Strelec.si - Slovenski strelski forum

Full Version: Strelivo .22lr za polavtomatske puške
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Katero strelivo uporabljate za vaše ar15 v kalibru .22lr oz. za menjalne sisteme v istem kalibru (nor. cmmg bravo) za klasične ar15? Sam sem zaenkrat poskusil samo Federalov 525 kom. value pack, ki sicer dela bp, zanimajo me pa vaše izkušnje z drugimi strelivi.
(16-03-2021, 13:53)m.s. Napisal: [ -> ]Katero strelivo uporabljate za vaše ar15 v kalibru .22lr oz. za menjalne sisteme v istem kalibru (nor. cmmg bravo) za klasične ar15? Sam sem zaenkrat poskusil samo Federalov 525 kom. value pack, ki sicer dela bp, zanimajo me pa vaše izkušnje z drugimi strelivi.

Moja S&W MP 15-22 požre vse kar je HV streliva, najbolje do sedaj pa se mi je obneslo strelivo Aquila, ki je tudi cenovno med najugodnejšimi. Tako da se to strelivo nabavi najmanj en karton - 5 jurjev komadov :) Primerljivo se obnaša strelivo American eagle, vendar pri tem strelivu vsake toliko kakšen naboj zataji. Federal value pack je itak zakon, vendar dela slabšo grupo. Za dinamiko in plinkanje pa odličen.
Prilagam par fotk, streljano na 25m, rdeča pika Vortex Venom 3MOA.
[attachment=17401] [attachment=17402] [attachment=17403] [attachment=17404] [attachment=17405]
(16-03-2021, 14:20)Ivan 22Lr Napisal: [ -> ]
(16-03-2021, 13:53)m.s. Napisal: [ -> ]Katero strelivo uporabljate za vaše ar15 v kalibru .22lr oz. za menjalne sisteme v istem kalibru (nor. cmmg bravo) za klasične ar15? Sam sem zaenkrat poskusil samo Federalov 525 kom. value pack, ki sicer dela bp, zanimajo me pa vaše izkušnje z drugimi strelivi.

Moja S&W MP 15-22 požre vse kar je HV streliva, najbolje do sedaj pa se mi je obneslo strelivo Aquila, ki je tudi cenovno med najugodnejšimi. Tako da se to strelivo nabavi najmanj en karton - 5 jurjev komadov :) Primerljivo se obnaša strelivo American eagle, vendar pri tem strelivu vsake toliko kakšen naboj zataji. Federal value pack je itak zakon, vendar dela slabšo grupo. Za dinamiko in plinkanje pa odličen.
Prilagam par fotk, streljano na 25m, rdeča pika Vortex Venom 3MOA.
   
Hvala za info. Ja mišljeno je za trening dinamike, tako da natančnost ni na prvem mestu.
Jaz na mojem S&W MP 15-22 uporabljam Federal value pack (525kos), dela brez problema, vsakih 100-150 strelov je FTF, za kar pa je krivo strelivo (igla udari po naboju, ampak ni efekta).
Kot je rekel Ivan 22lr, Aguila je tudi baje zelo hvaležna (nisem še sprobal), cena enaka kot Federal, 0,06/kos.
Se pa bojda pričakuje veliki manjko streliva (jaz sem trgovce spraševal za 9mm in .22lr), ker je v Ameriki šla cena v nebo (9mm se prodaja po 1$/kos) in so mi svetovali, da naj v čim krajšem času naredim zalogo, ker ne samo, da bo šla (lahko) cena pri nas v nebo, dejansko trgovci ne bodo dobili streliva. (jebiga smo majhen trg, ena četrt v Teksasu za vikend popoka tolk kot mi v celem letu :) )

Just my cup of tea. :)
Federal 525 value pack, deluje zanesljivo, natančno in predvsem poceni...
Meni se je zdelo da Federal in Remington bolj pacajo puško kot recimo CCI.
Trenutno za moj Kriss Defiance nucam Blaser in Standard velocity od CCIja. Za Blaser je cena 6 centov na kos če ga nabaviš vsaj par tisoč kosov in je pomoje top price/performance.
CCI SV nucam pa bolj če na daleč plinkam platke

Sicer mi Renmingtona Thunderbolta ne mara, kot bi bil slab crimp in se naboj naboj ukrivi in kugla deformira. To sem pisal že v neko drugo temo.
Nisem pa še probal Aguile, ki je verjetno najboljša izbira za konverzije ker je kugla pobakrena.
(16-03-2021, 14:52)45.dule Napisal: [ -> ]Federal 525 value pack, deluje zanesljivo, natančno in predvsem poceni...

lovro14, tudi ta je pobakrena  Grin
(16-03-2021, 15:17)45.dule Napisal: [ -> ]
(16-03-2021, 14:52)45.dule Napisal: [ -> ]Federal 525 value pack, deluje zanesljivo, natančno in predvsem poceni...

lovro14, tudi ta je pobakrena  Grin

vem, vem, samo je bil eno malenkost dražji in še trgovci blizu mene ga ponavadi nimajo.
(16-03-2021, 16:09)lovro14 Napisal: [ -> ]
(16-03-2021, 15:17)45.dule Napisal: [ -> ]
(16-03-2021, 14:52)45.dule Napisal: [ -> ]Federal 525 value pack, deluje zanesljivo, natančno in predvsem poceni...

lovro14, tudi ta je pobakrena  Grin

vem, vem, samo je bil eno malenkost dražji in še trgovci blizu mene ga ponavadi nimajo.

Rebec, CCi... Standard do max 100m. ter MiniMag za 200m., drugega niti ne probam več  Papers Bow
Pa se res nekaj dogaja s cenami pri amerih.

https://ammopricesnow.com/9mm/
Tudi mene je presenetilo, da se cene v Evropi niso spremenile glede na stanje v USA, ki traja že kar nekaj časa (in še bo). Če se bodo cene v Evropi res spremenile upam, da slovenski trg "rešita" LOS in jabolko.  Pray Dance
Zaradi stanja v USA se v SLO pozna na dobavljivosti smodnika in netilk.
Mišljeno je bilo bolj kot šala  Dumb . Netilke so pa glavni problem pri proizvodnji, vsaj mož pri s&b tako pravi.
Jaz tudi uporabljam Federal Value Pack (525 nabojev) za vložni sistem na Heri. Vse kar moram naredit je, da zamenjam hammer spring za mil-spec, ker s športnim ne dela (premehko proženje, posledično pre mala sila na kladivcu)...
Pri CCIju meni tudi s športnim triggerjem (velocity 3lbs) vžiga. s&b, remington in federal pa vsake tolko ne vžge.
CCI standard, CCI minimag, eley. Federal value pack nic vec prevec skart nabojev - popokam kar se imam za zabavo. Vse ostalo prej navedeni.