Strelec.si - Slovenski strelski forum

Full Version: Boškotovo potrdilo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Pozdravljeni!

Po 7 letih so otroci že kar zrasli in sem se odločil ponovno začeti z streljanjem. Ko sem zadevo prekinil, sem pištolo prepisal na tatu, ki je lovec.
Sedaj sem v ponovnem postopku pridobitve dovoljenja za nakup orožja, zato me zanima ( če kdo ve iz prve roke ) sledeče:
Ali za pištolo, za katero sem Boškotu pred sedmimi leti že plačal obvezni prispevek, da zadovoljim upravo enoto moram ponovno obiskati Boškota in vse od začetka, ali mi bo to še od takrat priznano?
Pištola je vedno ista.

Hvala za odgovor
(21-02-2019, 16:50)Oljnifilter Napisal: [ -> ]Pozdravljeni!

Po 7 letih so otroci že kar zrasli in sem se odločil ponovno začeti z streljanjem. Ko sem zadevo prekinil, sem pištolo prepisal na tatu, ki je lovec.
Sedaj sem v ponovnem postopku pridobitve dovoljenja za nakup orožja, zato me zanima ( če kdo ve iz prve roke ) sledeče:
Ali za pištolo, za katero sem Boškotu pred sedmimi leti že plačal obvezni prispevek, da zadovoljim upravo enoto moram ponovno obiskati Boškota in vse od začetka, ali mi bo to še od takrat priznano?
Pištola je vedno ista.

Hvala za odgovor

Boško je doživljenjski ( zaenkrat) :))
Oljnifilter - kašne napotke pa si dobil na tvoji UE?
Če je bil to edini kos orožja in so ti uničili OL ali PL sledi. Boško velja neglede na prekinitev. Vse ostalo pa ponovno od začetka.
Zdravniški pregled, potrdilo zveze, včlanitev v klub nov OL ali PL in nabavno dovoljenje pa pokat, srečno.
(21-02-2019, 18:18)357 Napisal: [ -> ]Oljnifilter - kašne napotke pa si dobil na tvoji UE?

Nisem še prišel do njih. V ponedeljek je psihiater, potem zdravniški, še kakšno tekmo bom prej odstreljal z izposojenim orožjem, in šele potem se bom napotil na UE.
(21-02-2019, 16:50)Oljnifilter Napisal: [ -> ]Pozdravljeni!

Po 7 letih so otroci že kar zrasli in sem se odločil ponovno začeti z streljanjem. Ko sem zadevo prekinil, sem pištolo prepisal na tatu, ki je lovec.
Sedaj sem v ponovnem postopku pridobitve dovoljenja za nakup orožja, zato me zanima ( če kdo ve iz prve roke ) sledeče:
Ali za pištolo, za katero sem Boškotu pred sedmimi leti že plačal obvezni prispevek, da zadovoljim upravo enoto moram ponovno obiskati Boškota in vse od začetka, ali mi bo to še od takrat priznano?
Pištola je vedno ista.

Hvala za odgovor

 Prepisal...to pa ne razumem, po moje tud sam nisi :)) Hand
(21-02-2019, 19:55)jabolko Napisal: [ -> ]
(21-02-2019, 16:50)Oljnifilter Napisal: [ -> ]Pozdravljeni!

Po 7 letih so otroci že kar zrasli in sem se odločil ponovno začeti z streljanjem. Ko sem zadevo prekinil, sem pištolo prepisal na tatu, ki je lovec.
Sedaj sem v ponovnem postopku pridobitve dovoljenja za nakup orožja, zato me zanima ( če kdo ve iz prve roke ) sledeče:
Ali za pištolo, za katero sem Boškotu pred sedmimi leti že plačal obvezni prispevek, da zadovoljim upravo enoto moram ponovno obiskati Boškota in vse od začetka, ali mi bo to še od takrat priznano?
Pištola je vedno ista.

Hvala za odgovor

 Prepisal...to pa ne razumem, po moje tud sam nisi :)) Hand

No, da ne bo nesporazuma, orožni list sem vrnil na UE, še pred tem pa sem uredil prenos orožja na tatu. 
Upam, da sem se dovolj jasno in razumljivo izrazil, da ne bo nadaljnjih nesporazumov   :))
(21-02-2019, 19:50)Oljnifilter Napisal: [ -> ]
(21-02-2019, 18:18)357 Napisal: [ -> ]Oljnifilter - kašne napotke pa si dobil na tvoji UE?

