Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lomljivi izvlekači
#1
V enem tednu so se mi zlomila 2 izvlekača na puški za redom
, "na oko" se mi zdijo preveč zakaljeni,.. Kaj je za naredit? Kdo ih zna pravilno "popustit" kaj je boljše od zakalit? Kje?
Odgovori
#2
Na oko se ti zdijo preveč zakaljeni...kaj si se cel spremenil v oko pa tudi če bi se kako to veš,a sploh veš kaka znanost je kaljenje in popuščanje  materijala ti pa to oceniš na oko...sila neresno.
Kakšna puška,kaj si počel da si zlomil dva izvlakača, sama se nista,mislim da bi bilo najbolj pametno kontaktirat proizvajalca  jim vrnit zlomljene izvlakače in jih vljudno prosit za kakega novega, pa naj sami ugotovijo kaj in kako,umes pa nabavi  rezervnega. Doh
Odgovori
#3
(12-07-2015, 14:05)HenrikVIII Napisal: V enem tednu so se mi zlomila 2 izvlekača na puški za redom
, "na oko" se mi zdijo preveč zakaljeni,.. Kaj je za naredit? Kdo ih zna pravilno "popustit" kaj je boljše od zakalit? Kje?

Tega ni možno kar tako popraviti.

Prvič ne veš, kako so bili kaljeni, torej temperatura in čas gretja.

Drugič pa ne veš (točno), iz kakšnega materiala so. To bi sicer lahko dal testirati a bo dražje kot nov izvlakač.

Tretjič, opuščanje je lahko hitro ali počasno, enkratno, dva ali trikratno. Ne veš, kako in kolikokrat je bilo opuščano.

To vrni tja od kod si dobil na garancijo, če gre.

Napake pa se pripetijo. Najverjetneje napačen material. Ali pa je kdo vzel napačen postopek kaljenja in opuščanja za dani material.

To je preveč spremenljivk v enačbi in nima smisla.

=b
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)