Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
13.6.2015 - Tekmovanje F-Class HotRange Precision
#1
OZZVS Ljubljana v sodelovanju z DRUŠTVOM OSTROSTRELCEV in spletno trgovino www.hot-range.com razpisuje drugo od strelskih tekmovanj,

 
F-Class HotRange Precision 2015


 
Tekmovanje bo v soboto, 13. junija 2015, na strelišču Mačkovec v Bohinjski Beli pri Bledu. S prijavami na strelišču začnemo ob 8.30, z začetkom prve serije pa ob 9.00 uri. Pravico nastopa imajo le strelci člani panožnih strelskih zvez v RS in strelci s posebnim povabilom organizatorja.
 
Tekmovalne discipline
• F-class TR:
-          1.(FCTR300) Puška VK, optika open, 300m, leže, teža puške do 8,25kg, nasloni: spredaj obvezne nogice, zadaj mehki, kalibri: 5.56x45/223 Rem/7.62x51/308 Win, tarča FC-300 (ø42 cm).
-          2.(FCTR600) Puška VK, optika open, 600m, leže, teža puške do 8,25kg, nasloni: spredaj obvezne nogice, zadaj mehki, kalibri: 5.56x45/223 Rem/7.62x51/308 Win, tarča FC-300 (ø42 cm).
• F-class Open:
-          3.(FCO300) Puška VK, optika open, 300m, leže, teža puške do 10kg, nasloni: spredaj open, zadaj mehki, tarča FC-300(ø100 cm).
-          4.(FCO300) Puška VK, optika open, 600m, leže, teža puške do 10kg, nasloni: spredaj open, zadaj mehki, tarča FC-600(ø100 cm).
 
Dodatni disciplini
• 100 Ordnance:
-          5.(OR100) Puška VK, vojaška puška brez predelav, odprti merki, 100m, leže, nasloni: spredaj open, zadaj mehki, tarča ø50;
• 300 Ordnance:
-          6.(OR300) Puška VK, vojaška puška brez predelav, odprti merki, 300m, leže, nasloni: spredaj open, zadaj mehki, tarča ø100;
 
Poizkusne serije
 
Vse poizkusne serije v disciplinah F-Class trajajo 3 minute. V tem času ima strelec na voljo 2 (dva) poizkusna strela. Strelec ima nato na izbiro, da enega ali oba strela zadrži za rezultat, ali pa ju izbriše.
Vse poskusne serije v ostalih disciplinah trajajo 5 minut. V tem času lahko strelec izstreli poljubno količino strelov.
 
Tekmovalne serije
Vse tekmovalne serije trajajo 20 minut. V tem času ima strelec na voljo 15  strelov za rezultat. V kolikor je strelec v disciplinah F-Class zadržal strele iz poizkusne serije, izstreli v tekmovalni seriji ustrezno manjše število strelov.
 
Prosti trening
Vsem udeležencem bo na voljo nekaj strelskih mest namenjenih prostemu treningu, ki ga strelci lahko izvedejo PO TEM, ko so odstrelili tekmovalni program. Strelci prostega treninga ne smejo izkoriščati za nastrelitev orožja, ki ga bodo uporabili v tekmovalnem programu.
Prijave
Prijave se na dan tekmovanja sprejemajo do 11:00.
 
Prijavnina
Prijavnina znaša 25€ na tekmovalca, strelec pa lahko nastopi v poljubnem številu strelskih disciplin tekmovalnega programa. Vse strelke so prijavnine oproščene. Vsi zmagovalci posameznih disciplin Lige Hot-Range Precision 2013 imajo 10€ popusta, skupni zmagovalec pa je prijavnine v celoti oproščen.
Za hrano in pijačo bo poskrbljeno in sta vključeni v prijavnino.
 
Rezultati
Ocenjevanje tarč in objava začasnih rezultatov se vrši sproti. V kolikor strelec po preteku 30 minut od objave, na začasne rezultate nima pripomb, vsi objavljeni rezultati postanejo uradni. Vsi uradni rezultati so dokončni, pritožbe na objavljene uradne rezultate pa niso več možne.

Priznanja
Po zaključku tekmovanja, se podelijo priznanja za prva tri mesta vsake izmed tekmovalnih disciplin. Vsi zmagovalci posameznih disciplin bodo oproščeni prijavnine na naslednjem tekmovanju, ki bo na istem mestu organizirano dne 12.9.2015.
 
Varnost
Strelci morajo upoštevati vsa pravila varnosti na strelišču.
V vseh disciplinah se orožje lahko polni samo na ukaz sodnika. Pri vseh dolgocevnih disciplinah je pri manipulaciji z orožjem obvezen odprt zaklep.
Vsi tekmovalci, ki še niso dopolnili 18 let, lahko streljajo le pod nadzorom polnoletnega mentorja, ki za njih prevzema odgovornost.
 