Nisem še prišel do njih. V ponedeljek je psihiater, potem zdravniški, še kakšno tekmo bom prej odstreljal z izposojenim orožjem, in šele potem se bom napotil na UE.

Ne poznam razlogov za to tvoje čudno početje, lahko bi obdržal OL in bi z očetom naredila za souporabo, če že nisi hotu doma imet pištole...sedaj pa imaš sitnosti nepotrebne.
Z izposojenim orožjem, če ni pisano na društvo, ti pa član le tega ne smeš streljati. Doh
Vprasaj na UE, saj verjetno imajo telefon. 
Na lopova si prepisal orozje?? Pazi kaj bos delal pri psihiatru. 
Dosti srece.
(21-02-2019, 23:59)MarkB Napisal: [ -> ]Vprasaj na UE, saj verjetno imajo telefon. 
Na lopova si prepisal orozje?? Pazi kaj bos delal pri psihiatru. 
Dosti srece.

Tata- oče
(21-02-2019, 22:43)jabolko Napisal: [ -> ]
(21-02-2019, 19:50)Oljnifilter Napisal: [ -> ]
(21-02-2019, 18:18)357 Napisal: [ -> ]Oljnifilter - kašne napotke pa si dobil na tvoji UE?

Nisem še prišel do njih. V ponedeljek je psihiater, potem zdravniški, še kakšno tekmo bom prej odstreljal z izposojenim orožjem, in šele potem se bom napotil na UE.

Ne poznam razlogov za to tvoje čudno početje, lahko bi obdržal OL in bi z očetom naredila za souporabo, če že nisi hotu doma imet pištole...sedaj pa imaš sitnosti nepotrebne.
Z izposojenim orožjem, če ni pisano na društvo, ti pa član le tega ne smeš streljati. Doh

Jebat ga, nihče ni popoln. Takrat pač nisem se pozanimal in sem naredil po svoje. Član društva sem že tako, da ne bi smel biti problem glede izposoje orožja na tekmi.

(21-02-2019, 23:59)MarkB Napisal: [ -> ]Vprasaj na UE, saj verjetno imajo telefon. 
Na lopova si prepisal orozje?? Pazi kaj bos delal pri psihiatru. 
Dosti srece.

Dumb ta je pa dobra, sploh nisem pomislil na to tat - lopov. Ja vsekakor sem takrat prenesel na očeta.
Če bi imel (samo) dovoljenje za posest ne rabiš biti član športnega društva, rabiš pa en ekstra papir za nabavo municije.
(22-02-2019, 09:58)romunov Napisal: [ -> ]Če bi imel (samo) dovoljenje za posest ne rabiš biti član športnega društva, rabiš pa en ekstra papir za nabavo municije.

... ne bo ravno držalo:

Zoro-1
17. člen
Upravičen razlog za izdajo orožne listine
Posameznik ima upravičen razlog (4. točka drugega odstavka 14. člena tega zakona) za izdajo orožne listine, če:
-       dokaže, da je njegova osebna varnost ogrožena v tolikšni meri, da bi za zagotovitev le-te potreboval varnostno orožje;
-       predloži dokazilo, da je upravičen do lovskega orožja po predpisih o lovstvu;
-       predloži dokazilo o članstvu v strelski športni organizaciji;
-       predloži dokaze o podaritvi ali dedovanju orožja.

... nekakšen upravičen razlog bo moral imeti: 

- varnost - skoraj misija nemogoče
- lovec - dvomom da je
- šport - član kluba
- podaritev ali dedovanje - ni streliva

lp upor500
Ah, a bomo res šli še en krog kaj so pravice posameznika, ki ima dovoljenje za posest?
... glede na tvojo prejšnjo (predzadnjo) izjavo bi bilo morda res dobro, da te peljemo še en krog ... pa se vmes ustavimo še na kakšnem  Beer

lp upor500

... glede na tvojo prejšnjo (predzadnjo) izjavo bi bilo morda res dobro, da te peljemo še en krog ... in se vmes ustavimo še na kakšnem  Beer

lp upor500
(22-02-2019, 11:39)romunov Napisal: [ -> ]Ah, a bomo res šli še en krog kaj so pravice posameznika, ki ima dovoljenje za posest?

Ta izjava ti je malce ušla ja iz nadzora !

