Strelec.si - Slovenski strelski forum

Full Version: Liga Emona 2008
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
PRESTAVLJENO NA NEDELJO, 30.3.2008!

Strelska zveza za precizno streljanje v sodelovanju z SK Strela in SD Vojni veteran prireja prvo letoA!nje strelsko tekmovanje odprtega tipa, kar pomeni prosto izbiro oroA3ja. To bo tekmovanje za vse ljubitelje natanÄ?nega streljanja, saj vemo, da so nas A3e zaÄ?eli malce srbeti prsti in tudi vreme nam bo naklonjeno.

Tekmovanje se bo izvedlo v petih panoA3nih disciplinah:

-revolver VK - razdalja 25 m., poizkusni streli, ter 3 x 10 strelov za oceno
-piA!tola VK - razdalja 25 m., poizkusni streli, ter 3 x 10 strelov za oceno
-MK puA!ka - razdalja 50 m. (optika), poizkusni streli, ter 2 x 10 strelov za oceno
-puA!ka VK - razdalja 100 m. (odprti merki), poizkusni streli, ter 2 x 10 strelov za oceno
-ostrostrelna puA!ka - razdalja 300 m., poizkusni streli, ter 2 x 10 strelov za oceno

ÄOas je omejen na 30 minut. Strelja se posamezno, brez ekipnih uvrstitev.

Prijavnina na tekmovalca znaA!a 30 €, s tem ima tekmovalec pravico nastopati v treh disciplinah. Za dodatni dve disciplini, se doplaÄ?a 10 €. V to ceno so vA!teti celotni stroA!ki tekmovanja.

Tekmovanje se bo izvedlo na streliA!Ä?u Bohinjska Bela, 22.3.2008, predvidoma ob 10. uri. ZaA3eljeno je, da se vsi nastopajoÄ?i drA3ijo urnika tekmovanja.
NajboljA!im tekmovalcem bodo podeljeni pokali in medalje. Tekmovanje se bo A!telo pod toÄ?kovanje Liga 2008.

Prijave sprejemamo tudi na telefonske A!tevilke 031 839 565 (Robi), 041 629 606 (Rudi), 031 611 666 (Boris).

Zaradi organizacije tekmovanja vas prosimo, da se prijavite Ä?imprej.

Lep pozdrav
Po kakA!nem kljuÄ?u se pa postavlja cena A!tartnine? A mora biti res tako hudiÄ?evo draga. So tarÄ?e tako drage, golaA3 ali kaj drugega? Je pa tudi res, da mi ni treba hoditi, Ä?e mi kaj od predpisanega ne paA!e.Bi pa predlagal organizatorjem, da malo razmislijo o zniA3anju A!tartnine ali pa vsaj o zniA3anju za Ä?etrto, peto oroA3je. Boris malo razmisli v tej smeri.
L.P.
Po takA!nem kljuÄ?u kokr je organizator poA3rt,reÄ?mo lansk let je blo pr zafranu po 30 evru za 3 descipline pa po 5 za nadalno,zdej pa je A3e to premal pa misle tle tok vÄ? istrA!t.Pa zanimiva prmarjava pr zafranu Ä?e strelaA! 4 descipline pa daA! 40 euru:dobiA! neki zapit karkol per,leden Ä?aj za jest pa golaA3,pa Ä?ist nÄ? vÄ? , Ä?e ga greA! upraA!at Ä?e lh A!e mal zapit prav prit pol k A!e niso usi dobil pridiA! pa je zmankal.ÄOe pa sloÄ?ajn ne jeA! golaA3a boA! pa jedu kruh pa per [img]{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] .To je za 40 euru.Aja pa A!e zlo dragocene tarÄ?e sm pozabu.

ÄOe pa greA! na tekmo h Rajkotu pa daA! za 4 dicipline 30 euru,pa maA! zapit zlo velik A!e ponujajo ti pa dobr zajest.HÄ?erka od nega hod naukol pa A!e spraA!uje Ä?e bo kdo kej,tm pr zafranu pa men te vidjo tm okol hrane raj te majo.

P A!e to ko gre rajko domu mu A!e povhn pjaÄ?e ostane,medtem k pr zafranu ne ustane niti 1 leden Ä?aj.

Mrsker bo veret napisu da ne greA! na tekmo zart hrane,ampak sem hotu sam prmarjavo nardit.

