Strelec.si - Slovenski strelski forum

Full Version: Kotizacija Na Tekmovanjih
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Pozdravljeni,

ker je Strelec naš najštevilčnejši/predvidevam/forum,me zanima kakšne kotizacije bi predlagali strelci za naslednje leto.
Pri predlaganju višine le teh,bi bilo po moje razumno upoštevati Investiranje v pripomočke,cene tarč,sodnike,ki jih plačujemo in seveda tudi varnostnike,ko streljamo na vojaških streliščih.Namerno sem spustil prigrizke-malice.V BR-50
smo se namreč odločili/ne dokončno/,da bomo zmanjšali kotizacije na račun le teh/strelci nimajo časa počakati na rezultate/posebno tisti,ki jim ta dan ni šlo/,žene jih preganjajo [img]{SMILIES_PATH}/eusa_snooty.gif[/img] ,vreme je slabo........

Vsi konstruktivni predlogi so dobrodošli/tudi kritike/.

LP Boro
[img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Odvisno od kvalitete za določena "tekmovanja" je 1€ preveč medtem ko za druga tudi 50€ ne bi bilo preveč. Strošek varnostnikov je zelo relativen saj nekdo mora najeti in plačati vse spet drug se pa znajde pa raje majstra (na različnih nivojih [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] ) podmaže pa ima malo manj ali pa kako drugače zmuti zadevo...

Glavni problem, ki ga jaz vidim je kaj dobiš od tekmovanja. Če se gre za tekmovanje na nivoju golaž lige/tekme potem je v odvisnosti od glavnega dela (hrane) pošteno vse kar je od 20-30€ za tistega, ki mu to pomeni zabavo in za vse ostale pač prosta sobota za preživet s "tečno babo", če gre pa za zanimivo in urejeno tekmovanje/ligo pa bo verjetno večini povsem sprejemljivih tisth "standardnih" 30€ ne glede na to kakšna bo hrana (če).

Mi za treninge se držimo pravila, da delimo stroške varovanja med udeležence in kadar se nas najde par, ki želimo imeti mir in zasebnost je strošek malce večji kadar je pa zadeva širša pa malce manjši tekmo pa še vedno lahko naredimo med sabo, ker se poznamo in vemo, da si ni treba gledat pod prste.

Težko ti bo nekdo dal pošteno ceno, ker je zadeva subjektivna in z vidika stranke je idealna cena 0€ z vidika organizatorja pa xyz€. Menim pa da glede na situacijo tako s strelišči kot z ekonomijo ne glede na ceno več kot rednih/stalnih strank ne bo oz. jih bo čedalje manj.

Vsekakor pa NIKOLI ni bil glavni očitek nikomur cena ampak skoraj vedno ali praviloma kaj za to ceno nekdo dobi. Tistim, ki je mar do poštene tekme in želijo dejansko tekmovati in se ne pustiti nategovati mislim da tudi 30€ ni preveč. Realnost danes je pa žal taka, da je za vojaška strelišča strošek (ob poštenem delovanju) sedaj tako visok, da se neko formalno tekmovanje s recimo 30 udeleženci skoraj ne izide (brez prostovoljnega dela). Sam mislim, da je to izjemna poteza SV saj je skozi sicer drug osnovni namen povzročila, da brez sodelovanja in integracije dolge cevi na Slovenskem (na prave razdalje) ne bo več in ker še vedno mislim, da nas je dovolj z interesom je samo vprašanje časa, da se bomo "pointegrirali" v neko delujočo zadevo.
Predolgo sem se obiral, pa je Mato povedal vse, kar sem imel (napol) napisano. Za kvalitetno in korektno izpeljano tekmo kotizacija ni problem - namenoma sem spustil cifre - medtem ko je za nek "pa-ljudi-smo-dogovotit-čemo-se" preveč čisto vse.
Skratka, dajte prosim prej pomisliti na kvaliteto in korektno izvedeno tekmo, kot pa da se prišpara 5€ na štartnini. Poenotenje pravil/tarč/načina streljanja in vsaj okviren letni koledar bi bil pa že bonus...
Zmanšanje štartnine bi bilo za probat, noben ne more 100% trditi kaj bi bilo, lahko pa da bi prišlo več ljudi, ali pa kontra učinek, več problemov z logistiko. Treba probat pa bomo vidli. Jaz recimo ne dam veliko na pijačo in hrano na tekmi, sem prišel strelat ne pa jest, pogovor s strelci in druženje je pa le bonus [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
En možen scenarij, prijavnina bi bila dokaj nizka, prišlo bi za slo. razmere dokaj veliko ljudi, odstreljali bi svoje, tisti ki so prišli samo strelat bi odšli, verjetno zadovolni, tisti ki jim bi bilo do druženja bi se premaknili nekam drugam kjer bi na svoje stroške usak po svojih močeh prispeval v svoj želodček [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
"Ba Napisal:En možen scenarij, prijavnina bi bila dokaj nizka, prišlo bi za slo. razmere dokaj veliko ljudi, odstreljali bi svoje, tisti ki so prišli samo strelat bi odšli, verjetno zadovolni, tisti ki jim bi bilo do druženja bi se premaknili nekam drugam kjer bi na svoje stroške usak po svojih močeh prispeval v svoj želodček [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]

