Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
enopostajni reloading pištolskih
#1
Verjetno misija nemogoče.... polnjenje pištolskih nabojev na enopostajni preši ...  ? ali je možno/smiselno ?
Odgovori
#2
(31-10-2015, 19:42)cepeter Napisal: Verjetno misija nemogoče.... polnjenje pištolskih nabojev na enopostajni preši ...  ? ali je možno/smiselno ?

Je mogoče in je obenem smiselno !

Na sliki je sicer puškovni tulec ampak to je vseeno, ker je pogojeno z ustreznimi matricami za željen kaliber.
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
#3
je pogojno smiselno. Recimo, imaš kaliber  .44mag, ki ga postreliš recimo tam 200-300 na leto. Tako, za svoje veselje. Da ne kupuje fabrških, kupi matrice. Ker se mu ne da premontiravat Dillona za ubogih 300 usov, jih pač predela na enopostajni preši.
Za vse ostalo pa nima smisla.
Odgovori
#4
Za precizno streljanje je smiselno...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#5
(31-10-2015, 21:04)357 Napisal: Za precizno streljanje je smiselno...

...če si v penziji in imaš preveč časa ;) Drugače pa progresivna preša naredi čisto enako dobro strelivo, le da jih naredi tam okoli 400/uro...
Odgovori
#6
Možno - seveda.
Smiselno, odvisno od količine, za 100 kosov naenkrat ni problem, sploh, če si iz lesa narediš eno deščico z luknjami za tulce, tako zelo hitro napolniš s smodnikom. Če si hiter jih komot v dobri uri narediš 100 kosov.
Za kaj več pa seveda progresivna.
lp Melly
Odgovori
#7
(31-10-2015, 21:41)Kristian Napisal:
(31-10-2015, 21:04)357 Napisal: Za precizno streljanje je smiselno...

...če si v penziji in imaš preveč časa ;)  Drugače pa progresivna preša naredi čisto enako dobro strelivo, le da jih naredi tam okoli 400/uro...

No kristian,tukaj pa si res malo brcnil mimo...
Progresivna preša nikoli ni in nikoli ne bo naredila enakega streliva..
Ransom rest pokaže vse..
Imam progresivno prešo in enopostajno,pa sem naredil naboj z obema prešama..Ransom rest je dokazal svoje..
Res da je manualno polnenje zamudno in vsi tisti ki nimate časa za polnit,pač raje posegate po progresivkah..
Vendar ni vse v kvantiteti...
Odgovori
#8
zdej pa ti vzemi pištolo v roke, strelivo narejeno na progresivni preši in na enopostajni, nafilaj dva magacina po 10, ki ti jih bom jaz podal, da ne boš vedel katero strelivo je kje in ustreli dve tarči. Še zmeraj misliš da bo tarča dokazala tvojo trditev?

(off topic: ves čas poslušam kako važno je v pištoli imeti iste tulce, zato smo naredili majhen test. V en magacin je šlo 10 nabojev s PPU tulcem (približno) iste serije, v drugega pa 10 nabojev z 8 različnimi tulci, od trije različni PPU, S&B, GFL, Magtech, Remington, FN (vojaški) ... magacina malo pomešal, da se ni več vedelo kateri je kje, ustrelil na dve tarči... in z rinfuzo naredil 98 krogov. Toliko o tem (ampak za preciznjaka pa še vedno jemljem samo eno vrsto tulcev).
Odgovori
#9
Če bo pištola v Ransom restu bo.
Imam vse kar potrebujem.
Odgovori
#10
Hvala :)
Odgovori
#11
(31-10-2015, 23:19)Kristian Napisal: ... (ampak za preciznjaka pa še vedno jemljem samo eno vrsto tulcev).

Čemu, če nisi upokojenec z mnogo prostega časa in lahko z "mešanco" narediš 98/100? ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#12
No na dobri progresivni preši je kvaliteta enaka kot na enojni oziroma zanemarljivo slabša. Jaz imam Dillonov dozator in Arredondo ploščico za smodnik.... VV N320 mi meče na 20 FPS natančno... Pa vrsta tulca sploh ni pomembna dokler ni nontox....
Odgovori
#13
ja že, sam če bi recimo delal vsaj ene 500/kom na mesec... na enojno... se mi menda lahka zmeša....  bi sanjal tulce...
Odgovori
#14
(01-11-2015, 12:15)cepeter Napisal: ja že, sam če bi recimo delal vsaj ene 500/kom na mesec... na enojno... se mi menda lahka zmeša....  bi sanjal tulce...

kje pa, dobre pol ure pa jih imaš 100 je pa res da moraš zadevo doterat in uporabit tisto kar je praktično in nujno....
volumensko polnjenje smodnika naprimir je enkratna zadeva sploh pa hitra netilke tud ne boš utiskal z prešo po eno kajne tako imenovani rcbs priming tool ali kaj podobnega je odličen pripomoček...
Odgovori
#15
Pa vrsta tulca sploh ni pomembna dokler ni nontox...

Ali mi lahko razložite, kaj je drugače z nontox tulci? 

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#16
(01-11-2015, 13:30)Rombon Napisal: Pa vrsta tulca sploh ni pomembna dokler ni nontox...

Ali mi lahko razložite, kaj je drugače z nontox tulci? 

Lep pozdrav, Marko

ma manšo luknjo pod netilko, in z tem povezane težave ali je imel neki takega mislim...
Odgovori
#17
(01-11-2015, 13:30)Rombon Napisal: Pa vrsta tulca sploh ni pomembna dokler ni nontox...

Ali mi lahko razložite, kaj je drugače z nontox tulci? 

Lep pozdrav, Marko

notox ima manjšo luknjo za netilko od običajnih tulcev. Koliko manjšo? Ravno toliko, da igla za izbijanje netilk ne gre skozi in jo ob nepazljivosti z lahkoto zlomiš...
Odgovori
#18
Pri tulcih z manjšo ( ožjo ) luknjo za netilko ( nimajo jih le nontox ), se zlomi izbijalna igla tudi na enopostajni...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#19
Aha, razumem, sem mislil, da se drugače obnašajo, ko jih napolnimo. Dosedaj sem naletel na kar nekaj teh tulcev, pa je šla pri nekaterih igla skozi, dri drugih pa ne. Na srečo je LEE matrica narejena tako, da se igla ne zlomi, le zdrsne navzgor. Nisem pa jih še polnil.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#20
(01-11-2015, 15:00)Rombon Napisal: Aha, razumem, sem mislil, da se drugače obnašajo, ko jih napolnimo. Dosedaj sem naletel na kar nekaj teh tulcev, pa je šla pri nekaterih igla skozi, dri drugih pa ne. Na srečo je LEE matrica narejena tako, da se igla ne zlomi, le zdrsne navzgor. Nisem pa jih še polnil.

Lep pozdrav, Marko

vse se zlomi verjem...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)