Strelec.si - Slovenski strelski forum

Full Version: Pištola CANIK TP-9 SA Black 9x19
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Proizvajalec: CANIK, Turčija    
Model: TP-9 SA Black
Kaliber: 9x19    
Kategorija: B1     
Cev: 112mm 
Sprožilec: SA z dekokerjem
Merki: Mehanski
Kapaciteta nabojnika: 18 nabojev
V kompletu: kovček, rezervni okvir, futrola, pribor,...

Cena: 365,00 Euro z DDV     

REBEC d.o.o.    
www.rebec.si     
shop@rebec.si 

[Image: tp9-sa-mod2-13-list.jpg]
to je pa res poceni za nov kos orožja
ma, železnina na splošno niti ni tako draga,...., futr za to železnino je drag :-) ;-)
Tole je valter za tiste ki ne vedo...poznam ima kolega sicer model TP9 SF ki stane 490e.
Tale je ista z razliko da ima gumb na zaklepu in nižjo smešno ceno. Clap

Z pištolo sem kar neki postrelu, celo tekmo idpa [ustrezno futrolo dobiš zraven ob nakupu pištole] samo iz firbca, kar tako
ker mi je bila všeč...brez najmanšega problema  identično kot z ostalimi pištolami, no saj tisti
ki je realen, ve da pištola nima nekega omembe vrednega vpliva na rezultat, samo da dela in tale je v nulo, vse ostalo je odvisno od strelca...

Ni pa tole železnina saj je spodnji del plastika isto kot glock.

In če odgovorim Nejcu glede futra...ja strelivo kar stane, bo samo dražje
ampak zato imamo legalen reloading, kjer ceno koj znižaš na bom zaokrožu
10 centov za naboj, ki pa tudi še dosti varira v + ali - odvisno od nabavljenih komponent.
Je pa tudi tukaj potrebna strpnost, predvsem pa večletno ukvarjanje z zadevo, pol se spozna določene stvari... Dumb
(16-01-2021, 15:09)jabolko Napisal: [ -> ]...
In če odgovorim Nejcu glede futra...ja strelivo kar stane, bo samo dražje
ampak zato imamo legalen reloading, kjer ceno koj znižaš na bom zaokrožu
10 centov za naboj, ki pa tudi še dosti varira v + ali - odvisno od nabavljenih komponent. ...
naboj 10 centov ali 20centov  ... na koncu je to še vedno največji strošek pri tem športu.
Strelivo se zna poceniti, če bo bajden zaostril orožarsko politiko v usa. bomo videli.

Je pa tale canik videti ok (posebno mi je všeč ker ima "decocker" /kar je redkost/) in je na netu kar dobro sprejet.
za premislit, pa še ugodna cena ....
(16-01-2021, 23:49)nejc_xr Napisal: [ -> ]
(16-01-2021, 15:09)jabolko Napisal: [ -> ]...
In če odgovorim Nejcu glede futra...ja strelivo kar stane, bo samo dražje
ampak zato imamo legalen reloading, kjer ceno koj znižaš na bom zaokrožu
10 centov za naboj, ki pa tudi še dosti varira v + ali - odvisno od nabavljenih komponent. ...
naboj 10 centov ali 20centov  ... na koncu je to še vedno največji strošek pri tem športu.
Strelivo se zna poceniti, če bo bajden zaostril orožarsko politiko v usa. bomo videli.

Je pa tale canik videti ok (posebno mi je všeč ker ima "decocker" /kar je redkost/) in je na netu kar dobro sprejet.
za premislit, pa še ugodna cena ....

nejc,

ta pravi ljubitelj se ne sprašuje po kok je kos streliva, prav tako ne, kok kur kakšen motor ...
kdo pa pravi, da se moraš s svojim hobijem ukvarjat ... spuščaj milnate mehurčke  Dumb
Da bi se strelivo [ali bilo kaj drugega pocenilo] je čista utopija...

Ko smo kupili prve CZ 858 je bil naboj 16 centov sedaj je 26 ob večji količini 24...
da ne omenjam 223 kam so spravili ceno...misliš da bo devetka šla iz 20 na 15 centov. Not

Reloading obvezen ni druge. Rolleyes
Spoštovani Tine.Nebi mogel imeti bolj prav.
(16-01-2021, 23:49)nejc_xr Napisal: [ -> ]
(16-01-2021, 15:09)jabolko Napisal: [ -> ]...
In če odgovorim Nejcu glede futra...ja strelivo kar stane, bo samo dražje
ampak zato imamo legalen reloading, kjer ceno koj znižaš na bom zaokrožu
10 centov za naboj, ki pa tudi še dosti varira v + ali - odvisno od nabavljenih komponent. ...
naboj 10 centov ali 20centov  ... na koncu je to še vedno največji strošek pri tem športu.
Strelivo se zna poceniti, če bo bajden zaostril orožarsko politiko v usa. bomo videli.

Je pa tale canik videti ok (posebno mi je všeč ker ima "decocker" /kar je redkost/) in je na netu kar dobro sprejet.
za premislit, pa še ugodna cena ....

Ne bom trdil da imam prav, ampak walther p99 in tp9 imata decocker zato, da se sprosti igla na prožilec z dvojnim delovanjem.

Pri tej verziji pa se igla sprosti in pištole ne moremo sprožiti dokler ne repetiramo oz vsaj delno ne pomaknemo zaklepa nazaj.
V katerem primeru je to koristno ne vem, niti si ne razlagam uporabe med tekmovanjem.

P99 postane varna pri sprostitvi (uporabi decockerja) in sprožimo prvi strel v dvojnem delovanju.
Glock - prožilec opravi ˝dvojno˝delovanje pri vsakem strelu.

Naj me nekdo popravi če se motim?
Sploh ni pomembno, pač ne uporabljaš ...važno je da je 365 e. Dumb
(17-01-2021, 22:24)jabolko Napisal: [ -> ]Sploh ni pomembno, pač ne uporabljaš ...važno je da je 365 e. Dumb

Tocno to!

Res ugodno za tak kos.
(15-01-2021, 16:50)maus Napisal: [ -> ]to je pa res poceni za nov kos orožja
Jaz bi prej rekel normalna cena glede na pištole,ki stanejo 2000 evrov.
Zares lahko rečemo,da je poceni napram pištolam,ki stanejo 3000 PLUS evrov kar pa se mi zdi absolutno predrago.Dobro bi bilo prebrati kakšen test se pozanimat kako je z rezervnimi deli in podobno.
Pištola mi na pogled deluje odlično treba pa jo je vzeti vsaj roke,če že ne preizkusit.