+1
Citat:En možen scenarij, prijavnina bi bila dokaj nizka, prišlo bi za slo. razmere dokaj veliko ljudi, odstreljali bi svoje, tisti ki so prišli samo strelat bi odšli, verjetno zadovolni, tisti ki jim bi bilo do druženja bi se premaknili nekam drugam kjer bi na svoje stroške usak po svojih močeh prispeval v svoj želodček

Bili so oglasi za 5€ za praktično cel dan streljanja (ne samo 5 disciplin po 20 šusov) pa nikoli ni bilo množične udeležbe tako, da na strelska tekmovanja hodi cca 200 različnih posameznikov in to je to. Vsaj 50im je povsem vseen sam da poka, približno 50im je malo manj ravno ampak se ne sekirajo pretirano okoli 50 jih tako ali tako ne pride redno ostalih 50 pa ali se kaj buni ali kaj pove konstruktivnega (seveda brez haska) ali pa jih počasi hodi streljat na privat termine ali pa opušča "tekmovanja"...

Tu vsakršna "masovna ekonomija" odpade gre izključno za kvaliteto.
no za teh 150 ljudi nimam odgovora, sam za teh 50 ki hodijo na privat termine pa tako, mogoče bi mogli dosežt da bi se te dosežke malo bol cenilo, da če prideš na tot ekmo in si recimo dober, bi moglo nekak bit neki spoštovanje do tega, sej vem da je to utopija, sam pač v miselnosti strelcev je treba it pa tm neki spremenit, jaz vem da dokler za rezultat strelam v une številke k v redovalnci, nebom plačeval 30€ za klepet s strelci..mam za to forum in osebno dum dum ligo [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] ker vem da pridejo tisti ki imajo šanse, poberejo medalje, pokale in grejo, jaz pa potiho treniram, grem sem pa tja na kašno tekmo, tako da vidmo kje smo. drugače pa ne. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] mogoče bi se kšne starostne kategorije določile al pa kej? nebi blo slabo mogoče, al pa tko kej... [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Kakor komu drago tu ni neke filozofije na koncu odloča trg (pustimo trenutno ob strani mučke, ki se jih gredo nekateri) in če večini odgovarja, da je najboljši del 30€ dneva jota in pogovor s kolegi je to pač njihova želja oz. tako stanje (zopet kaj si kdo misli o tem povsem irelevantno dokler te isti seveda nimajo svojega udejstvovanja za najboljšo stvar takoj za ISSFjevskim svetovnim prvenstvom).

Kar se pa treningov tiče je pač tako, da bo iz "mase" 200 pač ostalo neko jedro 50ih, ki v 90% streljajo zase in se pomerijo v prijateljski tekmi za pivo in morda sčasoma vse skupaj morda prerase (v kolikor bo interes da se ali iz mase 150 ali bodočih strelcev - kolikor jih ne usekata grom in strela, nekaj ljudi prebudi oz. priklopi 50im) v kaj več. Na to temo so bile zadnjo sezono tekme Alpe Adria in pa tudi BR lige ipd.. ki so nekako zastavili bolj resno vendar je vmes posegla politika in stvari malce (še bolj kot v začetku leta) zagnojila. Morda pa vse skupaj prinese to toliko dobrega, da bo potrebna resna konsolidacija ljudi, ki imajo poleg gobca, tipkarskih sposobnosti tudi muda v hlačah in da bodo ostali enostavno porinjeni na obrobje (kamor tudi spadajo).
No pa še mnenje nekoga ,ki je odpokal praktično vse tekme BR50 ,BR lige so iz stališča pravilnikov in spoštovanja pravil kar dobro poštimane prav tako so strelišča urejena tako kot je treba.BR liga ponuja trening pokanje dan pred tekmo tako , da v preciznem strelstvu vsaj pri dolgih ceveh ni dosti boljših tekem.

