Strelec.si - Slovenski strelski forum

Full Version: Lastniki 308 WIN Najboljša izkušnja z tovarniškim strelivom na srednjih razdaljah ?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Torej zanima me z katerim tovarniškim strelivom ste dosegali najboljše rezultate, grupacijo na srednjih razdaljah torej 300 m ?
Federal premium gold medal 168. Grupa na 300m pod 0,5 MOA (9 strelov, puška Sabatti TLD).
Lp
Jani
Federal Gold Medal, 168 grain....je za mojega Stayera najboljša izbira.
Ampak vsaki puški paše svoja municija. Nabavi vse možne vrste .308 in testiraj grupo....
Probaj Geco 170gr za foro. Sam nisem kupoval, ampak puška (b14 HMR) je bila v fabriki testirana z njimi in je bila grupa 11mm na 100y
Federal premium pa vsi hvalijo, ne samo tu.
Ruger 308 20"cev
Hornady .308 Win Superformance 150gr GMX ali 165gr od 300m.naprej se mi izkažejo odlično, seveda na pogoje vremena? pa strelca normalno?
Federal Premium GMM 175 grain
Norma diamond 168, al pa lapua, če imaš denar, že zaradi tulcev:)
Vsaka puška je drugačna po vrtežu in dolžini cevi tako,da je najbolje sprobat več vrst nabojev z različnimi težami krogel pod enakimi pogoji,da dobiš tisto kar se ti obnese.Na 300 metrov še nisem streljal-pogoji pa tudi tovarniškega naboja še 
nisem probal,ker polnim sam in je še veliko za preizkusit kar mi daje neko veselje.
Pokat je treba S-sniper
[attachment=16147]
moj angleški FALus @ 100m z tovarniškimi merki
Enkrat kupil (drugace filam) ppu grom. Vseeno ce bi s sibro streljal na 100m :D
v angliji so nekateri navdušeni nad GGG strelivom.
Namesto Federal imas cenejso izvedbo GGG 168grain. Ima ravno tako Siera kroglo. Sam se s sabatijem dosegel enako grupo z obema, v ceni je pa kar razlika.
Federal 168 = 24,20 EUR (Artek), GGG 168 = 26,90 EUR (
Lp
J.

BJ1 Napisal:Federal 168 = 24,20 EUR (Artek), GGG 168 = 26,90 EUR (
Lp
J.

GGG prodaja Proarmis.
Jaz sem GGG kupoval pri Špendalu po 1,1€ kos, debelo leto dni nazaj.
Cenovno ugodno tovarniško strelivo (Federal, GGG) v .308 = 1 - 1.5€/kos.
Cenovno manj ugodno (Lapua, Norma, Hornady, S&B Match) tovarniško strelivo zleze tudi do 2.5€/kos in še naprej...

Reload = 0,5 - 0,6 €/kos

Pri 500 postreljenih nabojih na leto je tako razlika v strošku lahko od 200 do 1000€... na koncu se vsak posebej odloči kaj in kako.
Kako pa lahko nafilate za tak denar.
Sam uporabljam poceni kugle, ki sem jih dobil ugodno pa sem cez 60c na metek.
60 c se sliši kar prav. Skrivniost uspeha je kupovanje večje količine (krogel in smodnika) v tujini. Npr. 12kg sod smodnika je bistveno cenejši kot pa kupovanje po kili...