Za vsak varnostni prekršek med, pred in po streljanju, kot je kršitev varne smeri, prst na sprožilcu ali kršitev varnostnega protokola bo strelec opozorjen, ob ponovitvah kršitev pa diskvalificiran iz nadaljnjega tekmovanja. Manipulacija z orožjem je možna le na strelski liniji in v varni coni, v kateri pa ni dovoljena manipulacija s strelivom. Morebitni strelec, ki teh pravil ne bi upošteval, oz. za katerega bi organizator ocenil, da s svojim psiho-fizičnim stanjem ogroža sebe in druge, bo odstranjen iz strelišča. Za ukrepanje v takih primerih, je s strani organizatorja pooblaščen glavni sodnik.
 
Informacije
Vse informacije v zvezi s tekmovanjem dobite na telefonih 041/787 557 ali 04/236 36 40, oz. preko elektronske pošte muc@hot-range.com.
V imenu organizacijskega odbora OZZVS Ljubljana, DRUŠTVA OSTROSTRELCEV in ekipe HotRange Precision 2015, vljudno vabljeni.
 

V Ljubljani, 8.6.2015
Društvo ostrostrelcev v Ljubljani
Jurij Cigler                              
Predsednik
administrator / Strelec.si
Odgovori
#2
F-Class HotRange Precision 2015 Rezultati

Pozdravljeni strelci.

Rezultati 13-6-2015 

F class 15 strelov na tarče, maximalna točk 75


300 - Open

1   Miran Šmarčan        75/v8   
2   Branka Štremfel      74/v5
3   Matej Osterman      71/v6
3   Boro Ličina              71/v6
4   Andrej Feguš              71/v5
5   Slavko Frece               71/v4
6   Branko Stremfel          69/v3
7   Jože Močivnik              67/v2
8   Ksenija Lodewijk          67/v1
9   Anton Slemnik             64/v3
10 Luka Štern                   59/v0

600 - Open

1 Matej Osterman   73/v8
2 Andrej Feguš        72/v5
3 Slavko Frece         71/v7
4 Branka Stremfel       70/v0
5 Boro Ličina               66/v0
6 Anton Slemnik          61/v0
7 Joze Močivnik           57/v2
8 Branko Stremfel       56/v2
9 Miran Smarčan         53/v0


300 - TR

1 Matej Osterman    69/v3

600 - TR

1 Matej Osterman      70/v3
2 Luka Štern             64/v1

Ordinance 15 do 20 strelov na tarča , obdrži se 15 match ostale se zbriše,  maksimalo točk je 150.

Ordinance 100 meter 

1 Luka Štern                 143
2 Henrie Lodewijk       139

Ordinance 300 meter   

1 Luka Štern                   143
2 Henrie Lodewijk         127

Ordinance so puške ki so dodelili navadna vojska in imajo odprte merki nepredelane spožilci ali kopiti. 
Ponavadi so repetirke kot so Mosin nagant 91/30, vse vrste Mauserji kot so 98 , k98 pa tudi Jugo variante M48 . različne Carcano modeli,  Springfield M1903, M96 schwed , K31 Swiss, Garand, M1, Arisaka, Mannlicher-Schonauer in zakaj pa ne tudi SKS , PAP, Kalaš. Dokler ima spredaj muha in zadaj odprti merk in je v vojaška izvedba, in nespremenjeno v originalni kaliber itd.  

Vsi zmagovalci posameznih disciplin bodo oproščeni prijavnine na naslednjem tekmovanju, ki bo na istem mestu organizirano dne 12.9.2015.

L.p.