Aja pa pr zafarnau u desciplini vojaA!ka puA!ka lh strelaA! z diopterjem,sej tk je blo lansk let.Sam od kdaj je puA!ka Steyr 308 vojaA!ka puA!ka [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] ??????????
Lep pozdrav

Attached files http://www.strelec.si/forum/uploads/1313...4053cb.doc (757.5 KB)Â
Samo za primerjavo:
- pri IPSC je prijavnina ponavadi 17 € + malica cca. 3 €
- pri IDPA je prijavnina ponavadi 20 € z malico
- pri "Mariborski" ligi je prijavnina 20 €
- pri "veteranih" je prijavnina ponavadi 20 € z malico, tudi 15 €
[img]{SMILIES_PATH}/eusa_think.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_eh.gif[/img]

Attached files [Image: 262_7e223a93ea6f6fcab5a2f3847a1304a8.JPG]
Boris a ti je muca jezik pojedla. Prav radi bi sliA!ali tvoje miA!ljenje.
LP
hm...ce kdo misli da sem jaz, ki daje objave gor Boris, se moti...jaz samo posredujem informacije na splet in nimam z njihovo vsebino popolnoma nic...
ne vem ce on to bere...
luka mi to vemo

se veliko strinjam z ostalimi strelci ampak so pa tudi " lepi " trenutki ki jih premalo uporabimo

Attached files http://www.strelec.si/forum/uploads/262_...a9870b.doc (60 KB)Â
"ve Napisal:...ne vem ce on to bere...

Dvomim. Mislim, da mu za naA!e jamranje dol visi.
Dragi strelci!
Ne delajte problema tam, kjer ga ni. Pustite pri miru kaj je tam ali drugje, ali je boljse pri enem ali drugem. Organizatorjev tekem je malo in jim je potrebno dati vso podporo pri njihovem delu za strelstvo nasploh.
Seveda nikoli ne bo eden dober za vse.
Ne glede na pripombe ima liga Emona velik krog stalnih obiskovalcev sreÄ?anj, torej le ni vse tako narobe. A1al vÄ?asih pride do komunikacijskih kratkih stikov med razliÄ?nimi organizatorji tekem in se zato zgodi, da so vÄ?asih tekme na isti dan, ampak se bo tudi to s Ä?asom A3e kako popravilo, da bomo tudi datumsko uskladili tekme. ÄOe tekme niso na isti dan, se z veseljem udeleA3im strelskih tekem, ki jih organizirajo tudi drugi organizatorji, ker imam med strelci tam kar precej dobrih prijateljev in znancev, s katerimi se rad sreÄ?am in tudi kaj podebatiram.
CENA! O njej bi se dalo precej razpravljati in vseeno ne bi priA!li nikamor.
30€ je za nekatere preveÄ? za streljanje treh disciplin.
Pa malo poglejmo stroA!ek enega strelca za eno tekmo.
-100km v eno stran-skupaj 16l bencina- cca 18€
-cestnine cca 7-15€ (z obale+100km veÄ?)
-strelivo za tri discipline MK10€*VK15€*sniper20€ (to je precej poceni municija)-45€
-bife gor in bife dol 2x5€(skoraj samo kafe) 10€
-A!tartnina 30€
ÄOe ne raÄ?unamo ostalih stroA!kov, uporabe avtomobila in nakup oroA3ja in opreme, da strelec za eno tekmo cca 120€. Samo ena Ä?etrtina te vsote je odvisna od organizatorja. Torej ostali stroA!ki so OK, 30€ je pa preveÄ?.
Ampak 20 ali 25€ bi bilo pa v redu. Ne ga lomiti. In da se ve, to je eden najcenejA!ih A!portov, razen seveda teka v naravi, pa A!e tam nisem povsem prepriÄ?an. Zato velja predvsem misel enega od strelcev, da Ä?e ti ni vA!eÄ?, paÄ? ne greA!. NI reÄ?eno najlepA!e, je pa resniÄ?no. Lepo bi bilo,Ä?e bi bile vse tekme enake in poceni, ampak ni tako. Nekateri se spomnijo tekem precej renomiranih organizatorjev, kjer je bilo samo za streljanje s piA!tolo treba Ä?akati veÄ? kot osem ur ob slabem sendviÄ?u. In Ä?e se lotiA! kritiziranja, meÄ?eA! slabo luÄ? na streljanje nasploh.
Strelstvo v Sloveniji je A!e precej nerazvit A!port, pa A!e postrani nas gledajo, kot da smo utrgani. In seveda se takoj skregamo med seboj. Poglejte samo nekatere strelske panoge, kjer so sprti do amena. Zato predlagam, da se takA!ne debate ne odvijajo dalje, ali pa vsaj ne na tej ravni, ker nam ne koristijo, ampak A!kodijo in nas delijo.
Raje sodelujmo, nato pa se sami odloÄ?imo in gremo kamor A3elimo.
In uA3ivajte ob streljanju.
v glavnem se kar strinjam. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_pray.gif[/img]
Veteran... [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] se podpisem pod tvoje razmisljanje
Rajko tokrat se kar strinjam s teboj.
Kar tako naprej fantje.
Ampak....
Jaz ne bi bil jaz, Ä?e ne bi malo pokritiziral.
Nekateri na ta raÄ?un raÄ?unajo na prevelike dobiÄ?ke. S tem da niÄ? ne nudijo.
Nimam niÄ? proti fantom, ki res nekaj nudijo in se res trudijo. Take spoA!tujem in jih imam celo rad. Rad jih sreÄ?am. So dovzetni za vse A3elje, tudi vÄ?asih malo extremne. Ne morem pa prenest pedr.., ki delajo samo zase.
Na koncu pa A!e reÄ?ejo takole:
(to so besede enega od oranizatorjev, ko sem mu omenil, da se strelci pritoA3ujejo na Ä?edalje slabA!o kakovost na tekmovanjih- navedeno dobesedno)
' Boli me kurac za tistih trideset ciganov, ki pridejo na mojo tekmo. Kadarkoli hoÄ?em dobim 30 novih Ä?lanov v klub, pa imam toliko in toliko denarja iz tega.'