LP
(22-02-2019, 10:12)upor500 Napisal: [ -> ]
(22-02-2019, 09:58)romunov Napisal: [ -> ]Če bi imel (samo) dovoljenje za posest ne rabiš biti član športnega društva, rabiš pa en ekstra papir za nabavo municije.

... ne bo ravno držalo:

Zoro-1
17. člen
Upravičen razlog za izdajo orožne listine
Posameznik ima upravičen razlog (4. točka drugega odstavka 14. člena tega zakona) za izdajo orožne listine, če:
-       dokaže, da je njegova osebna varnost ogrožena v tolikšni meri, da bi za zagotovitev le-te potreboval varnostno orožje;
-       predloži dokazilo, da je upravičen do lovskega orožja po predpisih o lovstvu;
-       predloži dokazilo o članstvu v strelski športni organizaciji;
-       predloži dokaze o podaritvi ali dedovanju orožja.

... nekakšen upravičen razlog bo moral imeti: 

- varnost - skoraj misija nemogoče
- lovec - dvomom da je
- šport - član kluba
- podaritev ali dedovanje - ni streliva

lp upor500

Ja zakon to zahteva Papers ampak v praksi je tako da ti res ni potrebno biti član društva Not razen prvo leto da dobiš potrdilo Nod  vsaj v našem koncu je tako pa mislim da še marsi kje, kolikor se z strelci pogovarjam. Hand
(22-02-2019, 12:18)jabolko Napisal: [ -> ]
(22-02-2019, 10:12)upor500 Napisal: [ -> ]
(22-02-2019, 09:58)romunov Napisal: [ -> ]Če bi imel (samo) dovoljenje za posest ne rabiš biti član športnega društva, rabiš pa en ekstra papir za nabavo municije.

... ne bo ravno držalo:

Zoro-1
17. člen
Upravičen razlog za izdajo orožne listine
Posameznik ima upravičen razlog (4. točka drugega odstavka 14. člena tega zakona) za izdajo orožne listine, če:
-       dokaže, da je njegova osebna varnost ogrožena v tolikšni meri, da bi za zagotovitev le-te potreboval varnostno orožje;
-       predloži dokazilo, da je upravičen do lovskega orožja po predpisih o lovstvu;
-       predloži dokazilo o članstvu v strelski športni organizaciji;
-       predloži dokaze o podaritvi ali dedovanju orožja.

... nekakšen upravičen razlog bo moral imeti: 

- varnost - skoraj misija nemogoče
- lovec - dvomom da je
- šport - član kluba
- podaritev ali dedovanje - ni streliva

lp upor500

Ja zakon to zahteva Papers  ampak v praksi je tako da ti res ni potrebno biti član društva Not razen prvo leto da dobiš potrdilo Nod  vsaj v našem koncu je tako pa mislim da še marsi kje, kolikor se z strelci pogovarjam. Hand

No v našem koncu pa to ni mogoče, takoj ko članstvo preneha - društvo obvesti UE in ta poskrbi, da strelec nima več tehtnega razloga za posest orožja.
Tako je v naši praksi..
LP
... morda ... ampak v danem primeru ne gre za "klasičen" primer reaktivacije ... in vprašanje je, kako se bodo na UE glede na vse aktivnosti, ki se dogajajo odzvali ...

... je pa res, da zakon kot upravičeni razlog (najlažja pot v tem primeru) omogoča tudi "podaritev ali dedovanje", samo v tem primeru ni variante za (legalno) nabavo streliva ... ostale 3 možnosti (ki jih predpisuje zakon) pa zadevo "otežijo" ...

lp upor500
Kaj bos z orozjem ce nisi niti clan SD? Da ga imas doma v omari, na steni... hvala lepa.
Tisit papir za nabavo streliva je pa pri vsej tej papirologiji se najmanjsa stvar.


Naj me kdo popravi... recimo po neki kmecki logiki...
V kolikor imas DP+OL... oddas OL, ker si orozje, ki je bilo vpisano v OL prodal/oddal ti DP se vedno stane. Iz njega se izbrise oz. precrta dolocen kos. Listina kot listina ti pa ostane ali ne?
Saj si konec koncev naredil vse zahtevano za pridobitev le te. Na podlagi DP lahko ponovno zaprosis za nabavno za naslednji kos oz ponovno ‘prvi kos’. Recimo da se naredi preverba na policiji za nekaznovanost in morebitni zdravniski, da se ti v tem casu ni slucajno spipalo. Vmes se ponovno vpises v SD, da bos lahko kje pokal. To bi bilo pa to.
Pages: 1 2