Shoot4fun 
Henrie Lodewijk
Odgovori
#3
Organizator zakaj so samo prvi trije na rezultatih napisani? Jaz res ne vidim razloga za to! In to ze v drugo potem ko so bili objavljeni cez en mesec!
Drugo! Ce naj bi bilo cim bolj po F klas pravilih zakaj ni agregat (sestevek razdalij saj sta samo dve) rezultatov? Ne prvic in ne zdaj?
Kje je razlog?
Pa se mal rezultate popravi saj vem da v 300 open sta tretja imela po 6 V ker sem bil jaz za njima z 5V in enakim rezultatom!!!!
Pa Frece na 600 je imel vec kot 1V!!!!!!! Sem mu jaz gledal zadetke tako da vem!!!!!!
Šlamparija brez primere!!!! Bom raje tiho vi pa cim prej zadeve spravite v red!!!! 
Izgleda da je pomembneje tekmo z nekimi starimi kosi peljat kot pa F klaso! Pa ceprav dva streljata!
Andrej Fegus
Odgovori
#4
Se strinjam, če se naj bi tekmovanje razlikovalo od ostalih (po kvaliteti in spoštovanju pravil F-class organizacije ICFRA) bo potrebno še kar dosti narediti tako okoli organizacije kot tudi objavljanja rezultatov... Drgač nimam pripomb, se pozna samo 2 probna strela so rezultati prec slabši še posebno ker je med probo in tekmovalnim delom pavza.
Odgovori
#5
(14-06-2015, 19:48)andrejf Napisal: Organizator zakaj so samo prvi trije na rezultatih napisani? Jaz res ne vidim razloga za to! In to ze v drugo potem ko so bili objavljeni cez en mesec!
Drugo! Ce naj bi bilo cim bolj po F klas pravilih zakaj ni agregat (sestevek razdalij saj sta samo dve) rezultatov? Ne prvic in ne zdaj?
Kje je razlog?
Pa se mal rezultate popravi saj vem da v 300 open sta tretja imela po 6 V ker sem bil jaz za njima z 5V in enakim rezultatom!!!!
Pa Frece na 600 je imel vec kot 1V!!!!!!! Sem mu jaz gledal zadetke tako da vem!!!!!!
Šlamparija brez primere!!!! Bom raje tiho vi pa cim prej zadeve spravite v red!!!! 
Izgleda da je pomembneje tekmo z nekimi starimi kosi peljat kot pa F klaso! Pa ceprav dva streljata!
Andrej Fegus
Strelišče je okuženo z Strelo zato samo prvi trije na rezultatih...al pa vas mogoče dosti več bilo ni... Mrgreen
Odgovori
#6
Res nas ni bilo veliko, a vseeno ce si na tekmi verjetno hoces vedeti rezultat! Saj ni pomembno koliko jih je bilo ampak kdo je bil a ne?
Odgovori
#7
Dragi strelci in strelke,
Opravičujem se da sem samo prvi tri objavil in zato sem popravil, in to v original.

Pa še to bi dodal dragi Andrejf , kupi si nov računalnik ker ti klicaj šteka !
Ali se normalno obnašaj in ne kot en odvezan bik. 
Ko sem hotel pošpešiti priprava za nasledni runda si bil ti, ja ti ki najprej klobasal z vsemi ostali. ko si svojih neumnosti končno končal si odgovoril na moje vprašanje.
Lahko bi te tudi izločil za tisti runda.
Ker se tiče Ordinance bodi ti ker tih, to je bil del tekma in nič manjvreden kot tvoj F-Class.
Drugič bom dva krat pomislil ali te opozorim da te dež zalije oprema ko ti spet klobasas.
Z mano se ne dela tako, zato si zaslužil ta komentar.

Shoot4fun
Henrie Lodewijk
Odgovori
#8
(15-06-2015, 19:22)shoot4fun Napisal: Dragi strelci in strelke,
Opravičujem se da sem samo prvi tri objavil in zato sem popravil, in to v original.

Pa še to bi dodal dragi Andrejf , kupi si nov računalnik ker ti klicaj šteka !
Ali se normalno obnašaj in ne kot en odvezan bik. 
Ko sem hotel pošpešiti priprava za nasledni runda si bil ti, ja ti ki najprej klobasal z vsemi ostali. ko si svojih neumnosti končno končal si odgovoril na moje vprašanje.
Lahko bi te tudi izločil za tisti runda.
Ker se tiče Ordinance bodi ti ker tih, to je bil del tekma in nič manjvreden kot tvoj F-Class.
Drugič bom dva krat pomislil ali te opozorim da te dež zalije oprema ko ti spet klobasas.
Z mano se ne dela tako, zato si zaslužil ta komentar.

Shoot4fun
Henrie Lodewijk
Tudi tebi ne bi škodila lekcija normalnega pisanja tu na forumu... kar sta z Andrejem imela na tekmi bi tam uredila tu na forumu ti je pa čist lepo upravičeno kritiko napisal Clap  ti ga pa primirjaš z odvezanim bikom...ajoj človek a je vse ok s teboj  Doh   
Odgovori
#9
(14-06-2015, 22:21)andrejf Napisal: Res nas ni bilo veliko, a vseeno ce si na tekmi verjetno hoces vedeti rezultat! Saj ni pomembno koliko jih je bilo ampak kdo je bil a ne?

Ni vas blo velik?? Kak to? Na Baču ih je baje kar mrgolelo...
Odgovori
#10
Pozdravljeni,

vsaka kritika ,ki je konstruktivna je dobrodošla. Ni ga tekmovanja ,ki bi ga izvedli brez napak ,sploh pa ne tako zahtevnega .F-Klasa je najzahtevnejše strelsko tekmovanje ,ki ima nekaj posebnosti ,ki jih mi v Sloveniji ne bomo rešili še lep čas. Seveda sem mislil na strelišča. Zato naj poudari še enkrat ,da se bomo mi morali prialgoditi stanju ,ker v nasprotni smeri ne bo šlo. V soboto sta nam zelo pomagala / prostovoljno / Mato in Andrej ,ki sta postavila video sistem ,tako ,da je bilo tekmovanje za vse enako .