Na žalost Liga Br50 in BR100-300 nima podpore kake zveze,še manj da bi bila zveza včalanjena v svetovno Br zvezo tako ,da je za enkrat mednarodno udejstvovanje zelo oteženo oziroma znajdi se sam ,vse skupaj je še toliko bolj šmorn glede na to, da se naslednje leto na češkem obeta evropsko prvenstvo na katerega sa je trenutno nemogoče prijavit oziroma samo tako kot jaz nafehtat organizatorje in krovno zvezo za wildcard mesta.

Ker se tekmovanje ne spreminja v mnogoboj 5-8 disciplin je čas od prijav do podelitve tak ,da ni potrebe po 'taktični' malici, hkrati so strelišča zaprta in relativno majhna tako , da ni velikega stroška varovanja in sojenja ,prav tako ni vsakokratne nabirke pleha za 'oplehovanje' naj jačih strelcev namesto tega imamo priznanja. Tako ,da se kotizacija lahko malce zniža. 20 Eur bi bila čisto ok cena pa ni potrebe po drugi tarifi za ligo kot je bilo letos.

Časi so taki, da je denarja vedno manj.Večina tekmovanj na naši sceni pa na žalost služi obiranju strelcev za tistih 30 eur, pravila so bolj za mimogrede vrhunec dneva pa zgleda ,da je taktični golaž
Citat:"...20 Eur bi bila čisto ok cena..."
Za dve ali za eno disciplino?
Pri BR-50, za en nastop tekmovalec porabi dve tarči, na razpolago ima cca eno uro časa, oba sodnika imata z enim tekmovalcem približno pet minut dela. Vse to in še najemnino strelišča oziroma varnostnike je treba ovrednotiti, dodati nekaj "ostalih" stroškov in se lahko pride do precej poštene cene za tekmovalce in organizatorje.
Za 2 sveda( Na Evropsko prvenstvo in Svetovni pokal sem prijavljen v 4 kategorijah z eno startnino), 357 mogoče bi bil presnečen ampak pri nas itak pokamo skrajšani program 50 namesto 75 strelov za rezultat tako, da brez pokanja 2 disciplin 100 strelov ni resen trening poleg tega primerljive štartnine tudi na zahodu niso nič višje.

Največji šmoren pa je kot že omenjeno nobene zveze ni v svetovni in evropski BR tako ,da se potem za nastop treba dogovarjat inividualno pa še tu te dajo na wildcard kar pomeni ,da do zadnjega ne veš, če bo šlo skozi saj si v vrsti za prazna mesta. Če pa bi bila zveza včlanjena bi bilo zagotovljenih 6 mest za nastop v 9 kategorijah tako mk kot zračno puška na 25 in 50m

PA še malo pobentim tudi tarče niso čisto regularne ,velikost še pribljižno štima a razpored in število prob je čisto mimo. Če že na za Ligo bi bilo vsaj za DP dobro odpokat regularno 3 tarče

Attached files [Image: 1996_0dfbfeb5bd6a8c94f36066f5fe8062c5.jpg]
Pravite, da morate plačati strelišče pa me zanima, koliko plačate Sv za uporabo strelišča, ko poteka tekma in koliko, če je le trening. Po tej informaciji je možno nadaljnje razpravljanje in iskati izhode rešitev.
Strelišče se ne plača saj ga SV da v uporabo društvu vendar pa zahteva spoštovanje elaborata in nekaj specifik iz Zoro (rdeč trak okoli in označevalne table tam kjer tega ni). V praktično vseh elaboratih je zahteva po fizičnem varovanju (stražarji, ki stojijo na dostopnih točkah in glumijo gljivo khm... pokličejo vodjo streljanja in le ta prekine streljanje, če pride do "vdora" na prostor), ki jo morajo opravljati KAO pooblaščene osebe (aka policija, vojaki in v našem primeru varnostne službe), ki pa seveda ne glumijo gljivo zastonj... Povprečno je na streliščih potreba po od 2 stražarja (Mlake) pa vse do 12 (lipe 1km) z nekaterimi še okoli 4-6 kar pri cca 11€/h nanese lepe številke. Seveda pa v odvisnosti od mud, vez in vgrajene barabije te zneske nekateri na razne načine strižejo in spravljajo v bolj humane okvirje...

