Strelec.si - Slovenski strelski forum

Full Version: Problem revolver S&W 14-3, SA l.1973
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Dobro jutro
v zadnjem času se mi je čedalje pogosteje dogajalo, da se ob napenjanju kladivca bobenček ni zavrtel in se moral napenjanje večkrat ponoviti. Odnesem revolver k lokalnemu znanemu puškarju v okolici Ljubljane, ki mi zadevo popravi. Žal se na strelišču izkaže, da je sedaj proženje bistveno težje, iz ca 1kg se je dvignilo na ca 1,7kg ( potem, ko sem maksimalno odvil vijak vzmeti kladivca, da mi kladivce še vžge naboj, se je zmanjšala na ca 1,6kg ). Puškar pravi, da je potrebno zamenjati vzmeti, ki jih nima. Vzmeti nima na zalogi Proarmis niti Matic LG. Zanima me ali je sploh problem v vzmeteh in ali jih ima kdo viška za prodat, oziroma vaše izkušnje, če je že kdo imel tak problem.
Lp Mitja
Spodnji vijak ne sluzi za nastavljanje teze sprozilca, ampak mora biti zavit do konca. Ce ni imas lahko probleme z delovanjem.

Vzmeti so klasicne ce se ne motim. Torej leaf spring za v rocaj in vijacna vzmet (rebound spring).

Wolff dela vse te vzmeti za ne veliko denarja. Na zalogi jih imas v evropi ogromno, cena pa okoli 30e za komplet.
Glede na to, da imas SA only revolver bi verjetno prisel skozi tudi s reduced power (naceloma je efekt isti kot to kar ti delas z odvijanjem, s tem da je tole stestirano da dela).