Rezultati so bili objavljeni ažurno , za kar se moramo zahvaliti Henriju . Seveda je Henri zelo občutljiv ,če ga nekdo kritizira  in se še ni navadil na naše opazke in obnašanje . Zaradi tega njegova kritika / istočasno je sodi ,streljal in pomagal hčerki na liniji / in  pripombe .

Sedaj so rezultati lompletni in upam ,da bo drugič še več prostovoljcev na tekmi ,tako ,da bo tekma še boljša.

Res nas ni bilo veliko ,vendar smo uživali . Ker pa smo že v zrelih letih nas počasi gužva nervira predvsem pa se ne
udeležujemo tekem , ki so preveč dobre in super organizirane  / na mnogih sem bil , ki so jih po forumu hvalili ,
v resnici sem si jih želel čim prej pozabiti / .

LP Boro :-D
Odgovori
#11
(15-06-2015, 19:22)shoot4fun Napisal: Ali se normalno obnašaj in ne kot en odvezan bik. 
Clap Clap Clap

Le za misel in ne za to, komu je bilo namenjeno.  :-D
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#12
Henrie Apaurin pomaga pri takih stanjih! Katero tvoje vprasanje meni je bilo pa tako pomembno da je tekma zastala medtem ko si cakal da koncam z klobasanjem? Kaj sem pa jaz bil na tekmi da sem tako pomemben? 
Ne bom se spuscal kdo je bil cokla tekocemu poteku tekme ker sem ze v prejsnjem postu rekel da bom raje tiho! Ti pa ves kako je bilo! In vsi prisotni tudi!!!!
Nasvet! Ne bezaj v mene na forumu (komot v zivo ko se vidiva) da ne slisis kaj kar ti ne bo po volji!!!!!!!!!!!!!!!!!!- spet steka!!!!!!!!!!!
Nic ni omenjeno (ne mislim samo tebe temvec tiste ki vedo za kaj gre) glede pravil in agregata???????
Odgovori
#13
(15-06-2015, 21:04)HenrikVIII Napisal:
(14-06-2015, 22:21)andrejf Napisal: Res nas ni bilo veliko, a vseeno ce si na tekmi verjetno hoces vedeti rezultat! Saj ni pomembno koliko jih je bilo ampak kdo je bil a ne?

Ni vas blo velik?? Kak to? Na Baču ih je baje kar mrgolelo...

Se enkrat tebi pojasnim!
Ni vazno stevilo temvec kvaliteta! ( za organizatorja to ne velja seveda)
Odgovori
#14
Oi streli strelke.
Andrej hvala za nasvet. Bom pogledal kajse da dobit brez recept. ;-)
Ta dan je na nek moment padalo na meni vse. Vpis , menjava tarč in zraven sem bil še linijski sodnik.
Namesto da sem razdelil delo sem začel to sam.
Rešil me je takrat Boro, ostalih ljudi bolj malo ampak zaradi to ker niso videl kaj gre narobe.
Zelo te špostujem  .
Zato sprejmem vabilo .
lp
Henrie
Odgovori
#15
(16-06-2015, 10:03)shoot4fun Napisal: Oi streli strelke.
Andrej hvala za nasvet. Bom pogledal kajse da dobit brez recept. ;-)
Ta dan je na nek moment padalo na meni vse. Vpis , menjava tarč in zraven sem bil še linijski sodnik.
Namesto da sem razdelil delo sem začel to sam.
Rešil me je takrat Boro, ostalih ljudi bolj malo ampak zaradi to ker niso videl kaj gre narobe.
Zelo te špostujem  .
Zato sprejmem vabilo .
lp
Henrie
Brez recepta, ha ha ta je dobra! Clap
Henrie se vidiva mogoce že v soboto BR-50-Mošnje!
Fajn se imej in lep pozdrav! :))

Andrej
Odgovori
#16
(15-06-2015, 22:33)andrejf Napisal:
(15-06-2015, 21:04)HenrikVIII Napisal:
(14-06-2015, 22:21)andrejf Napisal: Res nas ni bilo veliko, a vseeno ce si na tekmi verjetno hoces vedeti rezultat! Saj ni pomembno koliko jih je bilo ampak kdo je bil a ne?

Ni vas blo velik?? Kak to? Na Baču ih je baje kar mrgolelo...

Se enkrat tebi pojasnim!
Ni vazno stevilo temvec kvaliteta! ( za organizatorja to ne velja seveda)
Ahhaaa...Pol je vse v redu.
Odgovori
#17
AGREGAT???? Question
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)