Bile so tle debate okoli tega (kako, zakaj, kako bi to spremenili, se dogovorili itd...) ampak nima smisla znova pogrevat stvari, ki so že tako ali tako malce skisane...
Boro organizra BR tekme , ki so na civilnih streliščih

Tisto kar Mato piše pa so stroški na streliščih SV,s trelišče je zastonj a z profesionalci za varovanje se kar hitro nabere ,kolkor sem preslišal lahko ena taka trening seansa na Počku košta 550Eur za 4-5 ur varovanja. Da pa ne mečemo vseh v en koš pri profi organizatorijih tole varovanje pogosto ni čisto po standardih SV a oni imajo VIP pogoje.
" Napisal:
Citat:"...20 Eur bi bila čisto ok cena..."
Za dve ali za eno disciplino?
Pri BR-50, za en nastop tekmovalec porabi dve tarči, na razpolago ima cca eno uro časa, oba sodnika imata z enim tekmovalcem približno pet minut dela. Vse to in še najemnino strelišča oziroma varnostnike je treba ovrednotiti, dodati nekaj "ostalih" stroškov in se lahko pride do precej poštene cene za tekmovalce in organizatorje.
2 tarči + 2 x 3 minute za ocenjevanje tarč + strelsko mesto = 0,8€ + 1€ + ??€ = 10 ojrov in to je po mojem polna kapa denarja. No, to je pač moja želja. Že tako prepeljem več kot 150 km, da pridem na to, meni sicer zelo ljubo, BR-50 tekmo.

Ajd!
" Napisal:"... Vse to in še najemnino strelišča oziroma varnostnike je treba ovrednotiti..."
Tu sem mislil ali eno ali drugo.
Nadaljeval pa bom s tekmami BR-50 in streliščem v Mošnjah, kjer so bile te tekme na sporedu.
"bobi" je izračunal 10€ za eno disciplino, kar ni prav nič v nasprotju z 20€ za dve disciplini, ki jih omenja "mr.T". Streljanje dveh disciplin za nekatere ni sprejemljivo - če hočeš biti vsaj teoretično konkurenčen, moraš imeti dve puški.
To je nek pavšal, ki je za tekmovalce verjetno sprejemljiv, a je treba počakati tudi mnenje, predvsem pa stroškovni del, ki bremeni organizatorja.
Če pride na tekmo cca 10 tekmovalcev, je organizator v precej veliki godlji, če se prav ne znajde.
Najemnino za strelišča, ki so last SD, se lahko kompenzira z brezplačnimi nastopi njihovih članov, katerih pomoč pri izvedbi tekme, ni nikoli odveč. Tudi sodnikom ni treba plačevati 10+€ na uro, če sprejmejo brezplačen nastop - pri tem dokažejo, da imajo dovolj prostega časa...
357- tako kot si opisal je idealno za organizatorja, da mu ostane čim več. To sedaj uspeva enemu drugim pa na žalost ne ker pride premalo strelcev in premalo interesa med strelci, da bi kdo še kaj zastonj delal. Morda se motim ampak mislim, da je tako. Nevem pa zakaj takšen organizator za vsako ceno želi velik kos pogače in na račun strelcev želi prihranit in organizira tekmo v zimskem času na prostem. Sicer pa kaj se obremenjujem s tem pač ostaneš doma na toplem in uživaš ob toplem kaminu. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_dance.gif[/img]
"je Napisal:"357- tako kot si opisal je idealno za organizatorja, da mu ostane čim več..."
Izpostavil sem točno določeno tekmovanje ( disciplino, število tekmovalcev, strelišče ) in štartnino, ki je nisem jaz določil. Nisem ravno prepričan, da je to idealno za organizatorja. O tem, koliko časa traja tekmovanje na tem strelišču ob določenem številu nastopov, smo enkrat debatirali in ni bilo vse jasno. Ko se pogovarjamo o denarju, pa je tako ali tako vedno "oblačno".
"je Napisal:pač ostaneš doma na toplem in uživaš ob toplem kaminu. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_dance.gif[/img]
a je to mogoče reklama za znano podjetje iz Maribora, ki se ukvarja z montažo dimnikov in kaminov? [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
"B Napisal:"...Vsi konstruktivni predlogi so dobrodošli/tudi kritike/."
Kakšen je končni rezultat?
Pages: 1 2