Strelec.si - Slovenski strelski forum

Full Version: Heckler and Koch
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3

[Deleted User]

Pozdravljeni

Zanima me vaša menje glede firme Heckler and Koch o kvaliteti proti ceni/preciznosti in vzdržlivosti njihovih izdelkov (pištole/puške).
Za vse odgovore se vam že v naprej zahvaljujem.

Lep strelski pozdrav

Comandos
Glece pušk je tako tist SLB2000 target je popolnoma zanič in so jih komaj podilal za eno tretino cene ,HKMR223 in večji MR308 je najbolje narejen od vseh AR15/10, ki sem jih lahko na IWI letos prijel v roke zaradi načina delovanje z plinskim batom namesto direktnega potiska plinov na zakep je verjtno tudi najbolj zanesljiv ni pa perla glede natančnosti za to je delno kriv sistem in pa obdelava cevi ,tu ne pretiravam če rečem da se AK47 klon brez težav glede natančnosti zraven primerja in glavni problem košta 500-900Eur več od konkurence ,ima pa za razliko od ostalih celo kak slovenski sestavni del, to je to je 4rail prednji ročaj-obloga cevi
kakšna je razlika v kvaliteti in natančnosti proti sig sauer 516 patrol?
"comandos" Napisal:Pozdravljeni

Zanima me vaša menje glede firme Heckler and Koch o kvaliteti proti ceni/preciznosti in vzdržlivosti njihovih izdelkov (pištole/puške).
Za vse odgovore se vam že v naprej zahvaljujem.

Lep strelski pozdrav

Comandos
Imel sem H&K USP ELITE s 6" cevjo v kalibru 9mmLuger...Super pištola tako za preciznjaka ali plinkanje....
Kar se vzdržljivosti tiče,ni kaj za povedat,ker je pač H&K pojem kvalitete in zanesljivosti.....
Glede SLB target puške pa se jo raje izogibaj,ker to sploh ne delajo v H&K tovarni,temveč dela (se sedaj ne spomnim)neka druga Nemška tovarna....
Tudi Nemci rečejo "finger weg"(prste stran) od te puške....
Lp

Gost

Glede pušk SLB2000 sploh ni bila v katalogu "sport and security" katerega so mi poslal (mal offtopic: če želite vam ga lahko skeniram in pošlm/prilepim) v tem katalogu so ble predstavljene od pušk samo (usc,sl8 in MR družina) te sm mel bl v mislih kako pa kaj z njimi (se opravičujem ker nism bil bolj specifičen kaj me je zanimalo že na začetku).
Optimistično vprašanje ali je dovoljen nakup/uporaba Heckler & Koch PSG-1 (polavtomatska je) v Slo za sportno strelstvo?
http://http://www.heckler-koch&#...w.html

@sandiruger: Je pistola še vedno kje v bližini da bi jo v dalni prihodnosti prisel malo stestirati?
"comandos" Napisal:@sandiruger: Je pistola še vedno kje v bližini da bi jo v dalni prihodnosti prisel malo stestirati?
Pištolo je kupil moj prijatelj,ki pa tudi skoraj nič ne strelja z njo....
Po mojem ne bi bilo nobenega problema,če se zmenimo in bi ti jo rade volje odstopil za kak šus.... [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Pravi PSG košta toliko ,da glava boli ,vsake toliko se kak na e-gun pojavi po 5000-7000Eur rabljen kos z original opremo in optiko torej tako kot ga dobi policija in vojska ,z tak denar naj jo imajo .

Citat:Glede SLB target puške pa se jo raje izogibaj,ker to sploh ne delajo v H&K tovarni,temveč dela (se sedaj ne spomnim)neka druga Nemška tovarna....
Tudi Nemci rečejo "finger weg"(prste stran) od te puške....

Tale neka druga tovarna je precej znana fabrka Henael iz Suhla bivša vzhodna nemčija , HK je sam proizvajal SLB2000, ki je predvsem z modelom target cela katastrofa ,henael pa je vejetno za drobiž potem prevzel tisto jagrsko verzijo za močnejše kalibre, ki presentljivo ni imela toliko težav kot tist nesrečen target ,ta se je prodajal po 2000Eur na koncu so jih prodajali po 900Eur pa še to je zelo počasi šlo v promet.

Gost

Neki me mot/mi ni jasn pr temu linku je cena "samo" 2.698,00 EUR a mam jst tako velko srečo da ni res al je tole kakšna poceni kopija ?

@mr.T: Kolk je to da glava boli oz a po vašem menju ni vredna nakupa
"comandos" Napisal:Neki me mot/mi ni jasn pr temu linku je cena "samo" 2.698,00 EUR a mam jst tako velko srečo da ni res al je tole kakšna poceni kopija ?

@mr.T: Kolk je to da glava boli oz a po vašem menju ni vredna nakupa

Je kopija, samo ni poceni: Nachbau des legendären Heckler & Koch PSG ... Bauen-nach pomeni kopirati (po-narediti bi bil direkten prevod [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] ),

Gost

;(
originalna je bla tudi z S&B optiko serijsko zato je bila cena temu primerna za komplet [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
"comandos" Napisal:Neki me mot/mi ni jasn pr temu linku je cena "samo" 2.698,00 EUR a mam jst tako velko srečo da ni res al je tole kakšna poceni kopija ?

