoma zagotovo nastane.
... še enkrat: 

- optika na PCP, CO2 ali "pumparicah" (večkratno pumpanje) ni problematična
- preklopne pa so vzmetne ali IGT, Vortex, Nitro piston ...

... sicer pa nabiraš izkušnje s svojimi € ...

lp upor500
Sej mi je ze zal ko sem sparal.. naslednja bo FX Crown ali kaj podobnega.
... pri FX-u poglej rajši modela INDY ali INDEPENDENCE ...

lp upor500
Zakaj pa je imas tako mnenje? 
Gledal sem Crown v .25 kalibru, predvsem bi rad streljal na daljse razdalje.
Crown je nov model in se mi zdi kar dodelan.

Pa še vedno imel pritiska za nekaj dest strelov, to da bi polnil na vsakih 5-10 strelov se mi ne zdi praktično.
Pages: 1 2