Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Čišcenje kalibriranih tulcev
#1
Kako ocistiti kalibrirane tulce z netilkam... da.bi se mal svetil ::)   ali mogoce potem polne ?
Odgovori
#2
zakaj bi jih čistil, če se svetijo ne bodo čisto nič boljše nesli...
če ze moraš na vsak način tole podrgnit, potem vzemi ScotchBrite krpico ali pa jekleno volno.
Bo pa veliko več zabave, če pokličeš prjatla in gresta ta čas raje na pivo
Odgovori
#3
.....dva valjchka, posoda s filcem v notranjosti, odsluzhena bor mashina in o ring .....
.....se svetijo kot rangusovo zlato.....
.....lp....
Odgovori
#4
Lahko napolnjene naboje vržeš za kako uro v tumbler.
Odgovori
#5
(22-11-2015, 18:29)kimber Napisal: Lahko napolnjene naboje vržeš za kako uro v tumbler.

Resno?
Odgovori
#6
Resno.
Odgovori
#7
(22-11-2015, 19:56)kimber Napisal: Resno.

Raje ne, ker se ti bodo zamašile luknjice pod netilkami.....
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
#8
(22-11-2015, 22:38)Rado Napisal:
(22-11-2015, 19:56)kimber Napisal: Resno.

Raje ne, ker se ti bodo zamašile luknjice pod netilkami.....

napolnjeni naboji že imajo zamašene luknjice pod netilkami :)
Odgovori
#9
(21-11-2015, 23:34)cepeter Napisal: Kako ocistiti kalibrirane tulce z netilkam... da.bi se mal svetil ::)   ali mogoce potem polne ?

(22-11-2015, 22:59)Kristian Napisal:
(22-11-2015, 22:38)Rado Napisal:
(22-11-2015, 19:56)kimber Napisal: Resno.

Raje ne, ker se ti bodo zamašile luknjice pod netilkami.....

napolnjeni naboji že imajo zamašene luknjice pod netilkami :)

Kje si to prebral?

Vprašanje se je glasilo:

"Kako ocistiti kalibrirane tulce z netilkam... da.bi se mal svetil :[Image: smile.gif]   ali mogoce potem polne ?"

Iz tega se da razbrati da so v njih zaenkrat samo še netilke.



LP
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
#10
Daj rado te prosim... vprašanje je ja bilo kot praviš, ma bi bilo dobro da bi še naprej bral...kaj mu ni potem kimber lepo povedal, da lahko napolnjene naboje vrže za kako uro v tumbler, in na to ti je Kristjan odgovoru glede zamašenih luknjic ... kaj tukaj ni jasno preganjate se okrog svetlosti tulcev namesto da bi se naučili streljat Snooty
Odgovori
#11
UPS !   Sorry ;)
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
#12
Bom uporabil kar tole temo za moje vprašanje.
Imel sem cca 200 kosov precej svinjskih puškovnih tulcev, najprej sem jih našprical z dexalom (meglio), jih zavezal v brisačo in dal za 45min v pralni stroj.
Tulci so sicer čisti ampak niso svetleči temveč precej motni, zribsani, suhi... verjetno če jih dam še za kakšno uro v tumbler bodo bolj svetleči.
Zanima me če je možno da se pri takšnem čiščenu zaradi drgnenja tulcev drug ob drugega stena tulca tako stanjša da so nevarni za ponovno polnjenje ?
Odgovori
#13
NE Snooty .
Odgovori
#14
(23-11-2015, 08:55)jaka_fanatic Napisal: Bom uporabil kar tole temo za moje vprašanje.
Imel sem cca 200 kosov precej svinjskih puškovnih tulcev, najprej sem jih našprical z dexalom (meglio), jih zavezal v brisačo in dal za 45min v pralni stroj.
Tulci so sicer čisti ampak niso svetleči temveč precej motni, zribsani, suhi... verjetno če jih dam še za kakšno uro v tumbler bodo bolj svetleči.
Zanima me če je možno da se pri takšnem čiščenu zaradi drgnenja tulcev drug ob drugega stena tulca tako stanjša da so nevarni za ponovno polnjenje ?

Ker še nisem zbral vseh sestavin za tokratni projekt reloadinga, dobil pa sem Tumbler Lyman, sem se spravil malo k testiranju čiščenja tulcev in poti do bleščavosti; tako enkrat za vselej, kot se reče. Razne ideje sem pobral tako na tem kot na tujih forumih. 
Tako sem uporabljal Lyman media iz storžev (zeleno) in isto Lyman media z dodatkom nekaj "pokrovčkov" tekoče polirne paste za avte
Zaključki: 

1. bleščeči tulci so lepi :)
2. navodila od Lyman svetujejo 2-4 urno čiščenje v tumblerju - za priporočeno količino puškovnih nabojev je bilo to očitno premalo (zelo grob videz)
3. Prava pot je pustiti tulce v tumblerju čez noč (8-12 ur)
4. Če sem najprej tulce tumblal čez noč v mediju brez polirne paste, potem pa nadaljeval še eno noč v mediju s polirno pasto - ni bilo na oko meni vidne razlike. 

Končni zaključek: osnovni medij za tumblerje je dovolj sam po sebi, samo dovolj dolgo moraš pustiti, da dela. 
Na priloženih fotografijah je 10 tulcev, od katerih je bilo 5 v tumblerju eno noč, drugih 5 pa še dodatnih 8 ur v mediji s polirno pasto. 

Tako, zimski poskus iz dolgočasja v deževnih dneh je končan.


Priponke Male slike
               
Odgovori
#15
(21-11-2015, 23:34)cepeter Napisal: Kako ocistiti kalibrirane tulce z netilkam... da.bi se mal svetil ::)   ali mogoce potem polne ?
Tulce streseš v star lonec, napolniš z vodo, vržeš v vodo 1 tableto: Somat All in one tablete za pomivalni stroj
pustiš vreti 5-10 minut, po 5-10 minutah pustiš še 10 minut v vroči vodi, izpereš z vodo, posušiš in evo ti bleščečih tulcev.
Odgovori
#16
(22-11-2015, 18:29).kimber Napisal: Lahko napolnjene naboje vržeš za kako uro v tumbler.

Da ne bo kdo res počel kaj takega. Vibracije lahko spremenijo obliko zrnc smodnika in s tem lastnosti smodnika (hitrost gorenja). Kdor ima opravljen izpit za polnjenje, ve, kaj to pomeni in da je to nevarno.
Odgovori
#17
Lonec, tri veliki žlici citronske kisline in 3 litre tople vode . Ko se kislina raztopi daš tulce notri za 5 do 10 min in potem fino spereš z navadno vodo. Nato jih daš še mokre za 30-60 min v tumbler. Najboljše dela Lymanov rdeči granulat vendar moraš potem še enkrat tulce fajn oprat in čimprej posušit da ne postanejo flekasti najboljše v sušilcu za sadje.
Odgovori
#18
tolk dela smo za to da se sveti...nese pa še zmer enako...
Odgovori
#19
Ej...

So pa lepi...
Odgovori
#20
aha, a bo na tekmi po novem rezultat sestavljen iz tehničnega dela (krogov) ter umetniškega vtisa?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)