Zato pa tale cigan (jaz namreÄ?) definitivno ne grem veÄ? na njegovo tekmo. In pika.

Hvala za tak odnos.

Jaz uA3ivam ob pokanju takem in drugaÄ?nem, ob dobri druA3bi, ki je tu ne manjka. In to je to.

Letos, ko A!e ni konec februarja sem sprÄ?kal A3e 1500 € za ta moj A!port.
Tako, da meni ni teA3ko dat tistih nekaj € za A!tartnino, Ä?e vem, da za to nekaj dobim nazaj.
Brez veze pa ne mislim denar metat stran.

In podpiram vas fantje, to tudi sami veste.
Veliko uA3itkov in lep vikend
[img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img]
sostrelci kaj pa spoA!tovanje praznikov

A3ivela A!unka , jajca in vino ( po hrenu me peÄ?e A3elodec ) potica itd pozdrav
deadeye tud js sm jemu tako izkuA!no kot si reku s Ä?e mi bo zveza propadla bom pa novo ostvaru al neki taga imena pa tud noÄ?em povedat kakor tudi ti veret ne,ker to lah sam A!kodi strelanju.DrgaÄ? sm pa jes gor u svojmu postu hotel samo povedati da se eni hoÄ?jo mal preveÄ? posluA3evati pa mal dati toko kot si ti rekel deadeye in se 100% podpiA!em pod tvoje miA!lenje. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
Glede A!tarnin predlagam,da bi tudi Boris razmislil o plaÄ?ilu za eno disciplino in nato A!e za vse naslednje. Rajko je predlog upoA!teval - pohvalno. To je predvsem poA!teno do tistih, ki bi streljali samo eno ali pa dve disciplini. Ostali pri tem prav niÄ? ne izgubijo ( tukaj mislim predvsem na organizatorje ). Eno disciplino se tako ali tako na tekmi ( za rezultat - uvrstitev ) strelja samo enkrat. Tudi to je poA!teno - tokrat do vseh. V to, kolikA!na naj bi bila A!tartnina, se ne bi spuA!Ä?al. Razumljivo pa se mi zdi, da je A!tartnina pri Borisu viA!ja, ker je tam na voljo veÄ? strelov - preizkusnih in tekmovalnih.
" Napisal:Glede A!tarnin predlagam,da bi tudi Boris razmislil o plaÄ?ilu za eno disciplino in nato A!e za vse naslednje. Rajko je predlog upoA!teval - pohvalno. To je predvsem poA!teno do tistih, ki bi streljali samo eno ali pa dve disciplini. Ostali pri tem prav niÄ? ne izgubijo ( tukaj mislim predvsem na organizatorje ). Eno disciplino se tako ali tako na tekmi ( za rezultat - uvrstitev ) strelja samo enkrat. Tudi to je poA!teno - tokrat do vseh. V to, kolikA!na naj bi bila A!tartnina, se ne bi spuA!Ä?al. Razumljivo pa se mi zdi, da je A!tartnina pri Borisu viA!ja, ker je tam na voljo veÄ? strelov - preizkusnih in tekmovalnih.
Se strinjam. Eni streljamo samo eno disciplino, ker nas paÄ? samo ena zanima, A!tartnino pa imamo enako kot tisti, ki streljajo tri. Da pa je A!tartnina viA!ja zato ker imamo "na voljo" veÄ? strelov, pa se mi ne zdi nek argument. Po mojem mnenju je 10 strelov z dolgocevnim oroA3jem in 20 s kratkocevnim povsem dovolj, da se pokaA3e kdo je dober in kdo boljA!i, veÄ? strelov je po mojem mnenju troA!enje streliva. Ostalo strelivo je precej bolje porabiti na treningu, Ä?e se mene vpraA!a. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Pri veÄ? "strelih" sem mislil na veÄ? tarÄ? ( veÄ?ji stroA!ek ) in veÄ? dela za sodnike pri menjavi in ocenjevanju tarÄ?. Tudi njih je potrebno v tem primeru veÄ? plaÄ?ati.
10 strelov z optiko , predvsem na veÄ?je razdalje ( 300 m in veÄ? ) , bi verjetno zadostovalo.
Za vse ostalo ( piA!tola, revolver - 25 m, MK odprti merki + optika - 50 m, VK odprti merki in optika ( mala puA!ka ) - 100 m ), pa je morda 20 strelov kar v redu.
Zaradi primerjave rezultatov iz tekme v tekmo, bi bilo dobro, Ä?e bi na primer 100 m bilo vedno 100 m in ne 130, 150 itd. Primerno razdaljam in disciplini, ki se strelja, bi tudi tarÄ?e morale biti vedno enake. Strelov za oceno ( rezultat ) pa naj bi bilo 10, 20 itd..
Moje mnenje pa je, da se skoraj ne izplaÄ?a odpeljati sto in veÄ? km v eno stran na tekmo, kjer bi plaÄ?al 30 EUR za deset strelov, ker so samo A!tartnina in prevozni stroA!ki ( da ne pozabim A!e tiste kavice za 5 EUR v vsaki smeri ), dejanski stroA!ek. Strelivo pri tem ne A!teje. ÄOe ga ne postreljaA! na tekmi, pa ga kje drugje. StroA!ek je takrat, ko ga kupiA!...