@mr.T: Kolk je to da glava boli oz a po vašem menju ni vredna nakupa

Za začetek to ni H&K ampak zelo vrjetno portugalski G3, ki je prov grdo bastardiziran v kvazi PSG-1,nemci se takih bastardizacij radi lotevajo saj so bile te puške demilitarizirane ,po domače poleg predelave v civilni polavtomat so fasale v večini leseno garnituro ,tako da niso zgledale kot pravi vojaški g3

Kot rečeno PSG-1 = muchos deneros kolikor sledim od 5.000eur naprej

Tudi pod razno ni vredno nakupa ,za cca 3000 eur dobiš maximalno kompetitivno repetirko z polavtomatom si konkurenčen kvečjem v klasi odprti merki pa tud za tisto je boljšI manjši kaliber

Gost

Ok, thank you

Bomo še pol pogledal naokol [img]{SMILIES_PATH}/eusa_angel.gif[/img]
"mr.T" Napisal:Kot rečeno PSG-1 = muchos deneros kolikor sledim od 5.000eur naprej
Cena za osnovni komplet 7.500€ (brez S/B optike)

Gost

"Kristian" Napisal:Cena za osnovni komplet 7.500€ (brez S/B optike)

Iz kje ste pa to zvedl/ lahko dobim link/kopijo ?
tole je malo opisano in piše da je cena novega kompleta cca 10.000Eur ,ja najbolj zabavno je pa dejstvo da je možna samo ena kombinacija optike z borih 6x povečave in uporabo samo do 600m a za povprečen policijski strel, ki je na 57metrih je to več kot zadosti

Citat: Das PSG-1 (Präzisionsschützengewehr 1) ist eines der präzisesten halbautomatischen Scharfschützengewehre, welches momentan erhältlich ist. Lange Zeit bestand die Hauptwaffe für viele Scharfschützen aus einem traditionellen Repetiergewehr. Doch die immer gewichtigere Notwendigkeit, im Rahmen von Geiselnahmen mehrere Ziele in schneller Folge ausschalten zu können, um somit das Leben der Geisel zu schützen oder einem Sturmkommando das Eindringen in ein Gebäude zu ermöglichen, führten zu dem sehr präzisen halbautomatischen Scharfschützengewehr von Heckler & Koch.
Beim PSG-1 kommt die bewährte Technik des G-3 bzw. der HK91 Serie zum Einsatz. Sämtliche Komponenten wurden allerdings erheblich verstärkt um Verschleiß und Ungenauigkeit zu minimieren. Der Abzugsmechanismus hat ein Gegengewicht von 1,75 kg. Das Gesamtgewicht beziffert sich auf 8,10 kg und hilft kleine Vibrationen durch den Schützen zu vermeiden. Die Munitionszufuhr erfolgt entweder durch das spezielle 5schüssige Magazin, oder durch das Standardmagazin des G-3 (20 Schuss). Durch das Kaliber von 7,62 x 51 mm (.308 Winchester) besitzt die Waffe eine hohe Durchschlagskraft. Obwohl das PSG-1 halbautomatisch funktioniert, kann es in einigen Fällen nützlich sein, per Hand nachzuladen, was ebenfalls problemlos möglich ist. Durch die vielfältigen Einstellungsmöglichkeiten von der Schulterstütze bis zum Griff, lässt sich die Waffe sehr gut auf die Bedürfnisse des Schützen anpassen. Das PSG-1 ist außerdem standardmäßig mit einem Garbini-Dreibein ausgestattet. Das Zielen erleichtert ein 6x42 Hensoldt Zielfernrohr mit sechs Einstellungen von 100 bis 600 m. Leider kann der Schütze kein anderes Zielfernrohr verwenden und so ist die effektive Reichweite des PSG-1 zwangsläufig auf ca. 600 m beschränkt (angeblich hat H&K das Problem erkannt und entwickelt jetzt ein neues System das erlaubt in höhere Entfernungsbereiche zu schalten). Das ist auch der Grund warum sich das PSG-1 für militärische Zwecke nur bedingt eignet, denn bei ca. 600 bis 700 m fängt die Entfernung für einen Scharfschützen zu feindlichen Zielen meist erst an. Aber Polizeisonderkommandos und Antiterroreinheiten wie zum Beispiel das SEK, die GSG-9 (Grenzschutzgruppe 9) oder der britische SAS schwören auf das PSG-1. Allerdings hat das Gewehr auch einen stolzen Preis von ca. 10.000 EUR.

Gost

Hvala
ameriški H&K katalog izpred 6 mesecev ima ceno 13.700 USD s S&B daljnogledom. Brez optike in par goodijev pa je bil 10.811$
:-B

Attached files [Image: dfb63ddb01113a18a691d064ed4fc2.gif] [Image: 5a4f4323f21e301c7fb8c38f4878dd.jpg] [Image: 671e36df8d66f1f0c0bf5a036b5a86.gif] [Image: 84cb730a2af11bf49018ed082e91db.jpg]
Zanimivo bi bilo še vedet, kok od teh napak je bila posledica slabih nabojnikov.
Jst mam na Oberlandu 4, 3je so cheap in delajo bedno, en je pa original plastičen (ne vem točno katero znamko dajejo zraven), ampak dela pa 100%. Z unimi cheap skor ne uide en zastoj na 50 kom. Če drugega ne, če nabojnik zabiješ malo bolj na hitro noter, odjebe prvi naboj ven in je že fail.
Pages: 1 2 3