Lp
" Napisal:Pri veÄ? "strelih" sem mislil na veÄ? tarÄ? ( veÄ?ji stroA!ek ) in veÄ? dela za sodnike pri menjavi in ocenjevanju tarÄ?. Tudi njih je potrebno v tem primeru veÄ? plaÄ?ati.

Kdaj si pa A!e kot sodnik bil tam kaj plaÄ?an? Sodnikov se do sedaj A!e ni nagrajevalo. Samo pljuvalo se je. A e hvala ti nobeden ne reÄ?e.
' veÄ?er, druA!Ä?ina!

ena A!Ä?ist tak, za intermezzo... doslej se nisem udeleA3il A!e nobene "vaA!e" tekme... To temo prebiram zgolj kot opazovalec.

V naA!em koncu organiziramo vsako poletje ligo s serijskimi MK puA!kami. Strelja se ca. 4 tekme v "domaÄ?i" konkurenci oz. 8 tekem v mednarodni konkurenci (4 tekme se odstreljajo na MadA3arskem). Strelja se v ISSF tarÄ?e, na razdalji 50m,leA3e, seveda odprti merki, brez naslona. Poizkusnih strelov neomejeno v petih minutah, nato pa A!e 3x10 strelov za oceno. A tartnina za turnir znaA!a 10EUR (vkljuÄ?ena malica*). Organizatorju lige se na zaÄ?etku sezone plaÄ?a A!e A!tartnina za vodenje lige, kar tudi znaA!a 10EUR za tekmovalca. ÄOe ne streljaA! turnirjev, ampak samo ligo, pol je teh 10 EUR edini stroA!ek A!tarnin na sezono (seveda v tem primeru nimaA! malice na tekmi, kakor tudi tvoj rezultat A!teje le v ligi, ne pa na turnirju).
Organizator turnirja oranizira tarÄ?e, streliA!Ä?e, sodnike, medalje, malico, skratka: oragnizira kompletno tekmo, organizator lige pa medalje in pokale ob zakljuÄ?ku lige, ter A3e omenjeno vodenje lige. Na finale lige vsaka ekipa prinese A!e po 2 praktiÄ?ni nagradi v vrednosti do 10EUR - tako je prvih 20 uvrA!Ä?enih nagrajenih, kar naredi zadevo spet malo bolj zanimivo.
Tak sistem se mi zdi dokaj dober ter tudi finanÄ?no zanimiv, A!e posebej, ker je pred uvedbo eura bila A!tartnina 1.500 Slovenskih Tolarjev.
..... tak se podobne zadeve odvijajo pri nas... in iz vsega tega se mi 30EUR na tekmo, po pravici povedano, ne zdi poceni [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img]
A e to: v ligi nastopa 10 ekip (po trije tekmovalci), Skupaj tekmuje v ligi ca.40 tekmovalcev, na posamznih turnirjih pa vÄ?asih pride pokat tudi do 50-60 strelcev..... In ja, zadeva je dokaj na nivoju - rezulati med 270 in 280 krogi se na vsaki tekmi [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
Vse tekme ter rudi ligo pa organizirajo strelska druA!tva...
*malica ni sendviÄ? & Pingo sok - vÄ?asih A3ar, vÄ?asih bograÄ?, al pa konkretna malica, ki jo na streliA!Ä?e pripelje gostilniÄ?ar
LP,
Robi.
Pages: 1 2